Top 100 firme — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2024
471 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 27 %, iar liderul atinge 339,3 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CROSSLAND DEVELOPMENT SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 339,3 %▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | -926,1 K RON | |
| 2 | 2.CONDER CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 241,5 %▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | -81,5 K RON | |
| 3 | 3.RONY BRAND S.R.L.nou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 225,5 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 4 | 4.CONBAC IMOBILIARE S.A.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 223,9 %▲ 851,6 % | ▲ 851,6 % | 5,1 mil. RON | |
| 5 | 5.LUSA CENTER SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 216,7 %▲ 153,6 % | ▲ 153,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 6 | 6.IMOBILI T.A. SRL▲ 15 | Sat Izvoare, Comuna Izvoare, Dolj | 166,2 %▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 428,6 K RON | |
| 7 | 7.ZTZT PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 159,6 %▲ 395,3 % | ▲ 395,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 8 | 8.QUADRIGA TRADE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 158,8 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 2 mil. RON | |
| 9 | 9.ELITE ESTATE INVEST S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 158 %▲ 596,8 % | ▲ 596,8 % | 80,9 K RON | |
| 10 | 10.PELENDAVA TIM LEX S.R.L.nou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 152,5 %▲ 317,8 % | ▲ 317,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 11 | 11.WEIDENBACH TRUST SRL▲ 73 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 137,5 %▲ 269,1 % | ▲ 269,1 % | 1 mil. RON | |
| 12 | 12.MOMENTUM ENERGY S.R.L.▲ 51 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 132,8 %▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | -458,8 K RON | |
| 13 | 13.VZ IDEAL HOME SOLUTIONS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 128,5 %▲ 196,9 % | ▲ 196,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 14 | 14.PRIMĂVERII PARK S.R.L.▲ 82 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 115,5 %▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 15 | 15.VARIA QCOM RU S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 108,6 %▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 2,4 mil. RON | |
| 16 | 16.ROCCA INNOVATION S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 105,5 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 21,9 K RON | |
| 17 | 17.SHEEP CONSULTING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 105,5 %▲ 178,3 % | ▲ 178,3 % | 699,4 K RON | |
| 18 | 18.IMO MANAGEMENT CONTRACTOR & DEVELOPER SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 100,3 %▲ 26.377,4 % | ▲ 26.377,4 % | 191,8 K RON | |
| 19 | 19.EN VOGUE REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 94,4 %▼ 37,8 % | ▼ 37,8 % | 941,6 K RON | |
| 20 | 20.AITORO IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 94,1 %▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -692,9 K RON | |
| 21 | 21.AVOCADO DEVELOPMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 92,9 %▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 214,6 K RON | |
| 22 | 22.VEST REAL ESTATE MANAGEMENT SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 90,6 %▲ 46 % | ▲ 46 % | 375,4 K RON | |
| 23 | 23.MRE DEVELOPMENT IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 89,9 %▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 819,7 K RON | |
| 24 | 24.M.D.R.M. GRUP 2003 SRL▲ 17 | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 86 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -811,3 K RON | |
| 25 | 25.ARC IMOBILIARE INVEST SRL▲ 125 | Sat Stoeneşti, Comuna Ariceştii Rahtivani, Prahova | 85,7 %▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 26 | 26.DENIX INVEST S.R.L.▲ 79 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 84,5 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 3,3 mil. RON | |
| 27 | 27.CON-INVEST SRL▲ 107 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 82,1 %▲ 83,3 % | ▲ 83,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 28 | 28.YELLOW TEMPLE INVESTMENT COM S.R.L.nou | Oraş Pantelimon, Ilfov | 78,4 %▲ 1.875,2 % | ▲ 1.875,2 % | 563 K RON | |
| 29 | 29.KAVAL IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 77,3 %▲ 1.850,4 % | ▲ 1.850,4 % | 819,1 K RON | |
| 30 | 30.BUCUR INVEST SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 74,2 %▲ 21 % | ▲ 21 % | -13 K RON | |
| 31 | 31.SABAUDIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 73,1 %▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 902,7 K RON | |
| 32 | 32.BCP RENT S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 67,6 %▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | -310,2 K RON | |
| 33 | 33.BSC STEFY & COSTY SRL▼ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 67,1 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 8,6 mil. RON | |
| 34 | 34.VREAU LOCUINŢA MEA S.R.L.▲ 118 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 66,4 %▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 136,9 K RON | |
| 35 | 35.LETCA ADVISORS S.R.L.nou | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 63,6 %▲ 121 % | ▲ 121 % | 713,8 K RON | |
| 36 | 36.IOME INTERNATIONAL SRL▲ 294 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 62,2 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 126,4 K RON | |
| 37 | 37.SILMAR S.G.I. SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 60,9 %▲ 1.656 % | ▲ 1.656 % | 151,5 K RON | |
| 38 | 38.YESTERDAY COMPANY SRLnou | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 60,8 %▲ 392,8 % | ▲ 392,8 % | 204,8 K RON | |
| 39 | 39.ZETA PROPERTIES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,6 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 234,9 K RON | |
| 40 | 40.TERENURI BUSUIOCULUI S.R.L.▲ 282 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59,1 %▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 1 mil. RON | |
| 41 | 41.MONDOHOUSE INVESTMENTS S.R.L.▲ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 59 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 42 | 42.NETA HADAR NITZAN INVESTITII SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 57,2 %▲ 231,6 % | ▲ 231,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 43 | 43.TRAIS FLEURS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56,2 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 273,2 K RON | |
| 44 | 44.ALASS GROUP SRL▲ 51 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,3 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | 1,8 mil. RON | |
| 45 | 45.BRIO ESTATES SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 51,7 %▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 99,2 K RON | |
| 46 | 46.BUBU GLOBAL INVEST S.R.L.nou | Municipiul Piteşti, Argeş | 51,4 %▲ 162,3 % | ▲ 162,3 % | 190,9 K RON | |
| 47 | 47.GREEN FOREST RESORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48,7 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 697 K RON | |
| 48 | 48.DARIN REAL ESTATE SRL▲ 112 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 48,3 %▼ 28,1 % | ▼ 28,1 % | 247,4 K RON | |
| 49 | 49.EMESA BUILDING S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 48 %▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 50 | 50.PREMIUM G.S.A. S.R.L.nou | Sat Giroc, Comuna Giroc, Timiş | 47,3 %▲ 791,5 % | ▲ 791,5 % | 14,4 mil. RON | |
| 51 | 51.DESIGN LUXURY SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 47,1 %▲ 567,6 % | ▲ 567,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 52 | 52.NITZOTZOT INVEST SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 46,7 %▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 210,6 K RON | |
| 53 | 53.HIGH PEAK INVESTMENT S.R.L.nou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 46,6 %▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | -115,7 K RON | |
| 54 | 54.NICO IMOBILIARE LUX S.R.L.▲ 134 | Municipiul Slatina, Olt | 46,3 %▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | -114,8 K RON | |
| 55 | 55.ARTOOTGO S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 45,7 %— | — | 1,3 mil. RON | |
| 56 | 56.DREAM ESTATE SOLUTIONS S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 45,4 %▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | -570,3 K RON | |
| 57 | 57.ZIRMER BUD DEVELOPMENT S.R.L.nou | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 44,8 %▲ 88,7 % | ▲ 88,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 58 | 58.MACRO EVOLUTION REAL ESTATE S.R.L.▲ 18 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 44,6 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 46 K RON | |
| 59 | 59.CONSULTING & MANAGEMENT A.P. S.R.L.▲ 53 | Municipiul Braşov, Braşov | 44,5 %▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | -28 K RON | |
| 60 | 60.DSA INVESTMENT BUSINESS SRL▲ 251 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,5 %▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 593,8 K RON | |
| 61 | 61.MITSAND INVESTMENT SRL▲ 153 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 42,6 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 339 K RON | |
| 62 | 62.BARZEL ESTATE SRL▲ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,4 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 63 | 63.PHOENIX HOUSE SRL▲ 103 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 42,1 %▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | -228,4 K RON | |
| 64 | 64.BLOC TUDOR S.R.L.nou | Municipiul Roman, Neamţ | 41,9 %▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 365,9 K RON | |
| 65 | 65.MML ELITE IMO S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 41,7 %▲ 50 % | ▲ 50 % | 471,5 K RON | |
| 66 | 66.AXAL METAL INVEST S.R.L.nou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 40,6 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 712,5 K RON | |
| 67 | 67.IMAGRI LAND SRL▲ 130 | Municipiul Timişoara, Timiş | 40,5 %▲ 61,7 % | ▲ 61,7 % | 422 K RON | |
| 68 | 68.AREX PETROL SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 39,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 88,2 K RON | |
| 69 | 69.TELA INVESTMENT SRL▲ 180 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,1 %▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 353,7 K RON | |
| 70 | 70.CERINVEST IMOBILIARE CONSULTING S.R.L.nou | Comuna Domneşti, Ilfov | 39,1 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | -18,3 mil. RON | |
| 71 | 71.NAXXAR WIND ENERGY PROJECT ZENON S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,1 %— | — | -8,7 mil. RON | |
| 72 | 72.TERENURI CRINULUI S.R.L.▼ 56 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38 %▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 474,4 K RON | |
| 73 | 73.MAZI IMOBIL S.R.L.nou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 37,8 %▲ 3 % | ▲ 3 % | 25 K RON | |
| 74 | 74.ALON MANAGEMENT S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37,8 %▲ 149,3 % | ▲ 149,3 % | 274,1 K RON | |
| 75 | 75.DOK TIPDOKA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 37,8 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | -100,3 K RON | |
| 76 | 76.BUSINESS DEVELOPMENT EXCLUSIV S.R.L.▲ 57 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 37,7 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 442,8 K RON | |
| 77 | 77.AVASCA REAL ESTATE SRL▲ 13 | Municipiul Braşov, Braşov | 37,4 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -181,7 K RON | |
| 78 | 78.PRIME DEZVOLTARE SRL▼ 66 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37 %▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | -339,3 K RON | |
| 79 | 79.CVS VLADKIT S.R.L.▼ 43 | Sat Costi, Comuna Vânători, Galaţi | 37 %▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -255,1 K RON | |
| 80 | 80.BINAPE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 36,5 %▲ 12 % | ▲ 12 % | 123,5 K RON | |
| 81 | 81.FRANCONIA DELTA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 36,3 %▲ 75,2 % | ▲ 75,2 % | 220,2 K RON | |
| 82 | 82.GERSIM TITAN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,6 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 793,5 K RON | |
| 83 | 83.G P A OVESTINVEST SRL▲ 364 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 34,5 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 134,1 K RON | |
| 84 | 84.CCR-ROBY SRL▼ 62 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 33,9 %▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 797,9 K RON | |
| 85 | 85.CARMEN REAL CONSULTING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,2 %▼ 19,5 % | ▼ 19,5 % | 526,6 K RON | |
| 86 | 86.BRNC LOGISTICS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 31,8 %▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -10,2 K RON | |
| 87 | 87.BLUEHOUSE INVESTITII SRL▼ 81 | Municipiul Câmpina, Prahova | 31,7 %▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | -1,6 mil. RON | |
| 88 | 88.RUWAIDA DEVELOPMENT S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 31,7 %▲ 85 % | ▲ 85 % | 6,4 K RON | |
| 89 | 89.E.G.P. INTERNATIONAL INVESTMENTS SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 31 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 299,6 K RON | |
| 90 | 90.BDB PROCONSTRUCT SRLnou | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 31 %▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 7,9 K RON | |
| 91 | 91.B. B. INVEST GROUP SRL▲ 56 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 30,8 %▲ 43 % | ▲ 43 % | 347,4 K RON | |
| 92 | 92.IANIS CLUB SRL▼ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,2 %▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 1,8 mil. RON | |
| 93 | 93.ZF REAL ESTATE SRL▲ 37 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 30 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 2,9 mil. RON | |
| 94 | 94.HIGH NOON ESTATE SRL▲ 75 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30 %▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 343,7 K RON | |
| 95 | 95.CONALTURA REALTY S.R.L.▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,1 %▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 815,5 K RON | |
| 96 | 96.GERSIM PECHEA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 28,4 %▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 120,5 K RON | |
| 97 | 97.SKY TRAVEL CONCEPT SRL▼ 70 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28 %▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | 141,8 K RON | |
| 98 | 98.ARED S.R.L.▼ 59 | Municipiul Arad, Arad | 27,7 %▲ 74 % | ▲ 74 % | 12,3 mil. RON | |
| 99 | 99.NOBA RE INVESTMENT SRL▲ 9 | Sat Utvin, Comuna Sânmihaiu Roman, Timiş | 27 %▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 1,3 mil. RON | |
| 100 | 100.FRANCONIA BETA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 27 %▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -2,4 K RON |