Top 100 firme — Învățământ, Suceava după cifră de afaceri în 2018
115 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 16,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 2,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TET-GIM SRL= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2,6 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 214,9 K RON | |
| 2 | 2.SIGUR LA VOLAN SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 11,7 % | ▲ 11,7 % | -82,1 K RON | |
| 3 | 3.BEST AUTO LEO SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 143,2 K RON | |
| 4 | 4.AMATOR SERV SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 437,7 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 25,2 K RON | |
| 5 | 5.PLUS EUROPA SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 371,2 K RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -69,6 K RON | |
| 6 | 6.GYMY COND S.R.L.▼ 1 | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 356,4 K RON▼ 37,4 % | ▼ 37,4 % | 1 K RON | |
| 7 | 7.GYM-AUTO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 319,5 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -136,4 K RON | |
| 8 | 8.DELTACAR NORD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 296 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | -17,8 K RON | |
| 9 | 9.INTEGRATED CONSULTING AND EDUCATION SERVICES S.R.L.nou | Sat Fundu Moldovei, Comuna Fundu Moldovei, Suceava | 290 K RON— | — | — | 272,2 K RON |
| 10 | 10.DANS-ALIMENT SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 289,2 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 206,9 K RON | |
| 11 | 11.AUTO NICOLAESCU S.R.L.▲ 59 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 289,1 K RON▲ 501 % | ▲ 501 % | 126,8 K RON | |
| 12 | 12.SOFIA KINDER GARDEN S.R.L.▼ 2 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 280,8 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -27,6 K RON | |
| 13 | 13.BARBER SHOP STUDIO S.R.L.▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 280,8 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | -50,5 K RON | |
| 14 | 14.AUTONEL S.R.L.▲ 6 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 279,9 K RON▲ 29,7 % | ▲ 29,7 % | 104,6 K RON | |
| 15 | 15.SOLENIS COM SRL▲ 4 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 278,1 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 51,8 K RON | |
| 16 | 16.XORAUTO SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 275,1 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 40,6 K RON | |
| 17 | 17.AUTO MACOVEI SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 262,2 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 24 K RON | |
| 18 | 18.MONAMIR TRANSAUTO SRL▲ 43 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 244,1 K RON▲ 240 % | ▲ 240 % | -260,3 K RON | |
| 19 | 19.PERLA FALTICENILOR MARKET SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 233,2 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 36,9 K RON | |
| 20 | 20.OVASAL TRANS-ABC SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 222,6 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 30,9 K RON | |
| 21 | 21.AUTOGRIGOREAN SRL▲ 2 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 218,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 29,2 K RON | |
| 22 | 22.MULTI-PERMIS S.R.L.▲ 14 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 215 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 2,4 K RON | |
| 23 | 23.EVOLUSAN STRATEGIC SRL▲ 19 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 215 K RON▲ 68,6 % | ▲ 68,6 % | 52 K RON | |
| 24 | 24.ATRACTIV TRANSAUTO SRL▲ 35 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 213,1 K RON▲ 185,5 % | ▲ 185,5 % | 46,4 K RON | |
| 25 | 25.RUT COM SERV SRL▼ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 212,7 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 25,6 K RON | |
| 26 | 26.AUTO ANAPRE S.R.L.▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 206,1 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | -22,1 K RON | |
| 27 | 27.AUTO PRECOV SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 204,5 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -36,7 K RON | |
| 28 | 28.OVASAL S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 198,1 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 4 K RON | |
| 29 | 29.DAVID ADRIANA HAIR & BEAUTY S.R.L.▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 176,1 K RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 57,1 K RON | |
| 30 | 30.AUTOERA PROFESIONAL S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 175 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 13 K RON | |
| 31 | 31.DELTACAR SRL▼ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 169,3 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 1,4 K RON | |
| 32 | 32.AUTO MOTO BOGDAN S.R.L.▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 166,9 K RON▲ 45,3 % | ▲ 45,3 % | 7,1 K RON | |
| 33 | 33.SEBIPET - AUTO SRL▼ 21 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 165,6 K RON▼ 33,5 % | ▼ 33,5 % | -78,8 K RON | |
| 34 | 34.DUOBERTI SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 160,4 K RON— | — | — | 15,1 K RON |
| 35 | 35.AUTO SICRIS S.R.L.▼ 7 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 151,5 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -37 K RON | |
| 36 | 36.KAT LEARNING S.R.L.▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 151,4 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 6,1 K RON | |
| 37 | 37.ZÂNA UNGHIUŢĂ S.R.L.▲ 58 | Sat Gara, Oraş Milişăuţi, Suceava | 142,6 K RON— | — | 97,3 K RON | |
| 38 | 38.PRO EXPERT RUTIER S.R.L.▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 137,2 K RON▼ 46,3 % | ▼ 46,3 % | -92,7 K RON | |
| 39 | 39.DRIVE-DAR AUTO S.R.L.▲ 21 | Sat Plutoniţa, Oraş Frasin, Suceava | 131,9 K RON▲ 79,2 % | ▲ 79,2 % | 5,2 K RON | |
| 40 | 40.AUTOMANDICI S.R.L.▼ 2 | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 130,2 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | -18,5 K RON | |
| 41 | 41.AUTO-DIANA SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 128,9 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 589 RON | |
| 42 | 42.MEDVIT ENERGY SRL▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 124,5 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 63,9 K RON | |
| 43 | 43.FRASTRA AUTO S.R.L.▼ 17 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 122,9 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -42,2 K RON | |
| 44 | 44.DELTACAR BEST S.R.L.▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 119,3 K RON▼ 45,1 % | ▼ 45,1 % | 28,6 K RON | |
| 45 | 45.AUTO CZR S.R.L.▲ 22 | Sat Volovăţ, Comuna Volovăţ, Suceava | 117,3 K RON▲ 87,5 % | ▲ 87,5 % | -2,6 K RON | |
| 46 | 46.INAMORELA TEST S.R.L.▼ 13 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 117 K RON▼ 31,8 % | ▼ 31,8 % | 62,4 K RON | |
| 47 | 47.BEST EDU S.R.L.▲ 31 | Municipiul Suceava, Suceava | 115,4 K RON▲ 387,6 % | ▲ 387,6 % | 14,6 K RON | |
| 48 | 48.AB MEDPREST S.R.L.▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 112,6 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | 21,3 K RON | |
| 49 | 49.MYG AUTOCOND SRL▲ 33 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 110,7 K RON▲ 618,5 % | ▲ 618,5 % | 1,5 K RON | |
| 50 | 50.HAPPY DRIVERS S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 108,4 K RON0,0% | 0,0% | 5,8 K RON | |
| 51 | 51.SORACONCEPT S.R.L.▼ 6 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 102,9 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -18,1 K RON | |
| 52 | 52.EXPERT DRIVE SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 101,7 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -119 K RON | |
| 53 | 53.DALI TEX SRL▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 100 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -38,4 K RON | |
| 54 | 54.SSP DRIVE S.R.L.▲ 31 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 99,7 K RON▲ 1.043,8 % | ▲ 1.043,8 % | 17,1 K RON | |
| 55 | 55.ANDA BELLA SERV SRL▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 97,1 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -9,5 K RON | |
| 56 | 56.HOLDEX IMPEX SRL▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 93,8 K RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -17 K RON | |
| 57 | 57.MEDITIB IG-TEST S.R.L.▲ 16 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 91,9 K RON▲ 125,7 % | ▲ 125,7 % | 62,9 K RON | |
| 58 | 58.AUTO ROTAR S.R.L.▼ 17 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 91,5 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -9,1 K RON | |
| 59 | 59.CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALĂ DOCTOR LUNGU S.R.L.▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 87,8 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 31,7 K RON | |
| 60 | 60.SWIM LAP S.R.L.▼ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 84,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 81,2 K RON | |
| 61 | 61.SPEAK ENGLISH S.R.L.▲ 20 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 83,2 K RON▲ 439,7 % | ▲ 439,7 % | 1,7 K RON | |
| 62 | 62.ANDREEA DIDA SERVICES S.R.L.▲ 3 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 82,6 K RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 11,6 K RON | |
| 63 | 63.KRISS-DIA AUTO SRL▼ 26 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 81,9 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | -80,1 K RON | |
| 64 | 64.STASCOND SRL= | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 81 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 908 RON | |
| 65 | 65.NEWS TRAINING S.R.L.▼ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 80,7 K RON▼ 50,2 % | ▼ 50,2 % | 9,5 K RON | |
| 66 | 66.AUTO PLUS EUROPA S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 78,3 K RON— | — | — | -38,8 K RON |
| 67 | 67.IGMED SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 75 K RON▲ 66,5 % | ▲ 66,5 % | 61,7 K RON | |
| 68 | 68.AUTO GRIGOROVICI SRL▼ 14 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 66,2 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -37,1 K RON | |
| 69 | 69.TITIN SERVICE SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 62,2 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -80,9 K RON | |
| 70 | 70.ROM-COSMETIC DESIGN GABRIELA SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 55,9 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -1,6 K RON | |
| 71 | 71.SPEED COMPANY SRL▲ 8 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 53,2 K RON▲ 149,2 % | ▲ 149,2 % | 27,8 K RON | |
| 72 | 72.YONCHIM DRIVE S.R.L.▼ 9 | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | 51,9 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -12,5 K RON | |
| 73 | 73.RUSSOCOND S.R.L.▼ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 49,8 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 6,4 K RON | |
| 74 | 74.ARTE SUCEAVA SRL▲ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 44,9 K RON— | — | -38,8 K RON | |
| 75 | 75.AUTORULOTE SUCEAVA S.R.L.▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 37 K RON▲ 1.133,3 % | ▲ 1.133,3 % | 28,7 K RON | |
| 76 | 76.ARTISSIA S.R.L.▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 31,9 K RON▲ 249,6 % | ▲ 249,6 % | 28 K RON | |
| 77 | 77.BEST AUTO LEO ATESTATE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 31,2 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | -73 K RON | |
| 78 | 78.AUTOSTAR DRIVE MANAGEMENT SRLnou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 29,8 K RON— | — | — | -27,6 K RON |
| 79 | 79.AUTOSPARK SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 29 K RON— | — | 19,8 K RON | |
| 80 | 80.SCORPIO FINANCIAL ADVISORS S.R.L.▲ 15 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 28,2 K RON— | — | 6,7 K RON | |
| 81 | 81.DAMARITEO HOUSE S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 26 K RON▲ 276,1 % | ▲ 276,1 % | 792 RON | |
| 82 | 82.GLOBAL GRAIN TRADING OPERATOR S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 25,6 K RON— | — | — | 20,5 K RON |
| 83 | 83.AUTO GVV VICENŢIU S.R.L.▲ 11 | Sat Ilişeşti, Comuna Ilişeşti, Suceava | 22,3 K RON▲ 3.078,6 % | ▲ 3.078,6 % | -88,2 K RON | |
| 84 | 84.AGRARIA BUCOVINA CONSULTING SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 16,6 K RON— | — | -1,8 K RON | |
| 85 | 85.CRISLO SRL▼ 29 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 15,1 K RON▼ 81,5 % | ▼ 81,5 % | -6,7 K RON | |
| 86 | 86.AUTO-SILANDEMA S.R.L.▼ 9 | Sat Corni, Oraş Liteni, Suceava | 14,3 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -31,7 K RON | |
| 87 | 87.IULAND AUTO SRL▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 14,2 K RON▼ 59,9 % | ▼ 59,9 % | -51,1 K RON | |
| 88 | 88.MARNICDAL SRL▼ 14 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 13 K RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | -30,2 K RON | |
| 89 | 89.SPORT ALPIN SOLUTIONS S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 7,5 K RON— | — | — | 6 K RON |
| 90 | 90.BRITISH CLUB S.R.L.▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 6,6 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -6,6 K RON | |
| 91 | 91.CREATIV IQ SRL▼ 3 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 5,3 K RON▲ 50,3 % | ▲ 50,3 % | -9,3 K RON | |
| 92 | 92.PACT- PARENT & CHILD TRAINING SRL= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 5,1 K RON▲ 106,6 % | ▲ 106,6 % | -20,8 K RON | |
| 93 | 93.CLUBUL DE ENGLEZĂ S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,4 K RON— | — | — | 1,3 K RON |
| 94 | 94.TUTOR MIND ASCENT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 K RON— | — | — | -80 RON |
| 95 | 95.TERRAEST SERVICE S.R.L.▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,3 K RON▼ 87,3 % | ▼ 87,3 % | 291 RON | |
| 96 | 96.GEORPET CONSULTING SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 97 | 97.V.M. & SONS SRL▼ 2 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 98 | 98.BALSAM 2007 SRL▼ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.FAST ACTIV SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 2 K RON | |
| 100 | 100.DANSAMI SRL▼ 56 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Suceava
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
75 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
106 firme · 19,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 582,5 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 8,5 K RON