Top 100 firme — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2014
135 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 6,2 %, iar liderul atinge 150,9 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.WAP INVEST GOLDEN DOOR SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 150,9 %▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | -40,1 K RON | |
| 2 | 2.LAGUNA ALBASTRĂ SRL▲ 56 | Sat Murighiol, Comuna Murighiol, Tulcea | 94,2 %▲ 502 % | ▲ 502 % | 8,7 K RON | |
| 3 | 3.POIANA MARULUI RANCH SRLnou | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 85,5 %▲ 193,1 % | ▲ 193,1 % | 206 K RON | |
| 4 | 4.EVENIMENTE DE AUR SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 77,1 %▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 242,3 K RON | |
| 5 | 5.EURONET STONE SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 73,8 %▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 80,5 K RON | |
| 6 | 6.TOP RESORTS SRLnou | Sat Teşila, Comuna Valea Doftanei, Prahova | 70,7 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 149,5 K RON | |
| 7 | 7.SICULICIDIUM SRLnou | Sat Siculeni, Comuna Siculeni, Harghita | 70,4 %▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | -29,4 K RON | |
| 8 | 8.2 VISCRENI SRLnou | Sat Viscri, Comuna Buneşti, Braşov | 70,4 %▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 20,8 K RON | |
| 9 | 9.STARTERVERA SRLnou | Sat Moldoviţa, Comuna Moldoviţa, Suceava | 70,3 %▲ 190,1 % | ▲ 190,1 % | 181,1 K RON | |
| 10 | 10.CASA WEIDNER SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 61,5 %▲ 8 % | ▲ 8 % | 30,9 K RON | |
| 11 | 11.ROATA FAGET SRL▲ 4 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 60,8 %▲ 167,2 % | ▲ 167,2 % | 2,9 K RON | |
| 12 | 12.KLINGEIS CONSULTING SRL▼ 3 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 56,2 %▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 162,6 K RON | |
| 13 | 13.MOVI TEAM S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 56 %▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | -102 K RON | |
| 14 | 14.KRISTAL REAL ESTATE S.R.L.nou | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 53,6 %— | — | 21,6 K RON | |
| 15 | 15.IVAN GROUP SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 51,9 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 102,3 K RON | |
| 16 | 16.SONMAT TRADING SRL▲ 19 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 48,4 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 1,7 K RON | |
| 17 | 17.CARPATINA TOURING SRLnou | Sat Certeju de Sus, Comuna Certeju de Sus, Hunedoara | 48,2 %▲ 117,4 % | ▲ 117,4 % | 48,5 K RON | |
| 18 | 18.RONIN R.V. SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 46 %▲ 5.215,4 % | ▲ 5.215,4 % | 33,5 K RON | |
| 19 | 19.CARAS ADVENTURE TOURS SRL▲ 36 | Sat Sasca Montană, Comuna Sasca Montană, Caraş-Severin | 46 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 943 RON | |
| 20 | 20.MERSIN TURISM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 43,8 %▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 247,1 K RON | |
| 21 | 21.HOTEL FLO'MARY SRL▲ 50 | Sat Sohodol, Comuna Bran, Braşov | 43,1 %▲ 49 % | ▲ 49 % | 8,6 K RON | |
| 22 | 22.SEGRA NORDIC SRLnou | Sat Vladimirescu, Comuna Vladimirescu, Arad | 42,9 %▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 83,1 K RON | |
| 23 | 23.MONBRAND TRAVEL SRLnou | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 41,1 %▲ 761,2 % | ▲ 761,2 % | 112,2 K RON | |
| 24 | 24.AUTOVAN TRUCKS SRLnou | Sat Lunca, Comuna Lupşa, Alba | 37,9 %▲ 630,8 % | ▲ 630,8 % | 600 RON | |
| 25 | 25.CERTA CONS SRLnou | Sat Tău Bistra, Comuna Şugag, Alba | 37 %▲ 28 % | ▲ 28 % | 94,7 K RON | |
| 26 | 26.VOX SAnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 35,9 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 114,8 K RON | |
| 27 | 27.VALONES SRLnou | Sat Chitid, Comuna Boşorod, Hunedoara | 35,6 %▲ 199,2 % | ▲ 199,2 % | 5,9 K RON | |
| 28 | 28.VIZION STAR SRL▼ 8 | Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor | 35,2 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 433 RON | |
| 29 | 29.VIAL MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 32 %▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 29,9 K RON | |
| 30 | 30.PRODEX TURISM SRLnou | Sat Lunca, Comuna Ceamurlia de Jos, Tulcea | 31,8 %▲ 29,1 % | ▲ 29,1 % | 621 RON | |
| 31 | 31.FUNPARK SRLnou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 31,6 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 384 RON | |
| 32 | 32.PROSPERA SRL▼ 30 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,3 %▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 8,2 K RON | |
| 33 | 33.MILEEA SRL▲ 43 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 29,7 %▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 190,7 K RON | |
| 34 | 34.PIRAMIS-BOGATH SRL▲ 48 | Sat Racu, Comuna Racu, Harghita | 29,3 %▲ 101,7 % | ▲ 101,7 % | 25,6 K RON | |
| 35 | 35.DOMIFLOR SRLnou | Sat Caseiu, Comuna Caseiu, Cluj | 28,1 %▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 81,4 K RON | |
| 36 | 36.SOMNUL DULCE SRLnou | Sat Cleja, Comuna Cleja, Bacău | 26,5 %▲ 47,7 % | ▲ 47,7 % | 83,2 K RON | |
| 37 | 37.PENSIUNEA ANDY SRL▼ 7 | Municipiul Braşov, Braşov | 25,5 %▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | 47,9 K RON | |
| 38 | 38.JOJO SRLnou | Loc. Băile Herculane, Oraş Băile Herculane, Caraş-Severin | 25,5 %▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 5,9 K RON | |
| 39 | 39.IMRA 2001 SRL▲ 5 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 25,2 %▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | 19,7 K RON | |
| 40 | 40.HOSUS TURISM SRL▼ 34 | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 24,9 %▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 51,6 K RON | |
| 41 | 41.POPAS TURISTIC BUCOVINA SRL▲ 16 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 23,9 %▲ 57,4 % | ▲ 57,4 % | 10,5 K RON | |
| 42 | 42.FUNNY TOURISM SRLnou | Sat Budeasa Mare, Comuna Budeasa, Argeş | 22,4 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | -13,1 K RON | |
| 43 | 43.MGR GILMAR SRL▼ 35 | Loc. Slănic Moldova, Oraş Slănic Moldova, Bacău | 22,1 %▲ 48,6 % | ▲ 48,6 % | 38,7 K RON | |
| 44 | 44.EVEX TURISM SRL▲ 43 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 22 %▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 41,4 K RON | |
| 45 | 45.MEDIATOR RENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 22 %▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 74,4 K RON | |
| 46 | 46.FRATERNITAS IMPEX SRL▲ 10 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 21,4 %▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 4,2 K RON | |
| 47 | 47.LOYAL PALADIN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,4 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -43,3 K RON | |
| 48 | 48.SIMBA TOURS SRLnou | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 21,1 %— | — | 14 K RON | |
| 49 | 49.NICOL PRED SRL▼ 42 | Sat Moieciu de Sus, Comuna Moieciu, Braşov | 20,8 %▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 28,2 K RON | |
| 50 | 50.NUNIMIR SRLnou | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 20,1 %▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | -5,4 K RON | |
| 51 | 51.PENSIUNEA ARTEMIS SRLnou | Sat Pietroşani, Comuna Pietroşani, Teleorman | 19,8 %▲ 16 % | ▲ 16 % | -358,2 K RON | |
| 52 | 52.HOTEL ROCO 2001 SRL▼ 30 | Sat Izvin, Oraş Recaş, Timiş | 19,4 %▲ 87,9 % | ▲ 87,9 % | 139 K RON | |
| 53 | 53.CÂMPEANU TUR SRLnou | Sat Şimişna, Comuna Şimişna, Sălaj | 19 %▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -98,1 K RON | |
| 54 | 54.TAVERNA PIETREI CRAIULUI SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 18,8 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 1,8 K RON | |
| 55 | 55.PENSIUNEA HANS SRL▼ 13 | Sat Aldeşti, Comuna Goleşti, Vâlcea | 18,1 %▲ 52,5 % | ▲ 52,5 % | 3,1 K RON | |
| 56 | 56.TARNAVA PRESS 2003 SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 18 %▲ 100 % | ▲ 100 % | 57 K RON | |
| 57 | 57.MAGURA - COM SRL▲ 46 | Sat Răbăgani, Comuna Răbăgani, Bihor | 16,7 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | -30,9 K RON | |
| 58 | 58.MACADAMIA RECYCLING S.R.L.nou | Oraş Dăbuleni, Dolj | 16,6 %▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 50,5 K RON | |
| 59 | 59.RFV GROUP SRLnou | Loc. Zimnicea, Oraş Zimnicea, Teleorman | 16,6 %▲ 79 % | ▲ 79 % | -36,6 K RON | |
| 60 | 60.OED OLD TIMER SRLnou | Loc. Predeal, Oraş Predeal, Braşov | 15,8 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | -10,2 K RON | |
| 61 | 61.CASA MOŢULUI SRL▼ 30 | Sat Galbena, Comuna Arieşeni, Alba | 15,7 %▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | -1,7 K RON | |
| 62 | 62.TMC WOOD INVEST TRANZIT S.R.L.▼ 52 | Sat Topleţ, Comuna Topleţ, Caraş-Severin | 15,6 %▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -367,6 K RON | |
| 63 | 63.SEMINARIA SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,6 %▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | 549,8 K RON | |
| 64 | 64.LORDENTAL SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 15,1 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 83,2 K RON | |
| 65 | 65.BEL AIR IMEX SRL▲ 41 | Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie, Constanţa | 14,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -21,9 K RON | |
| 66 | 66.INTEGRO SERV SRL▼ 13 | Sat Sălard, Comuna Lunca Bradului, Mureş | 14,1 %▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 57,7 K RON | |
| 67 | 67.ARCOBALENO SRL▼ 64 | Loc. Tudor Vladimirescu, Municipiul Tulcea, Tulcea | 13,8 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 43 RON | |
| 68 | 68.LA PESCARU MINCINOS SRL▼ 32 | Sat Oltina, Comuna Oltina, Constanţa | 13,8 %▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 21,7 K RON | |
| 69 | 69.REGIOTURISM SRLnou | Sat Periş, Comuna Gorneşti, Mureş | 13,5 %▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -47,6 K RON | |
| 70 | 70.HANUL NEPTUN SRL▼ 25 | Sat Poşta Cîlnău, Comuna Poşta Cîlnău, Buzău | 13,4 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -62 K RON | |
| 71 | 71.PROJECTERIA INTERNATIONAL SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 12,8 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 24,7 K RON | |
| 72 | 72.IVVI TRANSPORT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 12,4 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 76,9 K RON | |
| 73 | 73.EASTERN TOUR CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 12,4 %▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -16,7 K RON | |
| 74 | 74.CAPRA NEAGRA TURISM SRL▼ 9 | Sat Moroeni, Comuna Moroeni, Dâmboviţa | 11,8 %▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 29,9 K RON | |
| 75 | 75.ACTOURS SRL▼ 13 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 11,6 %▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 21 K RON | |
| 76 | 76.CABINET STOMATOLOGIC LADENT SRL▲ 1 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 11,6 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 208,8 K RON | |
| 77 | 77.ELVIS'VILLA BRASOV SRL▲ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 11,5 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 3,4 K RON | |
| 78 | 78.EXPRES LA PALAGUTA SRL▲ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 11,2 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 1,3 K RON | |
| 79 | 79.PROD NYAKAS SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11,1 %▲ 112,2 % | ▲ 112,2 % | 9,9 K RON | |
| 80 | 80.EUROMAXX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 10,9 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 1,3 K RON | |
| 81 | 81.SEVEN PRODUCTION IMPEX S.R.L.nou | Oraş Băile Olăneşti, Vâlcea | 10,8 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 29,2 K RON | |
| 82 | 82.KALYNDERUL - TOUR SRLnou | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 10,8 %▼ 38 % | ▼ 38 % | 56 K RON | |
| 83 | 83.CRIELMI SRL▼ 4 | Sat Suceviţa, Comuna Suceviţa, Suceava | 10 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 67,9 K RON | |
| 84 | 84.SPERANTA NEMI SRLnou | Loc. Sovata, Oraş Sovata, Mureş | 10 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 25,5 K RON | |
| 85 | 85.DIONYSOS APEXIM SRL▲ 4 | Sat Cîmpu Cetăţii, Comuna Eremitu, Mureş | 9,9 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 12,7 K RON | |
| 86 | 86.BREBOCOM SRL▼ 35 | Sat Ardeoani, Comuna Ardeoani, Bacău | 9,8 %▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | -344,5 K RON | |
| 87 | 87.DELTA MAR TOURS SRL▼ 73 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,6 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 37,8 K RON | |
| 88 | 88.TRIOSEVEN SRLnou | Sat Sarasau, Comuna Sarasau, Maramureş | 9,5 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 318 RON | |
| 89 | 89.MOTELEŢUL SRL▼ 65 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 9,2 %▼ 20,2 % | ▼ 20,2 % | 2,2 K RON | |
| 90 | 90.VALENTINO R & M SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 8,9 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -36,4 K RON | |
| 91 | 91.PENSIUNEA MAYUMI SRLnou | Sat Moneasa, Comuna Moneasa, Arad | 8,9 %▲ 116,7 % | ▲ 116,7 % | 29,4 K RON | |
| 92 | 92.SANAGRIA SRLnou | Comuna Floreşti, Cluj | 8,7 %▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 44,2 K RON | |
| 93 | 93.ARINIS COLIBITA SRLnou | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 8,2 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 24 K RON | |
| 94 | 94.VIAŢA LA ŢARĂ SRL▼ 45 | Sat Ighiu, Comuna Ighiu, Alba | 8,2 %▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 118,1 K RON | |
| 95 | 95.BRINCOMERI SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 7,4 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 17,3 K RON | |
| 96 | 96.SORINVEST SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,1 %▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -116,6 K RON | |
| 97 | 97.CASA CRACIUNESCU SRLnou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,5 %▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 18,5 K RON | |
| 98 | 98.DOINA INTERNATIONAL RESORT SRL▼ 64 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 6,2 %▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | -385 K RON | |
| 99 | 99.GASTRO INTERNATIONAL SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 6,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 20,5 K RON | |
| 100 | 100.KSA SRLnou | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 6,2 %▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -2,8 K RON |