Top 100 firme — Imobiliare, Constanța după cifră de afaceri în 2017
997 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 182,9 mil. RON. Pragul de intrare în top este 472 K RON, iar liderul atinge 13,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIC-TAC A.S. S.R.L.▲ 56 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,2 mil. RON▲ 1.453,2 % | ▲ 1.453,2 % | 4,1 mil. RON | |
| 2 | 2.LOGISTIC PARK SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 9,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 3,1 mil. RON | |
| 3 | 3.ADMINISTRATIA FONDULUI IMOBILIAR S.R.L.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,6 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 330,9 K RON | |
| 4 | 4.DORALY MALL SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 3,3 mil. RON | |
| 5 | 5.TOMIS SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,9 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | -9 mil. RON | |
| 6 | 6.SAMMARINA IMOBILIARE S.A.▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 7,7 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 4,5 mil. RON | |
| 7 | 7.ALEXA BUSINESS & INVESTMENTS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,4 mil. RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 8 | 8.VÂNT DE VAMĂ SRLnou | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 6,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 9 | 9.ASOCIAŢII SRL▲ 2 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 4,2 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 193,1 K RON | |
| 10 | 10.SEASHOPS S.A.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,6 mil. RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -1,4 mil. RON | |
| 11 | 11.MIRCIOTE PERLA STAR SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.A. GROUP COMPANY SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,2 mil. RON▼ 81,3 % | ▼ 81,3 % | 68,3 K RON | |
| 13 | 13.IMPERIAL GAS 2002 SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,1 mil. RON▼ 52 % | ▼ 52 % | 1,4 mil. RON | |
| 14 | 14.AGROSTAR CONSTANTA SA▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 334,1 K RON | |
| 15 | 15.ALIMENT MURFATLAR SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,9 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,6 mil. RON | |
| 16 | 16.RENT AGENT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,6 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 73,1 K RON | |
| 17 | 17.CASA BLANCA INTERMED SRL▼ 8 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 49,1 % | ▼ 49,1 % | 48,5 K RON | |
| 18 | 18.GHIURAL EXIMP SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,4 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 941,5 K RON | |
| 19 | 19.TOMIS RENT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 651,7 K RON | |
| 20 | 20.EDEN SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,2 mil. RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 21 | 21.ELEKTRA ESTIVAL SRL▲ 5 | Sat Vama Veche, Comuna Limanu, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 358,6 K RON | |
| 22 | 22.STELCAR TEAM SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON▲ 26,3 % | ▲ 26,3 % | 463 K RON | |
| 23 | 23.KTT INVESTMENTS IMOBILI SRL▲ 617 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2 mil. RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 24 | 24.PERPETUM INTERMED SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▲ 103 % | ▲ 103 % | 156,1 K RON | |
| 25 | 25.COLTRANE CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,9 mil. RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | 182,5 K RON | |
| 26 | 26.COMTRANS SA▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,8 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 83,9 K RON | |
| 27 | 27.EUXIN SA▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.POARTA APELOR SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 663,5 K RON | |
| 29 | 29.DANIS METCOM SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 621,4 K RON | |
| 30 | 30.RING-STAR SRL▼ 6 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▼ 4,4 % | ▼ 4,4 % | -97,5 K RON | |
| 31 | 31.EURO CONSTRUCT INVEST SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 42,1 % | ▲ 42,1 % | 544,5 K RON | |
| 32 | 32.AQUA FORCE SRL▲ 295 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 1.626,4 % | ▲ 1.626,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 33 | 33.DEVELOPMENT COSMAD SRL▲ 16 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 74 % | ▲ 74 % | 53,8 K RON | |
| 34 | 34.ENB MEDCOM SRL▲ 81 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 336,5 % | ▲ 336,5 % | 1 mil. RON | |
| 35 | 35.OVIDIUS-ROMIT SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 172,6 K RON | |
| 36 | 36.LAVADI SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 549,6 K RON | |
| 37 | 37.OVIDIUS MEDINVEST SRL▲ 23 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 81,3 % | ▲ 81,3 % | -997,2 K RON | |
| 38 | 38.G&G INVEST CORPORATE SRL▲ 49 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 196 % | ▲ 196 % | 176,1 K RON | |
| 39 | 39.DDN GLOBAL SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 8,8 % | ▲ 8,8 % | 447,7 K RON | |
| 40 | 40.MODENA-LUX SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 297,1 K RON | |
| 41 | 41.CUPA INTERNATIONAL SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 3,7 % | ▼ 3,7 % | 644,9 K RON | |
| 42 | 42.VIMAS ART SRL▲ 598 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON— | — | 311,8 K RON | |
| 43 | 43.YARDENNY SRL▼ 3 | Sat Amzacea, Comuna Amzacea, Constanţa | 1,2 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -131,9 K RON | |
| 44 | 44.BUILDING PROJECT&PLANS S.R.L.= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 45 | 45.TEHNIC CITIMED SRL▲ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 219,7 K RON | |
| 46 | 46.CABLENET SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | 158,8 K RON | |
| 47 | 47.MEDROM INVEST SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 5,5 % | ▼ 5,5 % | 3,6 mil. RON | |
| 48 | 48.ACVAMAR GRUP SRL▲ 22 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 60,4 % | ▲ 60,4 % | 621,9 K RON | |
| 49 | 49.DOMADAMI SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 273,1 K RON | |
| 50 | 50.AXIOPOLIS SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 495,7 K RON | |
| 51 | 51.LAURETTE DUE SRL▼ 9 | Loc. Mamaia, Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,1 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.COFETARIE PIZZARIE MIMOZA SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1 mil. RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 488 K RON | |
| 53 | 53.RED GOLD SRL▲ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 954,7 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 537,2 K RON | |
| 54 | 54.MEDITECH SERVICES SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 940 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 250,1 K RON | |
| 55 | 55.GHIURAL DISTRIBUTION SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 913 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 416,8 K RON | |
| 56 | 56.LIQUID DELTA SRL▲ 317 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 910,3 K RON▲ 1.251 % | ▲ 1.251 % | 883,3 K RON | |
| 57 | 57.VICTORIA SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 877,9 K RON▲ 25 % | ▲ 25 % | -34,6 K RON | |
| 58 | 58.AXA PERFORMANCE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 870,2 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 59 | 59.VIOLET ICE SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 867,9 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 99,5 K RON | |
| 60 | 60.PRACTIC CENTER S.R.L.▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 858,9 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 362,5 K RON | |
| 61 | 61.ROMTRANSPORT '97 SRL▲ 14 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 849 K RON▲ 42,7 % | ▲ 42,7 % | 167,2 K RON | |
| 62 | 62.UTILAJ GREU SA▼ 37 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 848,4 K RON▼ 50,8 % | ▼ 50,8 % | 101,4 K RON | |
| 63 | 63.GRAND SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 847,3 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 251,4 K RON | |
| 64 | 64.A&D ATLAS SRL▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 829,2 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 139,1 K RON | |
| 65 | 65.PROD COMTUR'94 LTD SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 828,5 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 74 K RON | |
| 66 | 66.NEW MONACO GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 822 K RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 285 K RON | |
| 67 | 67.TAR 09 AGIGEA SA▼ 16 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 810,3 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 175,2 K RON | |
| 68 | 68.BALADA SHOPPING MARKET S.R.L.▼ 9 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 805,8 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -98,8 K RON | |
| 69 | 69.SIMCA DOR SRL▲ 11 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 769,1 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 269,5 K RON | |
| 70 | 70.PONTIC ADMIN SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 765,8 K RON▲ 38 % | ▲ 38 % | 286,6 K RON | |
| 71 | 71.PAMIRA ESTIVAL SRL▲ 29 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 761,2 K RON▲ 85,1 % | ▲ 85,1 % | 179,7 K RON | |
| 72 | 72.AGREMENT SERV S.R.L.▼ 59 | Comuna Costineşti, Constanţa | 719 K RON▼ 78,4 % | ▼ 78,4 % | -577,9 K RON | |
| 73 | 73.ORO INVEST SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 718,6 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | -1,3 mil. RON | |
| 74 | 74.LAURETTE SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 716,9 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 362 K RON | |
| 75 | 75.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ VICTORIA▼ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 704,8 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 22,5 K RON | |
| 76 | 76.PRO LOGISTIC ADM SRL▼ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 700 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 102,2 K RON | |
| 77 | 77.SECURITY PREVENTION SRL▼ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 693,5 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | 38,5 K RON | |
| 78 | 78.SILK ESTATE S.A.▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 665,9 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 303,6 K RON | |
| 79 | 79.PUBLICHRISS SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 645,8 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | 235,9 K RON | |
| 80 | 80.COMPLEX EDEN SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 596,9 K RON— | — | — | 280,7 K RON |
| 81 | 81.LUED REAL ESTATE ROM S.R.L.▼ 5 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 594,5 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 217,9 K RON | |
| 82 | 82.ZET MALL SRL▲ 4 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 588,1 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -80,5 K RON | |
| 83 | 83.LIQUID ALPHA SRL▲ 347 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 573,4 K RON▲ 1.136,9 % | ▲ 1.136,9 % | 539,9 K RON | |
| 84 | 84.ELCOR SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 554,8 K RON▼ 6,9 % | ▼ 6,9 % | 403,7 K RON | |
| 85 | 85.NIKA NAV '99 SRL▲ 10 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 554,3 K RON▲ 25,2 % | ▲ 25,2 % | 3,4 K RON | |
| 86 | 86.ALMAR HOUSE SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 553,9 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 73,5 K RON | |
| 87 | 87.SIGMA TRADING SA▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 547 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | 164,5 K RON | |
| 88 | 88.ASPIRE MBC SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 546,9 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 124,4 K RON | |
| 89 | 89.CARMECO SA▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 546,9 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 4,6 K RON | |
| 90 | 90.IROTEX INTERNAŢIONAL SRL▲ 8 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 546,7 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 232,2 K RON | |
| 91 | 91.DELTA INTERNATIONAL IND SRL▲ 23 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 540,1 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | -261,7 K RON | |
| 92 | 92.OMONIA SRL▲ 67 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 535,7 K RON▲ 126,4 % | ▲ 126,4 % | 416,5 K RON | |
| 93 | 93.RIVIERA INVEST SRL▲ 262 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 531,7 K RON▲ 612,6 % | ▲ 612,6 % | 435,2 K RON | |
| 94 | 94.HESSA ACTUAL SRL▼ 21 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 522,5 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -25,7 K RON | |
| 95 | 95.POGAS SRL▼ 64 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 518,6 K RON▼ 67,3 % | ▼ 67,3 % | -71,7 K RON | |
| 96 | 96.TUDOR SAT SRL▼ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 517 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 191,7 K RON | |
| 97 | 97.VALROM INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 511,3 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 231,2 K RON | |
| 98 | 98.CIOCIIA STAR COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 485,9 K RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 14,3 K RON | |
| 99 | 99.SOFRON SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 476,6 K RON▼ 36,3 % | ▼ 36,3 % | 425,3 K RON | |
| 100 | 100.INGMARCO SRL▼ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 472 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 39,3 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Constanța
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
109 firme · 620,3 mil. RON
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
779 firme · 442 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
274 firme · 39 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
169 firme · 38,7 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
41 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
89 firme · 20,1 mil. RON