Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după cifră de afaceri în 2021
641 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 357,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 1,1 mil. RON, iar liderul atinge 36,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRIBEX TRANS S.R.L.= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 36,4 mil. RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 2 | 2.ADRIAN TRANS SRL= | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 24,9 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 3 | 3.ACTROSTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 14,3 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 209 K RON | |
| 4 | 4.EXPOLORRY TRANS SRL▲ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 11,3 mil. RON▲ 139,7 % | ▲ 139,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 5 | 5.VAN-VALINA TRANS SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 10,8 mil. RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 13,6 K RON | |
| 6 | 6.JUMBO EXPRESS SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 8,7 mil. RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.DIGOR TRUCKS TRANS SRL▲ 5 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 7 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 510,9 K RON | |
| 8 | 8.NIC-TRUCKS TRANS SRL▼ 1 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 6,9 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 199 K RON | |
| 9 | 9.COSAND ANACOS TRANS S.R.L.▲ 2 | Sat Vulpăşeni, Comuna Băcani, Vaslui | 6,7 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 142,2 K RON | |
| 10 | 10.MIXCOD-TUR SRL▲ 16 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 6,4 mil. RON▲ 93,3 % | ▲ 93,3 % | 356,9 K RON | |
| 11 | 11.NAFINTRANS SRL▲ 5 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 6,3 mil. RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 703,2 K RON | |
| 12 | 12.MERTRANS LOGISTIK SRL▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 6,2 mil. RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 367 K RON | |
| 13 | 13.ARI&ERI LOGISTICS S.R.L.▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5,9 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 211,6 K RON | |
| 14 | 14.LEVICONSSIA SRL▲ 11 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 5,5 mil. RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 939,4 K RON | |
| 15 | 15.SORVIO TRANS LOGISTIC SRL▲ 2 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 4,8 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 677,4 K RON | |
| 16 | 16.DEMID SRL▲ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4,8 mil. RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | 325 K RON | |
| 17 | 17.TEMPO-TIR TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,7 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 804,3 K RON | |
| 18 | 18.ATOM TRADING SRL▼ 12 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,7 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -166,4 K RON | |
| 19 | 19.TRANSURB SA▼ 10 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,7 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 5,7 K RON | |
| 20 | 20.GARABVICROM S.R.L.nou | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 4,5 mil. RON— | — | — | 344,4 K RON |
| 21 | 21.NP-PVG TRANS S.R.L.▲ 30 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,5 mil. RON▲ 154 % | ▲ 154 % | 958,8 K RON | |
| 22 | 22.UNISTIL SRL▲ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 4,4 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 668,1 K RON | |
| 23 | 23.TIA-COLLECT S.R.L.▼ 3 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 4,3 mil. RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 167,2 K RON | |
| 24 | 24.CIOTCARGO SRL▲ 37 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,2 mil. RON▲ 196,7 % | ▲ 196,7 % | 297,6 K RON | |
| 25 | 25.REGIUNEA-EXIM SRL▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 703,9 K RON | |
| 26 | 26.RICĂ TRANSPORT SRL▲ 15 | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 4 mil. RON▲ 94,8 % | ▲ 94,8 % | 468,9 K RON | |
| 27 | 27.ROTTER GROUP EXPRES S.R.L.▲ 3 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 4 mil. RON▲ 49,4 % | ▲ 49,4 % | 544,5 K RON | |
| 28 | 28.CHIŢOIAŞ TRANS SRL▼ 10 | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 3,8 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 174,7 K RON | |
| 29 | 29.TSDF SMART DRIVE S.R.L.▼ 1 | Sat Pădureni, Comuna Pădureni, Vaslui | 3,6 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 293,4 K RON | |
| 30 | 30.FRACHT SPEED S.R.L.▲ 83 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,5 mil. RON▲ 411,2 % | ▲ 411,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 31 | 31.ANTA'95 SRL= | Municipiul Huşi, Vaslui | 3,4 mil. RON▲ 30,9 % | ▲ 30,9 % | 268,3 K RON | |
| 32 | 32.MORANDI LOGISTIC SRL▲ 6 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 3,3 mil. RON▲ 53,1 % | ▲ 53,1 % | 64,5 K RON | |
| 33 | 33.VALIURATRANS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3,1 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 747,7 K RON | |
| 34 | 34.TRANSECRIERU RUTIER S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,1 mil. RON— | — | — | 1 mil. RON |
| 35 | 35.KOSMAY TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,1 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 111,1 K RON | |
| 36 | 36.ALPASTRANSPORT SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 3 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 249,9 K RON | |
| 37 | 37.CHISTOLTRANS S.R.L.▲ 49 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 2,9 mil. RON▲ 191,9 % | ▲ 191,9 % | 795,6 K RON | |
| 38 | 38.GO MILES LOGISTICS S.R.L.▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,8 mil. RON▲ 69,1 % | ▲ 69,1 % | 311 K RON | |
| 39 | 39.GENDRY TRANS SRL▼ 15 | Sat Soleşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 2,7 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -188,6 K RON | |
| 40 | 40.NIK RAD MIAM TRANSPORT S.R.L.nou | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 2,7 mil. RON— | — | 81,1 K RON | |
| 41 | 41.TOP TRUCKS TRANS S.R.L.▲ 6 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 2,7 mil. RON▲ 42 % | ▲ 42 % | 818,5 K RON | |
| 42 | 42.EASY MANAGED TRANSPORT S.R.L.▲ 32 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 124 % | ▲ 124 % | -100,9 K RON | |
| 43 | 43.VERTRANTIS SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,5 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | -11,9 K RON | |
| 44 | 44.TRANSMOBTUR SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 896,2 K RON | |
| 45 | 45.FRATELLI CIOBANU TOUR S.R.L.▲ 79 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 315,7 % | ▲ 315,7 % | 190,1 K RON | |
| 46 | 46.AUTOBUZUL SA▼ 10 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2,4 mil. RON▲ 3,3 % | ▲ 3,3 % | 5,3 K RON | |
| 47 | 47.REALMET SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,2 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 216 K RON | |
| 48 | 48.COMPAVIV S.R.L.▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,2 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 182,8 K RON | |
| 49 | 49.GECKO EUROTOUR SRL▲ 19 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 73,6 % | ▲ 73,6 % | 95,8 K RON | |
| 50 | 50.ANDRO MAXDEN TRANSPORT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | 663,9 K RON | |
| 51 | 51.ROMDAN TRANS SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 7 % | ▲ 7 % | 132,5 K RON | |
| 52 | 52.ALMATRANS AIRFREIGHT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 164,3 % | ▲ 164,3 % | 181,6 K RON | |
| 53 | 53.GANGUR TRANS SRL▲ 3 | Sat Soleşti, Comuna Soleşti, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | -51,4 K RON | |
| 54 | 54.RĂZVANCAR CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | -151,4 K RON | |
| 55 | 55.DEN & OL & TRANS SRL▲ 20 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 162,6 K RON | |
| 56 | 56.DISTON EXPRES SRL▼ 16 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 534,4 K RON | |
| 57 | 57.TRANSMOLCAZGRUP SRL▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 72,2 K RON | |
| 58 | 58.STEFCRIS RAPID TOUR SRL▲ 20 | Municipiul Huşi, Vaslui | 2 mil. RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 353,7 K RON | |
| 59 | 59.MAXDABAL TRANS S.R.L.▲ 11 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2 mil. RON▲ 66,7 % | ▲ 66,7 % | 199,6 K RON | |
| 60 | 60.TURMIXT SRL▼ 31 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 2 mil. RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 143,8 K RON | |
| 61 | 61.CLUB-T SRL▼ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,9 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 87,7 K RON | |
| 62 | 62.SINGVASTRANS S.R.L.▲ 28 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 1,9 mil. RON▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 380,2 K RON | |
| 63 | 63.LOGPRIME PLUS S.R.L.▲ 98 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 417 % | ▲ 417 % | 352,7 K RON | |
| 64 | 64.ACS LOGISTIC SRL▲ 19 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 79,4 K RON | |
| 65 | 65.ETALON EXPRES S.R.L.▼ 1 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 217,1 K RON | |
| 66 | 66.NIKDIASAB SRL▼ 14 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 190,9 K RON | |
| 67 | 67.STEFCRIS CONS SRL▼ 8 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 45 K RON | |
| 68 | 68.ELICOM TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -7,8 K RON | |
| 69 | 69.MEGA DAVID TRANSPORT SRL▲ 27 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 96,4 % | ▲ 96,4 % | 257,3 K RON | |
| 70 | 70.VLAD MEDTRANS SRL▲ 15 | Sat Rusca, Comuna Pădureni, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 59,3 % | ▲ 59,3 % | 365 K RON | |
| 71 | 71.SOVPASH TRANS SRL▲ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 390 K RON | |
| 72 | 72.ANVIGRUP SIGMA-TRANS SRL▲ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 49,9 % | ▲ 49,9 % | 726 K RON | |
| 73 | 73.COS PETRANSPORT S.R.L.▼ 7 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 216 K RON | |
| 74 | 74.BEST DELIVERY DNV TRANS S.R.L.▲ 65 | Sat Obârşeni, Comuna Vinderei, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 223 % | ▲ 223 % | 12,8 K RON | |
| 75 | 75.MVR TRANS SRL▲ 51 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 171,3 % | ▲ 171,3 % | 330,2 K RON | |
| 76 | 76.BOTNARU TRAVEL TOUR SRL▲ 23 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 230,1 K RON | |
| 77 | 77.MURADIA S.R.L.▼ 15 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 57,4 K RON | |
| 78 | 78.GOSPODARUL INTARZIAT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 195,7 K RON | |
| 79 | 79.MARIN LOGSPED S.R.L.▲ 104 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 457,9 % | ▲ 457,9 % | 126,8 K RON | |
| 80 | 80.LICTRANS INTERNATIONAL SRL▲ 1 | Sat Tomeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 41,7 % | ▲ 41,7 % | 50,7 K RON | |
| 81 | 81.NEO ROUTE SRL▲ 305 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 3.882,5 % | ▲ 3.882,5 % | 86,8 K RON | |
| 82 | 82.VEB EUROSPEDITION S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,4 mil. RON— | — | — | 114,6 K RON |
| 83 | 83.TUL-CRIS TRANSPORT SRL▼ 20 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 60 K RON | |
| 84 | 84.BABCOM-IRITRANS S.R.L.▲ 36 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 113,4 % | ▲ 113,4 % | 76,7 K RON | |
| 85 | 85.SIMITEAM S.R.L.▲ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 67,4 % | ▲ 67,4 % | 37,3 K RON | |
| 86 | 86.GRADITRANS S.R.L.▲ 150 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 686,2 % | ▲ 686,2 % | 62,9 K RON | |
| 87 | 87.AGELPLAST SRL▼ 15 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 94,3 K RON | |
| 88 | 88.NASTES S.R.L.▲ 17 | Sat Griviţa, Comuna Griviţa, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | 563,6 K RON | |
| 89 | 89.GISAN TUR SRL▼ 16 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 150,3 K RON | |
| 90 | 90.STELI-RODICA SRL▼ 14 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 7,8 K RON | |
| 91 | 91.LUCAS TRANSPORTE S.R.L.▼ 9 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 17,1 % | ▲ 17,1 % | 160,4 K RON | |
| 92 | 92.M&D TRANSPORT S.R.L.▼ 60 | Sat Muntenii de Sus, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 213,7 K RON | |
| 93 | 93.DEN IL CRIS FRIGOTRANS S.R.L.▲ 262 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 2.337,2 % | ▲ 2.337,2 % | 512,9 K RON | |
| 94 | 94.BLITZ-TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 2,9 K RON | |
| 95 | 95.RESTEMAD PROD SRL▼ 11 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 35,8 K RON | |
| 96 | 96.TRANS IBERIA SRL▼ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 21,2 K RON | |
| 97 | 97.TRANSDREAMER SRL▼ 49 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 39,9 % | ▼ 39,9 % | -212,5 K RON | |
| 98 | 98.CUCOSTRANS LOGISTIC SRLnou | Sat Trestiana, Comuna Griviţa, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 134,3 K RON | |
| 99 | 99.VASBOB-TRANS SRL▼ 32 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,1 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 73,5 K RON | |
| 100 | 100.QUICK FASTER CURIERAT SRL▼ 5 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 20,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON