Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Vrancea după cifră de afaceri în 2023
555 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 219 mil. RON. Pragul de intrare în top este 581,8 K RON, iar liderul atinge 22,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MARFISHING SRLnou | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 22,2 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 4,8 mil. RON | |
| 2 | 2.ZANFIR SNC▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 17,6 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 3 | 3.KRISTAL HOTEL S.R.L.▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,5 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 848,5 K RON | |
| 4 | 4.BEST ROMANS COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,9 mil. RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.NEMADA SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,5 mil. RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 135,4 K RON | |
| 6 | 6.VINĂRIA DANULUI SRL▼ 2 | Sat Sârbi, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 6,4 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 1,3 mil. RON | |
| 7 | 7.MAROVIBAR SRL▼ 2 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 5,5 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 319,5 K RON | |
| 8 | 8.LEOSERVCRIS SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.VASIMIH S.R.L.▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8 mil. RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 778,7 K RON | |
| 10 | 10.ROMINTUR SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 3,8 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 951,7 K RON | |
| 11 | 11.ABER-ROOMS ROYAL SRL▲ 3 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 3,4 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 468 K RON | |
| 12 | 12.TURMIOBUS SRL▲ 335 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 3,3 mil. RON— | — | 740,8 K RON | |
| 13 | 13.NEDCOM PUB SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 355,6 K RON | |
| 14 | 14.NOVASELGRUP SRL▲ 18 | Sat Roşioara, Comuna Mera, Vrancea | 3,2 mil. RON▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | 8,3 K RON | |
| 15 | 15.WASSERMANN COM SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -82,9 K RON | |
| 16 | 16.ATLANTIC TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 296,5 K RON | |
| 17 | 17.FELIMIR SRL▲ 1 | Sat Găgeşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 3 mil. RON▲ 22,6 % | ▲ 22,6 % | 630,6 K RON | |
| 18 | 18.NOBILIA CLASS SRL▼ 7 | Comuna Coteşti, Vrancea | 3 mil. RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 23,9 K RON | |
| 19 | 19.LIGNA EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | -191,7 K RON | |
| 20 | 20.RAY COM MODE SRL▲ 25 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 3 mil. RON▲ 143 % | ▲ 143 % | 86,6 K RON | |
| 21 | 21.I.M.N. MAN - MIXT SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 727,2 K RON | |
| 22 | 22.HANUL LUI URECHE S.R.L.▼ 13 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 2,7 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 346,1 K RON | |
| 23 | 23.SENSE&COFFEE SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,5 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 345,2 K RON | |
| 24 | 24.DAROPEDRA FOOD S.R.L.▲ 38 | Sat Năneşti, Comuna Năneşti, Vrancea | 2,5 mil. RON▲ 199,9 % | ▲ 199,9 % | -1,1 mil. RON | |
| 25 | 25.RESTAURANT CASA ALBĂ SRL▼ 4 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,5 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 532,6 K RON | |
| 26 | 26.PACIFIC SRL▲ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 380,3 K RON | |
| 27 | 27.POLDIA SRL▲ 2 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 377,7 K RON | |
| 28 | 28.SAMALEXFLOR BISTRO S.R.L.▲ 16 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | 405,4 K RON | |
| 29 | 29.DANIO COM AIDA SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 622,3 K RON | |
| 30 | 30.THE BEST BĂLĂ & CORY SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 449,1 K RON | |
| 31 | 31.CRISTOPHE TO BE FOOD S.R.L.nou | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 2,1 mil. RON— | — | 216,1 K RON | |
| 32 | 32.PITON COMIMPEX SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 76,2 K RON | |
| 33 | 33.DOGAN COMIMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 771,5 K RON | |
| 34 | 34.SELECT HOUSE SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 200,1 K RON | |
| 35 | 35.LEXA SRL▼ 15 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 2 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 629,8 K RON | |
| 36 | 36.MOVIANDAN SHOP SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 476,6 K RON | |
| 37 | 37.BEN COMPROD SRL▲ 17 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 84,1 % | ▲ 84,1 % | 397,7 K RON | |
| 38 | 38.GHIBIROBALEX SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 22,1 % | ▲ 22,1 % | 338,4 K RON | |
| 39 | 39.SILEPADIO GROUP S.R.L▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 94,5 K RON | |
| 40 | 40.GOSAFE FOOD S.R.L.▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 63 K RON | |
| 41 | 41.ALVLASE SRL▼ 3 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 108,7 K RON | |
| 42 | 42.SIMIGERIA ALEXIA 2022 S.R.L.▲ 53 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 209,5 % | ▲ 209,5 % | 87,4 K RON | |
| 43 | 43.GASMILA COFFEE TO GO S.R.L.▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 230 K RON | |
| 44 | 44.ALEXIM SHANHAY S.R.L.▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 58,2 K RON | |
| 45 | 45.DIVERS PREST COM SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | 21,2 K RON | |
| 46 | 46.VELLA CONSTANT COMPANY SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 143,1 K RON | |
| 47 | 47.COLT DE RAI SRL▼ 10 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,4 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 344,9 K RON | |
| 48 | 48.PIZZA DRAGONIC SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 140,2 K RON | |
| 49 | 49.MISIT SRLnou | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 152,6 K RON | |
| 50 | 50.BETA COM PREST SRL▼ 10 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -13,4 K RON | |
| 51 | 51.PINK MAXXINE SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 54,4 K RON | |
| 52 | 52.MILCOVUL SA▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 545,8 K RON | |
| 53 | 53.SOLAR TOUR SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 47,3 % | ▲ 47,3 % | 229 K RON | |
| 54 | 54.CURTEA MOLDOVENEASCĂ 800 S.R.L.▲ 20 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 86,6 % | ▲ 86,6 % | 7,5 K RON | |
| 55 | 55.GELSER TOTAL SRL▲ 3 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 206,3 K RON | |
| 56 | 56.SILVER PROD SRL▼ 3 | Sat Rotileştii Mici, Comuna Câmpuri, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 75,1 K RON | |
| 57 | 57.APOS-NEAG GOURMET S.R.L.nou | Sat Obrejiţa, Comuna Obrejiţa, Vrancea | 1,2 mil. RON— | — | 65,4 K RON | |
| 58 | 58.ROSTICCERIA ITALIA S.R.L.▼ 7 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 87,7 K RON | |
| 59 | 59.ROMADA SERV COM SRL▼ 16 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 78,4 K RON | |
| 60 | 60.CANTINA SOCIALĂ GUSTUL ROMÂNESC S.R.L.▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 57,9 K RON | |
| 61 | 61.CROMAX METAL SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 186,3 K RON | |
| 62 | 62.ITALUBE SRL▼ 10 | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 410,9 K RON | |
| 63 | 63.HOTEL AMADEUS SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 157,1 K RON | |
| 64 | 64.ROSILCOM SRL▼ 16 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 793 K RON | |
| 65 | 65.CRISMIRAJ RESORT SRL▼ 4 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 1 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 161,6 K RON | |
| 66 | 66.GRASSHOPPER SRL▼ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1 mil. RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 135,4 K RON | |
| 67 | 67.PIZZERIA EISLER EMILIANO S.R.L.▼ 1 | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 990,3 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 53,9 K RON | |
| 68 | 68.ZCN FOCSANI CAFE FRANCHISE SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 972,2 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -159,1 K RON | |
| 69 | 69.DAVISOFPLUS SRL▲ 28 | Sat Ţifeşti, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 945,1 K RON▲ 92,2 % | ▲ 92,2 % | 168,4 K RON | |
| 70 | 70.MA FOOD, COOKIES & FLOWERS S.R.L.▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 944,4 K RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 228,7 K RON | |
| 71 | 71.POPASUL DINTRE VII PRODCOM SRL▼ 11 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 920,7 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 82,7 K RON | |
| 72 | 72.EVENIMENTE DINIȚĂ S.R.L.▲ 75 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 902 K RON▲ 223,6 % | ▲ 223,6 % | -19,1 K RON | |
| 73 | 73.CGM VILAVECHE SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 887,1 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 84,1 K RON | |
| 74 | 74.TALMARIS FOOD S.R.L.▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 875,7 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 84,4 K RON | |
| 75 | 75.VMBA CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 844,2 K RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 302,5 K RON | |
| 76 | 76.CASA TISARU SRL= | Sat Lepşa, Comuna Tulnici, Vrancea | 837,9 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 299,2 K RON | |
| 77 | 77.COSTUD ANAIMA S.R.L.▲ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 831,7 K RON▲ 52,7 % | ▲ 52,7 % | 53,8 K RON | |
| 78 | 78.AG VALENTINO EVENTS SRL▼ 22 | Municipiul Focşani, Vrancea | 817,3 K RON▼ 11,1 % | ▼ 11,1 % | -56,6 K RON | |
| 79 | 79.WRANCAFFE & FLAVOUR S.R.L.▲ 98 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 808,3 K RON▲ 317,3 % | ▲ 317,3 % | 183,2 K RON | |
| 80 | 80.EMIDEN HOUSE S.R.L.▲ 30 | Municipiul Adjud, Vrancea | 763,9 K RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 158,1 K RON | |
| 81 | 81.EVERESTEXPRES SRL▼ 17 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 763,4 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -116,8 K RON | |
| 82 | 82.S & V CORI SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 756,1 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 186,5 K RON | |
| 83 | 83.CLAUDIOTON PREST S.R.L.▲ 50 | Municipiul Focşani, Vrancea | 752,3 K RON▲ 133 % | ▲ 133 % | 342,2 K RON | |
| 84 | 84.ELCO PLUS SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 729,9 K RON▲ 58,3 % | ▲ 58,3 % | 107,6 K RON | |
| 85 | 85.BALIDAN DONER S.R.L.▲ 72 | Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, Vrancea | 710,4 K RON▲ 183,6 % | ▲ 183,6 % | 126,9 K RON | |
| 86 | 86.ANDRALEX CATERING EVENTS S.R.L.▲ 25 | Municipiul Focşani, Vrancea | 680 K RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 232 K RON | |
| 87 | 87.VRANCEA PLAI CONCEPT S.R.L.▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 679,2 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 10,8 K RON | |
| 88 | 88.COOKIE ANCA BIOFOOD S.R.L.▼ 7 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 649,6 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 20,4 K RON | |
| 89 | 89.MAGAZINUL VECHI S.R.L.▼ 19 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 646,5 K RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 25,1 K RON | |
| 90 | 90.FAVORIT IMPEX SRL▲ 23 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 637,6 K RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 103,6 K RON | |
| 91 | 91.ZAMĂ ŞI PILAF 2020 S.R.L.▲ 9 | Sat Tercheşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 633,2 K RON▲ 34,8 % | ▲ 34,8 % | 77,5 K RON | |
| 92 | 92.QUARTIERE LATINO SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 630,5 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 188,4 K RON | |
| 93 | 93.MITIS M.D.G. COM SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 627,7 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 29,3 K RON | |
| 94 | 94.MUHAHA STYLE S.R.L.▲ 146 | Sat Milcovul, Comuna Milcovul, Vrancea | 627,6 K RON▲ 706,5 % | ▲ 706,5 % | 32,1 K RON | |
| 95 | 95.GHEOCRIS INVEST S.R.L.▲ 238 | Municipiul Focşani, Vrancea | 622,9 K RON▲ 12.358 % | ▲ 12.358 % | 23,8 K RON | |
| 96 | 96.MC HOSTEL CLUB S.R.L.▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 614 K RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 397,3 K RON | |
| 97 | 97.PIETRICICA IMPEX SRL▼ 28 | Municipiul Focşani, Vrancea | 607,3 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 308,9 K RON | |
| 98 | 98.ZEFIR DATACOM S.R.L.▲ 80 | Sat Făurei, Comuna Garoafa, Vrancea | 602 K RON▲ 211,4 % | ▲ 211,4 % | 147,7 K RON | |
| 99 | 99.COSMINSIEL PLAN S.R.L.▲ 146 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 594,7 K RON▲ 808,8 % | ▲ 808,8 % | 136,3 K RON | |
| 100 | 100.POET HOSPITALITY INDUSTRY S.R.L.▼ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 581,8 K RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 228,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Vrancea
CAEN 5610
Restaurante
125 firme · 88,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
54 firme · 56 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
132 firme · 36,7 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
16 firme · 32,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
26 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
30 firme · 14,9 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
44 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
2 firme · 236,5 K RON
CAEN 5540
Intermedieri pentru servicii de cazare
1 firme · 7 K RON