Top 100 firme — Învățământ, Suceava după cifră de afaceri în 2015
87 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 87 cumulează 10,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 1,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TET-GIM SRL= | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 1,8 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 217,4 K RON | |
| 2 | 2.BEST AUTO LEO SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 258,6 K RON | |
| 3 | 3.SIGUR LA VOLAN SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 659 K RON▲ 255,3 % | ▲ 255,3 % | -154,9 K RON | |
| 4 | 4.DELTACAR SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 548,8 K RON▲ 162,7 % | ▲ 162,7 % | 203,1 K RON | |
| 5 | 5.CRISLO SRL▼ 1 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 319,7 K RON▲ 31,5 % | ▲ 31,5 % | 27 K RON | |
| 6 | 6.SEBIPET - AUTO SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 283,1 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 61,7 K RON | |
| 7 | 7.AUTO-DIANA SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 263,4 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 124,5 K RON | |
| 8 | 8.MEDIMERT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 227,5 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 112,2 K RON | |
| 9 | 9.MONAMIR SRL▼ 4 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 223,8 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -97,8 K RON | |
| 10 | 10.PLUS EUROPA SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 219,7 K RON▲ 37,4 % | ▲ 37,4 % | 3,5 K RON | |
| 11 | 11.RUT COM SERV SRL▼ 4 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 218,9 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | -20,6 K RON | |
| 12 | 12.OVASAL TRANS-ABC SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 218,1 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | -30,2 K RON | |
| 13 | 13.AMATOR SERV SRL▲ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 217,1 K RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 27,9 K RON | |
| 14 | 14.FRASTRA AUTO S.R.L.▲ 33 | Sat Frătăuţii Noi, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 197,2 K RON▲ 704,8 % | ▲ 704,8 % | 73,7 K RON | |
| 15 | 15.AUTO MACOVEI SRL▲ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 195,5 K RON▲ 102,6 % | ▲ 102,6 % | 26,5 K RON | |
| 16 | 16.SOLENIS COM SRLnou | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 192,9 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 41,5 K RON | |
| 17 | 17.EXPERT DRIVE SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 170,9 K RON▲ 81,2 % | ▲ 81,2 % | 43,6 K RON | |
| 18 | 18.XORAUTO SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 168,1 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 26,2 K RON | |
| 19 | 19.AUTOGRIGOREAN SRL▲ 16 | Sat Horodnic de Sus, Comuna Horodnic de Sus, Suceava | 167,8 K RON▲ 209,6 % | ▲ 209,6 % | 50 K RON | |
| 20 | 20.AUTO PRECOV SRL▼ 12 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 154,3 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -60,9 K RON | |
| 21 | 21.GYM-AUTO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 147,7 K RON— | — | — | -43,2 K RON |
| 22 | 22.PERLA FALTICENILOR MARKET SRL▼ 2 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 145,2 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 22,7 K RON | |
| 23 | 23.AUTO ŞTEFAN SRL▲ 4 | Sat Mihoveni, Comuna Şcheia, Suceava | 140,1 K RON▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | -12,9 K RON | |
| 24 | 24.AUTO GRIGOROVICI SRL▲ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 128,2 K RON▲ 69,8 % | ▲ 69,8 % | 45 RON | |
| 25 | 25.AUTOSPARK SRL▼ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 117,5 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | 33,9 K RON | |
| 26 | 26.DORNA CRIS TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 116,9 K RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | -31,1 K RON | |
| 27 | 27.AGRARIA BUCOVINA CONSULTING SRL▲ 23 | Municipiul Suceava, Suceava | 111,3 K RON▲ 603,4 % | ▲ 603,4 % | 18 K RON | |
| 28 | 28.MULTI-PERMIS S.R.L.▲ 3 | Sat Iaslovăţ, Comuna Iaslovăţ, Suceava | 111,3 K RON▲ 55,1 % | ▲ 55,1 % | -32,5 K RON | |
| 29 | 29.MEDVIT ENERGY SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 110,9 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 969 RON | |
| 30 | 30.HOLDEX IMPEX SRL▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 101,8 K RON▲ 103,8 % | ▲ 103,8 % | 4,3 K RON | |
| 31 | 31.AUTOERA PROFESIONAL S.R.L.▲ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 101,1 K RON▲ 1.059,4 % | ▲ 1.059,4 % | -14,6 K RON | |
| 32 | 32.DISCRET COM SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 97,7 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | -91 K RON | |
| 33 | 33.GYMY COND S.R.L.nou | Sat Mestecăniş, Comuna Iacobeni, Suceava | 93,3 K RON— | — | — | -16,2 K RON |
| 34 | 34.NEWS TRAINING S.R.L.▼ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 93,3 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 37 K RON | |
| 35 | 35.AUTO ANAPRE S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 81,9 K RON— | — | — | -17 K RON |
| 36 | 36.KRISS-DIA AUTO SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 81,4 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 16,6 K RON | |
| 37 | 37.ANDA BELLA SERV SRL▼ 7 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 78,1 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | -38,9 K RON | |
| 38 | 38.TITIN SERVICE SRL▼ 6 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 77,6 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | -21,2 K RON | |
| 39 | 39.CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALĂ DOCTOR LUNGU S.R.L.▲ 6 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 75,4 K RON▲ 186,7 % | ▲ 186,7 % | 1,6 K RON | |
| 40 | 40.DANS-ALIMENT SRL▼ 19 | Municipiul Suceava, Suceava | 75,2 K RON▼ 35,1 % | ▼ 35,1 % | 53,3 K RON | |
| 41 | 41.AB MEDPREST S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 72,3 K RON— | — | — | 12,2 K RON |
| 42 | 42.AUTO ROTAR S.R.L.▼ 6 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 69,6 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | 23,5 K RON | |
| 43 | 43.DANSAMI SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 68,6 K RON▲ 50,8 % | ▲ 50,8 % | -13,3 K RON | |
| 44 | 44.STASCOND SRL▼ 10 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 68,5 K RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | -33,5 K RON | |
| 45 | 45.IGMED SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 66,8 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 44,7 K RON | |
| 46 | 46.DALI TEX SRL▼ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 52,3 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | -666 RON | |
| 47 | 47.FAST ACTIV SRL▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 49,7 K RON▼ 55,3 % | ▼ 55,3 % | 28,9 K RON | |
| 48 | 48.MARNICDAL SRL▼ 5 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 49,4 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 22,1 K RON | |
| 49 | 49.HAPPY DRIVERS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 43,6 K RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | -9,4 K RON | |
| 50 | 50.AUTO GELA SRL▼ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 39,2 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 8,7 K RON | |
| 51 | 51.ROM-COSMETIC DESIGN GABRIELA SRL▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 36,3 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | -30,9 K RON | |
| 52 | 52.MERTIMED S.R.L.▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 32,9 K RON▼ 66,2 % | ▼ 66,2 % | 2,9 K RON | |
| 53 | 53.IULAND AUTO SRL▼ 9 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 30,5 K RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 13,1 K RON | |
| 54 | 54.AUTO-SILANDEMA S.R.L.▲ 2 | Sat Corni, Oraş Liteni, Suceava | 27,6 K RON— | — | -38,8 K RON | |
| 55 | 55.FORMAT NORD-EST SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 26,2 K RON▲ 64,8 % | ▲ 64,8 % | -9,9 K RON | |
| 56 | 56.MEDITIB IG-TEST S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 23 K RON— | — | — | 20,2 K RON |
| 57 | 57.BEST AUTO LEO ATESTATE S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 22,7 K RON— | — | 9,5 K RON | |
| 58 | 58.DAVID ADRIANA HAIR & BEAUTY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 8,5 K RON— | — | 4,3 K RON | |
| 59 | 59.EDUXARA S.R.L.▼ 5 | Sat Pătrăuţi, Comuna Pătrăuţi, Suceava | 6,3 K RON▲ 703,6 % | ▲ 703,6 % | 4,3 K RON | |
| 60 | 60.SOFIA KINDER GARDEN S.R.L.nou | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 6,3 K RON— | — | — | -17,7 K RON |
| 61 | 61.YONCHIM DRIVE S.R.L.nou | Sat Voitinel, Comuna Voitinel, Suceava | 3,1 K RON— | — | — | -11,8 K RON |
| 62 | 62.FILISMART SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 10 RON— | — | -8,2 K RON | |
| 63 | 63.CENTRUL DE SANATATE SI PREGATIRE PROFESIONALA "KI" SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 64 | 64.GEORPET CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 65 | 65.V.M. & SONS SRL▼ 9 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 0 RON— | — | -1,9 K RON | |
| 66 | 66.BALSAM 2007 SRL▼ 10 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.RUT-RAM SRL▼ 11 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.STAR SAFIR SRL▼ 12 | Sat Capu Câmpului, Comuna Capu Câmpului, Suceava | 0 RON— | — | -508 RON | |
| 69 | 69.PSIHO-AS SRL▼ 13 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 70 | 70.MIRANA TOTAL SERVICES SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.XIBO CENTER SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | -1,1 K RON | |
| 72 | 72.IDEAL TRAINING SRL▼ 16 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.TOP DRIVERS SRL▼ 17 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 0 RON— | — | -33 K RON | |
| 74 | 74.AUTO SETTE SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.DONDEV INNOVATIVE SRL▼ 19 | Sat Dorna-Arini, Comuna Dorna-Arini, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.CREATIV IQ SRL▼ 24 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -11,3 K RON | |
| 77 | 77.AUTO NICOLAESCU S.R.L.▼ 21 | Sat Costişa, Comuna Frătăuţii Noi, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.SINGUR LA VOLAN S.R.L.▼ 25 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 79 | 79.SSP DRIVE S.R.L.nou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 80 | 80.ART TEHNOLOGIC S.R.L.nou | Sat Sărişoru Mare, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 0 RON— | — | — | -1,1 K RON |
| 81 | 81.CINEXT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | — | -271 RON |
| 82 | 82.MEDISAN SRL▼ 27 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,8 K RON | |
| 83 | 83.RUDYMARK SRL▼ 27 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 84 | 84.AUTO CHELARU SRL▼ 28 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 85 | 85.GILCOS SRL▼ 29 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 86 | 86.AUTO MIRSAM SRL▼ 30 | Municipiul Suceava, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.AUTO DAM AND PAUL SRL▼ 31 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 0 RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Suceava
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
75 firme · 24,1 mil. RON
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
106 firme · 19,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
25 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
1 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
8 firme · 1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
5 firme · 582,5 K RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
1 firme · 8,5 K RON