Top 100 firme — Construcții, Ilfov după cifră de afaceri în 2011
2.233 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,1 mld. RON. Pragul de intrare în top este 7,3 mil. RON, iar liderul atinge 240,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EOL GENERAL SERVICE SRLnou | Oraş Voluntari, Ilfov | 240,8 mil. RON— | — | — | -5,6 mil. RON |
| 2 | 2.ALPINE SA▼ 1 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 209,6 mil. RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -36,6 mil. RON | |
| 3 | 3.ALPINE BAU GMBH AUSTRIA SUCURSALA MOGOSOAIA▲ 12 | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 167,6 mil. RON▲ 301,2 % | ▲ 301,2 % | -7,9 mil. RON | |
| 4 | 4.CAMOIL SERVICII PETROLIERE SRL▲ 1 | Comuna Berceni, Ilfov | 127,2 mil. RON▲ 35 % | ▲ 35 % | 530,6 K RON | |
| 5 | 5.IMPLENIA BAUGESELLSCHAFT M.B.H. WIEN - SUCURSALA VOLUNTARInou | Oraş Voluntari, Ilfov | 114,5 mil. RON— | — | — | 27,7 mil. RON |
| 6 | 6.CAMUSAT ROM-TELECOMUNICATII SRL▲ 2 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 107,5 mil. RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 11,4 mil. RON | |
| 7 | 7.GLACIAL PROD SRL▲ 5 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 93,9 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 6 mil. RON | |
| 8 | 8.DANYA CEBUS ROM S.R.L.▼ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 85,5 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 18 mil. RON | |
| 9 | 9.HEBERGER ROMANIA S.R.L.▲ 19 | Oraş Voluntari, Ilfov | 79,7 mil. RON▲ 282,6 % | ▲ 282,6 % | 2,6 mil. RON | |
| 10 | 10.EXACTECH SRL▲ 334 | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 74,1 mil. RON▲ 10.092,4 % | ▲ 10.092,4 % | -836,8 K RON | |
| 11 | 11.IRIDEX GROUP CONSTRUCTII SRL= | Oraş Voluntari, Ilfov | 70,1 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 12 | 12.RODAX CORPORATION GR S.R.L.▼ 8 | Oraş Voluntari, Ilfov | 68,8 mil. RON▼ 48,1 % | ▼ 48,1 % | -13,7 mil. RON | |
| 13 | 13.OPUS LAND DEVELOPMENT SA▼ 3 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 65,7 mil. RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -43,4 mil. RON | |
| 14 | 14.TERRA GAZ CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 57,3 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 15 | 15.INTRAKAT INVEST SRL▲ 238 | Oraş Voluntari, Ilfov | 55,1 mil. RON▲ 4.232 % | ▲ 4.232 % | -132,3 K RON | |
| 16 | 16.GLOBAL RENEWABLE SERVICES SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 54 mil. RON— | — | — | 1,7 K RON |
| 17 | 17.REWE PROJEKTENTWICKLUNG ROMANIA SRL▼ 3 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 49,1 mil. RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 6,5 mil. RON | |
| 18 | 18.SOROCAM SRL▼ 9 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 46 mil. RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -3,6 mil. RON | |
| 19 | 19.TEHCON EDILITARE & INFRASTRUCTURA SRL▲ 3 | Oraş Otopeni, Ilfov | 44,8 mil. RON▲ 60,9 % | ▲ 60,9 % | 60,2 K RON | |
| 20 | 20.TECNOSCAVI SRL▲ 5 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 38,5 mil. RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 7,5 mil. RON | |
| 21 | 21.VESTA INVESTMENT SRL▼ 2 | Oraş Otopeni, Ilfov | 38,1 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 7,8 mil. RON | |
| 22 | 22.BS GROUP DEMOLATION SRL▲ 4 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 36,5 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.TELEMONTAJ EDILITAR SRLnou | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 35,8 mil. RON— | — | — | 43,6 K RON |
| 24 | 24.COLAS DRUMURI S.R.L.▼ 21 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 30,9 mil. RON▼ 76,8 % | ▼ 76,8 % | 41,4 mil. RON | |
| 25 | 25.COLAS ROMANIA S.R.L.▼ 23 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 30,5 mil. RON▼ 83 % | ▼ 83 % | 44,4 mil. RON | |
| 26 | 26.CTPARK BUCHAREST SRL▼ 6 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 29,6 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -4,6 mil. RON | |
| 27 | 27.GENERAL FLUID SOLUTION S.A.▼ 9 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 29,3 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | 198 K RON | |
| 28 | 28.ROCA TWINS SRL▼ 4 | Sat Jilava, Comuna Jilava, Ilfov | 27,9 mil. RON▲ 11,3 % | ▲ 11,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 29 | 29.VINETO PRACTIC SRLnou | Sat Islaz, Comuna Brăneşti, Ilfov | 27,6 mil. RON— | — | — | 151,8 K RON |
| 30 | 30.DSE CONSULTING SRL▲ 3 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 27,5 mil. RON▲ 49,6 % | ▲ 49,6 % | 1,5 mil. RON | |
| 31 | 31.ROMIB SA▼ 15 | Comuna Tunari, Ilfov | 25,1 mil. RON▼ 38,6 % | ▼ 38,6 % | 428,7 K RON | |
| 32 | 32.EGNATIA ROM S.R.L.▼ 9 | Oraş Voluntari, Ilfov | 24,6 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 7,5 mil. RON | |
| 33 | 33.GAD SPECIAL CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 24,5 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 34 | 34.NATURA CONSTRUCT SRL▲ 15 | Sat Afumaţi, Comuna Afumaţi, Ilfov | 23,6 mil. RON▲ 89,5 % | ▲ 89,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 35 | 35.HIGH-TECH CLIMA S.A.▲ 7 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 22,7 mil. RON▲ 46,8 % | ▲ 46,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.DUO DESIGN KEY SHOP PROJECT S.R.L.▲ 29 | Comuna Domneşti, Ilfov | 22,3 mil. RON▲ 160,3 % | ▲ 160,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 37 | 37.INTACT MET CONSTRUCT SRLnou | Sat Sinteşti, Comuna Vidra, Ilfov | 22 mil. RON— | — | — | -1 mil. RON |
| 38 | 38.BARBAROSSA CONSTRUCT S.R.L.▲ 57 | Comuna Berceni, Ilfov | 21,5 mil. RON▲ 293,8 % | ▲ 293,8 % | 6,2 mil. RON | |
| 39 | 39.HIGH CONSTRUCTION SRL▲ 41 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 20,8 mil. RON▲ 223,1 % | ▲ 223,1 % | 407,4 K RON | |
| 40 | 40.EXPERT BUILD&DESIGN SRL▲ 384 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 20,7 mil. RON▲ 4.014 % | ▲ 4.014 % | 54,4 K RON | |
| 41 | 41.RO TECH CONSTRUCT SRL▲ 64 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 20,3 mil. RON▲ 343,4 % | ▲ 343,4 % | 430,7 K RON | |
| 42 | 42.TAB CONSTRUCT CONFORT SRL▲ 41 | Sat Moara Domnească, Comuna Găneasa, Ilfov | 19,8 mil. RON▲ 219,2 % | ▲ 219,2 % | -956 K RON | |
| 43 | 43.ELECTRIC GRUP SERVICE SRL▲ 28 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 17,4 mil. RON▲ 127,4 % | ▲ 127,4 % | 87,5 K RON | |
| 44 | 44.VITRA REAL ESTATE SRL▲ 29 | Oraş Otopeni, Ilfov | 17,2 mil. RON▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | -5,2 mil. RON | |
| 45 | 45.COMAICO SRL▲ 107 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 17 mil. RON▲ 421,8 % | ▲ 421,8 % | 3,5 mil. RON | |
| 46 | 46.PRO CONFORT PRODUCTION SRL▲ 16 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 16,5 mil. RON▲ 76,4 % | ▲ 76,4 % | 642,7 K RON | |
| 47 | 47.A.M.E. RO SRL▼ 13 | Oraş Otopeni, Ilfov | 16,4 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 35,5 K RON | |
| 48 | 48.CARMEL RESIDENTIAL SRL▲ 22 | Oraş Voluntari, Ilfov | 16,3 mil. RON▲ 112,3 % | ▲ 112,3 % | -12,9 mil. RON | |
| 49 | 49.PROGIM INTERNATIONAL SRLnou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 15,8 mil. RON— | — | — | 497,4 K RON |
| 50 | 50.ASCONTI VFT S.R.L.▲ 47 | Oraş Voluntari, Ilfov | 15,1 mil. RON▲ 200,6 % | ▲ 200,6 % | 859,1 K RON | |
| 51 | 51.OVI CONSTRUCTION&REAL ESTATE SRL▲ 90 | Sat Dragomireşti-Vale, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 14,7 mil. RON▲ 325,8 % | ▲ 325,8 % | 7,3 mil. RON | |
| 52 | 52.K.T.S. CONSTRUCT SRL▲ 7 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 14,5 mil. RON▲ 43,8 % | ▲ 43,8 % | 12,5 K RON | |
| 53 | 53.BUCHAREST INDUSTRIAL PARK S.R.L.▼ 18 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 14,2 mil. RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -8,4 mil. RON | |
| 54 | 54.ANDE FUNDAŢII SPECIALE SRL▼ 13 | Sat Berceni, Comuna Berceni, Ilfov | 14 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 62,5 K RON | |
| 55 | 55.STANDARD-C.M. SRLnou | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 13,9 mil. RON▲ 148,4 % | ▲ 148,4 % | 430,4 K RON | |
| 56 | 56.GELMAR CONSTRUCT SRL▼ 8 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 13,8 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 212 K RON | |
| 57 | 57.DECONS CO SRL▼ 27 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 13,8 mil. RON▼ 29,4 % | ▼ 29,4 % | -9,1 mil. RON | |
| 58 | 58.ASMITA GARDENS S.R.L.▼ 52 | Oraş Voluntari, Ilfov | 13,5 mil. RON▼ 85 % | ▼ 85 % | -183,5 mil. RON | |
| 59 | 59.INSTAL SERVICE TECHNOLOGY SRL▼ 6 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 13,4 mil. RON▲ 22,2 % | ▲ 22,2 % | 13,4 K RON | |
| 60 | 60.SILKAT ELECTRIC GRUP SRL▼ 2 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 13,2 mil. RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 1,4 mil. RON | |
| 61 | 61.VICE COM 95 SRL▲ 7 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 12,8 mil. RON▲ 63,8 % | ▲ 63,8 % | 272,3 K RON | |
| 62 | 62.MARCA TELECOM SRL▲ 23 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 11,5 mil. RON▲ 88,9 % | ▲ 88,9 % | 449,1 K RON | |
| 63 | 63.MARAL SRL▼ 19 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 11,2 mil. RON▼ 22,2 % | ▼ 22,2 % | -436,8 K RON | |
| 64 | 64.INTERFLOOR SYSTEM S.R.L.▼ 8 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 10,9 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 1,5 mil. RON | |
| 65 | 65.OMNIX CITY & CLUB SRL▲ 19 | Oraş Voluntari, Ilfov | 10,7 mil. RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | -652,1 K RON | |
| 66 | 66.STRUCTURI BETON CONSTRUCŢII SRLnou | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 10,6 mil. RON— | — | — | 1,1 mil. RON |
| 67 | 67.EMM ZAMPEKOS INSTALATII SRL▲ 1.317 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 10,4 mil. RON— | — | 2,9 mil. RON | |
| 68 | 68.GLASS ROM IMPEX S.R.L.▼ 7 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 10,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 732,9 K RON | |
| 69 | 69.VIVO CLIMA SRL▲ 22 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 9,9 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 651,2 K RON | |
| 70 | 70.HIDRO ESTE CONSTRUCTII SRL▲ 109 | Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti, Ilfov | 9,5 mil. RON▲ 269,2 % | ▲ 269,2 % | -48,1 K RON | |
| 71 | 71.INVESTMENT UNI BRANCH SRL▲ 151 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 9,2 mil. RON▲ 467,9 % | ▲ 467,9 % | 5,2 K RON | |
| 72 | 72.DANUBE TOTAL GRUP SRL▲ 63 | Oraş Otopeni, Ilfov | 9,1 mil. RON▲ 154,9 % | ▲ 154,9 % | 133,7 K RON | |
| 73 | 73.IULIUS RAPID CONSTRUCT SRL▲ 21 | Oraş Voluntari, Ilfov | 9,1 mil. RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 19,1 K RON | |
| 74 | 74.GAMA ELECTRO - CONSTRUCTII SRL▲ 51 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 9,1 mil. RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 2,9 mil. RON | |
| 75 | 75.EUROSAN CONSTRUCT SRL▲ 92 | Oraş Otopeni, Ilfov | 9 mil. RON▲ 218,3 % | ▲ 218,3 % | -283,2 K RON | |
| 76 | 76.HISPANO CONSTRUCT S.R.L.▲ 54 | Oraş Otopeni, Ilfov | 9 mil. RON▲ 141,5 % | ▲ 141,5 % | 878,5 K RON | |
| 77 | 77.ACTIV IDEAL CONCEPT SRLnou | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,9 mil. RON— | — | — | 201,4 K RON |
| 78 | 78.BIMAI INVESTMENT SRL▲ 274 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,9 mil. RON▲ 1.165,1 % | ▲ 1.165,1 % | 114,4 K RON | |
| 79 | 79.MARCONSTRUCT - IMPEX SRL▲ 23 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,8 mil. RON▲ 79,9 % | ▲ 79,9 % | 152,5 K RON | |
| 80 | 80.ROUTE CONSTRUCT SRL▲ 93 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 8,6 mil. RON▲ 219,2 % | ▲ 219,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 81 | 81.LIANT CONSTRUCT SRL▲ 12 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 8,5 mil. RON▲ 54,5 % | ▲ 54,5 % | 50,9 K RON | |
| 82 | 82.GREEN CITY CONSTRUCT SRL▼ 53 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 8,5 mil. RON▼ 58,5 % | ▼ 58,5 % | -61,3 mil. RON | |
| 83 | 83.EUROCORS CONSTRUCŢII A G SRL▲ 17 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 8,3 mil. RON▲ 68,1 % | ▲ 68,1 % | 745,1 K RON | |
| 84 | 84.AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL▼ 18 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 8,2 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 124,2 K RON | |
| 85 | 85.TRANSPARENT DESIGN S.R.L.▲ 5 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,9 mil. RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 121,9 K RON | |
| 86 | 86.TOP BUILDING CORPORATION SRL▲ 333 | Loc. Alunişu, Oraş Măgurele, Ilfov | 7,9 mil. RON▲ 1.455 % | ▲ 1.455 % | 1,2 mil. RON | |
| 87 | 87.T&T PARTNER`S CONSTRUCT SRL▼ 20 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 7,9 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | -1,4 mil. RON | |
| 88 | 88.DIOMENDES SRLnou | Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 7,9 mil. RON— | — | 53,8 K RON | |
| 89 | 89.PRENECON ROMANIA SRL▲ 546 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,8 mil. RON▲ 3.590,8 % | ▲ 3.590,8 % | -1,7 mil. RON | |
| 90 | 90.INFRA ROUTE SRL▲ 86 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,8 mil. RON▲ 191,7 % | ▲ 191,7 % | 133,1 K RON | |
| 91 | 91.WHITESTONE SOUTH EAST EUROPE SRL▲ 379 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,7 mil. RON▲ 1.745,7 % | ▲ 1.745,7 % | 287,4 K RON | |
| 92 | 92.MURAL GRUP SRL▲ 47 | Sat Mogoşoaia, Comuna Mogoşoaia, Ilfov | 7,7 mil. RON▲ 120,5 % | ▲ 120,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 93 | 93.EXCON ANTREPRIZA GENERALA SRL▲ 100 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 7,7 mil. RON▲ 253,8 % | ▲ 253,8 % | 79 K RON | |
| 94 | 94.FERCO INVESTMENTS S.R.L.▼ 49 | Oraş Voluntari, Ilfov | 7,7 mil. RON▼ 44,9 % | ▼ 44,9 % | -770,4 K RON | |
| 95 | 95.ART CONSTRUCT ACM SRL▼ 14 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7,6 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | -286,9 K RON | |
| 96 | 96.AXA CONSTRUCT S.R.L.▲ 25 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 7,5 mil. RON▲ 81,4 % | ▲ 81,4 % | 27,9 K RON | |
| 97 | 97.AVANGARDE REZIDENTIAL SRL▲ 12 | Sat Dudu, Comuna Chiajna, Ilfov | 7,4 mil. RON▲ 63,7 % | ▲ 63,7 % | 639,4 K RON | |
| 98 | 98.VALAHORUM SRL▼ 81 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 7,4 mil. RON▼ 80,4 % | ▼ 80,4 % | 1,2 mil. RON | |
| 99 | 99.BOVIS GROUP SRL▲ 11 | Oraş Pantelimon, Ilfov | 7,4 mil. RON▲ 64,3 % | ▲ 64,3 % | 3 mil. RON | |
| 100 | 100.CIVIL INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▲ 47 | Sat Olteni, Comuna Clinceni, Ilfov | 7,3 mil. RON▲ 121 % | ▲ 121 % | 55,9 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Ilfov
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
749 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.671 firme · 3 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
541 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
568 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
713 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
128 firme · 952,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
214 firme · 536,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
37 firme · 416,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
70 firme · 268,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
126 firme · 264,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
260 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 82,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
28 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
19 firme · 66,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
40 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
76 firme · 54,1 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
26 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
58 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
8 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
21 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
27 firme · 22,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
49 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 816,1 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 507,6 K RON