Top 100 firme — Operațiuni de mecanică generală după creștere pe 3 ani (CAGR) în 2016
387 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Pragul de intrare în top este 25,8 %, iar liderul atinge 350,5 %.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | CAGR 3 ani | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GF CASTING SOLUTIONS ARAD S.R.L.nou | Municipiul Timişoara, Timiş | 350,5 %▲ 64,5 % | ▲ 64,5 % | -5 mil. RON | |
| 2 | 2.INGEGNA SOLUTIONS S.R.L.▲ 2 | Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov | 163,1 %▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.NORDCHIM LEADER SRLnou | Sat Mitocu Dragomirnei, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 161,5 %▼ 12,3 % | ▼ 12,3 % | 364,9 K RON | |
| 4 | 4.NAJLEPSI ELECTRIC SRLnou | Municipiul Arad, Arad | 153,8 %▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 293,5 K RON | |
| 5 | 5.ELIA COM SRLnou | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 148,7 %▲ 538,5 % | ▲ 538,5 % | 937,6 K RON | |
| 6 | 6.ONLAND SERVICE SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 143,5 %▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 422,5 K RON | |
| 7 | 7.M & C CHEI SERVICE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 105,9 %▲ 87,7 % | ▲ 87,7 % | -9,1 K RON | |
| 8 | 8.SISTEMPLAST SAnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 104,2 %▲ 22 % | ▲ 22 % | 9,7 K RON | |
| 9 | 9.TURBO LOGIC SRL▲ 3 | Sat Cristeşti, Comuna Cristeşti, Mureş | 94 %▲ 58,5 % | ▲ 58,5 % | 206,1 K RON | |
| 10 | 10.TWOMAR KONTACT SERVICES SRLnou | Municipiul Câmpulung, Argeş | 92,1 %▲ 546,9 % | ▲ 546,9 % | 896,6 K RON | |
| 11 | 11.AVANZA SOLUTII SRL▲ 94 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 89 %▲ 186,5 % | ▲ 186,5 % | 29,2 K RON | |
| 12 | 12.AMAZON ENGINEERING SRL▲ 5 | Sat Aninoasa, Comuna Aninoasa, Dâmboviţa | 75,4 %▲ 115,1 % | ▲ 115,1 % | 219,4 K RON | |
| 13 | 13.GELCO PROD SRL▲ 5 | Municipiul Timişoara, Timiş | 72,4 %▲ 63,1 % | ▲ 63,1 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.STIM SERVICE SRL▲ 157 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 72,2 %▲ 50,6 % | ▲ 50,6 % | 336,4 K RON | |
| 15 | 15.VENDI SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 70,8 %▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 69,1 K RON | |
| 16 | 16.PRAZITEC INTERNAŢIONAL SRLnou | Municipiul Caransebeş, Caraş-Severin | 68,3 %▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 228,6 K RON | |
| 17 | 17.CUPRU FITTINGS CONCEPT SRL▲ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 67,7 %▲ 46,3 % | ▲ 46,3 % | 227,3 K RON | |
| 18 | 18.NICMAR-DANCI SRL▼ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 67,4 %▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 361 K RON | |
| 19 | 19.OLTEHNIC SRL▲ 52 | Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 66,8 %▲ 56,2 % | ▲ 56,2 % | 165,4 K RON | |
| 20 | 20.ANDREDI STYLE 2005 SRLnou | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 65,2 %▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 143,7 K RON | |
| 21 | 21.MICROMECANICS ALPHA SRLnou | Sat Moşniţa Nouă, Comuna Moşniţa Nouă, Timiş | 64 %▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 333,3 K RON | |
| 22 | 22.IL MORO DI VENEZIA SRLnou | Loc. Ineu, Oraş Ineu, Arad | 61,7 %— | — | -86,5 K RON | |
| 23 | 23.ALU META SISTEM SRL▼ 22 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 61 %▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 24 | 24.MECANIZADOS AUXIM SRL▼ 22 | Municipiul Oradea, Bihor | 60,6 %▼ 22,1 % | ▼ 22,1 % | -1,8 mil. RON | |
| 25 | 25.COMAX 2000 SRL▲ 212 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 60,5 %▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 92 K RON | |
| 26 | 26.EDM - TIM SRL▲ 173 | Sat Parţa, Comuna Parţa, Timiş | 58,9 %▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 317,3 K RON | |
| 27 | 27.PROCURI-SISTEM SRL▲ 104 | Municipiul Braşov, Braşov | 55,9 %▲ 133,8 % | ▲ 133,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 28 | 28.EXPOGET SRL▲ 129 | Sat Cârcea, Comuna Cârcea, Dolj | 55,6 %▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 95,3 K RON | |
| 29 | 29.BOGDAN BONIPLAST S & M SRL▲ 70 | Municipiul Slatina, Olt | 55,3 %▲ 47,2 % | ▲ 47,2 % | 139,7 K RON | |
| 30 | 30.CONTIMEC SERVICES SRL▲ 131 | Municipiul Oneşti, Bacău | 52,7 %▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 252,4 K RON | |
| 31 | 31.PRO OPTIM SRL▲ 315 | Municipiul Arad, Arad | 52,6 %▲ 228,2 % | ▲ 228,2 % | 185,4 K RON | |
| 32 | 32.TEKNIA ORADEA S.R.L.▼ 18 | Municipiul Oradea, Bihor | 49,9 %▲ 17,5 % | ▲ 17,5 % | 712,9 K RON | |
| 33 | 33.PERNAT ROMANIA S.R.L.▲ 76 | Municipiul Orăştie, Hunedoara | 49,6 %▲ 70,8 % | ▲ 70,8 % | 1,4 mil. RON | |
| 34 | 34.ROMANIAN METAL COMPONENTS SRL▼ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 49,3 %▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 656 RON | |
| 35 | 35.HARRY WELDING SRL▼ 25 | Municipiul Galaţi, Galaţi | 49,2 %▲ 610,7 % | ▲ 610,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 36 | 36.MEC EL SRL▲ 47 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 47,9 %▲ 80,5 % | ▲ 80,5 % | 504,1 K RON | |
| 37 | 37.CONCHIF METAL SRL▲ 19 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 47,5 %▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 117,3 K RON | |
| 38 | 38.AILA-RUL SRL▲ 258 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 47,5 %▲ 35 % | ▲ 35 % | 14,9 K RON | |
| 39 | 39.SEOPER METALICS OF RUBBER SRL▲ 52 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 47,4 %▲ 26,6 % | ▲ 26,6 % | 630,4 K RON | |
| 40 | 40.FERODORA SRL▲ 188 | Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita | 47,2 %▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 209,9 K RON | |
| 41 | 41.SENAR INTERNATIONAL SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău | 47 %▼ 5 % | ▼ 5 % | 146,6 K RON | |
| 42 | 42.PROTOTIP G AUTO S.R.L.nou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 45,3 %▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 2,7 mil. RON | |
| 43 | 43.TEHNIC COMP SERVICE SRL▲ 20 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 43,8 %▲ 126,7 % | ▲ 126,7 % | 911,7 K RON | |
| 44 | 44.MAN - TEX SERVICE SRL▼ 3 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 42,9 %▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 160,2 K RON | |
| 45 | 45.SCANDO SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 42,7 %▲ 578,2 % | ▲ 578,2 % | 704,1 K RON | |
| 46 | 46.EMYRAM SRL▼ 10 | Sat Sântimreu, Comuna Sălard, Bihor | 42,6 %▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 85,9 K RON | |
| 47 | 47.INTEGRALSERV SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 41,3 %▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 2,5 mil. RON | |
| 48 | 48.INTELIFORM DESIGN SRL▲ 255 | Municipiul Timişoara, Timiş | 41,1 %▲ 74,8 % | ▲ 74,8 % | -84,4 K RON | |
| 49 | 49.HAWEMA TOOLING SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 40,9 %▲ 43,9 % | ▲ 43,9 % | 40,4 K RON | |
| 50 | 50.ADCONS STEEL SRLnou | Sat Dumbrăviţa, Comuna Dumbrăviţa, Timiş | 40,4 %▲ 133,5 % | ▲ 133,5 % | 202,6 K RON | |
| 51 | 51.MOLDING TOOLS SRLnou | Municipiul Timişoara, Timiş | 40 %▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 285,9 K RON | |
| 52 | 52.ROMCOMPACTEST M SRL▼ 32 | Sat Independenţa, Comuna Independenţa, Galaţi | 39,9 %▲ 208,9 % | ▲ 208,9 % | 61,3 K RON | |
| 53 | 53.AMI MONTAJ S.R.L.nou | Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeş | 39,5 %▲ 196,2 % | ▲ 196,2 % | 906,3 K RON | |
| 54 | 54.COFAMET STEEL PROD SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 39,3 %▲ 33,5 % | ▲ 33,5 % | 854 K RON | |
| 55 | 55.P&H INDUSTRIAL EQUIPMENT SRLnou | Municipiul Oradea, Bihor | 39,1 %▼ 9 % | ▼ 9 % | 253,2 K RON | |
| 56 | 56.ELECTRIC STILL SRL▼ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 38,9 %▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 172,5 K RON | |
| 57 | 57.ART MENUISERIE ANCIENNE SRLnou | Municipiul Buzău, Buzău | 38,4 %▼ 30,1 % | ▼ 30,1 % | 197,3 K RON | |
| 58 | 58.RIAN LAND CENTER SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 37,7 %▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 62,2 K RON | |
| 59 | 59.ORA-TRANSLOC SRLnou | Municipiul Moreni, Dâmboviţa | 37,2 %▲ 84,6 % | ▲ 84,6 % | 33,1 K RON | |
| 60 | 60.DRUCKMANN ADV S.R.L.▲ 64 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 36,8 %▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 17,3 K RON | |
| 61 | 61.TEHNOCAD SRLnou | Municipiul Deva, Hunedoara | 35,1 %▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 1,4 mil. RON | |
| 62 | 62.TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL▼ 53 | Municipiul Piteşti, Argeş | 34,8 %▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 3 mil. RON | |
| 63 | 63.BELVEDERE 96 COMEX SRL▲ 190 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 34,7 %▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 943,9 K RON | |
| 64 | 64.S.B.R. INFOMECHANICAL SRL▲ 73 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 34,5 %▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 625,4 K RON | |
| 65 | 65.MECANAD SRLnou | Loc. Insurăţei, Oraş Insurăţei, Brăila | 34,1 %▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 83,3 K RON | |
| 66 | 66.MODUS VIVENDI SRL▼ 58 | Sat Ditrău, Comuna Ditrău, Harghita | 33,9 %▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 159,1 K RON | |
| 67 | 67.R.D.IMEX SRL▲ 53 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 33,8 %▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 188,9 K RON | |
| 68 | 68.IZOVEN TOP SRL▼ 9 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Prahova | 33,3 %▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 104,2 K RON | |
| 69 | 69.ICPEST SRL▼ 46 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 32,8 %▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 6,4 mil. RON | |
| 70 | 70.ATEMEC PROD NEW SRLnou | Municipiul Turda, Cluj | 32,6 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 53,6 K RON | |
| 71 | 71.SEDIA MODERNA SRLnou | Loc. Cugir, Oraş Cugir, Alba | 32,3 %— | — | 179,8 K RON | |
| 72 | 72.VELENA ZORILOR SRL▲ 184 | Loc. Costeşti, Oraş Costeşti, Argeş | 32,3 %▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 892,6 K RON | |
| 73 | 73.P I L SRL▲ 83 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 32,2 %▲ 85,6 % | ▲ 85,6 % | 361,9 K RON | |
| 74 | 74.SIBEXPERT SERVICE SRL▲ 12 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 31,3 %▲ 51 % | ▲ 51 % | 16,5 K RON | |
| 75 | 75.SERVICE UTILAJE SRL▲ 92 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 31,2 %▲ 10 % | ▲ 10 % | -51,6 K RON | |
| 76 | 76.METAL TECHNIKS SRL▲ 264 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 31,1 %▲ 125,3 % | ▲ 125,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 77 | 77.TRIMETAL SRL▼ 9 | Municipiul Reşiţa, Caraş-Severin | 30,8 %▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 1,8 mil. RON | |
| 78 | 78.COMOSERV S.R.L.▼ 63 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 30,7 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 79 | 79.ARSENIENIC SRLnou | Loc. Uricani, Oraş Uricani, Hunedoara | 30,7 %▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 207,5 K RON | |
| 80 | 80.MIHELIS RO SRLnou | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 30,6 %▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 230,5 K RON | |
| 81 | 81.METTALLO-MAXX SRL▲ 106 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 30,5 %▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 82 | 82.BRIO SERV COMPANY SRL▲ 82 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 30,4 %▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 30,7 K RON | |
| 83 | 83.ALEXANDER- COP-CO SRL▲ 232 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 30,4 %▲ 67,8 % | ▲ 67,8 % | 254,5 K RON | |
| 84 | 84.GAT PRECISION ENGINEERING SRLnou | Municipiul Piteşti, Argeş | 30,2 %▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 112 K RON | |
| 85 | 85.MECAFLOR INVEST SRL▲ 17 | Oraş Mioveni, Argeş | 30,2 %▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 51,6 K RON | |
| 86 | 86.PROMPT-STAR SRL▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 30 %▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | 58,7 K RON | |
| 87 | 87.PROFILMAR INNOV SRL▼ 76 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 29,9 %▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 87,2 K RON | |
| 88 | 88.TUDAL TEHNICAL CONSULTING SRLnou | Municipiul Ploieşti, Prahova | 29,7 %▲ 99,6 % | ▲ 99,6 % | 174,2 K RON | |
| 89 | 89.NAFIRTMONT SRL▼ 22 | Sat Umbrăreşti-Deal, Comuna Umbrăreşti, Galaţi | 29,4 %▲ 80,2 % | ▲ 80,2 % | 173,1 K RON | |
| 90 | 90.SIRMEC SRL▲ 5 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 28,6 %▲ 50,4 % | ▲ 50,4 % | 100,6 K RON | |
| 91 | 91.AERO PART EXPERT SRL▲ 121 | Municipiul Braşov, Braşov | 27,9 %▲ 42 % | ▲ 42 % | 333,2 K RON | |
| 92 | 92.IMAG PRO SRLnou | Sat Moieciu de Jos, Comuna Moieciu, Braşov | 27,9 %▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 9,1 K RON | |
| 93 | 93.FLEXON-ALL SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 27,2 %▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 799,8 K RON | |
| 94 | 94.CRUC PRODCOM SRL▲ 34 | Sat I. L. Caragiale, Comuna I. L. Caragiale, Dâmboviţa | 27 %▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 650,2 K RON | |
| 95 | 95.MATEC-CNC TECHNIK SRL▲ 193 | Sat Şura Mică, Comuna Şura Mică, Sibiu | 26,4 %▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 5,1 mil. RON | |
| 96 | 96.GLOBAL GLISTEN SRL▼ 7 | Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita | 26,4 %▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 643,6 K RON | |
| 97 | 97.SALV-METAL SRL▼ 4 | Municipiul Sebeş, Alba | 26,2 %▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 327,2 K RON | |
| 98 | 98.KAROLSEN SRLnou | Sat Ghindari, Comuna Ghindari, Mureş | 26,2 %▼ 27 % | ▼ 27 % | 168,6 K RON | |
| 99 | 99.MA SYSTEM SRL▼ 78 | Municipiul Timişoara, Timiş | 26,2 %▼ 35,4 % | ▼ 35,4 % | 6,6 K RON | |
| 100 | 100.DASTRION SRL▼ 34 | Municipiul Tulcea, Tulcea | 25,8 %▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 140,3 K RON |