Top 100 firme — Fabricarea altor echipamente electrice după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2013
44 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 0,2 %, iar liderul atinge 181 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.COOPER INDUSTRIES ROMANIA SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 181 %▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 6,7 mil. RON | |
| 2 | 2.LAUREAT INVEST SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 74,6 %▲ 57,3 % | ▲ 57,3 % | 45,3 K RON | |
| 3 | 3.ROMAGNETICS SRLnou | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 65,9 %▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 34,3 K RON | |
| 4 | 4.SUMIDA FLEXIBLE CONNECTIONS ROMANIA SRL▲ 17 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 61,2 %▲ 172,3 % | ▲ 172,3 % | 366,9 K RON | |
| 5 | 5.SITI BALKANIA SRLnou | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 43,6 %▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 305,4 K RON | |
| 6 | 6.DIGITLINE AUTOMATIZARI SRL▲ 24 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 38 %▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 175,3 K RON | |
| 7 | 7.ENERGOM SRL▲ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 35,4 %▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 697,3 K RON | |
| 8 | 8.TECHNOBIT AUTOMATIZARI SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 33,5 %▲ 17 % | ▲ 17 % | 42,1 K RON | |
| 9 | 9.CRPOS SOLUTIONS S.R.L.▲ 1 | Sat Glimboca, Comuna Glimboca, Caraş-Severin | 33,3 %▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 184,3 K RON | |
| 10 | 10.BENATAV ROM SRL▼ 9 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 29,4 %▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 10,9 K RON | |
| 11 | 11.METROPOLITAN SERVICES SRL▼ 8 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 28,2 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 350 K RON | |
| 12 | 12.PSICONTROL SRL▲ 4 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 27,3 %▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 9,4 mil. RON | |
| 13 | 13.ZES ZOLLNER ELECTRONIC SRL▼ 8 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 23,3 %▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 20,3 mil. RON | |
| 14 | 14.AQUIS SYSTEMS S.R.L.▲ 20 | Loc. Jimbolia, Oraş Jimbolia, Timiş | 23,1 %▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 214,7 K RON | |
| 15 | 15.ELETTROROM AUTOMOTIVE SYSTEMS SRL▲ 2 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 22,9 %▲ 48 % | ▲ 48 % | 1,7 mil. RON | |
| 16 | 16.ELDEROM IMPEX SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 22,5 %▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 19,4 K RON | |
| 17 | 17.ROB-SYSTEMS SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 22,5 %▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | -974,9 K RON | |
| 18 | 18.GEWISS ROMANIA SRL▲ 9 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18,5 %▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 136,7 K RON | |
| 19 | 19.THERMIK TRANSYLVANIA SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 17,5 %▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 20 | 20.ELETTROROM SRL▲ 2 | Sat Şiria, Comuna Şiria, Arad | 16,3 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 361,5 K RON | |
| 21 | 21.MARQUARDT SCHALTSYSTEME SCS▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 15,2 %▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 5,2 mil. RON | |
| 22 | 22.RADU WIRES&CABLES S.R.L.nou | Loc. Curtici, Oraş Curtici, Arad | 14,6 %▲ 37 % | ▲ 37 % | 27,1 K RON | |
| 23 | 23.ART-NOUVEAU IMPEX SRL▼ 3 | Municipiul Botoşani, Botoşani | 14,4 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -89,8 K RON | |
| 24 | 24.CRISMILVER PROD SERV SRLnou | Municipiul Brăila, Brăila | 14,3 %▲ 28,4 % | ▲ 28,4 % | -16,6 K RON | |
| 25 | 25.BNC CABLURI SRL▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 14,2 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 111,4 K RON | |
| 26 | 26.SCHULTZ ELEKTROTECHNIK SRL▼ 7 | Loc. Tălmaciu, Oraş Tălmaciu, Sibiu | 13,7 %▼ 20 % | ▼ 20 % | 226,6 K RON | |
| 27 | 27.TETRONIC SRL▼ 14 | Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş, Mureş | 13,6 %▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 377,6 K RON | |
| 28 | 28.WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL▼ 3 | Loc. Tăuţii-Măgherăuş, Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 12,8 %▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 2,9 mil. RON | |
| 29 | 29.CABLEX RBM S.R.L.▲ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 12,1 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 32 K RON | |
| 30 | 30.DUCATI ENERGIA ROMANIA SA▲ 5 | Loc. Buşteni, Oraş Buşteni, Prahova | 10,2 %▲ 27 % | ▲ 27 % | 2,7 mil. RON | |
| 31 | 31.STAMATEX SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 10,1 %▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -27,9 K RON | |
| 32 | 32.BEESPEED AUTOMATIZARI SRL▲ 1 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 9,7 %▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 680,8 K RON | |
| 33 | 33.SCHUNK CARBON TECHNOLOGY SRL▲ 9 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 9,3 %▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 956,6 K RON | |
| 34 | 34.NEONEX GROUP SRLnou | Municipiul Mangalia, Constanţa | 9,1 %▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | -41,1 K RON | |
| 35 | 35.ELECTRO ALFA CM SRLnou | Municipiul Botoşani, Botoşani | 8,1 %▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 392,4 K RON | |
| 36 | 36.4 K SERVICES SRL▼ 30 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,1 %▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 313,2 K RON | |
| 37 | 37.SIRE SRL▼ 8 | Municipiul Arad, Arad | 7,9 %▲ 24 % | ▲ 24 % | 898 K RON | |
| 38 | 38.HONEYWELL LIFE SAFETY ROMANIA SRL▼ 1 | Municipiul Lugoj, Timiş | 7,1 %▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 755,1 K RON | |
| 39 | 39.DELTA ROM TECHNOLOGIES S.A.▼ 15 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 6,7 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 280,3 K RON | |
| 40 | 40.CPE EAST EUROPE SRL▼ 33 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 5,7 %▼ 53,7 % | ▼ 53,7 % | -607,1 K RON | |
| 41 | 41.KLF KABLLEX SRL▼ 10 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 3,6 %▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 36,7 K RON | |
| 42 | 42.L&F MEDIA SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,3 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -31,8 K RON | |
| 43 | 43.ELECTRIC CVR SRL▼ 31 | Municipiul Lugoj, Timiş | 2,3 %▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | 126,2 K RON | |
| 44 | 44.MASING SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 0,2 %▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 127,9 K RON |