Top 100 firme — Operațiuni de mecanică generală după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2020
347 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 22,1 %, iar liderul atinge 296,8 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TECH SERV WELLDING S.R.L.nou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 296,8 %▲ 161,7 % | ▲ 161,7 % | 923,1 K RON | |
| 2 | 2.ROBERTT METAL DESIGN SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 225,7 %▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 485,1 K RON | |
| 3 | 3.TO - TECHNIK SRL▲ 1 | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 182,1 %▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 4 | 4.RITAB CNC SRLnou | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 164,5 %▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 263,4 K RON | |
| 5 | 5.DATECH - HDK ENGINEERING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 143,6 %▲ 661,6 % | ▲ 661,6 % | 816,6 K RON | |
| 6 | 6.AGILITECH CNC SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 143 %▲ 104,6 % | ▲ 104,6 % | 18,2 K RON | |
| 7 | 7.TECHNOMARC S.R.L.nou | Sat Purcăreni, Comuna Miceşti, Argeş | 141,5 %▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 847,4 K RON | |
| 8 | 8.TESTED MECHANICAL SRLnou | Sat Băteşti, Comuna Brazi, Prahova | 127 %▲ 9.413,8 % | ▲ 9.413,8 % | 1,7 mil. RON | |
| 9 | 9.PROFLEX MACHINING SRLnou | Municipiul Călăraşi, Călăraşi | 123 %▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 14,8 K RON | |
| 10 | 10.IRON TECHNOLOGY CNC SRLnou | Sat Enculeşti, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 121,3 %▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 391,1 K RON | |
| 11 | 11.TURBOCAM ENHANCED SURFACES S.R.L.nou | Sat Acăţari, Comuna Acăţari, Mureş | 115,1 %▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 2,5 mil. RON | |
| 12 | 12.MECSOL BNT SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 112,5 %▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 417,3 K RON | |
| 13 | 13.V I G INDUSTRIAL SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 112,5 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 2,7 K RON | |
| 14 | 14.GLOBEX INDUSTRIES S.R.L.nou | Sat Sânmartin, Comuna Sânmartin, Bihor | 96,2 %▲ 474,6 % | ▲ 474,6 % | 710,2 K RON | |
| 15 | 15.MOLD MANUFACTURING TECHNOLOGY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 95,7 %▲ 33 % | ▲ 33 % | 329 K RON | |
| 16 | 16.SELCASTING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 93,7 %▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 934,5 K RON | |
| 17 | 17.PROFIX PRO SRL▲ 7 | Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz, Timiş | 87 %▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 394,8 K RON | |
| 18 | 18.E-DYNAMIC STRUCTURES S.R.L.▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 86 %▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 676 K RON | |
| 19 | 19.PROSOL LIGHT SYSTEMS SRL▼ 13 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 83,6 %▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 171 K RON | |
| 20 | 20.MELCOM SRLnou | Sat Ciumbrud, Municipiul Aiud, Alba | 67,9 %▲ 74 % | ▲ 74 % | 10,3 K RON | |
| 21 | 21.MET TEM SRL▼ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 67,4 %▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 969,2 K RON | |
| 22 | 22.REDPLAST MOLDING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 63,5 %▼ 10 % | ▼ 10 % | 100,7 K RON | |
| 23 | 23.CADO SIDERO SRLnou | Oraş Ghimbav, Braşov | 59,7 %▼ 49,6 % | ▼ 49,6 % | 2,6 K RON | |
| 24 | 24.INOX-CONSTRUCT SRL▲ 73 | Municipiul Focşani, Vrancea | 59,4 %▲ 77,1 % | ▲ 77,1 % | 3,2 K RON | |
| 25 | 25.EXPERTMODER IR SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 59,3 %▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 224,6 K RON | |
| 26 | 26.SENSO PROD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 58,5 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 186 K RON | |
| 27 | 27.MRC SOLUTION SYSTEM SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 57,8 %▼ 19,4 % | ▼ 19,4 % | 344,9 K RON | |
| 28 | 28.SHIP CONSTRUCT SERVICE SRL▲ 229 | Sat Vintilă Vodă, Comuna Vintilă Vodă, Buzău | 57,3 %▲ 140,7 % | ▲ 140,7 % | 327,9 K RON | |
| 29 | 29.KAT TIME SRL▲ 26 | Municipiul Zalău, Sălaj | 56,1 %▲ 79,5 % | ▲ 79,5 % | 325,1 K RON | |
| 30 | 30.AKE WOOD SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 55,8 %▲ 213,9 % | ▲ 213,9 % | 379,8 K RON | |
| 31 | 31.MECHANICAL INNOVATION SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 54,2 %▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 90,7 K RON | |
| 32 | 32.APUSENI SKI BOOTS SRLnou | Loc. Câmpeni, Oraş Câmpeni, Alba | 53,3 %— | — | 528,3 K RON | |
| 33 | 33.BĂJAN MODIFICĂRI UTILAJE SRL▲ 21 | Sat Tufeşti, Comuna Tufeşti, Brăila | 49,3 %▲ 43,4 % | ▲ 43,4 % | 445,9 K RON | |
| 34 | 34.ZSOFIA SRL▼ 22 | Municipiul Reghin, Mureş | 48,4 %▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 1,2 mil. RON | |
| 35 | 35.PINNEOR SRL▲ 163 | Municipiul Oradea, Bihor | 47 %▲ 74 % | ▲ 74 % | 700,6 K RON | |
| 36 | 36.KUDDATEK MACHINING SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 46,5 %▼ 51,3 % | ▼ 51,3 % | -66,4 K RON | |
| 37 | 37.P&H INDUSTRIAL EQUIPMENT SRL▲ 62 | Municipiul Oradea, Bihor | 45,9 %▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 1,9 mil. RON | |
| 38 | 38.ELITEX PRODEXIM SRL▼ 5 | Sat Ceuaşu de Cîmpie, Comuna Ceuaşu de Cîmpie, Mureş | 45,6 %▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | 660,4 K RON | |
| 39 | 39.PROASC SERV S.R.L.nou | Municipiul Sebeş, Alba | 44,4 %▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 5,3 K RON | |
| 40 | 40.TEHNO EURO MAC SRL▼ 27 | Sat Miceşti, Comuna Miceşti, Argeş | 43,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 622,5 K RON | |
| 41 | 41.DIDEL SRL▼ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 43,5 %▼ 39,1 % | ▼ 39,1 % | -17,1 K RON | |
| 42 | 42.ONLAND SERVICE SRL▼ 28 | Municipiul Oneşti, Bacău | 43,1 %▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 4,8 mil. RON | |
| 43 | 43.SAMI INSTRUMENTS EUROPE SRLnou | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 42,5 %▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -415,2 K RON | |
| 44 | 44.REDEX FINANCING SRL▼ 23 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 41,5 %▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 268,1 K RON | |
| 45 | 45.GEMA IRON ART SRL▲ 215 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 41,1 %▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 25,1 K RON | |
| 46 | 46.IMAG PRO SRL▼ 8 | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 40,8 %▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 47 | 47.MATECH COMPONENTS SRLnou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 39,8 %▲ 6 % | ▲ 6 % | 253,9 K RON | |
| 48 | 48.WERNER TERMOSERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,3 %▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 885,9 K RON | |
| 49 | 49.TEHNOVADEN SRLnou | Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Neamţ | 38,9 %▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 81,3 K RON | |
| 50 | 50.JOVI PREST SRL▼ 3 | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 38,5 %▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 68,9 K RON | |
| 51 | 51.MICRIS ELECTRIC SRL▲ 380 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 38,2 %▲ 102,5 % | ▲ 102,5 % | 499,6 K RON | |
| 52 | 52.L4L SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 38 %▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 6,4 K RON | |
| 53 | 53.OMIKRON MECA SRL▼ 28 | Sat Şura Mare, Comuna Şura Mare, Sibiu | 37,8 %▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 830,9 K RON | |
| 54 | 54.SAUTER TURNING PROCESS SRL▼ 36 | Municipiul Dej, Cluj | 37,2 %▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -661,3 K RON | |
| 55 | 55.MIHTAL INDUSTRIES SRL▼ 38 | Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, Neamţ | 36,4 %▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 31,6 K RON | |
| 56 | 56.LASER PROCESSING SRL▲ 51 | Loc. Rudeni, Oraş Chitila, Ilfov | 36,1 %▼ 3 % | ▼ 3 % | -92,8 K RON | |
| 57 | 57.MARAMYR IMPEX SRLnou | Sat Frasinu, Comuna Corneşti, Dâmboviţa | 36 %▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 250 K RON | |
| 58 | 58.MECANICA - MORENI SRL▲ 177 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 35,7 %▲ 16,6 % | ▲ 16,6 % | 12,5 K RON | |
| 59 | 59.TEHNIC PROFIL SRL▼ 28 | Municipiul Oradea, Bihor | 34,9 %▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 63,8 K RON | |
| 60 | 60.FV METAL BISTRITA S.R.L.nou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 34,7 %▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 65,3 K RON | |
| 61 | 61.LG MECHANICS SRLnou | Sat Ghiroda, Comuna Ghiroda, Timiş | 34,3 %▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | 214,7 K RON | |
| 62 | 62.LIMEX TOTAL GROUP SRL▲ 169 | Sat Prejmer, Comuna Prejmer, Braşov | 34,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | 572,6 K RON | |
| 63 | 63.ESTIC SRL▼ 11 | Sat Hănţeşti, Comuna Hănţeşti, Suceava | 33,8 %▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 766,2 K RON | |
| 64 | 64.NAVATI CO ART SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,2 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 208,4 K RON | |
| 65 | 65.IRON WORK HARGHITA SRL▲ 24 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 33 %▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 318,8 K RON | |
| 66 | 66.TEOMSI ELECTRIC SRL▲ 373 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 32,5 %▲ 108,7 % | ▲ 108,7 % | 157,1 K RON | |
| 67 | 67.EISEN ART SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 32,2 %▲ 18 % | ▲ 18 % | 370,3 K RON | |
| 68 | 68.LASER CONCEPT DESIGN SRL▼ 26 | Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor | 31,6 %▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 107,6 K RON | |
| 69 | 69.BRENNPUNKT STEEL S.R.L.▲ 187 | Sat Slatina-Timiş, Comuna Slatina-Timiş, Caraş-Severin | 31,4 %▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | 443,2 K RON | |
| 70 | 70.ADITBAN SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 31,4 %▲ 150,7 % | ▲ 150,7 % | 131 K RON | |
| 71 | 71.ALEX PREST COMPANY SRL▼ 21 | Oraş Ştefăneşti, Argeş | 31,1 %▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 489 K RON | |
| 72 | 72.ARION CNC SERV S.R.L.▲ 88 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 30,5 %▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 72,5 K RON | |
| 73 | 73.LOGIC IT SERVICES CONSULT S.R.L.▼ 63 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,5 %▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 74 | 74.SOTO MANUFACTURING SRLnou | Loc. Vinerea, Oraş Cugir, Alba | 30 %— | — | 365,5 K RON | |
| 75 | 75.TECHNIS SYSTEME RO SRL▼ 29 | Municipiul Timişoara, Timiş | 29,9 %▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 25,9 K RON | |
| 76 | 76.STAUBER CHRISTIAN & PL SRLnou | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 29,2 %▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,3 K RON | |
| 77 | 77.ATH - INDUSTRIES SRL▲ 228 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 29 %▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 89,2 K RON | |
| 78 | 78.ALUGRAFIC VB CONCEPT SRL▲ 79 | Municipiul Timişoara, Timiş | 28,9 %▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 149,1 K RON | |
| 79 | 79.SALGO-PROD SRL▲ 384 | Loc. Sibiel, Oraş Sălişte, Sibiu | 28,5 %▲ 179,3 % | ▲ 179,3 % | 160,2 K RON | |
| 80 | 80.TECHNOLINE SRL▲ 6 | Sat Recea, Comuna Recea, Maramureş | 27,6 %▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 372,6 K RON | |
| 81 | 81.ALEXANDER- COP-CO SRL▲ 374 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 26,6 %▲ 159 % | ▲ 159 % | 577,4 K RON | |
| 82 | 82.GYRO ENERGY SRL▼ 29 | Municipiul Braşov, Braşov | 26,3 %▼ 51,5 % | ▼ 51,5 % | -207,5 K RON | |
| 83 | 83.AUTO WIND SERVICE SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 26 %▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 321,3 K RON | |
| 84 | 84.SISTEMPLAST SA▲ 59 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 24,9 %▲ 41 % | ▲ 41 % | 601,3 K RON | |
| 85 | 85.AGV NAVICONS SRL▼ 69 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 24,8 %▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | 11,7 K RON | |
| 86 | 86.SERCAVER SRL▲ 23 | Sat Chiuza, Comuna Chiuza, Bistriţa-Năsăud | 24,2 %▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | -142,6 K RON | |
| 87 | 87.ODYL VISION S.R.L.nou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 23,9 %▲ 52 % | ▲ 52 % | 4,7 K RON | |
| 88 | 88.LUCEMELIN SRL▲ 49 | Municipiul Timişoara, Timiş | 23,9 %▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 2,3 mil. RON | |
| 89 | 89.ATELIERUL FIERARULUI GANJ SRL▲ 97 | Sat Răzoare, Comuna Miheşu de Cîmpie, Mureş | 23,4 %▲ 71,3 % | ▲ 71,3 % | 125 K RON | |
| 90 | 90.CBP METAL PRODUCTION SRL▲ 136 | Sat Chişoda, Comuna Giroc, Timiş | 23,3 %▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -15,1 K RON | |
| 91 | 91.SIMET PRODCOM SRL▲ 245 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 23 %▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 707,5 K RON | |
| 92 | 92.UNIMET TRIFF SRL▲ 47 | Sat Becicherecu Mic, Comuna Becicherecu Mic, Timiş | 23 %▲ 38,4 % | ▲ 38,4 % | 383,5 K RON | |
| 93 | 93.NATLOZ ENGINEERING SRL▼ 8 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 22,8 %▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 35,3 K RON | |
| 94 | 94.IDEALTECH SERVICE SRL▲ 59 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 22,8 %▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 86,5 K RON | |
| 95 | 95.MATEC-CNC TECHNIK SRL▲ 18 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 22,8 %▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 11,9 mil. RON | |
| 96 | 96.BUSINESS CREATIVE STYLE SRL▼ 85 | Municipiul Oradea, Bihor | 22,5 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 474,4 K RON | |
| 97 | 97.EASY INDUSTRY S.R.L.▼ 35 | Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiu | 22,2 %▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 683 K RON | |
| 98 | 98.METAL INDUSTRY SRL▼ 30 | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 22,2 %▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 152,2 K RON | |
| 99 | 99.PFEIFFER VACUUM ROMANIA SRL▲ 15 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 22,2 %▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 100 | 100.ARSENIENIC SRLnou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 22,1 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 117,4 K RON |