Top 100 firme — Învățământ, Iași după cifră de afaceri în 2011
135 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 11,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFO EDUCAŢIA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 208,7 K RON | |
| 2 | 2.B.C.M. PILOT SRL▲ 93 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON— | — | -61,7 K RON | |
| 3 | 3.IMBIOMED CONSULTING S.R.L.nou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 733,5 K RON▲ 173,8 % | ▲ 173,8 % | 188,1 K RON | |
| 4 | 4.AUTOMOBILISTUL S SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 510,2 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | -233,5 K RON | |
| 5 | 5.SOFERUL AMATOR SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 475,3 K RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | -319,4 K RON | |
| 6 | 6.BEST MEDIA SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 380 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 4,6 K RON | |
| 7 | 7.VIOVAS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 329 K RON▲ 59,1 % | ▲ 59,1 % | 1,2 K RON | |
| 8 | 8.AKINYI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 221,5 K RON▲ 299,6 % | ▲ 299,6 % | 11,9 K RON | |
| 9 | 9.MENTOR TRAINING SRL▲ 5 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 220,2 K RON▲ 26,8 % | ▲ 26,8 % | 130,3 K RON | |
| 10 | 10.AUTONĂSTASE SRL▲ 12 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 197,3 K RON▲ 67,1 % | ▲ 67,1 % | -35,2 K RON | |
| 11 | 11.MICORAD-X-RAY SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 197,3 K RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | 130,2 K RON | |
| 12 | 12.AUTO POPA SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 197,2 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -44,8 K RON | |
| 13 | 13.AUTO JORDACHE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 191,8 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | -17,7 K RON | |
| 14 | 14.DRIVE SAFE M.C.P. SRL▼ 1 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 188,5 K RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | -111,8 K RON | |
| 15 | 15.WEST LIMITED COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 139,9 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -51,5 K RON | |
| 16 | 16.ŞOFERUL VIP SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 139,8 K RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | -70,5 K RON | |
| 17 | 17.ANGEL KIDS SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 130,6 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 8,9 K RON | |
| 18 | 18.MIDDLEARTH ENTERPRISES S.R.L.▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,9 K RON▲ 157,2 % | ▲ 157,2 % | -38,3 K RON | |
| 19 | 19.AUTOBLACK GROUP SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 118,2 K RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | -69,2 K RON | |
| 20 | 20.ACCOUNTING LIMITED SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 117,6 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -27 K RON | |
| 21 | 21.AUTO PRO MOTOR SRL▲ 19 | Sat Poiana cu Cetate, Comuna Grajduri, Iaşi | 117,2 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | -41,2 K RON | |
| 22 | 22.EDVISORY EDUCATION SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,6 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 19,5 K RON | |
| 23 | 23.TOP DRIVING SCHOOL SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 116,5 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 7,3 K RON | |
| 24 | 24.AUTO DRIVER SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,9 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 12,5 K RON | |
| 25 | 25.AUTO EUROPA SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,6 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | -15,7 K RON | |
| 26 | 26.AUTO CAR DRIVER SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 110,1 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | 386 RON | |
| 27 | 27.JUNIOR DRIVER SRL▲ 64 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 109 K RON▲ 6.311,2 % | ▲ 6.311,2 % | -17,8 K RON | |
| 28 | 28.GIV COMPLEX SRL▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 107,8 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -2,1 K RON | |
| 29 | 29.RACOVITA SRL▲ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 105,4 K RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | -263 RON | |
| 30 | 30.RTM-ROMANIAN TESTING MANAGEMENT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 98,9 K RON— | — | — | 41,6 K RON |
| 31 | 31.IVI EDUCATION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,8 K RON— | — | — | 41,8 K RON |
| 32 | 32.AUTO TRAINING EXPERT SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 96,4 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | -6,7 K RON | |
| 33 | 33.ACCES ALTERNATIVE SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 94,3 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 23,6 K RON | |
| 34 | 34.TRAINING CARIERE SRL▲ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,8 K RON▲ 143,1 % | ▲ 143,1 % | 19,1 K RON | |
| 35 | 35.ŢIFACHE & COM SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 93,1 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -36,5 K RON | |
| 36 | 36.SINTAGMA SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 88 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | -10,1 K RON | |
| 37 | 37.KLERA EDUCATION SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 86,2 K RON— | — | — | 32,5 K RON |
| 38 | 38.BEST DRIVE SRL▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 82,4 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -66,6 K RON | |
| 39 | 39.BEST MEDIA HOLD SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 81,6 K RON▲ 415,4 % | ▲ 415,4 % | 5,5 K RON | |
| 40 | 40.AMOSERV AUTO BEST SRL▼ 10 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 80,9 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 2 K RON | |
| 41 | 41.AUTO SPORT SRL▼ 34 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 78,8 K RON▼ 73,1 % | ▼ 73,1 % | -103,2 K RON | |
| 42 | 42.SETAR DRIVE SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,2 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | 50,9 K RON | |
| 43 | 43.NBA COMP SRL▲ 52 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 75,2 K RON— | — | 2,2 K RON | |
| 44 | 44.TRAFIC DEMENT COMPANY SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 73,5 K RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | -23,4 K RON | |
| 45 | 45.AMELIN INTERMED SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 71,6 K RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 13,9 K RON | |
| 46 | 46.TODY FAMILY SRL▼ 20 | Loc. Podu Iloaiei, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 70,1 K RON▼ 39,7 % | ▼ 39,7 % | -68,7 K RON | |
| 47 | 47.AUTO COSTI SRL▼ 28 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 70,1 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | -593 RON | |
| 48 | 48.TARA T.V. SRL▼ 19 | Sat Horpaz, Comuna Miroslava, Iaşi | 60,9 K RON▼ 41,5 % | ▼ 41,5 % | -4,7 K RON | |
| 49 | 49.LAGUNA DECO STYLE SRLnou | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 57,4 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -75,7 K RON | |
| 50 | 50.DRIVE SMART SCHOOL SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 55,1 K RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -30,3 K RON | |
| 51 | 51.INSIGHT TRAINING SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 54,1 K RON▲ 182,6 % | ▲ 182,6 % | 13,7 K RON | |
| 52 | 52.FLORY TOURS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 51,6 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | 220 RON | |
| 53 | 53.AUTOSERV R.C. SRL▼ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 50,9 K RON▼ 58 % | ▼ 58 % | -59,4 K RON | |
| 54 | 54.KILOMETRU AUTO SRLnou | Sat Luceni, Comuna Victoria, Iaşi | 49,2 K RON— | — | — | 1,6 K RON |
| 55 | 55.AUTO-ROBERT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 47,3 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | -58,4 K RON | |
| 56 | 56.DAKOS CONSULTING SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 44,4 K RON▼ 34,3 % | ▼ 34,3 % | 5,8 K RON | |
| 57 | 57.EMACOM SRL▲ 9 | Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, Iaşi | 41,4 K RON▲ 38,6 % | ▲ 38,6 % | 348 RON | |
| 58 | 58.BUSINESS AND COMMUNICATION RESEARCH CENTER SRL▼ 33 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 39,6 K RON▼ 66,3 % | ▼ 66,3 % | 49 RON | |
| 59 | 59.ANTREPRENOR BUSINESS CONSULTING S.R.L.▼ 10 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Iaşi | 37 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -11,8 K RON | |
| 60 | 60.INTERGUARD SRL▼ 40 | Sat Proselnici, Comuna Miroslava, Iaşi | 35,2 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -274,8 K RON | |
| 61 | 61.ELLYSSA DRIVING SCHOOL SRL▲ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 35,1 K RON▲ 237,6 % | ▲ 237,6 % | -53,8 K RON | |
| 62 | 62.STUDIMED SRL▼ 46 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 33 K RON▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | 1,2 K RON | |
| 63 | 63.AUTO TOP SRL▲ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 32,7 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | -5 K RON | |
| 64 | 64.ASTRA UNIVERSAL SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,1 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | -1,3 K RON | |
| 65 | 65.GRĂDINIŢA KITTY SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 31,4 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -23,6 K RON | |
| 66 | 66.EURO DIDACTICA SRL▲ 5 | Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iaşi | 31,2 K RON▲ 61 % | ▲ 61 % | 4,5 K RON | |
| 67 | 67.FOREIGN LANGUAGES CENTER SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 29,3 K RON— | — | — | 575 RON |
| 68 | 68.MERYMEDYON SRLnou | Municipiul Paşcani, Iaşi | 28,2 K RON— | — | — | -28,3 K RON |
| 69 | 69.RESOURCES FOR EDUCATION SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 27,4 K RON— | — | — | 2,6 K RON |
| 70 | 70.INSTRUIRE MEDICALĂ SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 26,3 K RON— | — | — | 12,3 K RON |
| 71 | 71.INOVATIV CONSULT SRL▲ 24 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,9 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 72 | 72.VIP B.D.B. CLASS SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,2 K RON▼ 30,3 % | ▼ 30,3 % | 1,1 K RON | |
| 73 | 73.TOTAL PILOTAJ RO SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25 K RON— | — | — | -64,4 K RON |
| 74 | 74.COLINI SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 22,3 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -18,2 K RON | |
| 75 | 75.ENGLISH LANGUAGE CONSULTANCY SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,8 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 509 RON | |
| 76 | 76.TWINKLE STAR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19,6 K RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 259 RON | |
| 77 | 77.FANSILV SRL▼ 14 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 19 K RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | -4,1 K RON | |
| 78 | 78.PINK GRUP SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,9 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 3,1 K RON | |
| 79 | 79.CONSULT CENTER SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14 K RON▼ 67,1 % | ▼ 67,1 % | -1,8 K RON | |
| 80 | 80.EDY-VALENTINO ART SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 13,5 K RON— | — | — | -8,7 K RON |
| 81 | 81.TEONOM S.R.L.▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 12,6 K RON▲ 1.049,7 % | ▲ 1.049,7 % | 4,6 K RON | |
| 82 | 82.PROJECT ACTIV SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,9 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 344 RON | |
| 83 | 83.EUROPRECEPTA SRL▼ 49 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,4 K RON▼ 87,9 % | ▼ 87,9 % | -28 K RON | |
| 84 | 84.INTERLIBRIS SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,3 K RON▲ 105,6 % | ▲ 105,6 % | 6,9 K RON | |
| 85 | 85.CENTRUL DE FORMARE PROFESIONALĂ STEF SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,1 K RON▲ 34 % | ▲ 34 % | 1,7 K RON | |
| 86 | 86.COM RESOURCES SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 2,9 K RON | |
| 87 | 87.BRANDING PERSONAL SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,9 K RON— | — | 3,5 K RON | |
| 88 | 88.IRICO PLUS SRL▼ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,4 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | -7,1 K RON | |
| 89 | 89.ALEGE BRAVO SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,6 K RON▼ 59,2 % | ▼ 59,2 % | -7,5 K RON | |
| 90 | 90.EURO 2000 SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,3 K RON— | — | -7,8 K RON | |
| 91 | 91.F.G.M.-TOUR SRL▼ 26 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,7 K RON▼ 84,6 % | ▼ 84,6 % | -71,9 K RON | |
| 92 | 92.MARIELA CENTER SRL▲ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 4,5 K RON▲ 400 % | ▲ 400 % | 467 RON | |
| 93 | 93.ANTODANI TRANS SRL▲ 2 | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 3,8 K RON— | — | -70,7 K RON | |
| 94 | 94.FEG SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,3 K RON0,0% | 0,0% | -2,9 K RON | |
| 95 | 95.AUTO VETA MIXT SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 K RON— | — | — | 1,9 K RON |
| 96 | 96.PRIME ROMART SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 1,2 K RON | |
| 97 | 97.INTEC-INSTITUTUL EUROPEAN DE TRAINING ŞI CONSILIERE SRL▼ 94 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 500 RON▼ 99,9 % | ▼ 99,9 % | -4 K RON | |
| 98 | 98.PROINF SRL▼ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 99 | 99.DELEANU-GRADINITA IOANA SNCnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 100 | 100.EVELYN SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON |
Codurile CAEN din învățământ — Iași
CAEN 8559
Alte forme de învățământ n.c.a.
373 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 8553
Școli de conducere (pilotaj)
78 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 8552
Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
86 firme · 20 mil. RON
CAEN 8510
Învățământ preșcolar
10 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 8551
Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
25 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8569
Activități de servicii suport pentru învățământ
9 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 8560
Activități de servicii suport pentru învățământ
15 firme · 2 mil. RON
CAEN 8520
Învățământ primar
2 firme · 620,5 K RON
CAEN 8532
Învățământ secundar, tehnic sau profesional
3 firme · 565,2 K RON
CAEN 8541
Învățământ superior non- universitar
1 firme · 393,6 K RON
CAEN 8561
Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
1 firme · 344,3 K RON