Top 100 firme — Construcții, Olt după cifră de afaceri în 2015
851 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 633,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 722,5 K RON, iar liderul atinge 67,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GRUP PRIMACONS SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 67,5 mil. RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 3,7 mil. RON | |
| 2 | 2.CONDOR PADURARU SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 66,6 mil. RON▲ 205,2 % | ▲ 205,2 % | 14,6 mil. RON | |
| 3 | 3.S.C.A.D.T. SA▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 50,4 mil. RON▲ 138 % | ▲ 138 % | 421,8 K RON | |
| 4 | 4.PANADRIA SRL▼ 2 | Sat Găneasa, Comuna Găneasa, Olt | 31,4 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSREP CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Caracal, Olt | 27 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 6 | 6.OLD & NEW CONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 25,5 mil. RON▲ 131,7 % | ▲ 131,7 % | 5,5 mil. RON | |
| 7 | 7.ROLMIS SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 25 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 4,6 mil. RON | |
| 8 | 8.PADRINO SRL= | Sat Criva de Jos, Oraş Piatra-Olt, Olt | 24,1 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 4,7 mil. RON | |
| 9 | 9.CAFMIN SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 23,6 mil. RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.BEBE TRANS ROM SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 20,3 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 11 | 11.RO CONSTRUCT CENTER SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 18,3 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 302,9 K RON | |
| 12 | 12.ELECTRIC-TOTAL SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 10,9 mil. RON▲ 52,2 % | ▲ 52,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.CORAM SERVICES SRL▲ 17 | Municipiul Caracal, Olt | 10,2 mil. RON▲ 216 % | ▲ 216 % | 4,2 mil. RON | |
| 14 | 14.MARIAD INTERCONS SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 9,1 mil. RON▲ 49,5 % | ▲ 49,5 % | 433 K RON | |
| 15 | 15.ACETI SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 8,6 mil. RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | 2,4 mil. RON | |
| 16 | 16.MAR CONSTRUCT TRANSPORT 2008 SRL▲ 21 | Sat Beria de Jos, Comuna Oporelu, Olt | 7,9 mil. RON▲ 211,4 % | ▲ 211,4 % | 573,8 K RON | |
| 17 | 17.CONFORT GRUP SRL▲ 41 | Municipiul Slatina, Olt | 7,7 mil. RON▲ 484,3 % | ▲ 484,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 18 | 18.OLT DRUM SA▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 7,7 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 535,3 K RON | |
| 19 | 19.EDEN SRL▲ 4 | Municipiul Caracal, Olt | 6,9 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 20 | 20.AUTO-TRANS-COM SRL▲ 16 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 6,9 mil. RON▲ 152,9 % | ▲ 152,9 % | 36 K RON | |
| 21 | 21.A.D.P.P. CARACAL SRL▲ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 6,4 mil. RON▲ 121,9 % | ▲ 121,9 % | 61,1 K RON | |
| 22 | 22.DIAMANT GRUP SRL= | Municipiul Slatina, Olt | 6,4 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 399,8 K RON | |
| 23 | 23.CONCEPT CONSTRUCT SRL▲ 1 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 6,1 mil. RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | 162,9 K RON | |
| 24 | 24.ILCONS SRL▲ 17 | Municipiul Slatina, Olt | 6 mil. RON▲ 175,2 % | ▲ 175,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.CONFAS SRL▼ 6 | Comuna Baldovineşti, Olt | 5,7 mil. RON▼ 14 % | ▼ 14 % | 819,2 K RON | |
| 26 | 26.TRANS COMPANI ANDREI SRLnou | Sat Malu Roşu, Comuna Mărunţei, Olt | 5,6 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 366 K RON | |
| 27 | 27.INSTAL ILIAS SRL▼ 1 | Municipiul Slatina, Olt | 5,3 mil. RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 434,9 K RON | |
| 28 | 28.CONSPRODCOM SRL▲ 19 | Municipiul Slatina, Olt | 4,9 mil. RON▲ 178,2 % | ▲ 178,2 % | 395,6 K RON | |
| 29 | 29.VALTUM PROD-COM SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 4,8 mil. RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | 408 K RON | |
| 30 | 30.WAGRAMER TERMO 2000 SRL▲ 4 | Municipiul Slatina, Olt | 4,1 mil. RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 1 mil. RON | |
| 31 | 31.PAVA POPCONS SRL▲ 472 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 3,9 mil. RON— | — | 459,4 K RON | |
| 32 | 32.ALUMINIU INDUSTRIAL GRUP SRL▲ 8 | Sat Dobrotinet, Comuna Curtişoara, Olt | 3,8 mil. RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 1,3 mil. RON | |
| 33 | 33.ROXANA MIRANLIV SRL▼ 23 | Municipiul Slatina, Olt | 3,8 mil. RON▼ 73 % | ▼ 73 % | 1 mil. RON | |
| 34 | 34.TRANSCOM CARAIMAN SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 3,7 mil. RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 712,5 K RON | |
| 35 | 35.ALCOBO SRL▲ 22 | Sat Mamura, Comuna Strejeşti, Olt | 3,5 mil. RON▲ 162,9 % | ▲ 162,9 % | 984 K RON | |
| 36 | 36.TURBO CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 3,5 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 106,5 K RON | |
| 37 | 37.EURO TRADE CONSULTING SRL▲ 7 | Oraş Potcoava, Olt | 3,5 mil. RON▲ 70,1 % | ▲ 70,1 % | -147,2 K RON | |
| 38 | 38.RAAM ELENI CONSTRUCT SRL▲ 31 | Sat Horezu, Comuna Dobreţu, Olt | 3,2 mil. RON▲ 252,5 % | ▲ 252,5 % | 392,9 K RON | |
| 39 | 39.GS ELECTRIC AMPERVOLT SRL▲ 47 | Municipiul Caracal, Olt | 3,2 mil. RON▲ 373,3 % | ▲ 373,3 % | 674 K RON | |
| 40 | 40.TERASCONS INTERNATIONAL SRL▲ 21 | Sat Stoicăneşti, Comuna Stoicăneşti, Olt | 3,2 mil. RON▲ 153,2 % | ▲ 153,2 % | 350,8 K RON | |
| 41 | 41.PREST-SERV-INSTAL SRL▲ 10 | Municipiul Slatina, Olt | 3,2 mil. RON▲ 90,6 % | ▲ 90,6 % | 383,2 K RON | |
| 42 | 42.AICOMAN DDB CONSTRUCT SRL▲ 7 | Loc. Drăgăneşti-Olt, Oraş Drăgăneşti-Olt, Olt | 3,1 mil. RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 375 K RON | |
| 43 | 43.COLAD INTERCONS SRL▼ 8 | Municipiul Slatina, Olt | 3,1 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 683 K RON | |
| 44 | 44.STARTCON CG SRL▲ 1 | Municipiul Caracal, Olt | 2,9 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 155,7 K RON | |
| 45 | 45.MULTIPREST SERVICE SRL▼ 14 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 2,8 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 31,6 K RON | |
| 46 | 46.MATEO ELECTRO SERVICE SRL▲ 16 | Municipiul Slatina, Olt | 2,6 mil. RON▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 390,8 K RON | |
| 47 | 47.VIOCLAR IMPEX SRL▲ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 2,5 mil. RON▲ 140,1 % | ▲ 140,1 % | 34,4 K RON | |
| 48 | 48.INSTAL-GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 2 mil. RON▲ 27,6 % | ▲ 27,6 % | 427,7 K RON | |
| 49 | 49.ADICOMIS SRL▼ 31 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 2 mil. RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -594,7 K RON | |
| 50 | 50.INSTALATII STIL SRL▲ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1,9 mil. RON▲ 28,8 % | ▲ 28,8 % | 13,2 K RON | |
| 51 | 51.TECON CONSTRUCT SRL▲ 20 | Loc. Corabia, Oraş Corabia, Olt | 1,8 mil. RON▲ 103,3 % | ▲ 103,3 % | 100,1 K RON | |
| 52 | 52.COMREM SA▼ 20 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | 12,3 K RON | |
| 53 | 53.LUCRARI SPECIALE IN CONSTRUCTII SRL▼ 26 | Municipiul Slatina, Olt | 1,8 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -1,8 mil. RON | |
| 54 | 54.CLIMA PRO SRL▲ 13 | Municipiul Slatina, Olt | 1,7 mil. RON▲ 79,6 % | ▲ 79,6 % | 369,8 K RON | |
| 55 | 55.DARCONS ADRIPET MONTAJ SRL▲ 254 | Municipiul Caracal, Olt | 1,7 mil. RON▲ 2.184,4 % | ▲ 2.184,4 % | 712 K RON | |
| 56 | 56.FLUVIO-CONSTRUCT SRL▼ 18 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 1,7 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -136,9 K RON | |
| 57 | 57.NAR-CASTELI SRL▲ 43 | Sat Mărgăriteşti, Comuna Voineasa, Olt | 1,7 mil. RON▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 124 K RON | |
| 58 | 58.LIBO INVEST GRUP SRL▲ 6 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6 mil. RON▲ 43,7 % | ▲ 43,7 % | 84,6 K RON | |
| 59 | 59.KALORIT SRL▲ 7 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | -36,7 K RON | |
| 60 | 60.BIO CONSTRUCŢIE SRL▼ 18 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6 mil. RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 26 K RON | |
| 61 | 61.LORIMAR PREST CONSTRUCT SRL▲ 57 | Sat Brebeni, Comuna Brebeni, Olt | 1,6 mil. RON▲ 254,8 % | ▲ 254,8 % | 69,4 K RON | |
| 62 | 62.TEHNOMAX EXPERT MC SRL▲ 11 | Municipiul Slatina, Olt | 1,6 mil. RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | 728,6 K RON | |
| 63 | 63.GENPROD STAR SRL▼ 15 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,6 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 104,3 K RON | |
| 64 | 64.ARTEMIS INDUSTRIE SRL▼ 12 | Municipiul Slatina, Olt | 1,5 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 133,6 K RON | |
| 65 | 65.PRO ARH CONS SRL▲ 10 | Municipiul Caracal, Olt | 1,5 mil. RON▲ 75 % | ▲ 75 % | 78,5 K RON | |
| 66 | 66.LASIDO PAPILON SRL▲ 220 | Municipiul Caracal, Olt | 1,4 mil. RON▲ 1.558,8 % | ▲ 1.558,8 % | 864,1 K RON | |
| 67 | 67.REAL SERV-CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Caracal, Olt | 1,4 mil. RON▲ 131 % | ▲ 131 % | 297,7 K RON | |
| 68 | 68.INSTAL SUD SRL▼ 5 | Sat Criva de Sus, Oraş Piatra-Olt, Olt | 1,4 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 271,7 K RON | |
| 69 | 69.AZALIS INTERNATIONAL SRL▼ 15 | Sat Izbiceni, Comuna Izbiceni, Olt | 1,4 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 25,1 K RON | |
| 70 | 70.ALBERTO BATIMENT CĂTĂNICO SRL▲ 433 | Sat Rusăneşti, Comuna Rusăneşti, Olt | 1,4 mil. RON— | — | -50,4 K RON | |
| 71 | 71.SERENA '94 SA▲ 54 | Municipiul Slatina, Olt | 1,3 mil. RON▲ 225,8 % | ▲ 225,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 72 | 72.DAN INVEST SRL▲ 18 | Municipiul Caracal, Olt | 1,3 mil. RON▲ 107,6 % | ▲ 107,6 % | 111,9 K RON | |
| 73 | 73.PREDA AM CONSTRUCTION SRL▲ 430 | Sat Iancu Jianu, Comuna Iancu Jianu, Olt | 1,3 mil. RON— | — | -7,8 K RON | |
| 74 | 74.ANDCOR SRL▲ 21 | Municipiul Caracal, Olt | 1,3 mil. RON▲ 110,2 % | ▲ 110,2 % | 145,7 K RON | |
| 75 | 75.LOMARUCON SRLnou | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,3 mil. RON— | — | 274 K RON | |
| 76 | 76.CONSTRUCTIL DUMITRA SRL▼ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 1,2 mil. RON▲ 49,8 % | ▲ 49,8 % | 14,9 K RON | |
| 77 | 77.PRODCHIM SRL▼ 31 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,2 mil. RON▼ 32,1 % | ▼ 32,1 % | 152,6 K RON | |
| 78 | 78.ADICOMIS CONSTRUCT SRL▲ 18 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 1,2 mil. RON▲ 102,1 % | ▲ 102,1 % | 1,2 mil. RON | |
| 79 | 79.EVENTA ALEX GROUP SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 1,1 mil. RON▲ 85,7 % | ▲ 85,7 % | 321,3 K RON | |
| 80 | 80.ANA MARIA GIREXIM SRL▲ 51 | Sat Raiţiu, Comuna Curtişoara, Olt | 1,1 mil. RON▲ 194,6 % | ▲ 194,6 % | 2,4 K RON | |
| 81 | 81.GEIZER MARIO SRL▼ 3 | Municipiul Slatina, Olt | 1 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 256,9 K RON | |
| 82 | 82.ARCOM LAVORO SRL▼ 5 | Municipiul Slatina, Olt | 1 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -21,4 K RON | |
| 83 | 83.OLTCONS SA▼ 44 | Municipiul Slatina, Olt | 1 mil. RON▼ 54,6 % | ▼ 54,6 % | -458,1 K RON | |
| 84 | 84.OAMENII SUDULUI SRL▲ 58 | Sat Chiţeasca, Oraş Scorniceşti, Olt | 989 K RON▲ 199,5 % | ▲ 199,5 % | 9,9 K RON | |
| 85 | 85.VOINTA SRL▲ 2 | Municipiul Slatina, Olt | 952,6 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 15,8 K RON | |
| 86 | 86.BUSINESS NEW ERA CREATIV SRL▼ 72 | Municipiul Slatina, Olt | 927,1 K RON▼ 88 % | ▼ 88 % | 26,3 K RON | |
| 87 | 87.RASUB CONSTRUCT SRL▲ 119 | Municipiul Slatina, Olt | 881,6 K RON▲ 388 % | ▲ 388 % | 12,8 K RON | |
| 88 | 88.CONSALI ALPREST SRL▲ 56 | Municipiul Slatina, Olt | 881,5 K RON▲ 184,4 % | ▲ 184,4 % | 223,3 K RON | |
| 89 | 89.BĂRBUŞ CELSIUS SNC▲ 27 | Municipiul Caracal, Olt | 871 K RON▲ 87,2 % | ▲ 87,2 % | 63 K RON | |
| 90 | 90.GAZ PROIECT SRL▲ 310 | Municipiul Slatina, Olt | 862,4 K RON▲ 3.190,2 % | ▲ 3.190,2 % | 185 K RON | |
| 91 | 91.PRIMACON SRL▲ 75 | Municipiul Slatina, Olt | 848 K RON▲ 232,7 % | ▲ 232,7 % | 67,9 K RON | |
| 92 | 92.PRODUCTION METAL NICSAN SRL▼ 42 | Comuna Slătioara, Olt | 840 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | 7,7 K RON | |
| 93 | 93.INREDIGO SRL▲ 14 | Municipiul Slatina, Olt | 831,9 K RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 67,2 K RON | |
| 94 | 94.CALOR INSTALCON SRL▼ 12 | Municipiul Caracal, Olt | 815,9 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 94,4 K RON | |
| 95 | 95.TOTAL INCON SRL▼ 35 | Municipiul Slatina, Olt | 810,2 K RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | -100,2 K RON | |
| 96 | 96.ALINMAR CONSTRUCT SRL▼ 71 | Municipiul Slatina, Olt | 800,3 K RON▼ 84 % | ▼ 84 % | -175,9 K RON | |
| 97 | 97.GENERAL CONSTRUCT SRL▲ 89 | Municipiul Slatina, Olt | 774,1 K RON▲ 270,1 % | ▲ 270,1 % | 15,7 K RON | |
| 98 | 98.ALFA INSTAL A&A SRL▼ 17 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 739,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 21,8 K RON | |
| 99 | 99.PLURISAN SRL▼ 5 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Olt | 730,5 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 606 RON | |
| 100 | 100.EXPERT PAVIMENT SRL▲ 21 | Loc. Balş, Oraş Balş, Olt | 722,5 K RON▲ 64,4 % | ▲ 64,4 % | 148,4 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Olt
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
574 firme · 917,9 mil. RON
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
198 firme · 781 mil. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
113 firme · 277 mil. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
19 firme · 122,9 mil. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
92 firme · 67,2 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
71 firme · 49,6 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
44 firme · 45,4 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
38 firme · 18,5 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
10 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
25 firme · 7 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
11 firme · 6 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
24 firme · 5,5 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
23 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
4 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
12 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
4 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
3 firme · 1,1 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
1 firme · 368,4 K RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
3 firme · 170 K RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
3 firme · 65,4 K RON