Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Constanța după cifră de afaceri în 2011
135 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 53 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 10,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SUPERMONT S.R.L.= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 10,7 mil. RON▲ 83,7 % | ▲ 83,7 % | 534,8 K RON | |
| 2 | 2.ORO CONSTRUCT SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 4,3 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 35,8 K RON | |
| 3 | 3.S.C.U.T. SA= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,5 mil. RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 881 K RON | |
| 4 | 4.NGS CONSTANT SRL▲ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3 mil. RON▲ 97 % | ▲ 97 % | 441,6 K RON | |
| 5 | 5.METACOM SANDBLASTING SRL▼ 1 | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2,2 mil. RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -90 K RON | |
| 6 | 6.PREST UTIL CONST SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 mil. RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | -100,1 K RON | |
| 7 | 7.I.R. SERVICE SRL▼ 2 | Loc. Murfatlar, Oraş Murfatlar, Constanţa | 2 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | 33,1 K RON | |
| 8 | 8.FOREVER STRONG SRL▲ 17 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 271,9 % | ▲ 271,9 % | 44,1 K RON | |
| 9 | 9.BIADEY SRLnou | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 1,6 mil. RON— | — | — | 25,5 K RON |
| 10 | 10.PERTOTAL NORD SRL▼ 2 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 1,6 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 335,3 K RON | |
| 11 | 11.SCHELĂ SRL▲ 1 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 1,5 mil. RON▲ 58,1 % | ▲ 58,1 % | 451 K RON | |
| 12 | 12.CRISBO SERVICE SRL▲ 3 | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 1,4 mil. RON▲ 78 % | ▲ 78 % | 440,4 K RON | |
| 13 | 13.ENG FREE SRL▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 1,3 mil. RON▲ 250,7 % | ▲ 250,7 % | 34,2 K RON | |
| 14 | 14.LGM IMPERIAL HOUSE-DESIGN SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 950,7 K RON— | — | — | -33,8 K RON |
| 15 | 15.MIDEX SA▼ 6 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 919,2 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 65,3 K RON | |
| 16 | 16.INGO PISCINE SRL▼ 3 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 875,5 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 2,2 K RON | |
| 17 | 17.CIVICON INTER SRL= | Municipiul Constanţa, Constanţa | 802,9 K RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 5,6 K RON | |
| 18 | 18.CONEF SA▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 756,1 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | -312,8 K RON | |
| 19 | 19.ETOS SRL▲ 8 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 734 K RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 73 RON | |
| 20 | 20.ON-TIME RENT SERVICES SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 695,3 K RON▲ 3.136 % | ▲ 3.136 % | -30 K RON | |
| 21 | 21.ARDAV CONSTRUCT SRL▲ 29 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 663,4 K RON▲ 618,6 % | ▲ 618,6 % | 156,4 K RON | |
| 22 | 22.ROMTUR SERVICE SRL▼ 1 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 614,4 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -136,1 K RON | |
| 23 | 23.SLT SERVICE WORK LINE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 564,5 K RON— | — | -299,8 K RON | |
| 24 | 24.SIMICOR PREST SRL▼ 10 | Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, Constanţa | 509,5 K RON▼ 38,5 % | ▼ 38,5 % | 10,6 K RON | |
| 25 | 25.DORANA TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 430,1 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | -35 K RON | |
| 26 | 26.GHEVAS PROCONSTRUCT SRL▼ 7 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 422,1 K RON▼ 40,8 % | ▼ 40,8 % | -75 K RON | |
| 27 | 27.ARMONFIER CONS SRL▲ 5 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 420,6 K RON▲ 50,2 % | ▲ 50,2 % | 95,5 K RON | |
| 28 | 28.MALC SERV TOP SRL▲ 16 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 410,8 K RON▲ 201 % | ▲ 201 % | -146,8 K RON | |
| 29 | 29.TRAGENT SA▲ 10 | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 395,3 K RON▲ 122,2 % | ▲ 122,2 % | 17,5 K RON | |
| 30 | 30.COSTA & DANI SRL▼ 10 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 385,1 K RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | -359,5 K RON | |
| 31 | 31.FLAVI TOP CONSTRUCT SRL▼ 8 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 353,9 K RON▼ 24,6 % | ▼ 24,6 % | 13,8 K RON | |
| 32 | 32.PHOENIX BAVARIAN REINERTH BUSINESS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 347 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | -108,3 K RON | |
| 33 | 33.FARGO CONST SRL▲ 34 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 333,8 K RON▲ 699,6 % | ▲ 699,6 % | 45 K RON | |
| 34 | 34.BLUE PYRAMID SRL▲ 53 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 327,7 K RON▲ 7.593,3 % | ▲ 7.593,3 % | -15,1 K RON | |
| 35 | 35.EURO BEST PRODUCT SRLnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 309,4 K RON— | — | -6,4 K RON | |
| 36 | 36.EXPERT D & G SRL▼ 5 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 289 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | -15,5 K RON | |
| 37 | 37.ALPINIST CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 287,7 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | -122,9 K RON | |
| 38 | 38.R.C.M.CONSTRUCTII MONTAJ SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 263,7 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | 46,8 K RON | |
| 39 | 39.TRANSRUT SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 253,5 K RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 32,8 K RON | |
| 40 | 40.TRAGENT UTIL SRLnou | Sat Corbu, Comuna Corbu, Constanţa | 228,3 K RON▲ 5.607,2 % | ▲ 5.607,2 % | 114,7 K RON | |
| 41 | 41.EUROM COMPLET SRL▼ 12 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 197,7 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -53,3 K RON | |
| 42 | 42.GEOMAR ESTETIC VISION SRL▼ 8 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 190,2 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 1,4 K RON | |
| 43 | 43.ZEUS SERVICE SRL= | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 185,9 K RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | -82 K RON | |
| 44 | 44.FIVE STAR NAV SRL▼ 26 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 129,3 K RON▼ 82,5 % | ▼ 82,5 % | -67,4 K RON | |
| 45 | 45.EXCLUSIV EDYTRANS DUM S.R.L.▲ 9 | Sat Schitu, Comuna Costineşti, Constanţa | 126,6 K RON▲ 80,7 % | ▲ 80,7 % | 22,3 K RON | |
| 46 | 46.BABIUC ALPIN CONSTRUCT SRL▲ 7 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 124,4 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | -69,3 K RON | |
| 47 | 47.ARARAT TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105,3 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -1,1 K RON | |
| 48 | 48.ELECTRO INVEST SRL▼ 6 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 105,2 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 2,2 K RON | |
| 49 | 49.EDWINFAN SRL▼ 19 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 103 K RON▼ 65,2 % | ▼ 65,2 % | -139,2 K RON | |
| 50 | 50.DAN UTILAJ 2005 S.R.L.nou | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 98,2 K RON— | — | 4 K RON | |
| 51 | 51.ALPIN POSA SRL▼ 3 | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 89,6 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -29,8 K RON | |
| 52 | 52.NAVREP COMPANY SRL▼ 30 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 89,4 K RON▼ 81,7 % | ▼ 81,7 % | 15,3 K RON | |
| 53 | 53.TANO BUILDING SRL▲ 21 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 80,5 K RON▲ 207,1 % | ▲ 207,1 % | -9,1 K RON | |
| 54 | 54.UTIL CONSTRUCT 2003 SRLnou | Comuna Agigea, Constanţa | 77,6 K RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -89,5 K RON | |
| 55 | 55.PALOMA STAR SRL▼ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 76,8 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | -63,5 K RON | |
| 56 | 56.CRISMAR STAR SRL▼ 20 | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 68,9 K RON▼ 63,8 % | ▼ 63,8 % | -4,7 K RON | |
| 57 | 57.EMBRAS TEHNIC SRL▲ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 63 K RON▲ 83 % | ▲ 83 % | 18,4 K RON | |
| 58 | 58.NAT GEOVAS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 61,9 K RON— | — | — | -5,1 K RON |
| 59 | 59.FORAJ PROIECT SRLnou | Sat Topraisar, Comuna Topraisar, Constanţa | 57,2 K RON— | — | — | 8,2 K RON |
| 60 | 60.UTARIT CONSTRUCŢII SRL= | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 48 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -81,5 K RON | |
| 61 | 61.RENOV PREST SRL▲ 22 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 44,6 K RON▲ 350,4 % | ▲ 350,4 % | 18,5 K RON | |
| 62 | 62.PRESCON-SERV SRL▲ 11 | Sat Lazu, Comuna Agigea, Constanţa | 42,2 K RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 6,4 K RON | |
| 63 | 63.BUILDING UNIQUE SRLnou | Sat Gârliciu, Comuna Gârliciu, Constanţa | 38,1 K RON— | — | — | 33,8 K RON |
| 64 | 64.SIGURA MET SERVICE SRL▼ 19 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 38,1 K RON▼ 71,1 % | ▼ 71,1 % | -2,1 K RON | |
| 65 | 65.CONSIZO COMPANY SRL▼ 32 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 35,7 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | -1,6 K RON | |
| 66 | 66.ANDROX TRADING SRL▲ 22 | Loc. Techirghiol, Oraş Techirghiol, Constanţa | 34 K RON— | — | 33,5 K RON | |
| 67 | 67.FERROBET CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 33,1 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 17,1 K RON | |
| 68 | 68.FUEL FOR ENERGY S.R.L.▼ 13 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 28,3 K RON▼ 59,4 % | ▼ 59,4 % | -9 K RON | |
| 69 | 69.ACTIV BUSINESS PARTNER SRLnou | Sat Mihail Kogălniceanu, Comuna Mihail Kogălniceanu, Constanţa | 25,9 K RON— | — | — | -3,9 K RON |
| 70 | 70.ALPITERM CONSTRUCT SRLnou | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 21,1 K RON— | — | — | -1,9 K RON |
| 71 | 71.BRAZILE CONSTRUCT SRL▼ 19 | Sat Pecineaga, Comuna Pecineaga, Constanţa | 20,8 K RON▼ 76,5 % | ▼ 76,5 % | -4,8 K RON | |
| 72 | 72.CONNY VANVAS SRL▲ 4 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,8 K RON▼ 16,5 % | ▼ 16,5 % | 7 K RON | |
| 73 | 73.LITERA PROMPT SERVICES SRL▲ 15 | Municipiul Medgidia, Constanţa | 19,7 K RON— | — | -54,9 K RON | |
| 74 | 74.PROFI-LINE SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 19,5 K RON▼ 94,4 % | ▼ 94,4 % | -72,3 K RON | |
| 75 | 75.MIXAELA UTILCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16,6 K RON— | — | — | 15,5 K RON |
| 76 | 76.CONSTANT PRIM SRL▲ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 16 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 1,6 K RON | |
| 77 | 77.NADOMI-CONS SRL▼ 2 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 15,4 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -17 K RON | |
| 78 | 78.DAN ART RO 2005 SRL▲ 6 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 10,5 K RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 5,5 K RON | |
| 79 | 79.CON-INST-ECO SRL▲ 1 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 10,3 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -12,5 K RON | |
| 80 | 80.BEST LUCYON CONSTRUCT SRL▲ 5 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 4,8 K RON▼ 33,6 % | ▼ 33,6 % | -91 RON | |
| 81 | 81.GANESHA HIDRO ALPIN SRLnou | Municipiul Medgidia, Constanţa | 4,3 K RON— | — | — | -3,2 K RON |
| 82 | 82.TRYO GRUP SRL▼ 14 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 3,8 K RON▼ 89,6 % | ▼ 89,6 % | -13,1 K RON | |
| 83 | 83.DENICO LIL SRL▼ 14 | Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Constanţa | 2,9 K RON▼ 91,7 % | ▼ 91,7 % | -29,1 K RON | |
| 84 | 84.TEHNO CONSTRUCT MEDIA SRL▼ 23 | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 2,5 K RON▼ 95,6 % | ▼ 95,6 % | -1,2 K RON | |
| 85 | 85.FIRST RICH BUILDER SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 2,1 K RON— | — | — | -12,1 K RON |
| 86 | 86.PRESTCON TOMIS SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 87 | 87.RAMSES-SERVIMEX SRLnou | Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Constanţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 88 | 88.ROMPREST UTIL SRLnou | Sat Agigea, Comuna Agigea, Constanţa | 0 RON— | — | -162 RON | |
| 89 | 89.SERVUSREPT SAnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 90 | 90.ARAN SRL▼ 2 | Loc. Eforie Sud, Oraş Eforie, Constanţa | 0 RON— | — | -6,5 K RON | |
| 91 | 91.STELYONY SRL▼ 3 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.MARTIN '93 SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | — | -17 RON |
| 93 | 93.ANGELA IMPEX SRLnou | Sat Tătaru, Comuna Comana, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 94 | 94.NUCLEARMONTAJ CONSTANŢA PREST SAnou | Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă, Constanţa | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 95 | 95.REMER 99 SRL▼ 7 | Municipiul Mangalia, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 96 | 96.MATOMY SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | — | -309,6 K RON |
| 97 | 97.CONSELF GRUP SRLnou | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | -53,8 K RON | |
| 98 | 98.DIOLINA CONSTRUCT SRLnou | Loc. Hârşova, Oraş Hârşova, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 99 | 99.DELTA GREROM SRL▼ 43 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -16,4 K RON | |
| 100 | 100.TCD-SOFT-CONSTRUCT SRL▼ 12 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 0 RON— | — | 0 RON |