Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Giurgiu după cifră de afaceri în 2014
211 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 36,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 35,9 K RON, iar liderul atinge 4,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CHEMICAL LTD SRL▲ 1 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 4,8 mil. RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 451,3 K RON | |
| 2 | 2.AMON SRL▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,5 mil. RON▲ 51,1 % | ▲ 51,1 % | 327,7 K RON | |
| 3 | 3.GHE STUBEANU SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,4 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 15,3 K RON | |
| 4 | 4.DOVINOT IMPEX SRL▲ 2 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 2,3 mil. RON▲ 32,4 % | ▲ 32,4 % | 610,3 K RON | |
| 5 | 5.ANTOD SRL▼ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 2,3 mil. RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -29,4 K RON | |
| 6 | 6.ROXANA SRL▲ 4 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 2,1 mil. RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 415,3 K RON | |
| 7 | 7.AMAPAN SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,3 mil. RON▼ 57,9 % | ▼ 57,9 % | -70,9 K RON | |
| 8 | 8.NEW SAL SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,1 mil. RON▼ 31,5 % | ▼ 31,5 % | 11 K RON | |
| 9 | 9.NEXT DOVINOT 89 SRL▲ 9 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 887,5 K RON▲ 61,3 % | ▲ 61,3 % | 287,2 K RON | |
| 10 | 10.AGRONUŢ CONSTRUCT SRL▲ 58 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 792,5 K RON▲ 987,7 % | ▲ 987,7 % | -29,8 K RON | |
| 11 | 11.SVS CATERING SRL▲ 6 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 775,3 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 109,4 K RON | |
| 12 | 12.AZUR COM SRL▲ 3 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 721,7 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 170,3 K RON | |
| 13 | 13.CARMS SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 646,2 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -58,8 K RON | |
| 14 | 14.MECA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 637,6 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | -7,8 K RON | |
| 15 | 15.MADALINA SI ANDREEA SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 616,7 K RON▼ 29,2 % | ▼ 29,2 % | 2 K RON | |
| 16 | 16.ANDALEX IMPEX SRL▲ 10 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 611,1 K RON▲ 79,7 % | ▲ 79,7 % | 224,6 K RON | |
| 17 | 17.COSMO SRL▼ 3 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 606,8 K RON▼ 27 % | ▼ 27 % | 11,7 K RON | |
| 18 | 18.A.D.C SRL▲ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 488,4 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -9,3 K RON | |
| 19 | 19.MECA SERVICES SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 429,9 K RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | -21,4 K RON | |
| 20 | 20.LASQUAR GROUP TEAM SRL▲ 15 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 412,7 K RON▲ 114,5 % | ▲ 114,5 % | 91,9 K RON | |
| 21 | 21.TEBO SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 406,6 K RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 7,9 K RON | |
| 22 | 22.HOTEL JASMINE SRL▲ 6 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 340,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | -61,7 K RON | |
| 23 | 23.RODIMEX SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 311,9 K RON▼ 34,4 % | ▼ 34,4 % | -310,9 K RON | |
| 24 | 24.MGV CLUB SRL▲ 105 | Sat Ogrezeni, Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 302,1 K RON▲ 2.876 % | ▲ 2.876 % | -68,6 K RON | |
| 25 | 25.GOLDEN FOXY SRL▲ 100 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 296 K RON▲ 2.098 % | ▲ 2.098 % | -15,9 K RON | |
| 26 | 26.TRANS CARPATI SRL▲ 5 | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 283,8 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -30,1 K RON | |
| 27 | 27.NATURAL PLANT SRL▲ 2 | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 269,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | 6,4 K RON | |
| 28 | 28.MAVIC IMPEX SRL▲ 6 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 255,9 K RON▲ 31,1 % | ▲ 31,1 % | 1,1 K RON | |
| 29 | 29.NERO IMPEX SRL▲ 13 | Comuna Hotarele, Giurgiu | 254,3 K RON▲ 89,7 % | ▲ 89,7 % | 4,5 K RON | |
| 30 | 30.DAFAREL PRODIMPEX SRL▼ 18 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 245,8 K RON▼ 72,7 % | ▼ 72,7 % | -145,6 K RON | |
| 31 | 31.YANNIS AD IMPEX SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 227,4 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | -79,2 K RON | |
| 32 | 32.OCTOGON RESTAURANT SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 219,6 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -141,3 K RON | |
| 33 | 33.CALYPSO FOOD SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 215,6 K RON▲ 73 % | ▲ 73 % | -16,8 K RON | |
| 34 | 34.MULTIGAME TECHNOLOGY SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 210,8 K RON▲ 39,5 % | ▲ 39,5 % | -36,1 K RON | |
| 35 | 35.SCPELIN SRL▲ 54 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 204,5 K RON▲ 363,4 % | ▲ 363,4 % | 38,6 K RON | |
| 36 | 36.SPEED FOOD SRL▲ 2 | Sat Pietrişu, Comuna Găujani, Giurgiu | 203,1 K RON▲ 37,3 % | ▲ 37,3 % | 14 K RON | |
| 37 | 37.DARLY ADIS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 203 K RON— | — | — | -40 K RON |
| 38 | 38.MS SOLEIL IMPORT EXPORT SRL▼ 8 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 196,1 K RON▼ 18,6 % | ▼ 18,6 % | 7,1 K RON | |
| 39 | 39.BUCURIA RURALA S.R.L.▲ 92 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 189,7 K RON▲ 1.873,7 % | ▲ 1.873,7 % | 167,4 K RON | |
| 40 | 40.VLASIA SRLnou | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 186,2 K RON▲ 1.346,5 % | ▲ 1.346,5 % | -71,5 K RON | |
| 41 | 41.P & E COMPANY SRL▲ 46 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 185,1 K RON▲ 283,3 % | ▲ 283,3 % | -15 K RON | |
| 42 | 42.AMBIENT EXPRES SRL▲ 65 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 181,6 K RON▲ 563,5 % | ▲ 563,5 % | 46,2 K RON | |
| 43 | 43.GILUM SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 168,4 K RON▲ 28 % | ▲ 28 % | 4,8 K RON | |
| 44 | 44.NIDAST 96 SRL▲ 13 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 157,6 K RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 1,4 K RON | |
| 45 | 45.MIORITA SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 153,3 K RON▲ 13,3 % | ▲ 13,3 % | 1,7 K RON | |
| 46 | 46.JOKERS PUB SRL▼ 6 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 153,3 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 12,6 K RON | |
| 47 | 47.ME & A SPECTRAL IMPEX SRL▲ 41 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 147,1 K RON▲ 218,7 % | ▲ 218,7 % | 3,3 K RON | |
| 48 | 48.CIOCIRLAN SRL= | Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 144,5 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | -6,9 K RON | |
| 49 | 49.VALAHIA SRL▼ 10 | Comuna Gogoşari, Giurgiu | 142,7 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -10,4 K RON | |
| 50 | 50.ACAPULCO SRL▲ 8 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 138,8 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 1,9 K RON | |
| 51 | 51.LA CHIORLAN SRL▲ 13 | Comuna Gogoşari, Giurgiu | 132,2 K RON▲ 70 % | ▲ 70 % | -4,1 K RON | |
| 52 | 52.ANDRE VIC SRL▼ 25 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 115,5 K RON▼ 64,1 % | ▼ 64,1 % | -35,1 K RON | |
| 53 | 53.BUNI SPECIAL SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 111,2 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 7,9 K RON | |
| 54 | 54.CAMELIA SRL▲ 2 | Comuna Gostinu, Giurgiu | 109,5 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 13,2 K RON | |
| 55 | 55.GOSSIP SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 107,1 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | -3,5 K RON | |
| 56 | 56.BIZON RĂDUCU SRL▲ 11 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 100,2 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 41 K RON | |
| 57 | 57.BONANZA SRL▲ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 100,1 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | -20,7 K RON | |
| 58 | 58.ELION SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 98 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 8,7 K RON | |
| 59 | 59.CORILAU SRL▲ 35 | Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 96,2 K RON▲ 138,9 % | ▲ 138,9 % | 38,9 K RON | |
| 60 | 60.FLORIO SRL▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 94 K RON▲ 31,2 % | ▲ 31,2 % | -4,6 K RON | |
| 61 | 61.CATIANA MAR SRL▲ 51 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 91,8 K RON▲ 368,6 % | ▲ 368,6 % | -30,1 K RON | |
| 62 | 62.COSS FOOD SRL▲ 11 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 86,5 K RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | -10,2 K RON | |
| 63 | 63.TOUR LG SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 85,1 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 4,5 K RON | |
| 64 | 64.ALSO PUB 27 SRL▲ 17 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 84,9 K RON▲ 62,5 % | ▲ 62,5 % | -6 K RON | |
| 65 | 65.HDG TURISM SRL▲ 48 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 83,1 K RON▲ 361,4 % | ▲ 361,4 % | -7,5 K RON | |
| 66 | 66.ALBIMAR IMPEX SRL▼ 1 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 81,3 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | -5,2 K RON | |
| 67 | 67.BAR TOMMYCAT SRL▲ 69 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 79,2 K RON▲ 1.063,5 % | ▲ 1.063,5 % | 19,3 K RON | |
| 68 | 68.KYRA INVEST SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 78,8 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 33,8 K RON | |
| 69 | 69.CROSBI SRL▲ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 77,6 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 1,7 K RON | |
| 70 | 70.TOMULEASA COMPROD SRL▼ 10 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 72,9 K RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | 21,5 K RON | |
| 71 | 71.CIPYMONY PUB SRL▲ 24 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 71,5 K RON▲ 84,5 % | ▲ 84,5 % | -3,1 K RON | |
| 72 | 72.A.L.M.I. SALES DIVISION SRL▲ 28 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 71,3 K RON▲ 104,1 % | ▲ 104,1 % | -63,4 K RON | |
| 73 | 73.ALICE IMPEX SRL▲ 17 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 69,7 K RON▲ 59,9 % | ▲ 59,9 % | 11,3 K RON | |
| 74 | 74.M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL▼ 8 | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 67,2 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 3,1 K RON | |
| 75 | 75.PENSIUNEA VANATORUL SRL= | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 64,3 K RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | -44,3 K RON | |
| 76 | 76.CIUPERCA SRL▲ 1 | Sat Mogoşeşti, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 61,1 K RON▲ 3,5 % | ▲ 3,5 % | -488 RON | |
| 77 | 77.SNACK BAR SRL▼ 24 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 60,3 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -18,2 K RON | |
| 78 | 78.ZUMZI CAFE SRL▼ 33 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 59,9 K RON▼ 52,7 % | ▼ 52,7 % | -18,3 K RON | |
| 79 | 79.ROBSIN SRL▼ 57 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 59,3 K RON▼ 87,2 % | ▼ 87,2 % | 543 RON | |
| 80 | 80.AKSARAYLI IMPEX SRL▲ 52 | Sat Plopşoru, Comuna Daia, Giurgiu | 58,8 K RON▲ 515,3 % | ▲ 515,3 % | -77 K RON | |
| 81 | 81.CRISTEA SRL▼ 1 | Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu | 57,4 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 3,9 K RON | |
| 82 | 82.ATAC 2012 SRL▼ 28 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 56,7 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | -6,4 K RON | |
| 83 | 83.ALEXIA GAMES SRL▲ 68 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 54,4 K RON— | — | 165,3 K RON | |
| 84 | 84.SEVEN IMPEX SRL▲ 2 | Sat Crevedia Mică, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 54,1 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | -126 RON | |
| 85 | 85.OLT TEHNO SYSTEM SRL▼ 24 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 52,3 K RON▼ 34,7 % | ▼ 34,7 % | 5,9 K RON | |
| 86 | 86.SONYK CLUB SRL▲ 38 | Sat Zboiu, Comuna Greaca, Giurgiu | 50,9 K RON▲ 260,8 % | ▲ 260,8 % | 19,5 K RON | |
| 87 | 87.CONALEX SRL▼ 51 | Sat Crevedia Mică, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 50,4 K RON▼ 70,8 % | ▼ 70,8 % | 2,1 K RON | |
| 88 | 88.KENY SI ALEXIA SRL▲ 63 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 47,3 K RON— | — | -26,9 K RON | |
| 89 | 89.GEO BETON AGREGAT S.R.L.nou | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 47 K RON— | — | — | 30,3 K RON |
| 90 | 90.COVAG SRL▼ 16 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 45,7 K RON▼ 27,7 % | ▼ 27,7 % | -31,1 K RON | |
| 91 | 91.BZM CLUB & TRANS SRL▲ 12 | Sat Stoeneşti, Comuna Floreşti-Stoeneşti, Giurgiu | 45,6 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | -1,5 K RON | |
| 92 | 92.PAUL CAFFE DAILY SRLnou | Sat Mihai Vodă, Comuna Bolintin-Deal, Giurgiu | 45,4 K RON— | — | — | 8,5 K RON |
| 93 | 93.FIERA SRL▲ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 43,4 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 6,3 K RON | |
| 94 | 94.ANILA GEO MAD SRL▲ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 42,4 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | -14,7 K RON | |
| 95 | 95.RUGEMAR FOOD S.R.L.nou | Sat Trestieni, Comuna Ulmi, Giurgiu | 42,1 K RON— | — | — | -3,9 K RON |
| 96 | 96.BULTED MOTOR GROUP SRL▲ 55 | Sat Colibaşi, Comuna Colibaşi, Giurgiu | 42 K RON— | — | 39,7 K RON | |
| 97 | 97.ZALDERZIS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 41,5 K RON— | — | — | -13,1 K RON |
| 98 | 98.GIMI SRL▼ 14 | Sat Copaciu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 40,9 K RON▼ 17,9 % | ▼ 17,9 % | -3,1 K RON | |
| 99 | 99.POARTA ORIENTULUI SRLnou | Sat Braniştea, Comuna Oinacu, Giurgiu | 36 K RON▲ 81 % | ▲ 81 % | 12,6 K RON | |
| 100 | 100.ANTOIRY TURISM SRLnou | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 35,9 K RON— | — | — | 24,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Giurgiu
CAEN 5610
Restaurante
90 firme · 65 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
108 firme · 46,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
34 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
18 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
3 firme · 21,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
1 firme · 0 RON