Top 100 firme — Activități profesionale, Maramureș după cifră de afaceri în 2020
1.188 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 314,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 539,3 K RON, iar liderul atinge 116,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.FRAGRA DESIGN SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 116,4 mil. RON▲ 482,4 % | ▲ 482,4 % | 4,4 mil. RON | |
| 2 | 2.CONSULTUS SRL▼ 1 | Sat Lăpusel, Comuna Recea, Maramureş | 18 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 201,2 K RON | |
| 3 | 3.ARHIMAR SERV SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 10,6 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 1,9 mil. RON | |
| 4 | 4.EDS ELECTRIC SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8,2 mil. RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 98,4 K RON | |
| 5 | 5.ADTECH SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 8 mil. RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 2,9 mil. RON | |
| 6 | 6.TRANSFER PRICING SERVICES SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,9 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 7 | 7.UNIVERSAL ALLOY CORPORATION DESIGN S.R.L.▼ 4 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 6,9 mil. RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -2,8 mil. RON | |
| 8 | 8.ALIKAR SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 6,2 mil. RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 303 RON | |
| 9 | 9.AEDILIS PROIECT SRL▲ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,8 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 10 | 10.SILKWEB S.A.▲ 19 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,5 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 11 | 11.PREMIER PRO MANAGEMENT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 4,4 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 1,9 mil. RON | |
| 12 | 12.AIR TREND SERVICES SRL= | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 4,4 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 1 mil. RON | |
| 13 | 13.ZEBRA ART STUDIO S.R.L.▲ 441 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 4,3 mil. RON▲ 4.474,2 % | ▲ 4.474,2 % | 3,6 mil. RON | |
| 14 | 14.MASTERCAD TOPO S.R.L.▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 4,3 mil. RON▲ 78,7 % | ▲ 78,7 % | 1,2 mil. RON | |
| 15 | 15.C & H LOGISTIK SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,8 mil. RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 683,8 K RON | |
| 16 | 16.CONCEPT INVEST SRL▲ 132 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,6 mil. RON▲ 1.029,1 % | ▲ 1.029,1 % | 107,6 K RON | |
| 17 | 17.ROXVET SRL▲ 8 | Sat Dămăcuseni, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 3,6 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 334,5 K RON | |
| 18 | 18.VETERINARIA SRL▲ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,5 mil. RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 402,9 K RON | |
| 19 | 19.CUBICON INVEST SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3,3 mil. RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 786,6 K RON | |
| 20 | 20.CONSTRUCT C.D.P. SRL▼ 2 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 3 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 1,5 mil. RON | |
| 21 | 21.BBW INGENIEURE SRL▲ 15 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7 mil. RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 641,9 K RON | |
| 22 | 22.SK-WIND-ENERGY SRL▲ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,7 mil. RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.TECHNOCAD SA▼ 10 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3 mil. RON▼ 29 % | ▼ 29 % | -521,3 K RON | |
| 24 | 24.TOBIAS PRO VISION S.R.L.▲ 915 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,3 mil. RON— | — | -265,5 K RON | |
| 25 | 25.ELECTROBRAND SRL▲ 14 | Sat Sasar, Comuna Recea, Maramureş | 2,2 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 26 | 26.DURABERG SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 800 K RON | |
| 27 | 27.WATER NETWORKS SRL▲ 6 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,2 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 518,9 K RON | |
| 28 | 28.ANCAFARMVET SRL▲ 13 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 2,1 mil. RON▲ 27,1 % | ▲ 27,1 % | 292,7 K RON | |
| 29 | 29.INSIDE MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | 342,8 K RON | |
| 30 | 30.TAX POINT SERVICES SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,9 mil. RON▼ 9,4 % | ▼ 9,4 % | 1,3 mil. RON | |
| 31 | 31.BEST VET COMPANY SRL▲ 17 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1,7 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 76,4 K RON | |
| 32 | 32.KUBO INVESTMENTS SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 188,3 K RON | |
| 33 | 33.PHOTO FUJI-STUDIO SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | 86,1 K RON | |
| 34 | 34.THE SIMON'S PHILOSOPHY S.R.L.▼ 11 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 43,8 % | ▼ 43,8 % | -41,9 K RON | |
| 35 | 35.BUTKAM SRL▲ 53 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 143,3 % | ▲ 143,3 % | 261,5 K RON | |
| 36 | 36.ARISTOCRAT SRL▼ 28 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▼ 74,6 % | ▼ 74,6 % | -762,7 K RON | |
| 37 | 37.UNICORE S.R.L.▲ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 444,5 K RON | |
| 38 | 38.B.A. CONSULTING SRL▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 39 | 39.ARCON PRO-DESIGN S.R.L.▲ 104 | Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 315,1 % | ▲ 315,1 % | 341 K RON | |
| 40 | 40.MAGUS SRL▼ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4 mil. RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -73 K RON | |
| 41 | 41.NORTH BUSINESS SOLUTIONS SRL▲ 66 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,4 mil. RON▲ 159,8 % | ▲ 159,8 % | 371,8 K RON | |
| 42 | 42.XALLO TEHNIC SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 60,3 K RON | |
| 43 | 43.ARCOLAR SRL= | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 43 K RON | |
| 44 | 44.ALEXIAROM SRL▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | -33,7 K RON | |
| 45 | 45.ARCHOR STUDIO SRL▼ 1 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,3 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 99,5 K RON | |
| 46 | 46.SOV CONSULTING SRL▲ 29 | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 1,2 mil. RON▲ 54,6 % | ▲ 54,6 % | 569,2 K RON | |
| 47 | 47.EXPROT MUN SRL▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 1,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 700,2 K RON | |
| 48 | 48.CORA TEST ITP S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1,1 mil. RON— | — | — | -204,5 K RON |
| 49 | 49.EXPOTIM MONTAGGI SRL▼ 30 | Loc. Borsa, Oraş Borşa, Maramureş | 1 mil. RON▼ 66,6 % | ▼ 66,6 % | 6,2 K RON | |
| 50 | 50.PREMIER PRO MANAGEMENT OUTSOURCE S.R.L.nou | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 1 mil. RON— | — | — | 458 K RON |
| 51 | 51.IDEAL & STRATEGIC MEDIA SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 993,2 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 74,5 K RON | |
| 52 | 52.PCT RO TEXTILE SRL▲ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 964,3 K RON▼ 23,1 % | ▼ 23,1 % | 2,5 K RON | |
| 53 | 53.ELSYLINE SRL▲ 3 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 958,7 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 183,9 K RON | |
| 54 | 54.MENTEN SRL▲ 16 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 958,5 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 129,3 K RON | |
| 55 | 55.GLOBAL FOREST SRL▲ 3 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 930,1 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 161,1 K RON | |
| 56 | 56.OPTIX SECURITY SYSTEM SRL▲ 30 | Sat Tămaia, Comuna Fărcaşa, Maramureş | 921,2 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 153,5 K RON | |
| 57 | 57.HR PROJECT CONSULTING SRL▲ 23 | Oraş Tăuţii-Măgherăus, Maramureş | 918,7 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 869,7 K RON | |
| 58 | 58.VUKI-ROCKI VET SRL▲ 19 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 889,1 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 69,9 K RON | |
| 59 | 59.NEODESIGN SRL▲ 8 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 876,9 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 44,3 K RON | |
| 60 | 60.AMSOL INTEGRATE S.R.L.▲ 78 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 871,4 K RON▲ 139,4 % | ▲ 139,4 % | 13,7 K RON | |
| 61 | 61.QMS QUALITY MANAGEMENT SYSTEM S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 860,1 K RON— | — | — | 712,7 K RON |
| 62 | 62.9.OPTIUNE SRL▼ 11 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 833,1 K RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | 191,2 K RON | |
| 63 | 63.FOR@DRILL SA▲ 26 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 808,1 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 169,8 K RON | |
| 64 | 64.KUBO INTERNATIONAL CONSULTING SRL▼ 37 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 791,5 K RON▼ 69,9 % | ▼ 69,9 % | -1,2 mil. RON | |
| 65 | 65.INNSBRUCKER SRLnou | Sat Mesteacan, Comuna Valea Chioarului, Maramureş | 774,4 K RON▼ 60,9 % | ▼ 60,9 % | 101,9 K RON | |
| 66 | 66.MARCAD SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 765,8 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 23,3 K RON | |
| 67 | 67.CREATIV GAP INSTAL SRL▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 757,1 K RON▼ 43,2 % | ▼ 43,2 % | 29 K RON | |
| 68 | 68.KRAFTIG SRL▲ 36 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 749,1 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 675 K RON | |
| 69 | 69.PLAN 27 CONSULT SRL▲ 41 | Sat Rona de Sus, Comuna Rona de Sus, Maramureş | 745,8 K RON▲ 48,1 % | ▲ 48,1 % | 45,2 K RON | |
| 70 | 70.KRISO FUEL SRL▼ 4 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 732,5 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | 115,8 K RON | |
| 71 | 71.FBC LOGISTICS SRL▲ 26 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 721,6 K RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 72,7 K RON | |
| 72 | 72.GRANT SUMMIT CONSULTING SRL▲ 61 | Sat Finteuşu Mare, Oraş Şomcuta Mare, Maramureş | 716,8 K RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 380,6 K RON | |
| 73 | 73.ORGANIC BY FELDMAN SRL▲ 179 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 713,3 K RON▲ 236 % | ▲ 236 % | 128,3 K RON | |
| 74 | 74.AD CONT SRL▲ 27 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 711,7 K RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 215,9 K RON | |
| 75 | 75.NEW MEDIA SRL▼ 3 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 710,6 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 309,5 K RON | |
| 76 | 76.CEPRONEF ENERGO INVEST SRL▼ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 705,5 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -249,1 K RON | |
| 77 | 77.EUROKALIS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 685,5 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 56,7 K RON | |
| 78 | 78.DIARCRISTAL SRL▲ 12 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 685,2 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 418,2 K RON | |
| 79 | 79.ALEXANDER N. CAPITAL MANAGEMENT SRL▲ 860 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 663,1 K RON— | — | -272,4 K RON | |
| 80 | 80.ALBATROS SRL▼ 21 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 656,6 K RON▼ 40,2 % | ▼ 40,2 % | 130,4 K RON | |
| 81 | 81.B-ALL STANDS EXPO S.R.L.▼ 24 | Sat Satu Nou de Jos, Comuna Groşi, Maramureş | 635,4 K RON▼ 45,9 % | ▼ 45,9 % | -15 K RON | |
| 82 | 82.MASTERCAD SURVEY S.R.L.nou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 614,5 K RON— | — | — | 453,1 K RON |
| 83 | 83.NEW MYNTHOS SRL▲ 42 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 613,9 K RON▲ 45,6 % | ▲ 45,6 % | 195,8 K RON | |
| 84 | 84.AMIDECO SRL▲ 32 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 613,8 K RON▲ 34,9 % | ▲ 34,9 % | 150,7 K RON | |
| 85 | 85.SPRIAVET SRL▲ 6 | Loc. Baia Sprie, Oraş Baia Sprie, Maramureş | 608,3 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 27,4 K RON | |
| 86 | 86.DIVAS SRL▲ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 607,1 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 150,2 K RON | |
| 87 | 87.CIONCA SOFT-CONS SRLnou | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 606,4 K RON— | — | 9 RON | |
| 88 | 88.ANIMALMED SRL▲ 20 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 594,3 K RON▲ 13,4 % | ▲ 13,4 % | 104,5 K RON | |
| 89 | 89.KRISZTALEX SRL▼ 20 | Sat Săcel, Comuna Săcel, Maramureş | 594,2 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | 11 K RON | |
| 90 | 90.OPTICA OPTIDORA S.R.L.▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 592 K RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 137,3 K RON | |
| 91 | 91.ONISTUA SSM CONSULTING SRL▼ 4 | Sat Săcălăşeni, Comuna Săcălăşeni, Maramureş | 591,6 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 48,8 K RON | |
| 92 | 92.DEVELOPMENT RUBBER INDUSTRY SRL▲ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 582,6 K RON▲ 10,2 % | ▲ 10,2 % | 492,3 K RON | |
| 93 | 93.ARCHITECTURE&DESIGN ATELIERS S.R.L.▼ 14 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 580,4 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 149,5 K RON | |
| 94 | 94.EBI INSPECT SRL▲ 17 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 575,5 K RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 284,4 K RON | |
| 95 | 95.RADEN PROIECT INSTAL SRL▲ 144 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 560,2 K RON▲ 153,3 % | ▲ 153,3 % | 125,1 K RON | |
| 96 | 96.C & C TRUCK TEILE SRL▲ 450 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 555,8 K RON▲ 725,4 % | ▲ 725,4 % | 169,6 K RON | |
| 97 | 97.ALTIPLANO SRL▼ 29 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 555,2 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 13,3 K RON | |
| 98 | 98.CALESTECH-MED SRL▲ 39 | Municipiul Sighetu Marmaţiei, Maramureş | 540,9 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 20,5 K RON | |
| 99 | 99.VIAFARM EXPERT SRL▼ 1 | Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, Maramureş | 539,7 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -468 RON | |
| 100 | 100.HEALVET BOGDAN SRL▲ 26 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 539,3 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 127 K RON |
Codurile CAEN din activități profesionale — Maramureș
CAEN 7112
Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
349 firme · 217,4 mil. RON
CAEN 7111
Activități de arhitectură
101 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 6920
Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
167 firme · 58,6 mil. RON
CAEN 7311
Activități ale agențiilor de publicitate
165 firme · 38,5 mil. RON
CAEN 7022
Activități de consultanță pentru afaceri și management
184 firme · 32,1 mil. RON
CAEN 7020
Activități de consultanță în afaceri și management
86 firme · 28,5 mil. RON
CAEN 7500
Activități veterinare
59 firme · 27,8 mil. RON
CAEN 7410
Activități de design specializat
58 firme · 27,6 mil. RON
CAEN 7120
Activități de testări și analize tehnice
48 firme · 17,6 mil. RON
CAEN 7490
Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
52 firme · 9,8 mil. RON
CAEN 7420
Activități fotografice
73 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 7499
Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
17 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 7320
Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
12 firme · 3,8 mil. RON
CAEN 7312
Servicii de reprezentare media
7 firme · 2 mil. RON
CAEN 7430
Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
11 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 7330
Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 7414
Alte activități de design specializat
7 firme · 698,1 K RON
CAEN 6910
Activități juridice
9 firme · 647,6 K RON
CAEN 7412
Design grafic și activități de comunicare vizuală
6 firme · 434,1 K RON
CAEN 7413
Activități de design de interior
6 firme · 350,8 K RON
CAEN 7021
Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
6 firme · 239,7 K RON
CAEN 7220
Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
2 firme · 199,6 K RON
CAEN 7211
Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
1 firme · 75,7 K RON
CAEN 7219
Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
5 firme · 0 RON