Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vrancea după cifră de afaceri în 2024
471 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 245,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 588,7 K RON, iar liderul atinge 21,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARFISHING SRL= | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 21,9 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 3 mil. RON | |
| 2 | 2.ZANFIR SNC= | Municipiul Focşani, Vrancea | 19 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 2,3 mil. RON | |
| 3 | 3.KRISTAL HOTEL S.R.L.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 10,1 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 506,8 K RON | |
| 4 | 4.NEMADA SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,3 mil. RON▲ 41,9 % | ▲ 41,9 % | 13,6 K RON | |
| 5 | 5.BEST ROMANS COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,8 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 6 | 6.DAGEMAR DISTRIBUTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,4 mil. RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 280 K RON | |
| 7 | 7.VINĂRIA DANULUI SRL▼ 1 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 6,3 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 569,5 K RON | |
| 8 | 8.LEODORMAR AGREMENT SRLnou | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 5,8 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 195,5 K RON | |
| 9 | 9.MAROVIBAR SRL▼ 2 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 5,5 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -274,4 K RON | |
| 10 | 10.VASIMIH S.R.L.▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 373,8 K RON | |
| 11 | 11.HANUL LUI URECHE S.R.L.▲ 11 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 4,7 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 88,2 K RON | |
| 12 | 12.LEOSERVCRIS SRL▼ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,4 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 344,2 K RON | |
| 13 | 13.RAY COM MODE SRL▲ 7 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 4,1 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 545 K RON | |
| 14 | 14.ROMINTUR SRL▼ 4 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 4,1 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 283,2 K RON | |
| 15 | 15.ATLANTIC TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4 mil. RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 348,3 K RON | |
| 16 | 16.NOVASELGRUP SRL▼ 2 | Sat Roşioara, Comuna Mera, Vrancea | 4 mil. RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 12,8 K RON | |
| 17 | 17.NEDCOM PUB SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 88,4 K RON | |
| 18 | 18.LIGNA EXIM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 64,7 K RON | |
| 19 | 19.CRISTOPHE TO BE FOOD S.R.L.▲ 12 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 3,2 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 56,5 K RON | |
| 20 | 20.RESTAURANT CASA ALBĂ SRL▲ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,2 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 663,6 K RON | |
| 21 | 21.WASSERMANN COM SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -19 K RON | |
| 22 | 22.FELIMIR SRL▼ 5 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 254 K RON | |
| 23 | 23.ABER-ROOMS ROYAL SRL▼ 12 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 3,1 mil. RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 254,6 K RON | |
| 24 | 24.I.M.N. MAN - MIXT SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3 mil. RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 599,7 K RON | |
| 25 | 25.NOBILIA CLASS SRL▼ 7 | Comuna Coteşti, Vrancea | 2,9 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -124,2 K RON | |
| 26 | 26.DAROPEDRA FOOD S.R.L.▼ 2 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 49,1 K RON | |
| 27 | 27.SAMALEXFLOR BISTRO S.R.L.▲ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,7 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 278,2 K RON | |
| 28 | 28.DANIO COM AIDA SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,6 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 868,9 K RON | |
| 29 | 29.CLUCERULUI BOUTIQUE HOTEL S.R.L.▲ 77 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 313,3 % | ▲ 313,3 % | 628,4 K RON | |
| 30 | 30.SELECT HOUSE SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 196,2 K RON | |
| 31 | 31.SENSE&COFFEE SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▼ 19,9 % | ▼ 19,9 % | 8,4 K RON | |
| 32 | 32.DOGAN COMIMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 mil. RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 454,6 K RON | |
| 33 | 33.DALI DALIMAR SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,9 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 11,5 K RON | |
| 34 | 34.POLDIA SRL▼ 7 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 1,9 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 9,7 K RON | |
| 35 | 35.GRASSHOPPER SRL▲ 31 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 173,8 K RON | |
| 36 | 36.PITON COMIMPEX SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 974,7 K RON | |
| 37 | 37.SILEPADIO GROUP S.R.L▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 169,7 K RON | |
| 38 | 38.ALVLASE SRL▲ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 113,6 K RON | |
| 39 | 39.SIMIGERIA ALEXIA 2022 S.R.L.▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 31,1 K RON | |
| 40 | 40.MAGAZINUL VECHI S.R.L.▲ 49 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 641,7 K RON | |
| 41 | 41.MOVIANDAN SHOP SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 137,8 K RON | |
| 42 | 42.POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL▲ 29 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 550,4 K RON | |
| 43 | 43.ALEXIM SHANHAY S.R.L.▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 181,8 K RON | |
| 44 | 44.GHIBIROBALEX SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 124,4 K RON | |
| 45 | 45.DIVERS PREST COM SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 35,1 K RON | |
| 46 | 46.PIZZA DRAGONIC SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 466,6 K RON | |
| 47 | 47.HORA MIRESEI SRL▲ 75 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 220,3 % | ▲ 220,3 % | 190 K RON | |
| 48 | 48.LA MAISON FLORUS S.R.L.▲ 320 | Sat Colacu, Comuna Valea Sării, Vrancea | 1,4 mil. RON— | — | -10,4 K RON | |
| 49 | 49.GOSAFE FOOD S.R.L.▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 1,9 K RON | |
| 50 | 50.VELLA CONSTANT COMPANY SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 15,4 K RON | |
| 51 | 51.LEXA SRL▼ 16 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,4 mil. RON▼ 30,6 % | ▼ 30,6 % | 257,5 K RON | |
| 52 | 52.ROSTICCERIA ITALIA S.R.L.▲ 6 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 21,5 K RON | |
| 53 | 53.MILCOVUL SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 606,3 K RON | |
| 54 | 54.CRISMIRAJ RESORT SRL▲ 11 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 319,2 K RON | |
| 55 | 55.ROMADA SERV COM SRL▲ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 14,7 K RON | |
| 56 | 56.APOS-NEAG GOURMET S.R.L.▲ 1 | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | -392,9 K RON | |
| 57 | 57.HOTEL AMADEUS SRL▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 155,1 K RON | |
| 58 | 58.MUHAHA STYLE S.R.L.▲ 36 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 89,8 % | ▲ 89,8 % | 5,8 K RON | |
| 59 | 59.ZCN FOCSANI CAFE FRANCHISE SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -201,6 K RON | |
| 60 | 60.ROSILCOM SRL▲ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 782,2 K RON | |
| 61 | 61.CURTEA MOLDOVENEASCĂ 800 S.R.L.▼ 7 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | 16,9 K RON | |
| 62 | 62.PIZZERIA EISLER EMILIANO S.R.L.▲ 5 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 15,5 K RON | |
| 63 | 63.THE BEST BĂLĂ & CORY SRL▼ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 50,7 % | ▼ 50,7 % | -313 K RON | |
| 64 | 64.SILVER PROD SRL▼ 8 | Sat Rotileştii Mici, Comuna Câmpuri, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 5 K RON | |
| 65 | 65.CANTINA SOCIALĂ GUSTUL ROMÂNESC S.R.L.▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | -22,2 K RON | |
| 66 | 66.VMBA CONSTRUCT SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 414,7 K RON | |
| 67 | 67.BALIDAN DONER S.R.L.▲ 18 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 1 mil. RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 154,4 K RON | |
| 68 | 68.SOLAR TOUR SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 9,2 K RON | |
| 69 | 69.FAVORIT IMPEX SRL▲ 21 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 1 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 315,3 K RON | |
| 70 | 70.CGM VILAVECHE SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 7,4 K RON | |
| 71 | 71.TALMARIS FOOD S.R.L.▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 981,4 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 167,8 K RON | |
| 72 | 72.CROMAX METAL SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 964,7 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 1,2 K RON | |
| 73 | 73.AG VALENTINO EVENTS SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 920,9 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | -108,8 K RON | |
| 74 | 74.POET HOSPITALITY INDUSTRY S.R.L.▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 889,8 K RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 392,5 K RON | |
| 75 | 75.COSTUD ANAIMA S.R.L.▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 875 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 10 K RON | |
| 76 | 76.COOKIE ANCA BIOFOOD S.R.L.▲ 12 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 847,5 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | -29,1 K RON | |
| 77 | 77.OVIDIUS SRL▲ 27 | Municipiul Adjud, Vrancea | 804,8 K RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 390,1 K RON | |
| 78 | 78.CENTRUL DE AFACERI GREEN PARK SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 798,7 K RON▲ 51,8 % | ▲ 51,8 % | 37,5 K RON | |
| 79 | 79.GELSER TOTAL SRL▼ 24 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 796,8 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | 29,8 K RON | |
| 80 | 80.FLORAVAS SRL▲ 44 | Municipiul Focşani, Vrancea | 794,2 K RON▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | 68,2 K RON | |
| 81 | 81.PIETRICICA IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 787,5 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 483,8 K RON | |
| 82 | 82.S & V CORI SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 785,9 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 123,7 K RON | |
| 83 | 83.THE LADYS FLORANCE SRL▲ 67 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 775,9 K RON▲ 164,7 % | ▲ 164,7 % | 136 K RON | |
| 84 | 84.BETA COM PREST SRL▼ 34 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 773,6 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 19,6 K RON | |
| 85 | 85.COSMODANA GRUP SRL▲ 283 | Municipiul Focşani, Vrancea | 766,7 K RON— | — | 518,5 K RON | |
| 86 | 86.COSMINSIEL PLAN S.R.L.▲ 13 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 758,9 K RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 237,7 K RON | |
| 87 | 87.DAVISOFPLUS SRL▼ 18 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 741,6 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | 4,1 K RON | |
| 88 | 88.CASA TISARU SRL▼ 12 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 724,6 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 143,5 K RON | |
| 89 | 89.EMIDEN HOUSE S.R.L.▼ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 716,7 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 6,8 K RON | |
| 90 | 90.BEN COMPROD SRL▼ 53 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 716,5 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 140 K RON | |
| 91 | 91.PICO ASIA FOOD S.R.L.▲ 74 | Municipiul Focşani, Vrancea | 710,3 K RON▲ 165,4 % | ▲ 165,4 % | -136,3 K RON | |
| 92 | 92.ELGEVAS PLUS SRL▲ 33 | Municipiul Focşani, Vrancea | 708,8 K RON▲ 61,9 % | ▲ 61,9 % | 63,2 K RON | |
| 93 | 93.STANCOMAR IMPEX SRL▲ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 689,9 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 386,2 K RON | |
| 94 | 94.ELCO PLUS SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 665,1 K RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 23,8 K RON | |
| 95 | 95.MA FOOD, COOKIES & FLOWERS S.R.L.▼ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 659,5 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 76,1 K RON | |
| 96 | 96.PORTOBELLO S.R.L.nou | Municipiul Adjud, Vrancea | 653,9 K RON— | — | — | 127 K RON |
| 97 | 97.MITIS M.D.G. COM SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 648,1 K RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 9,6 K RON | |
| 98 | 98.OMNIBEACH KEY S.R.L.nou | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 640,7 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 170,9 K RON | |
| 99 | 99.PIZZERIA ITALIANĂ WOW SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 609,7 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 1,9 K RON | |
| 100 | 100.DALMA COFFEE SRL▲ 9 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 588,7 K RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 56,4 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vrancea
CAEN 5610
Restaurante
125 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 56 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
132 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
16 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
30 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
44 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 236,5 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 7 K RON