Top 100 firme — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2021
647 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 31 %, iar liderul atinge 260,2 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ACTIV BRANDS SOLUTION NETWORK S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 260,2 %▲ 431,2 % | ▲ 431,2 % | 113,3 K RON | |
| 2 | 2.LOOLI EKA SHOP S.R.L.nou | Municipiul Craiova, Dolj | 240,5 %▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 868,2 K RON | |
| 3 | 3.HUMMINGBIRD GLOBAL S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 220,9 %▲ 446,1 % | ▲ 446,1 % | 534 K RON | |
| 4 | 4.KINGARTRANS S.R.L.nou | Municipiul Arad, Arad | 185,7 %▲ 244,3 % | ▲ 244,3 % | 392,2 K RON | |
| 5 | 5.CIPAND INVEST ACC SRLnou | Sat Ciocăneşti, Comuna Călineşti, Argeş | 177,6 %▲ 153,4 % | ▲ 153,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.RORA DISTRIBUTION COMPANY SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 164,1 %▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | 315,5 K RON | |
| 7 | 7.CRAFTBEER DISTRIBUTIE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 162,8 %▲ 270,6 % | ▲ 270,6 % | -360,3 K RON | |
| 8 | 8.DAVILO DISTRIBUTION SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 156,6 %▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 20,4 K RON | |
| 9 | 9.CITY STAR INGREDIENTS S.R.L.nou | Municipiul Galaţi, Galaţi | 148,9 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 418,1 K RON | |
| 10 | 10.RRM CREATIVE PLACE SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 140,3 %▲ 51,7 % | ▲ 51,7 % | 62,8 K RON | |
| 11 | 11.SEBDAN SRL▼ 5 | Loc. Oraviţa, Oraş Oraviţa, Caraş-Severin | 140 %▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | 47,6 K RON | |
| 12 | 12.OVIDAR DISTRIBUŢIE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 125,6 %▲ 77,5 % | ▲ 77,5 % | 494,8 K RON | |
| 13 | 13.CUVEEO FOOD AND BEVERAGE S.R.L.nou | Oraş Chitila, Ilfov | 118,3 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 291,5 K RON | |
| 14 | 14.LTEC COMPANY SRL▲ 24 | Sat Cervenia, Comuna Cervenia, Teleorman | 117,6 %▲ 157,7 % | ▲ 157,7 % | 209,2 K RON | |
| 15 | 15.BEST DISTRIBUTION EDY S.R.L.nou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 116,8 %▲ 146,2 % | ▲ 146,2 % | 310,8 K RON | |
| 16 | 16.CTP COMPANY S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 114,8 %▲ 209,3 % | ▲ 209,3 % | 607,9 K RON | |
| 17 | 17.MARLEXAN SRL▲ 15 | Municipiul Oradea, Bihor | 111,3 %▲ 59 % | ▲ 59 % | 232,8 K RON | |
| 18 | 18.CWD IMPORT SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 102 %▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 254,1 K RON | |
| 19 | 19.EURO LOGISTIC 2013 S.R.L.nou | Municipiul Slobozia, Ialomiţa | 99,2 %▼ 25,6 % | ▼ 25,6 % | -535 K RON | |
| 20 | 20.SAPORI E TRADIZIONI SRL▼ 17 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 92,4 %▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 191 K RON | |
| 21 | 21.ACD SERV & RETAIL S.R.L.nou | Sat Şofronea, Comuna Şofronea, Arad | 92,2 %▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | 27,1 K RON | |
| 22 | 22.ABW ROYAL IMPEX SRL▲ 26 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 91 %▲ 97,6 % | ▲ 97,6 % | 754,5 K RON | |
| 23 | 23.CAT DISTRIBUTION SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 90,9 %▲ 63,9 % | ▲ 63,9 % | 16,7 K RON | |
| 24 | 24.CARPATHIAN HONEY LAND COOPERATIVA AGRICOLĂnou | Sat Alexandru Odobescu, Comuna Buda, Buzău | 89,4 %▲ 327,8 % | ▲ 327,8 % | 18,8 K RON | |
| 25 | 25.DEPODISTRIB SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 87,2 %▲ 62 % | ▲ 62 % | 3,7 K RON | |
| 26 | 26.DAFCOM IMPEX SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 84,3 %▲ 484,2 % | ▲ 484,2 % | 167,5 K RON | |
| 27 | 27.GOFISH TRADE SRL▼ 3 | Municipiul Brăila, Brăila | 81,3 %▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 28 | 28.DRINK STORY DISTRIBUTION S.R.L.nou | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 80,9 %▲ 435,8 % | ▲ 435,8 % | -66,7 K RON | |
| 29 | 29.GOVINDA PURA S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 80,9 %▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 321,1 K RON | |
| 30 | 30.GALAXY SNACKS SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 79,2 %▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | -926,9 K RON | |
| 31 | 31.OMNIA GUSTI SRL▼ 12 | Oraş Voluntari, Ilfov | 77,6 %▲ 91,1 % | ▲ 91,1 % | 1,9 mil. RON | |
| 32 | 32.EUROPEAN FAIR TRADE SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 76 %▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 847,5 K RON | |
| 33 | 33.GIL COM PROD SRL▲ 164 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 75,9 %▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 69 RON | |
| 34 | 34.BLACK SEA MOBILE SRL▲ 66 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 75,5 %▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 4 K RON | |
| 35 | 35.LOXIA BIT TRADE SRLnou | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 70,8 %▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 288,9 K RON | |
| 36 | 36.DJK-COM WISE SOLUTIONS S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 69,3 %▲ 142,6 % | ▲ 142,6 % | 57 K RON | |
| 37 | 37.ALEX SIM SWEET SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 67,2 %▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 4,4 mil. RON | |
| 38 | 38.MIRA-COMIMPEX SRL▲ 32 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 66,4 %▲ 55,4 % | ▲ 55,4 % | -80,2 K RON | |
| 39 | 39.LIQUID STORE SRL▲ 29 | Sat Teleac, Comuna Ciugud, Alba | 61 %▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | 352,8 K RON | |
| 40 | 40.FINESTORE DISTRIBUTION SRL▼ 17 | Oraş Otopeni, Ilfov | 60,8 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 13,3 mil. RON | |
| 41 | 41.DASCO DISTRIBUTION CONCEPT SRL▼ 16 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 60 %▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 42 | 42.3 M GAMA SRL▲ 35 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 59,9 %▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -343,7 K RON | |
| 43 | 43.DURRA DIAMANT SRLnou | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Ilfov | 58 %▲ 193,6 % | ▲ 193,6 % | 321,2 K RON | |
| 44 | 44.ROYAL GROUP PARTNERS SRL▲ 27 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 57,8 %▲ 55,3 % | ▲ 55,3 % | 34,3 K RON | |
| 45 | 45.DANEMAR DRINKS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 57,8 %▲ 21 % | ▲ 21 % | 55,8 K RON | |
| 46 | 46.IULIA GROUP SRL▼ 34 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 55,5 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 906,7 K RON | |
| 47 | 47.HEAD DISTRIBUTION S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,5 %▲ 60,5 % | ▲ 60,5 % | 818,1 K RON | |
| 48 | 48.SOLCORP S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 54,1 %▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 57,9 K RON | |
| 49 | 49.DOLCE & COFFE EXPRES NCC SRLnou | Sat Gălbinaşi, Comuna Gălbinaşi, Buzău | 53,7 %▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | -15,7 K RON | |
| 50 | 50.TESARO PROPERTIES SRL▲ 219 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 53 %▲ 291,3 % | ▲ 291,3 % | 104,3 K RON | |
| 51 | 51.NORDKAMP ROMANIA S.R.L.nou | Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, Harghita | 53 %▲ 127,7 % | ▲ 127,7 % | 39,9 K RON | |
| 52 | 52.TIMANU SRL▲ 32 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Satu Mare | 51,3 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 430,5 K RON | |
| 53 | 53.SAMIA BAKE SOLUTION SRL▼ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51 %▲ 54 % | ▲ 54 % | 36,3 K RON | |
| 54 | 54.DAR MINIMARKET SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 47,7 %▲ 82 % | ▲ 82 % | 22,1 K RON | |
| 55 | 55.LS INTERNATIONAL SRL▲ 359 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 46,9 %▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 561,6 K RON | |
| 56 | 56.TOP FULL COMPANY SRL▼ 7 | Sat Fibiş, Comuna Fibiş, Timiş | 46,5 %▼ 44,6 % | ▼ 44,6 % | 3 K RON | |
| 57 | 57.SWEET SHOP S.R.L.▲ 76 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 45,9 %▲ 87 % | ▲ 87 % | 97,8 K RON | |
| 58 | 58.MONTANA - NUTRACEUTICALS SRL▼ 21 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 45,2 %▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | 666,3 K RON | |
| 59 | 59.MIKY KEU SRLnou | Municipiul Olteniţa, Călăraşi | 45,1 %▲ 62,2 % | ▲ 62,2 % | 381 K RON | |
| 60 | 60.PANTRANSPORT SRL▲ 439 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 44,9 %▲ 5 % | ▲ 5 % | 141,5 K RON | |
| 61 | 61.DISTRIBUȚIE PE GUSTATE S.R.L.▼ 17 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 43,8 %▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 168 K RON | |
| 62 | 62.COME FREE SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 43,6 %▲ 159,2 % | ▲ 159,2 % | -76,2 K RON | |
| 63 | 63.BAKE AND FRESH LRT SRLnou | Municipiul Sighişoara, Mureş | 42,5 %▲ 187,6 % | ▲ 187,6 % | 94,5 K RON | |
| 64 | 64.DESERTA SRL▲ 108 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 41,5 %▲ 40 % | ▲ 40 % | 662,6 K RON | |
| 65 | 65.ROVATECH-IMPEX SRL▲ 65 | Municipiul Braşov, Braşov | 41,3 %▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 18,2 K RON | |
| 66 | 66.LYLMAR PRODEXIM SRL▼ 12 | Sat Ciolăneştii din Deal, Comuna Ciolăneşti, Teleorman | 41 %▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 17,1 K RON | |
| 67 | 67.TRACOS TEAM SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 40,5 %▲ 183,3 % | ▲ 183,3 % | 174,1 K RON | |
| 68 | 68.MAREMA TRANS SRL▼ 63 | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 40,3 %▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 5,2 K RON | |
| 69 | 69.DIJEC SRL▲ 39 | Sat Topolovăţu Mare, Comuna Topolovăţu Mare, Timiş | 40,2 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 3,2 mil. RON | |
| 70 | 70.LA CASTELLANE DISTRIBUTION SRL▼ 15 | Oraş Voluntari, Ilfov | 40,2 %▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 82,3 K RON | |
| 71 | 71.SHERINE INVEST SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 39,8 %▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 44,7 K RON | |
| 72 | 72.MARASUN SASA SRL▲ 142 | Loc. Buşag, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 39,3 %▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 500,3 K RON | |
| 73 | 73.MALIKI INTERNATIONAL SRLnou | Sat Văleni-Podgoria, Comuna Călineşti, Argeş | 38,9 %▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 602,3 K RON | |
| 74 | 74.DANALI COM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 38,8 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 147,8 K RON | |
| 75 | 75.PRO ALIMENT BIO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38,7 %▲ 251,3 % | ▲ 251,3 % | 150,7 K RON | |
| 76 | 76.G.F. SANTAMELIA WOOD SRLnou | Oraş Pecica, Arad | 38,3 %▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 342,2 K RON | |
| 77 | 77.DAPIS TRANSILVANIA SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 37,5 %▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 63,9 K RON | |
| 78 | 78.WORLDELI S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 37,2 %▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 64,1 K RON | |
| 79 | 79.LF7 STAR COMPANY SRL▲ 12 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 37,1 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 2,7 mil. RON | |
| 80 | 80.LAURIAN DISTRIB S.R.L.▲ 54 | Sat Bod, Comuna Bod, Braşov | 36,6 %▲ 56,8 % | ▲ 56,8 % | 141,7 K RON | |
| 81 | 81.TEAMROM TRADING SRL▼ 71 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,9 %▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 2,1 mil. RON | |
| 82 | 82.DOMAR COMEXIM SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 35,6 %▲ 167,5 % | ▲ 167,5 % | 31 K RON | |
| 83 | 83.PROD COM SERVICE SRL▼ 48 | Sat Grăjdana, Comuna Tisău, Buzău | 35,3 %▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 13,2 K RON | |
| 84 | 84.ULTIMUL ROMANTIC JUNIOR SRLnou | Municipiul Craiova, Dolj | 34,7 %▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -9 K RON | |
| 85 | 85.VANILA SWEET EXPO SRL▼ 43 | Loc. Nicolae Bălcescu, Oraş Flămânzi, Botoşani | 34,7 %▲ 41,1 % | ▲ 41,1 % | 206,3 K RON | |
| 86 | 86.ROMBICOM INVEST SRL▼ 57 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,6 %▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 33 K RON | |
| 87 | 87.DUDY JUNIOR SRL▲ 255 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 34,5 %▲ 69,7 % | ▲ 69,7 % | 379,9 K RON | |
| 88 | 88.SPOT DISTRIB SRL▼ 45 | Sat Bolintin-Deal, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 34,4 %▼ 54 % | ▼ 54 % | -187 K RON | |
| 89 | 89.FOOD POINT DISTRIBUTION S.R.L.▲ 54 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 34,2 %▲ 110,8 % | ▲ 110,8 % | 2,3 mil. RON | |
| 90 | 90.ITALIACASH SRL▲ 32 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 34 %▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 286,3 K RON | |
| 91 | 91.ADONISS EASY SRL▼ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 33,3 %▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 167,7 K RON | |
| 92 | 92.PARNASOS NCO SRL▼ 66 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 32,7 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 399,1 K RON | |
| 93 | 93.G & A MARKET 2014 SRL▲ 19 | Sat Dumbrava, Comuna Dumbrava, Timiş | 32,6 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 150,8 K RON | |
| 94 | 94.ROMAXX DISTRIB S.R.L.nou | Oraş Bragadiru, Ilfov | 32,6 %▲ 90,8 % | ▲ 90,8 % | -41,4 K RON | |
| 95 | 95.BALKANICA DISTRAL SRL▼ 14 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 32,5 %▲ 25 % | ▲ 25 % | 2,1 mil. RON | |
| 96 | 96.PIESE ESPRESSOR S.R.L.▲ 181 | Comuna Dobroeşti, Ilfov | 31,6 %▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 654 K RON | |
| 97 | 97.PRIDE SRL▼ 39 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 31,4 %▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 14,4 K RON | |
| 98 | 98.EVESTA SRL▲ 251 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,2 %▲ 56,7 % | ▲ 56,7 % | 556,5 K RON | |
| 99 | 99.BAROSAN SERVCOM SRL▼ 14 | Municipiul Oradea, Bihor | 31,2 %▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 2,6 mil. RON | |
| 100 | 100.DIORAMA COMSERV SRL▼ 37 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 31 %▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 343,1 K RON |