Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., București după cifră de afaceri în 2021
1.782 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 3,8 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,9 mil. RON, iar liderul atinge 524,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 524,5 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 45,4 mil. RON | |
| 2 | 2.SOCIETE GENERALE GLOBAL SOLUTION CENTRE S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 521,8 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 57,5 mil. RON | |
| 3 | 3.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 284,3 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 9,5 mil. RON | |
| 4 | 4.ARRISE LIVE S.R.L.▲ 12 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 158 mil. RON▲ 187,8 % | ▲ 187,8 % | 21,9 mil. RON | |
| 5 | 5.GREENPOINT MANAGEMENT S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 138,5 mil. RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | 2,1 mil. RON | |
| 6 | 6.DSV GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 132 mil. RON▲ 5,7 % | ▲ 5,7 % | 6,1 mil. RON | |
| 7 | 7.RECICLAD'OR S.A.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 129,3 mil. RON▲ 9 % | ▲ 9 % | 11,1 mil. RON | |
| 8 | 8.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 112,2 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 7 mil. RON | |
| 9 | 9.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 92,4 mil. RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 10 | 10.EZUGI RO S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,6 mil. RON— | — | 6,2 mil. RON | |
| 11 | 11.DELOITTE SHARED SERVICES S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 81,5 mil. RON▲ 33,2 % | ▲ 33,2 % | 3,8 mil. RON | |
| 12 | 12.TOTALENERGIES GLOBAL SERVICES BUCHAREST S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 76,6 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | -783,4 K RON | |
| 13 | 13.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 72,2 mil. RON▲ 20,3 % | ▲ 20,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 14 | 14.CLEAN RECYCLE S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 68,6 mil. RON▲ 20,5 % | ▲ 20,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 15 | 15.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 60,5 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 7,6 mil. RON | |
| 16 | 16.ECOSMART UNION S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 52,9 mil. RON▼ 38,4 % | ▼ 38,4 % | -1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.KMG ROMPETROL SERVICES CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 49,2 mil. RON— | — | -303,2 K RON | |
| 18 | 18.CEGEDIM SERVICE CENTER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 48,6 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 4 mil. RON | |
| 19 | 19.PTR LIVE TECHNOLOGIES SRL▲ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,3 mil. RON▲ 125,5 % | ▲ 125,5 % | 5,8 mil. RON | |
| 20 | 20.RLG SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▲ 7 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 42,9 mil. RON▲ 46,5 % | ▲ 46,5 % | 5,6 mil. RON | |
| 21 | 21.AYVENS SERVICE CENTER S.R.L.▲ 3 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 42,4 mil. RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | -3,5 mil. RON | |
| 22 | 22.ECO SYNERGY S.A.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 39,2 mil. RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 4,3 mil. RON | |
| 23 | 23.APS PROPERTY INVESTMENTS S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 37 mil. RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | -42,5 mil. RON | |
| 24 | 24.GREEN RESOURCES MANAGEMENT S.A.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 34,6 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 68,7 K RON | |
| 25 | 25.ECO ANVELOPE SA▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 32,7 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 5,9 mil. RON | |
| 26 | 26.ENVIRO PACK CONSULT S.A.▲ 67 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 32,7 mil. RON▲ 1.008,9 % | ▲ 1.008,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 27 | 27.ECO-ROM AMBALAJE SA▲ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 31,3 mil. RON▲ 24,9 % | ▲ 24,9 % | 2,6 mil. RON | |
| 28 | 28.ECOLOGIC 3R AMBALAJE S.A.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,9 mil. RON▼ 10,5 % | ▼ 10,5 % | 4,6 mil. RON | |
| 29 | 29.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 29,2 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 11,9 mil. RON | |
| 30 | 30.SERVICE HUB SPA MILANO SUCURSALA BUCURESTInou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 29,2 mil. RON— | — | 1,1 mil. RON | |
| 31 | 31.VWR INTERNATIONAL EUROPE SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 28,1 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 1,3 mil. RON | |
| 32 | 32.BENEFIT SEVEN S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,8 mil. RON— | — | -3,7 mil. RON | |
| 33 | 33.AFFINITY TRANSPORT SOLUTIONS SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,5 mil. RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 9,4 mil. RON | |
| 34 | 34.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 26,3 mil. RON▲ 23,2 % | ▲ 23,2 % | 1,3 mil. RON | |
| 35 | 35.ALLSYS ENERGY S.A.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 24,8 mil. RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -1,1 mil. RON | |
| 36 | 36.DKV EURO SERVICE ROMANIA SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 21,7 mil. RON▲ 133,9 % | ▲ 133,9 % | 598 K RON | |
| 37 | 37.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 21,2 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 327,2 K RON | |
| 38 | 38.SRAC CERT SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 20,9 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 5 mil. RON | |
| 39 | 39.ARCWASTE COLLECTION S.R.L.▲ 1.320 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,6 mil. RON— | — | -980,9 K RON | |
| 40 | 40.ECO POSITIVE S.A.▲ 63 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 19,4 mil. RON▲ 636,4 % | ▲ 636,4 % | 4,6 mil. RON | |
| 41 | 41.ORGANIZING SOLUTIONS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 15,2 mil. RON | |
| 42 | 42.EVOLUTION PRODUCTS RO S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 18 mil. RON▲ 25 % | ▲ 25 % | 978,2 K RON | |
| 43 | 43.OPM E-CHARGE S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 6,3 mil. RON | |
| 44 | 44.BRP ENERGY CONSULTING SA▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,5 mil. RON▼ 16,1 % | ▼ 16,1 % | 12,2 mil. RON | |
| 45 | 45.EASYPAY SYSTEM SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 17,2 mil. RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 46 | 46.4PAY SYSTEMS SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 15 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 599,3 K RON | |
| 47 | 47.MORGAN & WEBER SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,3 mil. RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 48 | 48.KPMG DELIVERY CENTER SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 13 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 163,9 K RON | |
| 49 | 49.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 12,8 mil. RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 160,7 K RON | |
| 50 | 50.ECOGRID CONSULTING S.R.L.▼ 21 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 12,4 mil. RON▼ 51,1 % | ▼ 51,1 % | 2,5 mil. RON | |
| 51 | 51.ROMRAZ CONSULTING SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 11,3 mil. RON▲ 137,8 % | ▲ 137,8 % | 2,9 mil. RON | |
| 52 | 52.TRY STAR MANAGEMENT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 10,7 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | -248,5 K RON | |
| 53 | 53.RLG REBAT ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 10,2 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 1,6 mil. RON | |
| 54 | 54.LIVE TERMINALS S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 67,3 % | ▲ 67,3 % | 2,9 mil. RON | |
| 55 | 55.IMPLANT EXPERT SERVICES SRL▲ 170 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,3 mil. RON▲ 986,1 % | ▲ 986,1 % | 368,5 K RON | |
| 56 | 56.GILBARCO VEEDER ROOT S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,6 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 710,3 K RON | |
| 57 | 57.UBER B.V. - FILIALA BUCURESTI S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,4 mil. RON▼ 39,8 % | ▼ 39,8 % | 411,6 K RON | |
| 58 | 58.SOFT SUPORT MANAGEMENT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8 mil. RON— | — | — | 1,9 mil. RON |
| 59 | 59.PIM SOLUTIONS SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,4 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 340,9 K RON | |
| 60 | 60.SCALA EVENTS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 86,4 % | ▲ 86,4 % | 2,7 mil. RON | |
| 61 | 61.H&O AMBIENT SRL▲ 29 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 137,3 % | ▲ 137,3 % | 451 K RON | |
| 62 | 62.VODAFONE EXTERNAL SERVICES S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,2 mil. RON▲ 42,3 % | ▲ 42,3 % | -30,3 K RON | |
| 63 | 63.MILLENNIUM ASSISTANCE SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 6,9 mil. RON▲ 3,8 % | ▲ 3,8 % | 832,7 K RON | |
| 64 | 64.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,6 mil. RON▼ 23 % | ▼ 23 % | 918,1 K RON | |
| 65 | 65.ECOTIC BAT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,5 mil. RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 121,5 K RON | |
| 66 | 66.ODIVAS IMPEX SRL▲ 22 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 6,2 mil. RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 819,2 K RON | |
| 67 | 67.DM INTERNATIONAL COLLECTION SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 6,1 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 110,8 K RON | |
| 68 | 68.DOSITRACKER SRL▲ 45 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 5,9 mil. RON▲ 145,8 % | ▲ 145,8 % | 287,2 K RON | |
| 69 | 69.WORK MANAGEMENT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 5,8 mil. RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 256,6 K RON | |
| 70 | 70.LDA GENIUS SRL▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 328,2 K RON | |
| 71 | 71.AVANADE SOLUTIONS SRL▲ 141 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 408,3 % | ▲ 408,3 % | 3,8 mil. RON | |
| 72 | 72.ALVIAN PARTNERSHIP LIMITED BIRMINGHAM-SUCURSALA BUCURESTI▲ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 103,5 K RON | |
| 73 | 73.DELTA SPEED SOLUTIONS SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 894,6 K RON | |
| 74 | 74.VAULTIS S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,7 mil. RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 1 mil. RON | |
| 75 | 75.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 1,2 mil. RON | |
| 76 | 76.PRESTIGE ART & DESIGN SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 817,2 K RON | |
| 77 | 77.DEUTSCHE MANAGEMENT SERVICE SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 633,4 K RON | |
| 78 | 78.ZEBRA TECHNOLOGIES EUROPE LIMITED BUCKINGHAMSHIRE - SUCURSALA BUCURESTI▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 159,4 K RON | |
| 79 | 79.JUST HR S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,1 mil. RON— | — | — | 642 K RON |
| 80 | 80.LAKSHMI MEDIA SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | -1,7 mil. RON | |
| 81 | 81.ATS ENERGY S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,9 mil. RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 2,7 mil. RON | |
| 82 | 82.BRAINFARM FOR KIDS SRL▼ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | -626,4 K RON | |
| 83 | 83.SW GLOBE HOSTING SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,8 mil. RON— | — | — | -113,8 K RON |
| 84 | 84.ZYK CONCEPT S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 74,7 % | ▲ 74,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 85 | 85.G.A.S. ADMINISTRATIVE SERVICE SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 23,1 % | ▲ 23,1 % | 317,9 K RON | |
| 86 | 86.MOV. it MULTIMEDIA SRL▲ 1.273 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 3,7 mil. RON— | — | 3,7 mil. RON | |
| 87 | 87.RIO DAVER SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 88 | 88.DELTA ÎNMATRICULĂRI S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,7 mil. RON▲ 18,1 % | ▲ 18,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 89 | 89.FILDAS SRL▲ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 821,2 K RON | |
| 90 | 90.MGMENERGO ELECTRO SYSTEMS S.R.L.▲ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 41,3 % | ▲ 41,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 91 | 91.MTIL GROUP DEVELOPMENT SRL▼ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,5 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 35,4 K RON | |
| 92 | 92.KATAVSTEIN CONSULTING S.R.L.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | 3,3 mil. RON | |
| 93 | 93.ECO-ELECTRO-SERVICE SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 190,8 K RON | |
| 94 | 94.NITRO NOBEL GROUP SRL▲ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 32 K RON | |
| 95 | 95.CERTROM SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 629,8 K RON | |
| 96 | 96.VS BUSINESS SOLUTION SRL▲ 10 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 1,2 mil. RON | |
| 97 | 97.ROMANIAN EXPERT CONSULTING SRL▲ 37 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 98 | 98.CIMOLAI PROJECT SRL▼ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 806,6 K RON | |
| 99 | 99.SOCIAL MEDIA GROUP S.R.L.▲ 9 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 857 K RON | |
| 100 | 100.CERVED PROPERTY SERVICES S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | -323,3 K RON |