Top 100 firme — Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri, Cluj după cifră de afaceri în 2010
258 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 62,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 42,9 K RON, iar liderul atinge 6,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DRY TEAM RO SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 6,8 mil. RON▲ 219,5 % | ▲ 219,5 % | 576,7 K RON | |
| 2 | 2.VIPP RO LAVORI SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 5,3 mil. RON▼ 83,6 % | ▼ 83,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.EUROPA CONSTRUCT GRUP SRL= | Municipiul Turda, Cluj | 4,2 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 16,5 K RON | |
| 4 | 4.ZODO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | -47,6 K RON | |
| 5 | 5.BETONLIFT RO SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,4 mil. RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | -2,4 mil. RON | |
| 6 | 6.PENTAC IMPEX SRL▲ 23 | Municipiul Turda, Cluj | 2,9 mil. RON▲ 498,3 % | ▲ 498,3 % | 19,4 K RON | |
| 7 | 7.HIROS - ROM SRLnou | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,7 mil. RON▼ 64,3 % | ▼ 64,3 % | 154,2 K RON | |
| 8 | 8.SAAN RUTTRANS SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,5 mil. RON▲ 29,8 % | ▲ 29,8 % | -99,4 K RON | |
| 9 | 9.IZOREF CONSTRUCTII SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2,3 mil. RON▼ 39,6 % | ▼ 39,6 % | 18 K RON | |
| 10 | 10.MEGA PROMPT SRL▼ 6 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 2,2 mil. RON▼ 47,5 % | ▼ 47,5 % | 3,1 K RON | |
| 11 | 11.ALV PLUS S.R.L.▼ 3 | Sat Ciucea, Comuna Ciucea, Cluj | 2 mil. RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -660,6 K RON | |
| 12 | 12.PITRICON SRL▲ 1 | Municipiul Gherla, Cluj | 1,6 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 299,9 K RON | |
| 13 | 13.ARONS LIFT SRL▲ 3 | Sat Apahida, Comuna Apahida, Cluj | 1,4 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 27,8 K RON | |
| 14 | 14.CSD CONSTRUCT SRL▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,3 mil. RON▼ 15,3 % | ▼ 15,3 % | 3,1 K RON | |
| 15 | 15.EDIL CONTRACT SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 27 % | ▼ 27 % | -302 K RON | |
| 16 | 16.DACONS IMPORT EXPORT SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 1,2 mil. RON▼ 51,7 % | ▼ 51,7 % | 13,2 K RON | |
| 17 | 17.DURA SOL SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 964,3 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -227,6 K RON | |
| 18 | 18.GER DACH SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 956,6 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | -37,5 K RON | |
| 19 | 19.LOLAS INSTAL SRL▼ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 786 K RON▼ 48,7 % | ▼ 48,7 % | -192,6 K RON | |
| 20 | 20.SAGRADA CONSTRUCT SRL▲ 5 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 703,7 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 20 K RON | |
| 21 | 21.EXPERT INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 518 K RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | -1,9 K RON | |
| 22 | 22.VER BAU EPITOIPARI ES SZOLGALTATO SRL UNGARIA SUCURSALA CLUJ▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 481,9 K RON▼ 55,4 % | ▼ 55,4 % | 60,8 K RON | |
| 23 | 23.NATEX CONSTRUCT SRL▲ 17 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 476,8 K RON▲ 62,6 % | ▲ 62,6 % | 10,6 K RON | |
| 24 | 24.KAGHEMA SRL▲ 32 | Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj | 473,3 K RON▲ 130,2 % | ▲ 130,2 % | 3 K RON | |
| 25 | 25.ABISAL CONSTRUCTII SRL▲ 176 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 448,2 K RON— | — | 30,3 K RON | |
| 26 | 26.LARCONS SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 426,5 K RON▼ 14,3 % | ▼ 14,3 % | -169,3 K RON | |
| 27 | 27.MAC ARGO SRL▲ 15 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 413,4 K RON▲ 41,8 % | ▲ 41,8 % | 3,5 K RON | |
| 28 | 28.3 UP SERV IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 396,5 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 20,9 K RON | |
| 29 | 29.KRISZDEN SRL▲ 17 | Municipiul Gherla, Cluj | 392,7 K RON▲ 44,8 % | ▲ 44,8 % | -26,6 K RON | |
| 30 | 30.INCONSTRUCT SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 390,3 K RON▼ 50,3 % | ▼ 50,3 % | 11,8 K RON | |
| 31 | 31.RUTTRANS EXPLOATARE SA▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 386,5 K RON▼ 66 % | ▼ 66 % | -1 mil. RON | |
| 32 | 32.KVARC SRL▲ 72 | Sat Sâncraiu, Comuna Sâncraiu, Cluj | 386,4 K RON▲ 490,1 % | ▲ 490,1 % | 75,5 K RON | |
| 33 | 33.ECHAPOZ COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 359,2 K RON▼ 22,4 % | ▼ 22,4 % | 97 K RON | |
| 34 | 34.LUTU MIHA CONSTRUCTII SRL▲ 20 | Municipiul Câmpia Turzii, Cluj | 359,1 K RON▲ 62,1 % | ▲ 62,1 % | 140,8 K RON | |
| 35 | 35.COVINSTAL SRL▲ 40 | Sat Coplean, Comuna Caseiu, Cluj | 334,4 K RON▲ 149,1 % | ▲ 149,1 % | 68,5 K RON | |
| 36 | 36.TOP ACTIV SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 329,4 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 94,8 K RON | |
| 37 | 37.CORNEL POP CONSTRUCT SRL▲ 43 | Municipiul Turda, Cluj | 313,3 K RON▲ 167,8 % | ▲ 167,8 % | 39 K RON | |
| 38 | 38.POLIURETAN IZOLATII SRL▲ 43 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 282,2 K RON▲ 144,1 % | ▲ 144,1 % | 16,3 K RON | |
| 39 | 39.ANDOR SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 264,1 K RON▼ 32 % | ▼ 32 % | 52 RON | |
| 40 | 40.TRAVEL OIL SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 250,3 K RON▼ 63,7 % | ▼ 63,7 % | -539,4 K RON | |
| 41 | 41.HIDROMAX SRL▲ 141 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 238 K RON▲ 3.072 % | ▲ 3.072 % | 3,2 K RON | |
| 42 | 42.TERE CONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Dej, Cluj | 232,7 K RON▼ 16,3 % | ▼ 16,3 % | -106,6 K RON | |
| 43 | 43.MR ELIT CONSTRUCT SRL▲ 41 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 231,2 K RON▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 76,1 K RON | |
| 44 | 44.ADQ COM SRL▼ 12 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 225,2 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 3,7 K RON | |
| 45 | 45.SAVIROL SRL▼ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 217,2 K RON▼ 35,3 % | ▼ 35,3 % | 28,3 K RON | |
| 46 | 46.SAGRADA SRL▲ 17 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 208,2 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 58,5 K RON | |
| 47 | 47.AMI GROUP SRL▲ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 207,4 K RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 14,1 K RON | |
| 48 | 48.EBEN EZER SRL▼ 25 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 193 K RON▼ 73,5 % | ▼ 73,5 % | 15,1 K RON | |
| 49 | 49.SIMOVI SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 191,3 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | -56,6 K RON | |
| 50 | 50.JUVE SRL▲ 35 | Municipiul Gherla, Cluj | 189,1 K RON▲ 98,3 % | ▲ 98,3 % | -73,4 K RON | |
| 51 | 51.GEKO ALPIN SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 185,9 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -49,6 K RON | |
| 52 | 52.EXCA TRANS SAN SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 184,2 K RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 48,3 K RON | |
| 53 | 53.PAVIMART SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 182,7 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 7,1 K RON | |
| 54 | 54.NAGEL GRUPPE SRL▼ 23 | Sat Copaceni, Comuna Sănduleşti, Cluj | 180,7 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -137,3 K RON | |
| 55 | 55.CARPATHIA ALPIN SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 170,1 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -28,8 K RON | |
| 56 | 56.MAVO TRANSILVANIA SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 161,4 K RON▼ 43,6 % | ▼ 43,6 % | -74,7 K RON | |
| 57 | 57.CARMENOS CONSTRUCT SRL▲ 2 | Sat Gârbău, Comuna Gârbău, Cluj | 158 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -4,9 K RON | |
| 58 | 58.STABIL AMBIENT SRL▼ 11 | Municipiul Turda, Cluj | 151,9 K RON▼ 41,9 % | ▼ 41,9 % | 4,3 K RON | |
| 59 | 59.RENT CONSTRUCT SRL▼ 37 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 149,1 K RON▼ 80,3 % | ▼ 80,3 % | -197,1 K RON | |
| 60 | 60.2 H CONSTRUCT SRL▼ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 147,4 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | -51,5 K RON | |
| 61 | 61.CRISTIAN MITA SRL▼ 56 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 137,3 K RON▼ 96,5 % | ▼ 96,5 % | -28,4 K RON | |
| 62 | 62.DANYFER SRL▼ 4 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 135,6 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -26,1 K RON | |
| 63 | 63.DAN KEG EXIM SRL▼ 29 | Loc. Huedin, Oraş Huedin, Cluj | 134,2 K RON▼ 63,4 % | ▼ 63,4 % | 19,1 K RON | |
| 64 | 64.BOBTUR TURISM PRODCOM SRL▼ 7 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 133,5 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -149,4 K RON | |
| 65 | 65.COSMI LIFE SRL▼ 4 | Sat Mănăstireni, Comuna Mănăstireni, Cluj | 131,9 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | -3,3 K RON | |
| 66 | 66.KOOS WEBER SRL▲ 98 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 130,3 K RON▲ 671,7 % | ▲ 671,7 % | 21,8 K RON | |
| 67 | 67.CRISCUTA TRANSCOM SRL▼ 18 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 122,3 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | -122,3 K RON | |
| 68 | 68.MALIVEX SRL▼ 4 | Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj | 116,7 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 8,4 K RON | |
| 69 | 69.MATRO SRL▼ 28 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 113,5 K RON▼ 61,1 % | ▼ 61,1 % | -65,4 K RON | |
| 70 | 70.SICOREX SRL▲ 22 | Municipiul Turda, Cluj | 110,3 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 62,8 K RON | |
| 71 | 71.DC AUTO RENT SRL▲ 83 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 110,1 K RON▲ 421,8 % | ▲ 421,8 % | -28,6 K RON | |
| 72 | 72.TRANS NEGRU MDR SRL▲ 15 | Sat Poieni, Comuna Poieni, Cluj | 109,3 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | -15,8 K RON | |
| 73 | 73.R & G COMPANY SRL▲ 99 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 107,3 K RON▲ 738,3 % | ▲ 738,3 % | -75,1 K RON | |
| 74 | 74.SATICONS SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 100,7 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -49,8 K RON | |
| 75 | 75.EDAL SRL▲ 8 | Sat Bogata, Comuna Călărasi, Cluj | 100,4 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -60,8 K RON | |
| 76 | 76.ORIZONT ALPIN SRL▲ 35 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 95,8 K RON▲ 85,4 % | ▲ 85,4 % | 20,6 K RON | |
| 77 | 77.KIROX SRL= | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 80,9 K RON▼ 38,3 % | ▼ 38,3 % | -38,8 K RON | |
| 78 | 78.FIBEN CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Gherla, Cluj | 80,7 K RON▼ 56,4 % | ▼ 56,4 % | -48,9 K RON | |
| 79 | 79.INTEG CONSTRUCT SRL▲ 43 | Sat Floreşti, Comuna Floreşti, Cluj | 78,1 K RON▲ 78,8 % | ▲ 78,8 % | 43,5 K RON | |
| 80 | 80.VERTICALPIN SRL▲ 16 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 77,2 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 13,8 K RON | |
| 81 | 81.C S P 92 SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 76,8 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | -17,7 K RON | |
| 82 | 82.BOB DRAG TRANS SRL▲ 38 | Sat Valea Drăganului, Comuna Poieni, Cluj | 72,1 K RON▲ 63,2 % | ▲ 63,2 % | 25,2 K RON | |
| 83 | 83.HEBEN SERV SRL▲ 22 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 70,4 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | -27,5 K RON | |
| 84 | 84.VISKI CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Luna de Sus, Comuna Floreşti, Cluj | 68,4 K RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | -31,4 K RON | |
| 85 | 85.SANDOR PERMANENT CONSTRUCT SRLnou | Comuna Sic, Cluj | 68 K RON— | — | 426 RON | |
| 86 | 86.PUR IZOLATIE SRL▼ 14 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 66,4 K RON▼ 53,4 % | ▼ 53,4 % | -77 K RON | |
| 87 | 87.COMTAS CONSTRUCT SRL▲ 31 | Municipiul Gherla, Cluj | 65,8 K RON▲ 43,3 % | ▲ 43,3 % | 12,8 K RON | |
| 88 | 88.DEANCUTA SRL▲ 9 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 64,6 K RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -7 K RON | |
| 89 | 89.CIPRIDANA AGROTURISM IMPORT EXPORT SRLnou | Sat Mărisel, Comuna Mărisel, Cluj | 64,2 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 275 RON | |
| 90 | 90.TAS & FILL CONSTRUCT SRL▼ 20 | Municipiul Gherla, Cluj | 60,9 K RON▼ 58,6 % | ▼ 58,6 % | -42,1 K RON | |
| 91 | 91.CLAUS CONSTRUCT SRL▲ 57 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 53,6 K RON▲ 127,2 % | ▲ 127,2 % | 3,2 K RON | |
| 92 | 92.VICRAL SRL▲ 59 | Sat Gilău, Comuna Gilău, Cluj | 52,6 K RON▲ 140,8 % | ▲ 140,8 % | 14,5 K RON | |
| 93 | 93.NED LIN SRL▲ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 50,7 K RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 17,4 K RON | |
| 94 | 94.ROULA CRIS CONSTRUCTII IMPORT EXPORT SRL▲ 59 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 49,4 K RON▲ 134 % | ▲ 134 % | -65,7 K RON | |
| 95 | 95.88 ALEX SRL▲ 4 | Municipiul Gherla, Cluj | 48,3 K RON▼ 28,4 % | ▼ 28,4 % | 16,2 K RON | |
| 96 | 96.TRIFTRANS SRL▲ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,2 K RON▼ 16,4 % | ▼ 16,4 % | -7,2 K RON | |
| 97 | 97.UP&DOWN SRL▲ 31 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 45,1 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | -2,8 K RON | |
| 98 | 98.ANTOMAR SRL▲ 52 | Municipiul Dej, Cluj | 43,8 K RON▲ 100,4 % | ▲ 100,4 % | 5,8 K RON | |
| 99 | 99.ENI CONSTRUCT SRL▲ 34 | Municipiul Dej, Cluj | 43,8 K RON▲ 22,7 % | ▲ 22,7 % | 20 K RON | |
| 100 | 100.TSA CONSTRUCT SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 42,9 K RON▼ 37,3 % | ▼ 37,3 % | -132,7 K RON |