Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bistrița-Năsăud după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
50 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,4 %, iar liderul atinge 209,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.PAVSIG COMPANY SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 209,2 %▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 522,3 K RON | |
| 2 | 2.SEVEN EVENTS S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 149,4 %▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.CONON ECOVERT SRLnou | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 110,2 %▲ 243,8 % | ▲ 243,8 % | 82,8 K RON | |
| 4 | 4.PASUL TIHUTA SRL▲ 39 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 94,5 %▲ 123,7 % | ▲ 123,7 % | 448,6 K RON | |
| 5 | 5.ROSER HOUSE SRLnou | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 56,2 %▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.CASA BISTRITEANA SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 52,8 %▲ 35,7 % | ▲ 35,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 7 | 7.CAFEGIU VGI SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 44,8 %▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 208,2 K RON | |
| 8 | 8.GREEN FOREST TURISM S.R.L.nou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 41,7 %▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 294,6 K RON | |
| 9 | 9.TRADITIONAL NICOM SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 37,1 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 109,6 K RON | |
| 10 | 10.DALIAN'S PUB SRLnou | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Bistriţa-Năsăud | 35,2 %▼ 44,5 % | ▼ 44,5 % | 189,2 K RON | |
| 11 | 11.COMPLEX TURISTIC GRĂDINA EDENULUI SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 29,6 %▼ 60,5 % | ▼ 60,5 % | 24,5 K RON | |
| 12 | 12.ALELIG EATING HOUSE SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 28,5 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 96,5 K RON | |
| 13 | 13.MEDIA CONCEPT SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 27,5 %▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 293,5 K RON | |
| 14 | 14.IDEAL CONFORT SERVICE SRL▲ 4 | Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistriţa-Năsăud | 26 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | -14,5 K RON | |
| 15 | 15.DANSING CLUB SRL▲ 10 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 22 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 13,8 K RON | |
| 16 | 16.A.B. CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,6 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 71,1 K RON | |
| 17 | 17.JACQUELINE MARRIAGE SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 20,1 %▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 618,7 K RON | |
| 18 | 18.ZIMVESTUL TRANS SRLnou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 19,9 %▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 242,4 K RON | |
| 19 | 19.LINYUAN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 19,7 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 189,5 K RON | |
| 20 | 20.GRIGORIO-MERY COM SRL▼ 5 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 19,7 %▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 355,9 K RON | |
| 21 | 21.PERMANTO SRL▼ 18 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 18,8 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 17,6 K RON | |
| 22 | 22.MEGAPARK FRATELLI SRL▼ 11 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 18,7 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 746,6 K RON | |
| 23 | 23.ANNA STAR TREND SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 17,7 %▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 96 K RON | |
| 24 | 24.AROMECAFE SRL▲ 56 | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 15,3 %▼ 40,5 % | ▼ 40,5 % | 50,2 K RON | |
| 25 | 25.INTEGRAL SERVICE-TRIFAN SRL▲ 26 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 15,2 %▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 321,3 K RON | |
| 26 | 26.BASC TURTRANS SRL▲ 46 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 13,3 %▲ 62,4 % | ▲ 62,4 % | 922,5 K RON | |
| 27 | 27.SOFIA & TIMEA SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,9 %▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 50,2 K RON | |
| 28 | 28.LORSIR ROYAL SRLnou | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 11,6 %▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 47,8 K RON | |
| 29 | 29.SONIC-PLUS SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 10,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 89,2 K RON | |
| 30 | 30.ASGARD PRIM S.R.L.▼ 22 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 10,1 %▼ 12 % | ▼ 12 % | 82,7 K RON | |
| 31 | 31.BRICIU M. SRL▲ 26 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 10 %▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 137,2 K RON | |
| 32 | 32.NICO PET CORAL SRL▼ 28 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 9,8 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 272,3 K RON | |
| 33 | 33.ONIPREST INTERNATIONAL S.R.L.▲ 32 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,9 %▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 213,7 K RON | |
| 34 | 34.LAZA ROBERT & CO SRL▼ 24 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,6 %▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 66,8 K RON | |
| 35 | 35.BLACK POINT MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 7,4 %▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | -66,5 K RON | |
| 36 | 36.FEST CLUB SRLnou | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 6,7 %▼ 26 % | ▼ 26 % | 6,4 K RON | |
| 37 | 37.SERCOREX SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,5 %▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 21,6 K RON | |
| 38 | 38.TRANSORBATIKA SRL▲ 21 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 5,9 %▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 474,3 K RON | |
| 39 | 39.HUMMELL IMPEX SRLnou | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 5,9 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 41,8 K RON | |
| 40 | 40.CODIVAL CAPITAL SRL▼ 7 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 5,4 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 12,1 K RON | |
| 41 | 41.DORIS AGROCONS SRL▲ 51 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 4,6 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 204,9 K RON | |
| 42 | 42.LORDINU SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 843,5 K RON | |
| 43 | 43.TRANSBORDARE SRL▼ 4 | Sat Telciu, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 4,5 %▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 3,5 K RON | |
| 44 | 44.AUTENTIC PETROSERV SRLnou | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 3,5 %▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | 138,1 K RON | |
| 45 | 45.REZISTENTA SRL▲ 34 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 3,1 %▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 10,3 K RON | |
| 46 | 46.MARILUC TRAVEL SRL▼ 17 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 2,4 %▼ 28 % | ▼ 28 % | 138,9 K RON | |
| 47 | 47.HERCULE SRL▲ 9 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 %▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -8,7 K RON | |
| 48 | 48.MARKET PLUS SRL▲ 6 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,2 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -70,2 K RON | |
| 49 | 49.DALLEX TRADE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 0,6 %▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | -47,1 K RON | |
| 50 | 50.AMPRENTA FOOD SRL▼ 9 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 0,4 %▼ 17,2 % | ▼ 17,2 % | -1,3 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bistrița-Năsăud
CAEN 5610
Restaurante
176 firme · 172,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
85 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 56 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
105 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
151 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
22 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 17 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 10 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 111,7 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 92,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
12 firme · 83,3 K RON