Top 100 firme — Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2023
518 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 35,6 %, iar liderul atinge 200,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ŞURUBEL MOTO GARAGE S.R.L.nou | Municipiul Buzău, Buzău | 200,5 %▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 222,6 K RON | |
| 2 | 2.SRD TOYS VENDING S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 191,8 %▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 3 | 3.SWEET GALLERY PARTNERS S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 179,9 %▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | -460,7 K RON | |
| 4 | 4.NEMESO FREYA SRL▲ 3 | Sat Sâmbata de Jos, Comuna Voila, Braşov | 163,6 %▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 556,2 K RON | |
| 5 | 5.ELECTRO VOX SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 140,3 %▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.CLAUS-GAZ SRL▲ 30 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 134,7 %▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 622,8 K RON | |
| 7 | 7.VAMED PROD SRL▲ 170 | Municipiul Timişoara, Timiş | 120,9 %▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 673,5 K RON | |
| 8 | 8.VFN SAFE BUSINESS S.R.L.▲ 16 | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 114,3 %▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 114,8 K RON | |
| 9 | 9.SERAPHIC BEAUTY S.R.L.▲ 365 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 105,6 %▲ 233,5 % | ▲ 233,5 % | 805,4 K RON | |
| 10 | 10.ARKADY FOREST S.R.L.nou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Braşov | 94,6 %▼ 17 % | ▼ 17 % | 122,8 K RON | |
| 11 | 11.GP PRIMELINE SRL▲ 55 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 92,3 %▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 657,7 K RON | |
| 12 | 12.RAFTUL CU CĂRȚI SRL▲ 57 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 92,2 %▲ 83 % | ▲ 83 % | 331 K RON | |
| 13 | 13.DREAMS VIO COFFEE SRL▲ 70 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 91,4 %▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 203 K RON | |
| 14 | 14.MARKETDEVS S.R.L.▼ 3 | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 87,8 %▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.RPG BUSINESS DEVELOPMENT SRL▲ 286 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 86,8 %▲ 33,1 % | ▲ 33,1 % | 206,2 K RON | |
| 16 | 16.VIOLET LIFE TIME SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 85,5 %▲ 208,6 % | ▲ 208,6 % | 279,9 K RON | |
| 17 | 17.LT VENDING S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 83,1 %▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 103,6 K RON | |
| 18 | 18.ROMWINE EQUIPMENT SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 83,1 %▲ 180,1 % | ▲ 180,1 % | 916,3 K RON | |
| 19 | 19.ENJOY PEOPLE TIME S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 82,4 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 309,8 K RON | |
| 20 | 20.MEDVED FAMILY S.R.L.▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 82,1 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 219,8 K RON | |
| 21 | 21.EL PREST GUM 2007 SRL▲ 23 | Municipiul Piteşti, Argeş | 79,6 %▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 1 mil. RON | |
| 22 | 22.BIG-MAT COLOR SRL▲ 38 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 78,8 %▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | -86 K RON | |
| 23 | 23.RO BIROTICA RETAIL SRLnou | Municipiul Slatina, Olt | 78,2 %▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 36,5 K RON | |
| 24 | 24.LOGIS RELIABLE SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 72,4 %▲ 137,2 % | ▲ 137,2 % | 369,5 K RON | |
| 25 | 25.RM DYNAMIC SUPPLY S.R.L.▲ 57 | Sat Fundeni, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 71,7 %▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 195,3 K RON | |
| 26 | 26.SANBORA PROD SRL▲ 35 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 70,9 %▲ 11 % | ▲ 11 % | 138,7 K RON | |
| 27 | 27.AKEEN PRO S.R.L.▼ 24 | Municipiul Oradea, Bihor | 70,2 %▼ 54,3 % | ▼ 54,3 % | 903,6 K RON | |
| 28 | 28.SMART NICE TECHNOLOGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 70,1 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 697 K RON | |
| 29 | 29.REFRESH BY MBP S.R.L.nou | Sat Covăsânţ, Comuna Covăsânţ, Arad | 69,3 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | -5,1 K RON | |
| 30 | 30.CAFFETEO DAILY VENDING S.R.L.nou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 68,8 %▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 152 K RON | |
| 31 | 31.HERSILVER S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 67,6 %▲ 179,5 % | ▲ 179,5 % | 301,1 K RON | |
| 32 | 32.ROYAL CEZAR CONCEPT SRLnou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 67,6 %▲ 3.869,6 % | ▲ 3.869,6 % | 6,1 mil. RON | |
| 33 | 33.DOI LEONI SRL▲ 1 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 66,4 %▲ 78,4 % | ▲ 78,4 % | 225,3 K RON | |
| 34 | 34.3M INTERSERV GRUP S.R.L.▲ 70 | Loc. Titu, Oraş Titu, Dâmboviţa | 65,5 %▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 749,2 K RON | |
| 35 | 35.RIZEN TECH S.R.L.nou | Comuna Moara Vlăsiei, Ilfov | 65,5 %▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 33,1 K RON | |
| 36 | 36.GORILLA GROUP SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 65,3 %▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 37 | 37.EXTERN STANDARD MOB S.R.L.nou | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 65,2 %▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 6,5 K RON | |
| 38 | 38.VENDTEAM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 63,1 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 230,1 K RON | |
| 39 | 39.CAFE SOLUTIONS SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 63 %▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 210 K RON | |
| 40 | 40.ZIDUS GROUP S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 62,9 %▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 555 K RON | |
| 41 | 41.MEDICAL DESIGN OPTIC SRL▲ 36 | Municipiul Urziceni, Ialomiţa | 61,6 %▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 319,1 K RON | |
| 42 | 42.SALON CRYBELLE DISTRIBUTION S.R.L.▼ 27 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 60,8 %▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 43 | 43.ROBAN CAR SRL▼ 16 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 60,4 %0,0% | 0,0% | 196 K RON | |
| 44 | 44.DIGITAL MEDIA ENGINEERING SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 60,1 %▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 158,3 K RON | |
| 45 | 45.REACTOSIB S.R.L.▲ 127 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 59,8 %▲ 15 % | ▲ 15 % | 602 K RON | |
| 46 | 46.SAXO CAFFE SRL▲ 65 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 58,2 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 3,6 K RON | |
| 47 | 47.ONEX CONCEPT SRL▲ 190 | Municipiul Câmpina, Prahova | 58,1 %▲ 88,3 % | ▲ 88,3 % | 746,4 K RON | |
| 48 | 48.ALEMIO LIGHT SRL▲ 30 | Municipiul Timişoara, Timiş | 56 %▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 251 K RON | |
| 49 | 49.24H ASISTENTA B2B S.R.L.▲ 35 | Municipiul Craiova, Dolj | 56 %▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 125,2 K RON | |
| 50 | 50.IRIS GAS SERV SRL▲ 55 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 56 %▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 135,6 K RON | |
| 51 | 51.SIBIS CONCEPT COMPANY SRL▼ 32 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,3 %▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 1 mil. RON | |
| 52 | 52.FAST VENDING SOLUTION SRL▼ 43 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 52,6 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 438,1 K RON | |
| 53 | 53.SYMBIOTIC LINE SRL▲ 87 | Sat Podu Ilfovăţului, Comuna Buturugeni, Giurgiu | 52 %▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 62,3 K RON | |
| 54 | 54.FABRA NOA SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 51,7 %▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 61 K RON | |
| 55 | 55.GMD UNTARU PROJECT SRL▼ 20 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 51,7 %▲ 66,1 % | ▲ 66,1 % | 373,2 K RON | |
| 56 | 56.IGM VENDING S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 51,4 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 90,3 K RON | |
| 57 | 57.VACUUM HOME SISTEM S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,8 %▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 58 | 58.ISANA IMPEX SRL▼ 45 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 50,6 %▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 62,4 K RON | |
| 59 | 59.LAURSIN SRL▲ 181 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,5 %▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 216,5 K RON | |
| 60 | 60.STEEL RANGE TECHNOLOGY S.R.L.nou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 50,4 %▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 13,4 K RON | |
| 61 | 61.AMD COFFEE SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Roşiori de Vede, Teleorman | 49,8 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 1 K RON | |
| 62 | 62.TERRA BUILDINGS SRL▲ 322 | Loc. Ghimbav, Oraş Ghimbav, Braşov | 49,7 %▲ 136,6 % | ▲ 136,6 % | 676,1 K RON | |
| 63 | 63.R-COLOUR COMPANY SRL▲ 125 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 48,9 %▲ 37,1 % | ▲ 37,1 % | 223,3 K RON | |
| 64 | 64.ELCO TRADE SRL▲ 104 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 48,8 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 619,6 K RON | |
| 65 | 65.WOOD EXPLO FOREST S.R.L.▲ 49 | Sat Dumitreşti, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 47,8 %▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 313,5 K RON | |
| 66 | 66.CITY GAS EXPRESS S.R.L.nou | Sat Mândruloc, Comuna Vladimirescu, Arad | 47,7 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 795,5 K RON | |
| 67 | 67.ANA ŞI NELU IMPEX S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 47,5 %▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 121,5 K RON | |
| 68 | 68.MVI EXPERT SRL▲ 61 | Sat Dumbrava, Comuna Timişeşti, Neamţ | 47,5 %▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 420,9 K RON | |
| 69 | 69.CS VENDING SRL▼ 55 | Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureş | 47,1 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 193,4 K RON | |
| 70 | 70.BIBI-VENDING SRL▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 47,1 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 213,1 K RON | |
| 71 | 71.OPTILIFE PROMED SRLnou | Municipiul Alexandria, Teleorman | 46,5 %▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 500,1 K RON | |
| 72 | 72.BEDŐ WOTER TRANS S.R.L.▲ 78 | Sat Brăduţ, Comuna Brăduţ, Covasna | 46,2 %▲ 81,8 % | ▲ 81,8 % | 74,1 K RON | |
| 73 | 73.DARK FOREST SRLnou | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 46,2 %▲ 238,5 % | ▲ 238,5 % | 376,5 K RON | |
| 74 | 74.GALCUM SRL▲ 48 | Sat Vereşti, Comuna Vereşti, Suceava | 45,9 %▲ 106,1 % | ▲ 106,1 % | 73,8 K RON | |
| 75 | 75.GREENLIGHT ECOSYSTEM S.R.L.▼ 45 | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 45,5 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 534,9 K RON | |
| 76 | 76.GREEN AIR SRL▲ 418 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 45,5 %▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | 434,2 K RON | |
| 77 | 77.KIWI LINE CONCEPT S.R.L.▼ 38 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 45,3 %▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 695,7 K RON | |
| 78 | 78.VIKYTUNC S.R.L.nou | Sat Crivina, Comuna Nădrag, Timiş | 45 %▲ 31 % | ▲ 31 % | 396,3 K RON | |
| 79 | 79.NEW ERA FRESH CONCEPT SRL▲ 160 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 44,4 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 46,9 K RON | |
| 80 | 80.UGATTI SRL▲ 59 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 44,2 %▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 108,2 K RON | |
| 81 | 81.CALMAX IMPEX SRLnou | Municipiul Târgovişte, Dâmboviţa | 43,8 %▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | 102,2 K RON | |
| 82 | 82.STORM MEDIA TECHNOLOGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 43 %▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 83 | 83.TUXON VEND SRL▲ 19 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 42,4 %▲ 92,1 % | ▲ 92,1 % | 206,7 K RON | |
| 84 | 84.BRB GROUP S.R.L.▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 41,8 %▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | -138,8 K RON | |
| 85 | 85.SOPHIA M & O COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Lupeni, Hunedoara | 41,6 %▲ 288,8 % | ▲ 288,8 % | 33,1 K RON | |
| 86 | 86.OPTICĂ REACȚIONARĂ SE SRL▲ 279 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,5 %▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 490,7 K RON | |
| 87 | 87.ALSIBIOCOM S.R.L.▲ 76 | Municipiul Arad, Arad | 41,1 %▲ 24,3 % | ▲ 24,3 % | 41,2 K RON | |
| 88 | 88.TOM COFFEE VENDING SRL▲ 78 | Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna | 41,1 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 484 K RON | |
| 89 | 89.GIL-COFFEE S.R.L.nou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 40,2 %▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | -182,4 K RON | |
| 90 | 90.B.K.M. SOLD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 39,9 %▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | -31,4 K RON | |
| 91 | 91.BB CAFFE VENDING SOLUTIONS SRL▲ 4 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 39,6 %▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 142,2 K RON | |
| 92 | 92.RALSTAR DISTRIBUTION S.R.L.▼ 75 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 39,1 %▼ 45,6 % | ▼ 45,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 93 | 93.EMPERO CONTRACT SRL▲ 209 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 39,1 %▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | -107,2 K RON | |
| 94 | 94.TETRA TEAM CONSTRUCT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38,2 %▲ 158,9 % | ▲ 158,9 % | 224,3 K RON | |
| 95 | 95.BM MIHAI CAFEA SRL▼ 32 | Municipiul Timişoara, Timiş | 37,5 %▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 111,2 K RON | |
| 96 | 96.PLAYMAKER JUNIOR SRL▼ 50 | Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, Cluj | 37,2 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 646,5 K RON | |
| 97 | 97.VOINEA TRANS SNC▼ 11 | Municipiul Craiova, Dolj | 36,5 %▼ 11 % | ▼ 11 % | 26,9 K RON | |
| 98 | 98.ABC ELECTRIC SRLnou | Municipiul Tulcea, Tulcea | 36,3 %▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,2 K RON | |
| 99 | 99.CRISTALE MINERALE ROCI SRL▼ 76 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 36 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 269,5 K RON | |
| 100 | 100.PROMAT GOLD SRLnou | Municipiul Alba Iulia, Alba | 35,6 %▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 21,4 K RON |