Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după cifră de afaceri în 2020
278 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 178 mil. RON. Pragul de intrare în top este 137,2 K RON, iar liderul atinge 66,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ELECTRO VEST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,6 mil. RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | 2,7 mil. RON | |
| 2 | 2.IZOREF CONSTRUCTII SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 17,9 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 2,4 mil. RON | |
| 3 | 3.CESACO INVEST SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 4 | 4.EDELWAND SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 9,1 mil. RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 354,2 K RON | |
| 5 | 5.CSD ECO SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,7 mil. RON▲ 42 % | ▲ 42 % | -588,4 K RON | |
| 6 | 6.KONT IL TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Dej, Cluj | 4,6 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 622 K RON | |
| 7 | 7.DRY TEAM RO SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 625,5 K RON | |
| 8 | 8.LEVISZ SRL▲ 5 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 3 mil. RON▲ 34,2 % | ▲ 34,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 9 | 9.IZOWEST IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,8 mil. RON▲ 100,5 % | ▲ 100,5 % | 902,6 K RON | |
| 10 | 10.LOLAS INSTAL SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,6 mil. RON▲ 123,2 % | ▲ 123,2 % | 354,2 K RON | |
| 11 | 11.SAAN RUTTRANS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,4 mil. RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | 240,3 K RON | |
| 12 | 12.SOMEȘ-TOP-GRUP S.R.L.▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.TEHNIC POOL COMPANY SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,2 mil. RON▲ 72,7 % | ▲ 72,7 % | 288,7 K RON | |
| 14 | 14.REFAKT S.R.L.▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▲ 65,8 % | ▲ 65,8 % | 1 mil. RON | |
| 15 | 15.CONSRED CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,1 mil. RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | 471,4 K RON | |
| 16 | 16.EDUARD FLOOR SRL▼ 1 | Sat Popeşti, Comuna Baciu, Cluj | 1,8 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 195,9 K RON | |
| 17 | 17.EAN ARI CONSTRUCT SRL▼ 5 | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 142,5 K RON | |
| 18 | 18.PITRICON SRL▼ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,5 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 14,4 K RON | |
| 19 | 19.RENT CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | -691,8 K RON | |
| 20 | 20.MATRO SRL▲ 10 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 1,3 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 302,1 K RON | |
| 21 | 21.BLACK ROCK STRUCTURES S.R.L.▲ 165 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 1,3 mil. RON— | — | 782,7 K RON | |
| 22 | 22.INTERMAT PARDOSELI GRUP SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | -129,3 K RON | |
| 23 | 23.UTYSOLUTION SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▲ 81,5 % | ▲ 81,5 % | 360,7 K RON | |
| 24 | 24.PENTAC IMPEX SRL▲ 32 | Municipiul Turda, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 196,1 % | ▲ 196,1 % | 272,1 K RON | |
| 25 | 25.TRANSILVANIA DRUM S.R.L.▲ 2 | Sat Savadisla, Comuna Savadisla, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 10,5 % | ▲ 10,5 % | 204,6 K RON | |
| 26 | 26.MERIALLO TEAM S.R.L.▲ 3 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 1,1 mil. RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 140,8 K RON | |
| 27 | 27.EDIL CONTRACT SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1 mil. RON▲ 43,6 % | ▲ 43,6 % | 169,5 K RON | |
| 28 | 28.DANCOS TEAM DESIGN SRL▲ 18 | Municipiul Gherla, Cluj | 944,3 K RON▲ 76,3 % | ▲ 76,3 % | 256,1 K RON | |
| 29 | 29.MR ELIT CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 938,8 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 211 K RON | |
| 30 | 30.DANYFER SRL▲ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 905,4 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 214,4 K RON | |
| 31 | 31.EUROSCHELE SRL▼ 11 | Sat Urisor, Comuna Caseiu, Cluj | 884,9 K RON▼ 30,8 % | ▼ 30,8 % | 292,7 K RON | |
| 32 | 32.DANANDY TERMO SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 820 K RON▲ 114,1 % | ▲ 114,1 % | 142,6 K RON | |
| 33 | 33.SOMESTRANS SRLnou | Comuna Gilău, Cluj | 811,3 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 139,3 K RON | |
| 34 | 34.SIMOVI HIDROCONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 805,7 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 197,2 K RON | |
| 35 | 35.DC AUTO RENT SRL▼ 3 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 705,5 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 19,9 K RON | |
| 36 | 36.BOKACONSTRUCT S.R.L.▼ 8 | Municipiul Gherla, Cluj | 699,7 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | 160,3 K RON | |
| 37 | 37.STABIL AMBIENT SRL▼ 13 | Municipiul Turda, Cluj | 681,8 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | 4,3 K RON | |
| 38 | 38.REAL QUALITY SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 665,8 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 200 K RON | |
| 39 | 39.TF PREST SRL▼ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 615,8 K RON▼ 26,2 % | ▼ 26,2 % | -15,9 K RON | |
| 40 | 40.KVARC SRL▼ 29 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 603,1 K RON▼ 75,9 % | ▼ 75,9 % | -128,3 K RON | |
| 41 | 41.BELMI SERVICES S.R.L.▼ 4 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 573,2 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -182,8 K RON | |
| 42 | 42.BPT TRANS SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 518,8 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 116,3 K RON | |
| 43 | 43.ECHAPOZ COMPANY SRL▲ 15 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 492,6 K RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 70,8 K RON | |
| 44 | 44.ORMICONSTRUCT SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 484,3 K RON▲ 55,7 % | ▲ 55,7 % | 64 K RON | |
| 45 | 45.DUALIS SERVCOMPROD SRLnou | Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj | 480,9 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 27,2 K RON | |
| 46 | 46.ZAN ȘEMINEE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 457,7 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 28,8 K RON | |
| 47 | 47.PIETRART DECOR SRL▲ 39 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 445,3 K RON▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 40,4 K RON | |
| 48 | 48.CIPRIDANA AGROTURISM IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 439,6 K RON▲ 553,8 % | ▲ 553,8 % | 145,2 K RON | |
| 49 | 49.NASERUM EXIM SRL▼ 16 | Municipiul Dej, Cluj | 431,2 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 156,5 K RON | |
| 50 | 50.BOGDICRIS CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Gherla, Cluj | 404,7 K RON— | — | — | 249,8 K RON |
| 51 | 51.AIZEN RXG S.R.L.▲ 66 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 395,3 K RON▲ 317,2 % | ▲ 317,2 % | 215,6 K RON | |
| 52 | 52.DIMARRACKS COMPANY S.R.L.▼ 2 | Municipiul Gherla, Cluj | 394,2 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 149 K RON | |
| 53 | 53.HIDRO ADE SAN S.R.L.▲ 16 | Municipiul Dej, Cluj | 371,9 K RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 172,2 K RON | |
| 54 | 54.SAGRADA SRL▼ 28 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 354,6 K RON▼ 64,7 % | ▼ 64,7 % | 82,4 K RON | |
| 55 | 55.YANNGO SRL▲ 32 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 353,2 K RON▲ 90,9 % | ▲ 90,9 % | 30,2 K RON | |
| 56 | 56.RIC ALPIN CONSTRUCT SRL▼ 13 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 316,9 K RON▼ 46,8 % | ▼ 46,8 % | 10,1 K RON | |
| 57 | 57.MP SPORT CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 298,4 K RON— | — | 108 K RON | |
| 58 | 58.FLAVALEX SRL▲ 8 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 294,3 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 55,5 K RON | |
| 59 | 59.ALPIN INDUSTRIAL CLEANING S.R.L.▲ 76 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 291 K RON▲ 380,2 % | ▲ 380,2 % | 130,3 K RON | |
| 60 | 60.HUMAN BODY TECHNOLOGY CORP SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 288,6 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 56 K RON | |
| 61 | 61.NAGEL GRUPPE SRL▼ 51 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 284,8 K RON▼ 88,6 % | ▼ 88,6 % | -150,3 K RON | |
| 62 | 62.TSH CONSTRUCT SERVICE S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 280,8 K RON— | — | — | 236,9 K RON |
| 63 | 63.INSTAL FORUM S.R.L.▼ 8 | Municipiul Gherla, Cluj | 278,6 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 60,3 K RON | |
| 64 | 64.BLUE RIDGE STRUCTURES S.R.L.▲ 122 | Sat Soporu de Câmpie, Comuna Frata, Cluj | 270,5 K RON— | — | 8,3 K RON | |
| 65 | 65.HIDROPLUS CONSTRUCT AT SRL▲ 11 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 266,4 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 31,4 K RON | |
| 66 | 66.BRIGHT & SAFE TOGETHER S.R.L.▲ 26 | Municipiul Dej, Cluj | 262,2 K RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 201,8 K RON | |
| 67 | 67.ASTRALIS DESIGN CONSTRUCŢII SRL▲ 35 | Municipiul Gherla, Cluj | 261,5 K RON▲ 100 % | ▲ 100 % | -29,2 K RON | |
| 68 | 68.ALMALEX ROAN CONSTRUCT SRL▲ 23 | Municipiul Gherla, Cluj | 261,4 K RON▲ 58,6 % | ▲ 58,6 % | 72,8 K RON | |
| 69 | 69.TSH CONSTRUCT S.R.L.▼ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 259,6 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -140,1 K RON | |
| 70 | 70.DAN KEG EXIM SRL▲ 33 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 258,4 K RON▲ 104 % | ▲ 104 % | 31 K RON | |
| 71 | 71.EVOTIBCONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 248,3 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 51,3 K RON | |
| 72 | 72.GENERALBUILDING INVEST SRL▲ 26 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 243,5 K RON▲ 73,1 % | ▲ 73,1 % | -56,7 K RON | |
| 73 | 73.OPRICON SRL▲ 37 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 235,8 K RON▲ 127,6 % | ▲ 127,6 % | 151,4 K RON | |
| 74 | 74.HD4U MONT & MENT S.R.L.▲ 112 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 233,2 K RON— | — | 94,1 K RON | |
| 75 | 75.SIW HIDRO CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 233,1 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | 83,1 K RON | |
| 76 | 76.COZMIN & NARCISA CONSTRUCT S.R.L.▲ 40 | Sat Rugăseşti, Comuna Caseiu, Cluj | 232,8 K RON▲ 145,2 % | ▲ 145,2 % | 144,6 K RON | |
| 77 | 77.ATK POLIURETAN SRL▲ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 224,2 K RON▲ 27,3 % | ▲ 27,3 % | 49,8 K RON | |
| 78 | 78.EMMAS INVEST SRL▲ 54 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 220,1 K RON▲ 241,4 % | ▲ 241,4 % | 12,6 K RON | |
| 79 | 79.COVINSTAL SRL▲ 4 | Sat Coplean, Comuna Caseiu, Cluj | 219,7 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 6 K RON | |
| 80 | 80.UP&DOWN SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 217,8 K RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 64,7 K RON | |
| 81 | 81.RĂZVAN ANDREI CONS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 213 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 41,5 K RON | |
| 82 | 82.EUCONSTRUCTII SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 204,7 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 48,1 K RON | |
| 83 | 83.HIDRO WETASAN GRUP SRL▼ 3 | Sat Tărpiu, Comuna Jichisu de Jos, Cluj | 204,5 K RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 24,4 K RON | |
| 84 | 84.GEKO ALPIN SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 204,4 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -25,9 K RON | |
| 85 | 85.DECORALE RGA SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 193,1 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 10,5 K RON | |
| 86 | 86.SAGRADA CONSTRUCT SRL▼ 25 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 191,5 K RON▼ 37 % | ▼ 37 % | 58,7 K RON | |
| 87 | 87.IZODECO CONSTRUCT S.R.L.▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 188,9 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.SANMAR INVEST SRL▼ 13 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 187,6 K RON▼ 26,1 % | ▼ 26,1 % | -66,5 K RON | |
| 89 | 89.MACDEEA TIME S.R.L.▼ 38 | Municipiul Turda, Cluj | 184,7 K RON▼ 54 % | ▼ 54 % | -32,7 K RON | |
| 90 | 90.ELAMAR TECHNOLOGY SRL▲ 23 | Sat Suaras, Comuna Bobâlna, Cluj | 183 K RON▲ 83,4 % | ▲ 83,4 % | -95,1 K RON | |
| 91 | 91.D A M SERV SRL▲ 3 | Municipiul Turda, Cluj | 168,6 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 140,4 K RON | |
| 92 | 92.ONDOL TRIFOCART SRL▲ 7 | Sat Urca, Comuna Viişoara, Cluj | 166,1 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 3,3 K RON | |
| 93 | 93.NDL TERMOIZOLATIE S.R.L.▼ 5 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 154,9 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 93,4 K RON | |
| 94 | 94.TSA CONSTRUCT SRL▲ 27 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 151,1 K RON▲ 93,7 % | ▲ 93,7 % | 43,4 K RON | |
| 95 | 95.TOŞA CONSTRUCT S.R.L.nou | Sat Dealu Mare, Comuna Râsca, Cluj | 149,2 K RON— | — | — | 53 K RON |
| 96 | 96.ECHAPOZ MONTAJ S.R.L.nou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,8 K RON— | — | — | 52,9 K RON |
| 97 | 97.NAVY INTACT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139,3 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 19,5 K RON | |
| 98 | 98.LCV ORIGINAL CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 139 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | -65,1 K RON | |
| 99 | 99.ROBIRSZEK CONSTRUCT SRL▼ 34 | Sat Sic, Comuna Sic, Cluj | 137,4 K RON▼ 53,8 % | ▼ 53,8 % | 4,8 K RON | |
| 100 | 100.DAVMIL DECOR SRL▼ 18 | Sat Fizeşu Gherlii, Comuna Fizeşu Gherlii, Cluj | 137,2 K RON▼ 34,1 % | ▼ 34,1 % | -130,7 K RON |