Top 100 firme — Sănătate, Sibiu după cifră de afaceri în 2010
273 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 108,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 60,9 K RON, iar liderul atinge 68 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CLINICA POLISANO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 68 mil. RON▲ 83,6 % | ▲ 83,6 % | 50,6 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICAL POLISANO SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 9,9 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 932,4 K RON | |
| 3 | 3.GENSAN SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,5 mil. RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 390,9 K RON | |
| 4 | 4.SAM SERVICII AVANSATE MEDICALE SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 2,4 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 134,7 K RON | |
| 5 | 5.NURSING MEDICA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 179,2 K RON | |
| 6 | 6.VLADUTIU & GARABEDIAN SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,8 mil. RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 91,6 K RON | |
| 7 | 7.SERTON SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,5 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 123,2 K RON | |
| 8 | 8.MEDICA S.A.▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 1,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -166,5 K RON | |
| 9 | 9.SPIROMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 1,1 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 92,7 K RON | |
| 10 | 10.RMN DIAGNOSTICA SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 941,9 K RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 275,8 K RON | |
| 11 | 11.ARIA CLINIC SRL= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 838,9 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 19,2 K RON | |
| 12 | 12.MISAN MED SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 800,6 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 141,3 K RON | |
| 13 | 13.DOBSI-MED SRL▲ 1 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 768,1 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 142,7 K RON | |
| 14 | 14.TEM BALNEO SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 751,6 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 84,4 K RON | |
| 15 | 15.SAN MED SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 637 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 204,6 K RON | |
| 16 | 16.CENTRUL MEDICAL INTERMEDICA SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 624,7 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | -135 K RON | |
| 17 | 17.CARPE DIEM SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 616,2 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | 1,5 K RON | |
| 18 | 18.CENTRUL MEDICAL DR.STANILA SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 533,6 K RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 29,5 K RON | |
| 19 | 19.PARACELSUS SRL▼ 3 | Sat Biertan, Comuna Biertan, Sibiu | 467,5 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 2,7 K RON | |
| 20 | 20.DIAMED SERV SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 456,1 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 127,5 K RON | |
| 21 | 21.OPHTA DELY SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 389,1 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 55,4 K RON | |
| 22 | 22.CENTRUL DE MEDICINA AMBULATORIE SIBIU VEST SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 386,9 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 28,9 K RON | |
| 23 | 23.VISA MEDICA SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 377,5 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 49,8 K RON | |
| 24 | 24.MEDSANA VEST SRL▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 338,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 9,5 K RON | |
| 25 | 25.ARODENTAL SRL= | Municipiul Mediaş, Sibiu | 319,4 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -5,7 K RON | |
| 26 | 26.CABINET MEDICAL OFTAMOLOGIE DR. PETRE SRL▼ 4 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 302,1 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -29,8 K RON | |
| 27 | 27.LUMO HOTELS S.R.L.= | Municipiul Sibiu, Sibiu | 293,6 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 66,6 K RON | |
| 28 | 28.COMOSAN SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 274,3 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | 30,7 K RON | |
| 29 | 29.EURODENT BOGDAN SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 253,1 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 12,5 K RON | |
| 30 | 30.GYNEPRO MEDICAL SRL▲ 45 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 242,1 K RON▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | -212,1 K RON | |
| 31 | 31.SANOMED SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 236,4 K RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 31,6 K RON | |
| 32 | 32.CABINET MEDICAL CARDIOLOGIE SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 236,3 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 91 K RON | |
| 33 | 33.MED-ELITE SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 225,8 K RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 57,8 K RON | |
| 34 | 34.PAN MEDICAL SRL▲ 29 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 213 K RON▲ 100,8 % | ▲ 100,8 % | 40 K RON | |
| 35 | 35.STATIUNEA OCNA SA▼ 31 | Loc. Ocna Sibiului, Oraş Ocna Sibiului, Sibiu | 212 K RON▼ 90 % | ▼ 90 % | -1,8 mil. RON | |
| 36 | 36.COMPLEX MEDICAL DR.ROGOJAN AUREL SRL▲ 3 | Loc. Avrig, Oraş Avrig, Sibiu | 211,3 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 16,4 K RON | |
| 37 | 37.DENTICA IMPEX SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 205,1 K RON▲ 37,9 % | ▲ 37,9 % | 9 K RON | |
| 38 | 38.GRAL VET S.R.L.▲ 117 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 178,2 K RON▲ 563,9 % | ▲ 563,9 % | 2,9 K RON | |
| 39 | 39.DENT-IMPLANT SRL▼ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 176,3 K RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 9,2 K RON | |
| 40 | 40.CENTRUL MEDICAL PROFESOR DR.ILIE CRACIUN SRL▼ 8 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 175,1 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -64,7 K RON | |
| 41 | 41.ABBA DENT SRL▲ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 156,2 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 24,7 K RON | |
| 42 | 42.AMIC SRL▲ 17 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 155,9 K RON▲ 38,8 % | ▲ 38,8 % | 40,8 K RON | |
| 43 | 43.URO EXPERT SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 153,7 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 52,7 K RON | |
| 44 | 44.MEDLAB ANALITICA SRL▼ 15 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 153,1 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -30,1 K RON | |
| 45 | 45.CABINET MEDICAL SANO DR.ARMEAN SRL▲ 9 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 140,7 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 56,6 K RON | |
| 46 | 46.GENERAL TRADE & SERVICES SRL▼ 8 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 139,8 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -9,4 K RON | |
| 47 | 47.CITO PSIHO TEST SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 136 K RON— | — | 47,3 K RON | |
| 48 | 48.ARINI SRL▲ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 133,9 K RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 104,3 K RON | |
| 49 | 49.DIASAN SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 133,2 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 79,2 K RON | |
| 50 | 50.SPLENDIA MEDICA SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 131,4 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | -7,5 K RON | |
| 51 | 51.MEDICAL COMPLEX SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 130 K RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 2,2 K RON | |
| 52 | 52.ORTO-ROMAN SRL▲ 22 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 128,9 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 38,8 K RON | |
| 53 | 53.CABINET MEDICAL DR.BUNESCU SRL▼ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 122,7 K RON▼ 2,4 % | ▼ 2,4 % | 31,8 K RON | |
| 54 | 54.FORTUNA DENT SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 120,1 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | 3 K RON | |
| 55 | 55.ADRIADENT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 119,6 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -37,7 K RON | |
| 56 | 56.GINSANA-CB S.R.L.▲ 2 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 118,5 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 27,1 K RON | |
| 57 | 57.PRANA SRLnou | Municipiul Sibiu, Sibiu | 112,3 K RON— | — | — | 1,9 K RON |
| 58 | 58.ESTET-DENT SRL▼ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 109,6 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -489 RON | |
| 59 | 59.DISPENSAR MEDICAL DR.SERBU GHE. SRL▲ 11 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 106,6 K RON▲ 15,7 % | ▲ 15,7 % | -2,9 K RON | |
| 60 | 60.FORUM-DENT SRL▼ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 105,9 K RON▼ 37,1 % | ▼ 37,1 % | 11,8 K RON | |
| 61 | 61.ANTALGIC SRL▼ 5 | Sat Şeica Mare, Comuna Şeica Mare, Sibiu | 104,6 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 26 K RON | |
| 62 | 62.TOP MEDICAL MM SRL▲ 19 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 103,8 K RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 17,4 K RON | |
| 63 | 63.SOLEX SRL▲ 25 | Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Sibiu | 102,3 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 40,8 K RON | |
| 64 | 64.NEW MED SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 97,8 K RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 56,8 K RON | |
| 65 | 65.STOMATOLOGIE SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 96,5 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -6 K RON | |
| 66 | 66.GLUCO-STAT SRL▲ 63 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 94,4 K RON▲ 126,2 % | ▲ 126,2 % | 7,4 K RON | |
| 67 | 67.ZAHNARZT HERMANNSTADT SRL▲ 76 | Sat Orlat, Comuna Orlat, Sibiu | 93,6 K RON▲ 197,6 % | ▲ 197,6 % | 20,9 K RON | |
| 68 | 68.SANO OLARIU SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 91,3 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 37,6 K RON | |
| 69 | 69.33 SRL▲ 23 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,7 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | 8,6 K RON | |
| 70 | 70.OFELIA TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 89,5 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -29,5 K RON | |
| 71 | 71.DR.PETROVICI MEDICAL-COMPLEX SRL▲ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88,6 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 8,3 K RON | |
| 72 | 72.BELDEAN MED SRL▼ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 88 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 1,2 K RON | |
| 73 | 73.PRO - COR SRL▼ 16 | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 87,5 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | -74,1 K RON | |
| 74 | 74.OGINSAN SRL▲ 4 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 85,8 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 43,2 K RON | |
| 75 | 75.Q Q INVEST SRL▲ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 84,5 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 155 RON | |
| 76 | 76.DENTASAB SRL▲ 7 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,9 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 5,2 K RON | |
| 77 | 77.CENTRUL MEDICAL ORL SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 82,1 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 10,5 K RON | |
| 78 | 78.VIRELI-STOM SRL▼ 10 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 81,3 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 8,9 K RON | |
| 79 | 79.GYNMED OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE SRL▲ 18 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 80,2 K RON▲ 23,7 % | ▲ 23,7 % | 30,1 K RON | |
| 80 | 80.DR. MÂRZA DENT SRL▼ 34 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,4 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -94,1 K RON | |
| 81 | 81.DENTPERFECT SRL▲ 9 | Loc. Agnita, Oraş Agnita, Sibiu | 77,3 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 881 RON | |
| 82 | 82.SANALEX SRL▲ 2 | Loc. Cisnădioara, Oraş Cisnădie, Sibiu | 77,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 35,9 K RON | |
| 83 | 83.UNIMED SRL▼ 1 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77,1 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -26,4 K RON | |
| 84 | 84.MISIDENT SRL▼ 5 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 77 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -6,7 K RON | |
| 85 | 85.DENTA DANA SRL▲ 10 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 76 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 490 RON | |
| 86 | 86.DAFORA MEDICA SRL▼ 50 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 74,4 K RON▼ 62,9 % | ▼ 62,9 % | 8,6 K RON | |
| 87 | 87.DRADENT SERV SRL▲ 35 | Sat Sadu, Comuna Sadu, Sibiu | 74,3 K RON▲ 60,1 % | ▲ 60,1 % | -6,7 K RON | |
| 88 | 88.DERMATOP SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 73,3 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | -30,4 K RON | |
| 89 | 89.CENTRUL DE DERMATOLOGIE SIBIU SRL▼ 16 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 71,5 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | 17,4 K RON | |
| 90 | 90.SANOTEO SRL▲ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 69,3 K RON▲ 49,2 % | ▲ 49,2 % | -3,4 K RON | |
| 91 | 91.DENT ART SRL▼ 25 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67,7 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 2,2 K RON | |
| 92 | 92.ENDOMED CONSULT SRL▲ 14 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 67 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 54,9 K RON | |
| 93 | 93.MEDCOM SRL▼ 31 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,7 K RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | -1,1 K RON | |
| 94 | 94.STOMADENT SRL▲ 11 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 66,6 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | -14,4 K RON | |
| 95 | 95.RADIO DENT SRL▲ 3 | Municipiul Mediaş, Sibiu | 65,5 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | -219 RON | |
| 96 | 96.SANOFORTE SRL▲ 3 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 64,1 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 21,6 K RON | |
| 97 | 97.PROSANA SRL▼ 37 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 63,8 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 3,4 K RON | |
| 98 | 98.CABINET PSIHIATRIE DR.PACALA SRL▲ 6 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 63,8 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 21,2 K RON | |
| 99 | 99.TOTAL DENT SRL▼ 51 | Municipiul Sibiu, Sibiu | 61,9 K RON▼ 52,5 % | ▼ 52,5 % | 9,3 K RON | |
| 100 | 100.MEDCLINIQUE THERAPY CENTER SRLnou | Sat Cristian, Comuna Cristian, Sibiu | 60,9 K RON— | — | — | 31,5 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Sibiu
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
317 firme · 476,5 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
223 firme · 129,2 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
13 firme · 55 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
78 firme · 19,7 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
51 firme · 19,6 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
2 firme · 6,4 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
5 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
33 firme · 4 mil. RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
6 firme · 935,8 K RON
CAEN 8694
Activități ale infirmierelor și moașelor
1 firme · 795,7 K RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
6 firme · 215 K RON
CAEN 8790
Alte activități de asistență socială, cu cazare n.c.a.
3 firme · 124,2 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 16 K RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
2 firme · 12,3 K RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 0 RON