Top 100 firme — Construcții, Ilfov după cifră de afaceri în 2009
2.190 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,4 mld. RON. Pragul de intrare în top este 5,3 mil. RON, iar liderul atinge 502,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DANYA CEBUS ROM S.R.L.▲ 1 | Oraş Voluntari, Ilfov | 502,1 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 11,1 mil. RON | |
| 2 | 2.COLAS ROMANIA S.R.L.▼ 1 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 167,4 mil. RON▼ 60,7 % | ▼ 60,7 % | -72,4 mil. RON | |
| 3 | 3.VALAHORUM SRL▲ 32 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 161,2 mil. RON▲ 819,7 % | ▲ 819,7 % | -305,7 K RON | |
| 4 | 4.COLAS DRUMURI S.R.L.▲ 6 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 155,1 mil. RON▲ 76,2 % | ▲ 76,2 % | -36,5 mil. RON | |
| 5 | 5.OPUS LAND DEVELOPMENT SA▲ 771 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 145,3 mil. RON▲ 76.787,2 % | ▲ 76.787,2 % | -12,8 mil. RON | |
| 6 | 6.KEY PLAN CONSTRUCT SRL▲ 5 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 143,9 mil. RON▲ 86,9 % | ▲ 86,9 % | -23,9 mil. RON | |
| 7 | 7.MOTA-ENGIL,ENGENHARIA E CONSTRUCAO SA PORTUGALIA SUCURSALA ROMANIA▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 122,7 mil. RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | -13 mil. RON | |
| 8 | 8.IRIDEX GROUP CONSTRUCTII SRL▲ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 98,7 mil. RON▲ 52,3 % | ▲ 52,3 % | 9,7 mil. RON | |
| 9 | 9.CAMOIL SERVICII PETROLIERE SRL▼ 2 | Comuna Berceni, Ilfov | 93,2 mil. RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -5,2 mil. RON | |
| 10 | 10.GREEN CITY RESIDENCE SRLnou | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 92 mil. RON— | — | — | 38 mil. RON |
| 11 | 11.HEBERGER ROMANIA S.R.L.▼ 8 | Oraş Voluntari, Ilfov | 77,7 mil. RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | 118,5 K RON | |
| 12 | 12.ASMITA GARDENS S.R.L.▲ 1.592 | Oraş Voluntari, Ilfov | 74,3 mil. RON— | — | -31,7 mil. RON | |
| 13 | 13.GLACIAL PROD SRL▲ 3 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 63,7 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 6,9 mil. RON | |
| 14 | 14.ROMIB SA▼ 1 | Comuna Tunari, Ilfov | 61,4 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 1,9 mil. RON | |
| 15 | 15.SOROCAM SRL▼ 7 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 58,4 mil. RON▼ 40,7 % | ▼ 40,7 % | 2,8 mil. RON | |
| 16 | 16.TERRA GAZ CONSTRUCT SRL▲ 10 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 56,9 mil. RON▲ 109,5 % | ▲ 109,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 17 | 17.CROWN CONSTRUCTIONS SRL▲ 1.582 | Oraş Voluntari, Ilfov | 53,2 mil. RON▲ 21.355.665,9 % | ▲ 21.355.665,9 % | 8,5 mil. RON | |
| 18 | 18.TC REAL ESTATE DEVELOPMENT & MANAGEMENT S.R.L.▲ 89 | Oraş Voluntari, Ilfov | 51,6 mil. RON▲ 798,7 % | ▲ 798,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 19 | 19.GENERAL FLUID SOLUTION S.A.▼ 2 | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 50,7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 20 | 20.CAMUSAT ROM-TELECOMUNICATII SRL▼ 5 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 50,1 mil. RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 21 | 21.B & A CONSTRUCTII SRL▼ 16 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 49,9 mil. RON▼ 67,7 % | ▼ 67,7 % | -1,2 mil. RON | |
| 22 | 22.EGNATIA ROM S.R.L.▼ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 42,3 mil. RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 4,2 mil. RON | |
| 23 | 23.FERCO INVESTMENTS S.R.L.▲ 14 | Oraş Voluntari, Ilfov | 40,2 mil. RON▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | -15 mil. RON | |
| 24 | 24.REWE PROJEKTENTWICKLUNG ROMANIA SRL▲ 5 | Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 34,8 mil. RON▲ 46,4 % | ▲ 46,4 % | -27,7 mil. RON | |
| 25 | 25.CTPARK BUCHAREST SRL▲ 13 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 33,7 mil. RON▲ 95,2 % | ▲ 95,2 % | -19,1 mil. RON | |
| 26 | 26.STILTECH S.A.▲ 53 | Oraş Chitila, Ilfov | 31,7 mil. RON▲ 301,9 % | ▲ 301,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.TEHCON EDILITARE & INFRASTRUCTURA SRL▲ 178 | Oraş Otopeni, Ilfov | 31,3 mil. RON▲ 1.194,6 % | ▲ 1.194,6 % | 1 mil. RON | |
| 28 | 28.RODAX CORPORATION GR S.R.L.nou | Oraş Voluntari, Ilfov | 30,2 mil. RON— | — | — | 3,7 mil. RON |
| 29 | 29.BS GROUP DEMOLATION SRL▲ 4 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 28,7 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 451 K RON | |
| 30 | 30.HIGH-TECH CLIMA S.A.▼ 9 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 22,6 mil. RON▼ 45,4 % | ▼ 45,4 % | 394,9 K RON | |
| 31 | 31.DECONS CO SRL▼ 1 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 21 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 4,2 mil. RON | |
| 32 | 32.SOIL - TECH DRILLING SRL▼ 12 | Sat Dascălu, Comuna Dascălu, Ilfov | 19,7 mil. RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | 597,4 K RON | |
| 33 | 33.TECNOSCAVI SRL▲ 6 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 19,6 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | -1,7 mil. RON | |
| 34 | 34.VITRA REAL ESTATE SRL▲ 51 | Oraş Otopeni, Ilfov | 19,4 mil. RON▲ 157,5 % | ▲ 157,5 % | -12,5 mil. RON | |
| 35 | 35.BUCHAREST INDUSTRIAL PARK S.R.L.nou | Sat Domneşti, Comuna Domneşti, Ilfov | 18,8 mil. RON— | — | — | -14,6 mil. RON |
| 36 | 36.A.M.E. RO SRL▼ 5 | Oraş Otopeni, Ilfov | 18,8 mil. RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 2,9 mil. RON | |
| 37 | 37.STAR CONSTRUCT INVEST SRL▲ 134 | Sat 1 Decembrie, Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 18,7 mil. RON▲ 507,4 % | ▲ 507,4 % | 163,5 K RON | |
| 38 | 38.VITTADELLO S.P.A. PADOVA SUCURSALA ILFOV ROMANIA▲ 24 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 18,5 mil. RON▲ 80 % | ▲ 80 % | -2,4 mil. RON | |
| 39 | 39.CREATIV INVEST GRUP SRL▲ 3 | Oraş Voluntari, Ilfov | 18,5 mil. RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | -5,2 mil. RON | |
| 40 | 40.CAT BAU INTERNATIONAL SRL▼ 4 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 17,4 mil. RON0,0% | 0,0% | 72,2 K RON | |
| 41 | 41.OMEGA INSTAL SRL▲ 39 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 16,7 mil. RON▲ 115,5 % | ▲ 115,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 42 | 42.MEGA ELECTRIC GRUP SRLnou | Loc. Buftea, Oraş Buftea, Ilfov | 16,2 mil. RON— | — | — | 2,7 mil. RON |
| 43 | 43.DUO DESIGN KEY SHOP PROJECT S.R.L.nou | Comuna Domneşti, Ilfov | 16 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 44 | 44.ASCONTI VFT S.R.L.▼ 19 | Oraş Voluntari, Ilfov | 15,9 mil. RON▼ 45 % | ▼ 45 % | 465,7 K RON | |
| 45 | 45.ANDREI MODERN CONSTRUCT SRL▲ 141 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 15,1 mil. RON▲ 445 % | ▲ 445 % | 722,3 K RON | |
| 46 | 46.COMAN SERV SRL▲ 12 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 15 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 602,5 K RON | |
| 47 | 47.ATLANTIC EURO ASIA CONSTRUCT SRLnou | Sat Roşu, Comuna Chiajna, Ilfov | 14,5 mil. RON— | — | — | 61,6 K RON |
| 48 | 48.ROMIB POWER SRL▼ 8 | Comuna Tunari, Ilfov | 14,4 mil. RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | -2 mil. RON | |
| 49 | 49.ANTREPRIZE REZIDENTIALE SRL▲ 8 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 13,3 mil. RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -10,7 mil. RON | |
| 50 | 50.MARAL SRL▼ 3 | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 12,9 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | 214,2 K RON | |
| 51 | 51.ALF COMPANY SRL▼ 23 | Oraş Voluntari, Ilfov | 12,2 mil. RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 52 | 52.MB DEZVOLTARE SRL▲ 80 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 12,1 mil. RON▲ 180,3 % | ▲ 180,3 % | -1 mil. RON | |
| 53 | 53.INSTAL SERVICE TECHNOLOGY SRL▲ 45 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 11,9 mil. RON▲ 83 % | ▲ 83 % | 2,7 mil. RON | |
| 54 | 54.PLUS DEVELOPMENT SRL▲ 699 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 11,6 mil. RON▲ 5.621,2 % | ▲ 5.621,2 % | -794,5 K RON | |
| 55 | 55.ACCURO SRL▼ 9 | Oraş Voluntari, Ilfov | 11,3 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 1 mil. RON | |
| 56 | 56.DSE CONSULTING SRL▲ 22 | Comuna 1 Decembrie, Ilfov | 11 mil. RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | -424,5 K RON | |
| 57 | 57.ARA EXCAVATOARE SA▼ 16 | Sat Căţelu, Comuna Glina, Ilfov | 10,8 mil. RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -15,6 mil. RON | |
| 58 | 58.INTERFLOOR SYSTEM S.R.L.▲ 8 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 10,7 mil. RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 1,5 mil. RON | |
| 59 | 59.GAMA ELECTRO - CONSTRUCTII SRL▼ 25 | Sat Căldăraru, Comuna Cernica, Ilfov | 10,2 mil. RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | 3,2 mil. RON | |
| 60 | 60.SILKAT ELECTRIC GRUP SRL▲ 12 | Loc. Chitila, Oraş Chitila, Ilfov | 9,9 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 61 | 61.CLEAN TOTAL SRL▼ 16 | Sat Glina, Comuna Glina, Ilfov | 9,9 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | -4,8 mil. RON | |
| 62 | 62.CASBAU INTER S.R.L.▲ 190 | Oraş Voluntari, Ilfov | 9,8 mil. RON▲ 456,9 % | ▲ 456,9 % | 2 mil. RON | |
| 63 | 63.CTPARK BUCHAREST UPSILON S.R.L.▲ 75 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 9,6 mil. RON▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | -36,3 mil. RON | |
| 64 | 64.GELMAR CONSTRUCT SRL▲ 7 | Loc. Măgurele, Oraş Măgurele, Ilfov | 9,5 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 677,7 K RON | |
| 65 | 65.TECNOLOGY COM SRL▼ 38 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 9,5 mil. RON▼ 63,2 % | ▼ 63,2 % | 508 K RON | |
| 66 | 66.BIAT CONSTRUCTION INTERNATIONAL SRLnou | Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 9,5 mil. RON— | — | — | -2,3 mil. RON |
| 67 | 67.TEHNO PROMPT SRL▲ 34 | Comuna Chiajna, Ilfov | 9,4 mil. RON▲ 55,9 % | ▲ 55,9 % | -106,1 K RON | |
| 68 | 68.DRUMCAS COM SRL▲ 8 | Sat Piscu, Comuna Ciolpani, Ilfov | 9,1 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 170 K RON | |
| 69 | 69.TAB CONSTRUCT CONFORT SRL▼ 16 | Sat Moara Domnească, Comuna Găneasa, Ilfov | 8,9 mil. RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | -339,8 K RON | |
| 70 | 70.MARCA PLAST SA▲ 44 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 8,8 mil. RON▲ 62,9 % | ▲ 62,9 % | 27,4 K RON | |
| 71 | 71.ELECTRIC GRUP SERVICE SRL▼ 8 | Sat Ciolpani, Comuna Ciolpani, Ilfov | 8,5 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 540,6 K RON | |
| 72 | 72.3 G SPORT - IP SRL▲ 107 | Sat Petreşti, Comuna Corbeanca, Ilfov | 8,5 mil. RON▲ 189,2 % | ▲ 189,2 % | 886,1 K RON | |
| 73 | 73.DOMUS PREST SRL▲ 22 | Oraş Chitila, Ilfov | 8 mil. RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 79,6 K RON | |
| 74 | 74.AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL▼ 31 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 7,9 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 2,5 mil. RON | |
| 75 | 75.ROMIB INSTAL SRL▲ 27 | Sat Tunari, Comuna Tunari, Ilfov | 7,9 mil. RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | -1,3 mil. RON | |
| 76 | 76.LIEBRECHT & WOOD ROMANIA S.R.L.▼ 16 | Comuna Domneşti, Ilfov | 7,3 mil. RON▼ 32,3 % | ▼ 32,3 % | 1,8 mil. RON | |
| 77 | 77.VICE COM 95 SRL▼ 16 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 7,3 mil. RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 303,7 K RON | |
| 78 | 78.VISTA ENGINEERING SRL▼ 60 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 7,1 mil. RON▼ 85,5 % | ▼ 85,5 % | -1,6 mil. RON | |
| 79 | 79.K.T.S. CONSTRUCT SRL▲ 5 | Oraş Bragadiru, Ilfov | 7 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 115,6 K RON | |
| 80 | 80.ROUTE CONSTRUCT SRL▲ 13 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 799,7 K RON | |
| 81 | 81.LIANT CONSTRUCT SRL▲ 161 | Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, Ilfov | 6,9 mil. RON▲ 269,6 % | ▲ 269,6 % | 71,8 K RON | |
| 82 | 82.AVANTAJ IMOB SRL▲ 1.522 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 6,9 mil. RON— | — | 1,4 mil. RON | |
| 83 | 83.MAGIC PROD COM SRL▼ 61 | Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, Ilfov | 6,8 mil. RON▼ 80 % | ▼ 80 % | -3,9 mil. RON | |
| 84 | 84.WAREF ROM SRL▲ 21 | Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov | 6,6 mil. RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 5,6 mil. RON | |
| 85 | 85.PRO CONFORT PRODUCTION SRL▲ 4 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 6,5 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 87,4 K RON | |
| 86 | 86.BARBAROSSA CONSTRUCT S.R.L.▲ 22 | Comuna Berceni, Ilfov | 6,5 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 930,3 K RON | |
| 87 | 87.GLASS ROM IMPEX S.R.L.▼ 6 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 6,4 mil. RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | 791,1 K RON | |
| 88 | 88.CONFORT LEASING SRL▼ 56 | Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, Ilfov | 6,1 mil. RON▼ 70,3 % | ▼ 70,3 % | -1,2 mil. RON | |
| 89 | 89.MONDO CONSELT SRL▲ 70 | Sat Cornetu, Comuna Cornetu, Ilfov | 6,1 mil. RON▲ 82,2 % | ▲ 82,2 % | 309,2 K RON | |
| 90 | 90.VIVO CLIMA SRL▲ 139 | Sat Dragomireşti-Deal, Comuna Dragomireşti-Vale, Ilfov | 6 mil. RON▲ 197 % | ▲ 197 % | 541,8 K RON | |
| 91 | 91.TERRA SERV INSTAL SRL▲ 100 | Loc. Otopeni, Oraş Otopeni, Ilfov | 5,8 mil. RON▲ 119,1 % | ▲ 119,1 % | 33,7 K RON | |
| 92 | 92.CONSTEEL INDUSTRIAL CONSTRUCT SRL▼ 33 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5,7 mil. RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | 712,4 K RON | |
| 93 | 93.P3 BUCHAREST GAMMA S.R.L.▲ 107 | Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov | 5,7 mil. RON▲ 128,2 % | ▲ 128,2 % | -4,2 mil. RON | |
| 94 | 94.RO TECH CONSTRUCT SRL▼ 17 | Loc. Pantelimon, Oraş Pantelimon, Ilfov | 5,6 mil. RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | 27,5 K RON | |
| 95 | 95.DEKKO OFFICE SOLUTIONS SRL▲ 32 | Oraş Popeşti Leordeni, Ilfov | 5,6 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 362,3 K RON | |
| 96 | 96.ASPRO PRODINVEST S.R.L.▲ 1 | Oraş Otopeni, Ilfov | 5,5 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 273,2 K RON | |
| 97 | 97.JOLIE VILLE INVEST SRL▲ 18 | Oraş Voluntari, Ilfov | 5,4 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | -3,8 mil. RON | |
| 98 | 98.CONSTRUCT BUSINESS IMPEX SRL▲ 216 | Comuna Jilava, Ilfov | 5,4 mil. RON▲ 347,4 % | ▲ 347,4 % | 7,5 K RON | |
| 99 | 99.MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL▲ 38 | Oraş Chitila, Ilfov | 5,4 mil. RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | -396 K RON | |
| 100 | 100.DANYNA GRUP SRL▼ 44 | Comuna Afumaţi, Ilfov | 5,3 mil. RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -528 K RON |
Codurile CAEN din construcții — Ilfov
CAEN 4100
Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
749 firme · 3,5 mld. RON
CAEN 4120
Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
1.671 firme · 3 mld. RON
CAEN 4110
Dezvoltare (promovare) imobiliară
541 firme · 2,8 mld. RON
CAEN 4321
Lucrări de instalații electrice
568 firme · 1,2 mld. RON
CAEN 4322
Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
713 firme · 1,1 mld. RON
CAEN 4211
Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
128 firme · 952,4 mil. RON
CAEN 4399
Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
214 firme · 536,7 mil. RON
CAEN 4222
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
37 firme · 416,5 mil. RON
CAEN 4221
Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
70 firme · 268,5 mil. RON
CAEN 4333
Lucrări de pardosire și placare a pereților
126 firme · 264,7 mil. RON
CAEN 4332
Lucrări de tâmplărie și dulgherie
260 firme · 205,3 mil. RON
CAEN 4312
Lucrări de pregătire a terenului
76 firme · 82,6 mil. RON
CAEN 4212
Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
4 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 4335
Alte lucrări de finisare
28 firme · 70,1 mil. RON
CAEN 4311
Lucrări de demolare a construcțiilor
19 firme · 66,3 mil. RON
CAEN 4391
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
40 firme · 65,6 mil. RON
CAEN 4334
Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
76 firme · 54,1 mil. RON
CAEN 4324
Alte lucrări de instalații pentru construcții
18 firme · 31,6 mil. RON
CAEN 4299
Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
26 firme · 28,7 mil. RON
CAEN 4329
Alte lucrări de instalații pentru construcții
58 firme · 25,2 mil. RON
CAEN 4341
Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
8 firme · 23,6 mil. RON
CAEN 4313
Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
21 firme · 23,2 mil. RON
CAEN 4291
Construcții hidrotehnice
3 firme · 22,5 mil. RON
CAEN 4331
Lucrări de ipsoserie
27 firme · 22,2 mil. RON
CAEN 4339
Alte lucrări de finisare
49 firme · 20,9 mil. RON
CAEN 4342
Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
4 firme · 14,5 mil. RON
CAEN 4323
Lucrări de izolații
5 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 4213
Construcția de poduri și tuneluri
4 firme · 6,9 mil. RON
CAEN 4350
Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
3 firme · 816,1 K RON
CAEN 4360
Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
3 firme · 507,6 K RON