Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Giurgiu după cifră de afaceri în 2013
207 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 39,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 34,9 K RON, iar liderul atinge 3,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.F & N PAPA BUN SRLnou | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 3,9 mil. RON— | — | 30,1 K RON | |
| 2 | 2.CHEMICAL LTD SRL▲ 4 | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 3,4 mil. RON▲ 176,7 % | ▲ 176,7 % | 49,5 K RON | |
| 3 | 3.AMAPAN SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 3 mil. RON▼ 35,6 % | ▼ 35,6 % | -141,6 K RON | |
| 4 | 4.ANTOD SRL▲ 4 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 2,4 mil. RON▲ 141,2 % | ▲ 141,2 % | -548 K RON | |
| 5 | 5.GHE STUBEANU SRL▼ 4 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 2,3 mil. RON▼ 77,7 % | ▼ 77,7 % | 2,2 K RON | |
| 6 | 6.DOVINOT IMPEX SRL▼ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 1,7 mil. RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 136,3 K RON | |
| 7 | 7.AMON SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,7 mil. RON▲ 36,5 % | ▲ 36,5 % | 63,7 K RON | |
| 8 | 8.NEW SAL SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 1,6 mil. RON▼ 59,8 % | ▼ 59,8 % | -201,5 K RON | |
| 9 | 9.ARTIZAN PANIFICAȚIE SRL▲ 7 | Sat Grădiştea, Comuna Comana, Giurgiu | 1,3 mil. RON▲ 103,1 % | ▲ 103,1 % | -261 K RON | |
| 10 | 10.ROXANA SRL▲ 5 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 1 mil. RON▲ 46,1 % | ▲ 46,1 % | 119 K RON | |
| 11 | 11.CARMS SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 966,7 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -47,3 K RON | |
| 12 | 12.DAFAREL PRODIMPEX SRL▲ 1 | Sat Călugăreni, Comuna Călugăreni, Giurgiu | 899,6 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 5,1 K RON | |
| 13 | 13.MADALINA SI ANDREEA SRL▼ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 871,5 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 15,1 K RON | |
| 14 | 14.COSMO SRL▼ 3 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 831,6 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 16,3 K RON | |
| 15 | 15.AZUR COM SRL▼ 3 | Sat Căscioarele, Comuna Găiseni, Giurgiu | 676,7 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 127,3 K RON | |
| 16 | 16.MECA INVEST SRL▲ 3 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 649,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | -29 K RON | |
| 17 | 17.SVS CATERING SRL▲ 4 | Sat Remuş, Comuna Frăteşti, Giurgiu | 647,9 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 101,1 K RON | |
| 18 | 18.NEXT DOVINOT 89 SRL▼ 1 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 550,2 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 134,5 K RON | |
| 19 | 19.MECA SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 529,7 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -612 RON | |
| 20 | 20.NIXI CAFENEA SRL▲ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 526,9 K RON▲ 308,9 % | ▲ 308,9 % | 39,9 K RON | |
| 21 | 21.RODIMEX SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 475,4 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 5,5 K RON | |
| 22 | 22.ROBSIN SRL▲ 30 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 461,9 K RON▲ 409,1 % | ▲ 409,1 % | 11,8 K RON | |
| 23 | 23.A.D.C SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 412,8 K RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | -16,7 K RON | |
| 24 | 24.FOFO PROD COM SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 402,3 K RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | -2 K RON | |
| 25 | 25.TEBO SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 368,1 K RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | -21,1 K RON | |
| 26 | 26.ANDALEX IMPEX SRL▲ 7 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 340,2 K RON▲ 57,2 % | ▲ 57,2 % | 15,1 K RON | |
| 27 | 27.ANDRE VIC SRL▼ 9 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 321,5 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | -13,8 K RON | |
| 28 | 28.HOTEL JASMINE SRL▼ 5 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 307,1 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 61,9 K RON | |
| 29 | 29.NATURAL PLANT SRLnou | Sat Mârşa, Comuna Mârşa, Giurgiu | 297,7 K RON— | — | 15,9 K RON | |
| 30 | 30.MS SOLEIL IMPORT EXPORT SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 240,8 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 31 | 31.TRANS CARPATI SRL▲ 1 | Sat Tântava, Comuna Grădinari, Giurgiu | 222 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -7,8 K RON | |
| 32 | 32.CONY FERMETAL SRLnou | Sat Oinacu, Comuna Oinacu, Giurgiu | 211,5 K RON— | — | — | 2,1 K RON |
| 33 | 33.OCTOGON RESTAURANT SRL▲ 64 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 208,5 K RON▲ 645 % | ▲ 645 % | -95,4 K RON | |
| 34 | 34.MAVIC IMPEX SRL= | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 195,2 K RON▲ 14 % | ▲ 14 % | 3,8 K RON | |
| 35 | 35.LASQUAR GROUP TEAM SRL▲ 35 | Sat Roata de Jos, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 192,4 K RON▲ 204 % | ▲ 204 % | 73,5 K RON | |
| 36 | 36.CONALEX SRL▲ 38 | Sat Crevedia Mică, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 172,5 K RON▲ 202,4 % | ▲ 202,4 % | 32,5 K RON | |
| 37 | 37.MULTIGAME TECHNOLOGY SRL▲ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 151,2 K RON▲ 33,7 % | ▲ 33,7 % | -58,5 K RON | |
| 38 | 38.SPEED FOOD SRL▼ 3 | Sat Pietrişu, Comuna Găujani, Giurgiu | 147,9 K RON▼ 6,6 % | ▼ 6,6 % | -34,3 K RON | |
| 39 | 39.VALAHIA SRL▲ 6 | Comuna Gogoşari, Giurgiu | 144,1 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 6,1 K RON | |
| 40 | 40.JOKERS PUB SRL▲ 23 | Sat Crivina, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 140,8 K RON▲ 83,8 % | ▲ 83,8 % | -34,6 K RON | |
| 41 | 41.MIORITA SRL▼ 15 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 135,3 K RON▼ 55,9 % | ▼ 55,9 % | 2,7 K RON | |
| 42 | 42.NERO IMPEX SRL▼ 14 | Comuna Hotarele, Giurgiu | 134,1 K RON▼ 53,3 % | ▼ 53,3 % | -32,2 K RON | |
| 43 | 43.GILUM SRL▼ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 131,5 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -13,3 K RON | |
| 44 | 44.BUNI SPECIAL SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 127,4 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 19 K RON | |
| 45 | 45.ZUMZI CAFE SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 126,5 K RON— | — | — | 1,6 K RON |
| 46 | 46.CALYPSO FOOD SRL▲ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 124,6 K RON▲ 47,9 % | ▲ 47,9 % | -43,7 K RON | |
| 47 | 47.HOLDING EXPO SRL▼ 23 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 123 K RON▼ 61,9 % | ▼ 61,9 % | -4,8 K RON | |
| 48 | 48.CIOCIRLAN SRL▲ 19 | Comuna Ogrezeni, Giurgiu | 114,9 K RON▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | -5,6 K RON | |
| 49 | 49.ELION SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 108,6 K RON▲ 7 % | ▲ 7 % | -524 RON | |
| 50 | 50.VENTURA SRL▼ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 102,3 K RON▼ 56,5 % | ▼ 56,5 % | -380 RON | |
| 51 | 51.HQS PRODIMPEX SRL▲ 25 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 94 K RON▲ 68,5 % | ▲ 68,5 % | 35 K RON | |
| 52 | 52.GOSSIP SRL▲ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 92 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | -5,4 K RON | |
| 53 | 53.SNACK BAR SRL▼ 9 | Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 90,4 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 4,9 K RON | |
| 54 | 54.ATAC 2012 SRL▲ 75 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 89,3 K RON▲ 964,6 % | ▲ 964,6 % | -11 K RON | |
| 55 | 55.SAMARA INTERNATIONAL SRLnou | Comuna Malu, Giurgiu | 87 K RON— | — | -273 RON | |
| 56 | 56.CAMELIA SRL▼ 7 | Comuna Gostinu, Giurgiu | 85,9 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 7,6 K RON | |
| 57 | 57.NIDAST 96 SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 83,3 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 2 K RON | |
| 58 | 58.ACAPULCO SRL▼ 20 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 82 K RON▼ 40,4 % | ▼ 40,4 % | 3,4 K RON | |
| 59 | 59.TOUR LG SRL▼ 1 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 81,8 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 8,1 K RON | |
| 60 | 60.TOMULEASA COMPROD SRL▲ 47 | Sat Prundu, Comuna Prundu, Giurgiu | 80,9 K RON▲ 267,2 % | ▲ 267,2 % | 23 K RON | |
| 61 | 61.OLT TEHNO SYSTEM SRL▼ 10 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 80,1 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 9,5 K RON | |
| 62 | 62.TERENTE 95 PROD COM SRL▲ 29 | Comuna Grădinari, Giurgiu | 79,6 K RON▲ 145,4 % | ▲ 145,4 % | -33,5 K RON | |
| 63 | 63.ALICRIS COM SRL▼ 34 | Sat Malu Spart, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 79,6 K RON▼ 68,6 % | ▼ 68,6 % | 69,1 K RON | |
| 64 | 64.LA CHIORLAN SRL▼ 34 | Comuna Gogoşari, Giurgiu | 77,7 K RON▼ 67,6 % | ▼ 67,6 % | -1,1 K RON | |
| 65 | 65.ALBIMAR IMPEX SRL▼ 17 | Sat Sadina, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 76,6 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | -7,8 K RON | |
| 66 | 66.M & P ROATA NOROCULUI CIOCOVENI PRODCOM SRL▼ 4 | Sat Valea Dragului, Comuna Valea Dragului, Giurgiu | 75,2 K RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 3,6 K RON | |
| 67 | 67.BIZON RĂDUCU SRL▲ 41 | Sat Vărăşti, Comuna Vărăşti, Giurgiu | 74,5 K RON▲ 248,2 % | ▲ 248,2 % | 51,8 K RON | |
| 68 | 68.AGRONUŢ CONSTRUCT SRLnou | Sat Comana, Comuna Comana, Giurgiu | 72,9 K RON— | — | — | 6,2 K RON |
| 69 | 69.FLORIO SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 71,7 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 1,7 K RON | |
| 70 | 70.KYRA INVEST SRL▲ 66 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 67,8 K RON▲ 971,4 % | ▲ 971,4 % | -8 K RON | |
| 71 | 71.BONANZA SRL▲ 25 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 64,6 K RON▲ 128,1 % | ▲ 128,1 % | -3,1 K RON | |
| 72 | 72.CASA LUCA PROD SRL= | Sat Bulbucata, Comuna Bulbucata, Giurgiu | 63,6 K RON▲ 5 % | ▲ 5 % | -86,3 K RON | |
| 73 | 73.COSS FOOD SRL▼ 19 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 63,2 K RON▼ 29,9 % | ▼ 29,9 % | -20,2 K RON | |
| 74 | 74.COVAG SRL▼ 32 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 63,2 K RON▼ 46,7 % | ▼ 46,7 % | -31,1 K RON | |
| 75 | 75.PENSIUNEA VANATORUL SRL▲ 78 | Sat Vedea, Comuna Vedea, Giurgiu | 62 K RON— | — | -41,8 K RON | |
| 76 | 76.DELTA HOTELS SRLnou | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 59,4 K RON— | — | 18,1 K RON | |
| 77 | 77.CIUPERCA SRL▼ 12 | Sat Mogoşeşti, Comuna Adunaţii-Copăceni, Giurgiu | 59 K RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | -11,7 K RON | |
| 78 | 78.CROSBI SRL▼ 12 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 54,9 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -1,4 K RON | |
| 79 | 79.ANDRA ŞTEF MARKET SRL▲ 22 | Sat Izvoarele, Comuna Izvoarele, Giurgiu | 54,1 K RON▲ 101,1 % | ▲ 101,1 % | 3,6 K RON | |
| 80 | 80.CRISTEA SRL▼ 19 | Sat Găiseni, Comuna Găiseni, Giurgiu | 53,5 K RON▼ 33,9 % | ▼ 33,9 % | 3,3 K RON | |
| 81 | 81.ALSO PUB 27 SRL▲ 72 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 52,3 K RON— | — | 8,2 K RON | |
| 82 | 82.MIR NIC IMPEX SRL▼ 5 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 51,8 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | 3,1 K RON | |
| 83 | 83.PERFECTOO BAR SRL▲ 51 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 50,7 K RON▲ 682,7 % | ▲ 682,7 % | -2,3 K RON | |
| 84 | 84.GIMI SRL▼ 16 | Sat Copaciu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 49,8 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 3 K RON | |
| 85 | 85.NICOLAS SOLUTIONS SRL▼ 14 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 48,9 K RON▼ 20,5 % | ▼ 20,5 % | 30,6 K RON | |
| 86 | 86.SEVEN IMPEX SRL▼ 1 | Sat Crevedia Mică, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu | 48,9 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | -26,8 K RON | |
| 87 | 87.P & E COMPANY SRL▲ 2 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 48,3 K RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | -70,2 K RON | |
| 88 | 88.ME & A SPECTRAL IMPEX SRL▼ 10 | Sat Vlad Ţepeş, Comuna Comana, Giurgiu | 46,2 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -2 K RON | |
| 89 | 89.SCPELIN SRL▼ 16 | Loc. Mihăileşti, Oraş Mihăileşti, Giurgiu | 44,1 K RON▼ 23,5 % | ▼ 23,5 % | -21,7 K RON | |
| 90 | 90.ALICE IMPEX SRL▼ 31 | Sat Cartojani, Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 43,6 K RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 5,5 K RON | |
| 91 | 91.SSC OFFICE MANAGEMENT SRL▼ 36 | Sat Putineiu, Comuna Putineiu, Giurgiu | 43 K RON▼ 52,2 % | ▼ 52,2 % | 2,3 K RON | |
| 92 | 92.TRONEA SRL▼ 11 | Sat Cosoba, Comuna Cosoba, Giurgiu | 40,9 K RON▼ 8,8 % | ▼ 8,8 % | 1,3 K RON | |
| 93 | 93.CLUB BAMBUKU SRL= | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 40,5 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -16,2 K RON | |
| 94 | 94.CORILAU SRL▼ 11 | Comuna Roata de Jos, Giurgiu | 40,3 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | 3,5 K RON | |
| 95 | 95.CIPYMONY PUB SRL▲ 33 | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 38,8 K RON▲ 331,4 % | ▲ 331,4 % | -8 K RON | |
| 96 | 96.COMPLEX TURISTIC ILEANA SRL▲ 57 | Sat Naipu, Comuna Ghimpaţi, Giurgiu | 38,4 K RON— | — | 36,8 K RON | |
| 97 | 97.FIERA SRL▼ 40 | Municipiul Giurgiu, Giurgiu | 38,4 K RON▼ 56,2 % | ▼ 56,2 % | -22,3 K RON | |
| 98 | 98.BEALCU SRL▲ 40 | Comuna Slobozia, Giurgiu | 38,1 K RON▲ 618,6 % | ▲ 618,6 % | -3,5 K RON | |
| 99 | 99.MEGA STAR CONSTRUCT SRL▼ 24 | Sat Bâcu, Comuna Joiţa, Giurgiu | 36,8 K RON▼ 34 % | ▼ 34 % | -12,1 K RON | |
| 100 | 100.A.L.M.I. SALES DIVISION SRLnou | Loc. Bolintin-Vale, Oraş Bolintin-Vale, Giurgiu | 34,9 K RON— | — | — | -20,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Giurgiu
CAEN 5610
Restaurante
90 firme · 65 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
108 firme · 46,7 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
34 firme · 34,4 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
18 firme · 22,8 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
5 firme · 1,8 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
3 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
11 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
5 firme · 1 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
3 firme · 21,6 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
1 firme · 0 RON