Top 100 firme — Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2011
173 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 13,4 %, iar liderul atinge 536,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SYNERGY INVEST SRLnou | Sat Gulia, Comuna Tărtăseşti, Dâmboviţa | 536,9 %▲ 669,6 % | ▲ 669,6 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.FORTUNE DEVELOPMENT S.R.L.nou | Oraş Otopeni, Ilfov | 251,6 %▲ 303,1 % | ▲ 303,1 % | -5 mil. RON | |
| 3 | 3.EUROLAND SPACE IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 220,5 %▲ 54.081,7 % | ▲ 54.081,7 % | -5,5 mil. RON | |
| 4 | 4.ASI LAND SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 201,9 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 730 K RON | |
| 5 | 5.SMART DOWNTOWN S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 200,8 %▼ 58,1 % | ▼ 58,1 % | 473,3 K RON | |
| 6 | 6.AGRILAND COMPANY SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 193,1 %▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 857,7 K RON | |
| 7 | 7.NEPI INVESTMENT MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 157,9 %▲ 311,8 % | ▲ 311,8 % | 825,8 K RON | |
| 8 | 8.GERON IMOBIL SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 146 %▲ 302,7 % | ▲ 302,7 % | -7,2 K RON | |
| 9 | 9.AGROTOUR SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 144,3 %▲ 231,9 % | ▲ 231,9 % | 103,9 K RON | |
| 10 | 10.STANDARD INVESTMENTS & DEVELOPMENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 133,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -4 mil. RON | |
| 11 | 11.D & J CLASSIC IMOBILIAR SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 131,1 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 211,3 K RON | |
| 12 | 12.NEW OPEN SECTOR SAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 128,6 %▲ 106,4 % | ▲ 106,4 % | -2,6 mil. RON | |
| 13 | 13.DARIN REAL ESTATE SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 126,8 %▲ 57 % | ▲ 57 % | -18,1 K RON | |
| 14 | 14.APIARIA COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 117,6 %▲ 132 % | ▲ 132 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ARMIS GLOBAL SRLnou | Loc. Zlatna, Oraş Zlatna, Alba | 114,2 %▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 909,6 K RON | |
| 16 | 16.CONSULT IMOBIL SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 109,7 %▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 168,5 K RON | |
| 17 | 17.BLACK SOIL FARMING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 102,4 %▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 744,5 K RON | |
| 18 | 18.AGRI PAOLA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 97,9 %▲ 243,4 % | ▲ 243,4 % | 668,7 K RON | |
| 19 | 19.LAKE IMOB SRLnou | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 92,5 %— | — | -17 RON | |
| 20 | 20.AMAS CONSULTING SRLnou | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 92,2 %▲ 355,3 % | ▲ 355,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 21 | 21.MOLDOVA INVEST SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 86,2 %▲ 113,2 % | ▲ 113,2 % | 10 K RON | |
| 22 | 22.NEDROM IMPEX SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,7 %▲ 652,7 % | ▲ 652,7 % | 67,7 K RON | |
| 23 | 23.AGRI CONSORTIUM SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 83,1 %▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 24 | 24.IMOB BUSINESS TRADING SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 78,2 %▲ 412,9 % | ▲ 412,9 % | -7,6 mil. RON | |
| 25 | 25.SANTORINI INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,7 %▲ 65,3 % | ▲ 65,3 % | -397,7 K RON | |
| 26 | 26.TIME SHOW SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 76,4 %▼ 47,6 % | ▼ 47,6 % | -367,3 K RON | |
| 27 | 27.ELEGANCE CONSTRUCT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 70,8 %▲ 36,2 % | ▲ 36,2 % | 589,9 K RON | |
| 28 | 28.IMOBILIARE CASA LATINA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 68,6 %▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 87,4 K RON | |
| 29 | 29.S.M.E. INVESTMENTS CO SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 68,5 %▲ 183,7 % | ▲ 183,7 % | -33,3 K RON | |
| 30 | 30.MORY K.MA. SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 67,2 %▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -3,3 K RON | |
| 31 | 31.NEW CENTURY DEVELOPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 64,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | -2,1 mil. RON | |
| 32 | 32.PG COMPLEX INVEST SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 62,3 %▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 606,5 K RON | |
| 33 | 33.FAGI SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 59 %▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 65,7 K RON | |
| 34 | 34.ZF REAL ESTATE SRLnou | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 58,7 %▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 224,2 K RON | |
| 35 | 35.ATLAS WAREHOUSING S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 57,7 %▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -103,1 K RON | |
| 36 | 36.SITE ROCK INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 55,5 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 37 | 37.VEST 6 SAnou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 54,4 %▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 20,2 K RON | |
| 38 | 38.EVIDENT LAW SOLUTIONS SRLnou | Comuna Glina, Ilfov | 54,3 %▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | -152,5 K RON | |
| 39 | 39.ARED SAnou | Municipiul Arad, Arad | 50 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.CITY BUSINESS CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,1 %▲ 121,7 % | ▲ 121,7 % | 637,3 K RON | |
| 41 | 41.DEKAMINRODAN SRLnou | Sat Zetea, Comuna Zetea, Harghita | 47,1 %▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 3,3 K RON | |
| 42 | 42.MAGYARI ENGINEERING SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 45,1 %▲ 418,1 % | ▲ 418,1 % | -130,6 K RON | |
| 43 | 43.DELTA REAL ESTATE SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 44,9 %▲ 2.057,5 % | ▲ 2.057,5 % | -106,4 K RON | |
| 44 | 44.EUXIN TRUCKS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 42,4 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 45 | 45.SUNINVEST IMOBILIARE SRLnou | Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov | 40,8 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -406,8 K RON | |
| 46 | 46.ULTIM SRLnou | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 37,7 %▲ 79,3 % | ▲ 79,3 % | 110,7 K RON | |
| 47 | 47.T&H HOUSING OFFICE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 36,7 %▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -227,4 K RON | |
| 48 | 48.IMOBILIARE ITALIANA SAnou | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 36,5 %▲ 53,3 % | ▲ 53,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 49 | 49.LOGISTIKA SRLnou | Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna | 36,3 %▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.MALP ING S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 35,8 %▼ 20 % | ▼ 20 % | -160,1 K RON | |
| 51 | 51.MED - CENTRAL INVESTMENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,4 %▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -669,1 K RON | |
| 52 | 52.DECOR BUILDING SRLnou | Municipiul Făgăraş, Braşov | 33,1 %▼ 50,1 % | ▼ 50,1 % | -84,8 K RON | |
| 53 | 53.SCALIGERA IMOBILIARE SRLnou | Municipiul Lugoj, Timiş | 33,1 %▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 64,6 K RON | |
| 54 | 54.IL POLO SRLnou | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 33,1 %▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -32,3 K RON | |
| 55 | 55.TRANZIMOB SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 32,6 %▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 30,3 K RON | |
| 56 | 56.VICTORIA MOXA HOLDING 2007 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,6 %▼ 20 % | ▼ 20 % | -195,3 K RON | |
| 57 | 57.IRON HORSE ROMANIA S.R.L.nou | Comuna Jilava, Ilfov | 31,6 %▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 58 | 58.IRON WOOD TOOLS S.R.L.nou | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 31 %▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 129,1 K RON | |
| 59 | 59.SOMES DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Dej, Cluj | 29,1 %▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 87,7 K RON | |
| 60 | 60.SECURE MANAGEMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -18,6 K RON | |
| 61 | 61.FANGMEIER SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,9 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 608,2 K RON | |
| 62 | 62.FRISCHEIS IMOBILE SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 27,2 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 63 | 63.MILANODUE SRLnou | Sat Şofronea, Comuna Şofronea, Arad | 26,3 %▲ 238,3 % | ▲ 238,3 % | 692,4 K RON | |
| 64 | 64.FIAR SERVICES SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 25,6 %▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 228,9 K RON | |
| 65 | 65.BETERA INVEST SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 25,6 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 18,6 K RON | |
| 66 | 66.EASTERN GATE PLAZA SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,9 %▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | -104,8 K RON | |
| 67 | 67.ROMFELT REAL ESTATE S.A.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 23,2 %▼ 98,7 % | ▼ 98,7 % | -57,9 mil. RON | |
| 68 | 68.IMMOBILIARE ITALO ROMENA SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -7,5 mil. RON | |
| 69 | 69.P&C BUSINESS GRUP SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 22,7 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | -79,3 K RON | |
| 70 | 70.BALKANIC INTERTRADE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22,5 %▼ 60,6 % | ▼ 60,6 % | -2 mil. RON | |
| 71 | 71.DACIAN SECOND SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 22,2 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | -7,9 mil. RON | |
| 72 | 72.NETA HADAR NITZAN INVESTITII SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 21,7 %▲ 20 % | ▲ 20 % | 5,7 K RON | |
| 73 | 73.M.D.R.M. GRUP 2003 SRLnou | Sat Săftica, Comuna Baloteşti, Ilfov | 21,4 %▲ 55,5 % | ▲ 55,5 % | -1,1 mil. RON | |
| 74 | 74.CITY - MIRAGE SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 21,2 %▼ 15,1 % | ▼ 15,1 % | 15,9 K RON | |
| 75 | 75.RICE PROJECT BLUE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,6 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 72,2 K RON | |
| 76 | 76.S.I.R. SOCIETATEA DE INVESTITII ROBERTO S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 20,5 %▲ 2.355,2 % | ▲ 2.355,2 % | -128,4 K RON | |
| 77 | 77.GDR IMMO SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 20,4 %▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 157,3 K RON | |
| 78 | 78.S.C.A.V.L. BERCENI SAnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 19,6 %▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 3,9 K RON | |
| 79 | 79.BRALDINI S.R.L.nou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 18,5 %▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | -1,7 mil. RON | |
| 80 | 80.SELECT CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,3 %▼ 57,4 % | ▼ 57,4 % | 87,9 K RON | |
| 81 | 81.STEINEL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 17,3 %▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 82 | 82.GRANADA PUBLISHING SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,3 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 310,1 K RON | |
| 83 | 83.FIN COMPANY ROMANIA SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 17 %▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 140,1 K RON | |
| 84 | 84.BLUEBIGBOX3 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 16,7 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 709,2 K RON | |
| 85 | 85.MAIER & MAIER SRLnou | Municipiul Zalău, Sălaj | 16,7 %▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | -38,1 K RON | |
| 86 | 86.CORPEX SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,5 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 140,5 K RON | |
| 87 | 87.CITYPLAN STUDIO S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 16,3 %▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 82,7 K RON | |
| 88 | 88.GB COMPANY EUROPE SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 15,8 %▲ 54,7 % | ▲ 54,7 % | 273,7 K RON | |
| 89 | 89.I Q REAL ESTATE S.R.L.nou | Municipiul Oradea, Bihor | 15,5 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 252,1 K RON | |
| 90 | 90.MLG CONSTRUCTII SI INVESTITII IMOBILIARE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 15,4 %▲ 1.313,6 % | ▲ 1.313,6 % | -263 K RON | |
| 91 | 91.SIR IMMOBILIARE SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 15,3 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 454,2 K RON | |
| 92 | 92.TIZETA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 15,3 %▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | -286,8 K RON | |
| 93 | 93.EXPRESS PROPERTIES SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15,1 %▼ 66,8 % | ▼ 66,8 % | 25,9 K RON | |
| 94 | 94.ANGLO SAXON INVESTMENT CONSTRUCTION & PROMOTION 2000 SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 15 %▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 220,4 K RON | |
| 95 | 95.KADAKO ACCES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 14,5 %▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 292,6 K RON | |
| 96 | 96.H. ESSERS INVESTIŢII SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 14,5 %▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 2 mil. RON | |
| 97 | 97.DDB BUILDING ENTERPRISES SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 13,7 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 189,8 K RON | |
| 98 | 98.ALTEEA PRIMA SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 13,7 %▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 1 K RON | |
| 99 | 99.IDEEA CONSTRUCT DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13,6 %▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,9 mil. RON | |
| 100 | 100.ELAG ROMANIA SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 13,4 %— | — | 67,2 K RON |