Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Constanța după cifră de afaceri în 2016
120 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 52,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 14,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SUPERMONT S.R.L.= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 14,3 mil. RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | 2,3 mil. RON | |
| 2 | 2.METACOM SANDBLASTING SRL▲ 2 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 5,6 mil. RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 690,9 K RON | |
| 3 | 3.CIVICON INTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,1 mil. RON▼ 13,7 % | ▼ 13,7 % | 1,4 mil. RON | |
| 4 | 4.TLS DELTA TEHNO INSTAL SRL▲ 10 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 3,5 mil. RON▲ 336,1 % | ▲ 336,1 % | 1,3 mil. RON | |
| 5 | 5.TRANSBUILDING SRL▲ 1 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 3,1 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 1,8 mil. RON | |
| 6 | 6.BIADEY SRL▲ 1 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 2,3 mil. RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 273,7 K RON | |
| 7 | 7.LIVIPREST SRL▲ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,7 mil. RON▲ 202,3 % | ▲ 202,3 % | 615,3 K RON | |
| 8 | 8.I.R. SERVICE SRL▲ 2 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 96,9 K RON | |
| 9 | 9.PREST UTIL CONST SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 405,3 K RON | |
| 10 | 10.DORANA TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 81,5 K RON | |
| 11 | 11.PERTOTAL NORD SRL▲ 1 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 899,2 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -29,1 K RON | |
| 12 | 12.S.C.U.T. SA▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 884,6 K RON▼ 47,2 % | ▼ 47,2 % | -614,8 K RON | |
| 13 | 13.COSTA & DANI SRL▲ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 786,1 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -65,6 K RON | |
| 14 | 14.NIKOS DESIGN ACTUAL SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 710,7 K RON▲ 57 % | ▲ 57 % | 152,4 K RON | |
| 15 | 15.TOTAL MONTAJ UTILAJE CONSTRUCTII BETOANE NAVODARI S.A.▲ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 451,9 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -40,7 K RON | |
| 16 | 16.FIRST RICH BUILDER SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 450,6 K RON▲ 57,9 % | ▲ 57,9 % | 254,5 K RON | |
| 17 | 17.EFO CONSTRUCT SRL▲ 24 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 436,2 K RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 152,7 K RON | |
| 18 | 18.ARMONFIER CONS SRL▲ 11 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 430,8 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 184,4 K RON | |
| 19 | 19.ALPINIST CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 380,6 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | -12,5 K RON | |
| 20 | 20.NIPOTRANS LOGISTICS SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 378,1 K RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 42,6 K RON | |
| 21 | 21.SALAMANDER SCAFFOLDERS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 371,4 K RON— | — | — | 259,2 K RON |
| 22 | 22.HANC QUATRO SRL▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 369,7 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 47,6 K RON | |
| 23 | 23.R.C.M.CONSTRUCTII MONTAJ SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 358,2 K RON▲ 255,7 % | ▲ 255,7 % | 99,2 K RON | |
| 24 | 24.HIDROSISTEM CATI SRL▲ 25 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 346,8 K RON▲ 148,3 % | ▲ 148,3 % | 112,9 K RON | |
| 25 | 25.EXPERT D & G SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 307,1 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 19,2 K RON | |
| 26 | 26.EXPERT AQUA ZONE SRL▲ 8 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 303,4 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 153,6 K RON | |
| 27 | 27.TANO BUILDING SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 285,2 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 79,7 K RON | |
| 28 | 28.BIN COMPANI SRL▲ 45 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 284,8 K RON▲ 493 % | ▲ 493 % | 221,6 K RON | |
| 29 | 29.GHEVAS PROCONSTRUCT SRL▲ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 275,9 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1 K RON | |
| 30 | 30.LITERA PROMPT SERVICES SRL▲ 46 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 263,7 K RON▲ 641,2 % | ▲ 641,2 % | -84,2 K RON | |
| 31 | 31.TORA-VITO SRL▲ 29 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 247,8 K RON▲ 189,7 % | ▲ 189,7 % | 42 K RON | |
| 32 | 32.ACVA SOL SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 232,7 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 24,9 K RON | |
| 33 | 33.BABIUC ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 12 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 223,3 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | 14,7 K RON | |
| 34 | 34.VALENTIN-ALPIN SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 217,3 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 143,3 K RON | |
| 35 | 35.FLAVI TOP CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 210,8 K RON▲ 204,2 % | ▲ 204,2 % | -12,5 K RON | |
| 36 | 36.PHOENIX BAVARIAN REINERTH BUSINESS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 204,3 K RON▼ 27,5 % | ▼ 27,5 % | 5,2 K RON | |
| 37 | 37.SCHELĂ SRL▼ 24 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 196 K RON▼ 81,8 % | ▼ 81,8 % | -417,5 K RON | |
| 38 | 38.ALPIN-UTIL CENTER SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 189 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | -7,9 K RON | |
| 39 | 39.TRACIA SERVICES SRLnou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 188,6 K RON▲ 295,9 % | ▲ 295,9 % | 15,9 K RON | |
| 40 | 40.BRANCO SERV SRL▲ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 176,5 K RON▲ 265 % | ▲ 265 % | 80,3 K RON | |
| 41 | 41.ACTIV BUSINESS PARTNER SRL▲ 20 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 171,9 K RON▲ 114,2 % | ▲ 114,2 % | 128,8 K RON | |
| 42 | 42.SISTEM PAVING SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 171,3 K RON— | — | — | 124,3 K RON |
| 43 | 43.SORIPIC CONSTRUCT SRL▲ 24 | Sat Tortoman, Comuna Tortoman, Constanţa | 169 K RON▲ 168,3 % | ▲ 168,3 % | 9,6 K RON | |
| 44 | 44.GETICA UTIL SRL▲ 2 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 167,8 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -255,9 K RON | |
| 45 | 45.G.T.S. FREE SRL▲ 18 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 167,6 K RON▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 5,3 K RON | |
| 46 | 46.FARGO CONST SRL▼ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 166,7 K RON▼ 39 % | ▼ 39 % | 86,2 K RON | |
| 47 | 47.TONINO PAVAJ SRL▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 165,5 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 24,7 K RON | |
| 48 | 48.ON TIME RENTALS SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 161,2 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -253,5 K RON | |
| 49 | 49.NICSTERY 2015 SRL▲ 15 | Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanţa | 139,3 K RON▲ 84 % | ▲ 84 % | 61,3 K RON | |
| 50 | 50.TRANSRUT SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 137,2 K RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 17,5 K RON | |
| 51 | 51.UTARIT CONSTRUCŢII SRL▲ 32 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 135,7 K RON▲ 774,5 % | ▲ 774,5 % | -25,1 K RON | |
| 52 | 52.DEC & NATY TRANS SRL▼ 4 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 117,9 K RON▼ 23,8 % | ▼ 23,8 % | -92 K RON | |
| 53 | 53.DAN UTILAJ 2005 S.R.L.▲ 3 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 112,5 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 70,7 K RON | |
| 54 | 54.PANTON POOL SERV SRL▼ 12 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 99,7 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -14 K RON | |
| 55 | 55.SIMICOR PREST SRL▼ 32 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 96,5 K RON▼ 76,4 % | ▼ 76,4 % | -94,1 K RON | |
| 56 | 56.AQUA SOFT SOLUTIONS S.R.L.▲ 12 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 95,9 K RON▲ 53 % | ▲ 53 % | 46,7 K RON | |
| 57 | 57.TOMIS STEEL CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 90,1 K RON▼ 58,7 % | ▼ 58,7 % | 55,1 K RON | |
| 58 | 58.ROBERT ANA CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 88,1 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | -74,7 K RON | |
| 59 | 59.EXCLUSIV EDYTRANS DUM S.R.L.▼ 1 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 71,9 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | -28,3 K RON | |
| 60 | 60.AMG FLEXCIMENT CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 68,5 K RON▲ 124,1 % | ▲ 124,1 % | 45,1 K RON | |
| 61 | 61.TRAGENT SA▲ 9 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 62,8 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 997 RON | |
| 62 | 62.FERROBET CONSTRUCT SRL▼ 37 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 60,3 K RON▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | -1,3 K RON | |
| 63 | 63.VIO MONTAGE SRL▲ 31 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 58 K RON— | — | 48,9 K RON | |
| 64 | 64.BEST LUCYON CONSTRUCT SRL▲ 15 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 55,4 K RON▲ 104,2 % | ▲ 104,2 % | -8 K RON | |
| 65 | 65.NGS CONSTANT SRL▼ 38 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 51,1 K RON▼ 84,5 % | ▼ 84,5 % | -24,2 K RON | |
| 66 | 66.WINNERS GAS CONSTRUCT SRL▼ 9 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 47,9 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | -21 K RON | |
| 67 | 67.PETMAXCONSTRUCT SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 41,6 K RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 11,7 K RON | |
| 68 | 68.GICA STAR CONST SRL▼ 18 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 37 K RON▼ 70,9 % | ▼ 70,9 % | 7,4 K RON | |
| 69 | 69.HISTRIA INVESTMENT SRL▲ 15 | Sat Seimeni, Comuna Seimeni, Constanţa | 31,7 K RON▲ 116,5 % | ▲ 116,5 % | 34,6 K RON | |
| 70 | 70.RENOV PREST SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 30,1 K RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | -8,6 K RON | |
| 71 | 71.DAVMAR UNIVERSAL SRL▲ 17 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 26,5 K RON▲ 278,6 % | ▲ 278,6 % | 552 RON | |
| 72 | 72.TERMO CONSTRUCT DESIGN SRL▲ 5 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 25,7 K RON▼ 23,3 % | ▼ 23,3 % | 11,2 K RON | |
| 73 | 73.DENICO LIL SRL▲ 2 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 24,9 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | -27,4 K RON | |
| 74 | 74.EVY EVCO SRL-Dnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 24 K RON— | — | — | 4,1 K RON |
| 75 | 75.B & B PARDOSELI EXPERT BETON SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 16,9 K RON— | — | — | 16,1 K RON |
| 76 | 76.ALCONST TERMOGRUP SRL▼ 7 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 16,6 K RON▼ 72,8 % | ▼ 72,8 % | -25,8 K RON | |
| 77 | 77.DOVAMAR LOGISTIC SRL▼ 51 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 13,7 K RON▼ 95,9 % | ▼ 95,9 % | -134,8 K RON | |
| 78 | 78.NADOMI-CONS SRL▲ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 8,9 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 24,5 K RON | |
| 79 | 79.ROMSIL DESIGN SRL▼ 8 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 7,2 K RON▼ 85,2 % | ▼ 85,2 % | -2,7 K RON | |
| 80 | 80.TCD-SOFT-CONSTRUCT SRL▲ 10 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6,2 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 6 K RON | |
| 81 | 81.ARARAT TRADING SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 6 K RON▼ 73,4 % | ▼ 73,4 % | -27 K RON | |
| 82 | 82.ARTEFERRO CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 5,6 K RON▼ 86,7 % | ▼ 86,7 % | -2,9 K RON | |
| 83 | 83.NOVA ORSA SRL▲ 11 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,7 K RON— | — | 2,7 K RON | |
| 84 | 84.RIMAS INVEST PLUS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 K RON— | — | — | 2,1 K RON |
| 85 | 85.CRISBO SERVICE SRL▼ 55 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,7 K RON▼ 99,4 % | ▼ 99,4 % | -35,4 K RON | |
| 86 | 86.MIDEX SA▲ 8 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 1,3 K RON— | — | -1,5 K RON | |
| 87 | 87.ZEUS SERVICE SRL▲ 7 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 833 RON— | — | -122,9 K RON | |
| 88 | 88.TRAGENT UTIL SRL▲ 3 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 500 RON▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | -21,8 K RON | |
| 89 | 89.CONEF SA▲ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 969,6 K RON | |
| 90 | 90.ATOM-SERVICE SA▲ 4 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.CON-INST-ECO SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.NAVREP COMPANY SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,3 K RON | |
| 93 | 93.DELTA GREROM SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 94 | 94.SIGURA MET SERVICE SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 95 | 95.FUEL FOR ENERGY S.R.L.▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -9,2 K RON | |
| 96 | 96.ROMPREST CONSTRUCT GENERAL SA▼ 2 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 0 RON— | — | -3 RON | |
| 97 | 97.BNYMER CONSTRUCT SRL▼ 3 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0 RON— | — | -779 RON | |
| 98 | 98.CARIER UTILAJ TRANSPORT SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.SEASIDE ESTATE COMPANY SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | -477,5 K RON | |
| 100 | 100.ORO CONSTRUCT SRL▼ 41 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -43,7 K RON |