Top 100 firme — Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a., București după cifră de afaceri în 2018
1.687 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 2,5 mld. RON. Pragul de intrare în top este 2,5 mil. RON, iar liderul atinge 449,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.GENPACT ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 449,3 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 11,3 mil. RON | |
| 2 | 2.UNICREDIT S.P.A. MILANO SUCURSALA BUCURESTI▲ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 221,4 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 6,6 mil. RON | |
| 3 | 3.FEPRA EPR S.A.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 130,1 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 713,1 K RON | |
| 4 | 4.PAYZONE SA= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 118,5 mil. RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 4,3 mil. RON | |
| 5 | 5.DSV GLOBAL BUSINESS SERVICES S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 108 mil. RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | -998,1 K RON | |
| 6 | 6.GARRETT MOTION INTERNATIONAL SERVICES S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 100,4 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 15,9 mil. RON | |
| 7 | 7.TECHNICAL SERVICES GROUP - TSG ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 96,1 mil. RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 3,5 mil. RON | |
| 8 | 8.APS PROPERTY INVESTMENTS S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 77,3 mil. RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | -33 mil. RON | |
| 9 | 9.ROM PACK MANAGEMENT S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 70 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 17,4 mil. RON | |
| 10 | 10.AVANGATE SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 67,5 mil. RON— | — | -2,6 mil. RON | |
| 11 | 11.ALLSYS ENERGY S.A.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 59,6 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | 414,2 K RON | |
| 12 | 12.GOODYEAR OPERATIONS ROMANIA S.R.L.▲ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 55,1 mil. RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 13 | 13.GREENPOINT MANAGEMENT S.A.▲ 21 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 53,2 mil. RON▲ 442,5 % | ▲ 442,5 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.KMG ROMPETROL SERVICES CENTER SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,9 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 386,8 K RON | |
| 15 | 15.BT PRODUCTION GROUP SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 48,1 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 3,3 mil. RON | |
| 16 | 16.FMCG MARKETING & DISTRIBUTIE SRL▲ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 43 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 5,2 mil. RON | |
| 17 | 17.RLG REBAT ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 36 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 76,3 K RON | |
| 18 | 18.ECOLOGIC 3R S.R.L.▼ 5 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 33,8 mil. RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | 4,9 mil. RON | |
| 19 | 19.BENEFIT SYSTEMS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 32,2 mil. RON▲ 120,5 % | ▲ 120,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 20 | 20.TENNECO ROMANIA SERVICES S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 30,1 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 851,9 K RON | |
| 21 | 21.PRICEWATERHOUSECOOPERS SERVICII SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 26,9 mil. RON▲ 24,6 % | ▲ 24,6 % | 5 mil. RON | |
| 22 | 22.AFFINITY TRANSPORT SOLUTIONS SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 26,3 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 8,4 mil. RON | |
| 23 | 23.ECOSMART UNION S.A.▲ 24 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 25,9 mil. RON▲ 300,5 % | ▲ 300,5 % | 997,6 K RON | |
| 24 | 24.EVOLUTION PRODUCTS RO S.R.L.▲ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 23,9 mil. RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 25 | 25.SYNEOS HEALTH ROMANIA S.R.L.▼ 2 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 19,3 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 767,1 K RON | |
| 26 | 26.SRAC CERT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 18,9 mil. RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 2,9 mil. RON | |
| 27 | 27.ECO-ROM AMBALAJE SA▼ 17 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 18,6 mil. RON▼ 71,2 % | ▼ 71,2 % | 1,1 mil. RON | |
| 28 | 28.ECO ANVELOPE SA▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 17,7 mil. RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | -11,2 mil. RON | |
| 29 | 29.BRP ENERGY CONSULTING SA▲ 1 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 17,4 mil. RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | 13,4 mil. RON | |
| 30 | 30.LAUR & LEO COMPANY S.R.L.▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,6 mil. RON▲ 213,6 % | ▲ 213,6 % | 190,6 K RON | |
| 31 | 31.CEGEDIM SERVICE CENTER SRLnou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 16,5 mil. RON▲ 592,5 % | ▲ 592,5 % | 368,1 K RON | |
| 32 | 32.RLG SYSTEMS ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 16,4 mil. RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 3,4 mil. RON | |
| 33 | 33.4PAY SYSTEMS SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,7 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 255,5 K RON | |
| 34 | 34.TORO TELEMARKETING. SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,6 mil. RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 195,3 K RON | |
| 35 | 35.LAT NITROGEN ROMANIA S.R.L.▼ 4 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 13,3 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 197,2 K RON | |
| 36 | 36.SERVICE HUB SPA MILANO SUCURSALA BUCURESTI▼ 1 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 11,9 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 320,8 K RON | |
| 37 | 37.AYVENS SERVICE CENTER S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 11,7 mil. RON— | — | — | -8,7 mil. RON |
| 38 | 38.KPMG DELIVERY CENTER SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 11,5 mil. RON▲ 23,8 % | ▲ 23,8 % | 1,5 mil. RON | |
| 39 | 39.ART DESIGN & PRINTING SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,8 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 3,5 mil. RON | |
| 40 | 40.RECICLAD'OR S.A.▲ 1.202 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 10,4 mil. RON— | — | 388,2 K RON | |
| 41 | 41.INFOPRO DIGITAL AUTOMOTIVE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ▲ 3 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 9,9 mil. RON▲ 40,9 % | ▲ 40,9 % | 187,4 K RON | |
| 42 | 42.OPM E-CHARGE S.R.L.▲ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9,5 mil. RON▲ 108,3 % | ▲ 108,3 % | 5,3 mil. RON | |
| 43 | 43.ECOPIM RECYCLING S.A.▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 9,5 mil. RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 1,6 mil. RON | |
| 44 | 44.PTR LIVE TECHNOLOGIES SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 9 mil. RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 1 mil. RON | |
| 45 | 45.MORGAN & WEBER SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,8 mil. RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | 101,5 K RON | |
| 46 | 46.TOTALENERGIES GLOBAL SERVICES BUCHAREST S.R.L.▲ 1.196 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 8,5 mil. RON— | — | -23,8 mil. RON | |
| 47 | 47.MILLENNIUM ASSISTANCE SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 8,4 mil. RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 1,7 mil. RON | |
| 48 | 48.EZUGI RO S.R.L.▲ 353 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 8,2 mil. RON▲ 3.624,9 % | ▲ 3.624,9 % | 501,1 K RON | |
| 49 | 49.BOOKING.COM (ROMANIA) SRL▼ 9 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 8,1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 3 mil. RON | |
| 50 | 50.TRY STAR MANAGEMENT SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 46,9 K RON | |
| 51 | 51.CLEAN RECYCLE S.A.▲ 834 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,9 mil. RON▲ 14.363,5 % | ▲ 14.363,5 % | 908,4 K RON | |
| 52 | 52.SOLUTIONS 30 EASTERN EUROPE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,8 mil. RON▲ 72,5 % | ▲ 72,5 % | 1 mil. RON | |
| 53 | 53.DM INTERNATIONAL COLLECTION SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 7,5 mil. RON▲ 25,8 % | ▲ 25,8 % | 269,8 K RON | |
| 54 | 54.UBER B.V. - FILIALA BUCURESTI S.R.L.▼ 9 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,4 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 707,2 K RON | |
| 55 | 55.DELOITTE SHARED SERVICES S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,4 mil. RON— | — | — | 230,9 K RON |
| 56 | 56.AC CREATIV CARS S.R.L.▲ 47 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 7,3 mil. RON▲ 340,5 % | ▲ 340,5 % | 55,9 K RON | |
| 57 | 57.DKV EURO SERVICE ROMANIA SRL= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 7,1 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 113,7 K RON | |
| 58 | 58.LDA GENIUS SRLnou | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6,3 mil. RON— | — | 342,4 K RON | |
| 59 | 59.ECOLOGIC 3R AMBALAJE S.A.▲ 1.183 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 6 mil. RON— | — | 736 K RON | |
| 60 | 60.MARBO TRADE SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,9 mil. RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 692,3 K RON | |
| 61 | 61.ONSTAR CONNECTED SERVICES SRL▲ 714 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,7 mil. RON▲ 6.808,4 % | ▲ 6.808,4 % | 709,9 K RON | |
| 62 | 62.DELTA SPEED SOLUTIONS SRL▼ 23 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,4 mil. RON▼ 36,2 % | ▼ 36,2 % | 412,8 K RON | |
| 63 | 63.VODAFONE EXTERNAL SERVICES S.R.L.▲ 37 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 5,3 mil. RON▲ 209,7 % | ▲ 209,7 % | 1,3 mil. RON | |
| 64 | 64.WORK MANAGEMENT SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 744,5 K RON | |
| 65 | 65.PIM SOLUTIONS SRL▼ 17 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,7 mil. RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | 50,3 K RON | |
| 66 | 66.ROMRAZ CONSULTING SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 4,6 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 602,2 K RON | |
| 67 | 67.ORGANIZING SOLUTIONS SRL▲ 126 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,5 mil. RON▲ 549,8 % | ▲ 549,8 % | 4,3 mil. RON | |
| 68 | 68.UNICA INTERNATIONAL SHOES SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,5 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -810,8 K RON | |
| 69 | 69.G.A.S. ADMINISTRATIVE SERVICE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,4 mil. RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 483,7 K RON | |
| 70 | 70.CERVED PROPERTY SERVICES S.R.L.▼ 18 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 mil. RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | -136,3 K RON | |
| 71 | 71.LIVE GAMING PRODUCTIONS SRL▲ 232 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 4,3 mil. RON▲ 1.126,8 % | ▲ 1.126,8 % | 554,5 K RON | |
| 72 | 72.DEUTSCHE MANAGEMENT SERVICE SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4,2 mil. RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 551 K RON | |
| 73 | 73.AUTOMATIC SERV SRL▲ 665 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 4 mil. RON▲ 4.207,2 % | ▲ 4.207,2 % | -327,9 K RON | |
| 74 | 74.ROPOT DEVELOPMENT SRL▲ 12 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,8 mil. RON▲ 58 % | ▲ 58 % | -189,2 K RON | |
| 75 | 75.OMICRON SERVICE SRL▼ 3 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 507,8 K RON | |
| 76 | 76.DI-BAS MOTORS SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,6 mil. RON▲ 43,2 % | ▲ 43,2 % | 302,9 K RON | |
| 77 | 77.KTE CO. INDUSTRY SRLnou | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,4 mil. RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 543 K RON | |
| 78 | 78.PIATA DRUMUL TABEREI SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 3,4 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 146,2 K RON | |
| 79 | 79.MULTI PROFESSIONAL SOLUTIONS SRL▲ 13 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 79,4 % | ▲ 79,4 % | 1,4 mil. RON | |
| 80 | 80.ECO SYNERGY S.A.▲ 1.162 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON— | — | 74 K RON | |
| 81 | 81.EVENT TECHNOLOGY AV SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 870,7 K RON | |
| 82 | 82.BROADHURST INDUSTRIAL MANAGEMENT SRL= | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,3 mil. RON▲ 29,9 % | ▲ 29,9 % | 505,1 K RON | |
| 83 | 83.OGRE EVENTS SRL▼ 19 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,3 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 239,4 K RON | |
| 84 | 84.ECOTIC BAT SRL▲ 76 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 227,7 % | ▲ 227,7 % | 559,6 K RON | |
| 85 | 85.MTIL GROUP DEVELOPMENT SRL▼ 16 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3,2 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 23,8 K RON | |
| 86 | 86.LED EXPERT MARKETING SRL▲ 28 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 856,3 K RON | |
| 87 | 87.NEW STAR SERVICES SRL▼ 7 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 435,6 K RON | |
| 88 | 88.ODIVAS IMPEX SRL▼ 11 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 3,1 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 347,8 K RON | |
| 89 | 89.PRONTO OIL SRL▼ 2 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 812,1 K RON | |
| 90 | 90.VAULTIS S.R.L.▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 3 mil. RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 1,1 mil. RON | |
| 91 | 91.HOTELZON ROMANIA SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,9 mil. RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 173,2 K RON | |
| 92 | 92.ARRISE LIVE S.R.L.nou | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,8 mil. RON— | — | — | 1 mil. RON |
| 93 | 93.CIMOLAI PROJECT SRL▼ 18 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,8 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 227,8 K RON | |
| 94 | 94.CERTROM SRL▼ 15 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,7 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 564,8 K RON | |
| 95 | 95.ALVIAN PARTNERSHIP LIMITED BIRMINGHAM-SUCURSALA BUCURESTI▼ 49 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 2,6 mil. RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -499 K RON | |
| 96 | 96.TONIC ADVERTISING SRL▲ 8 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 463 K RON | |
| 97 | 97.DELOR SUPORT&SERV SRLnou | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 2,6 mil. RON▲ 239,9 % | ▲ 239,9 % | 16,6 K RON | |
| 98 | 98.MABEL CONCERT SRL▼ 20 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 2,5 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 611,1 K RON | |
| 99 | 99.ZEBRA TECHNOLOGIES EUROPE LIMITED BUCKINGHAMSHIRE - SUCURSALA BUCURESTI▼ 14 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 109,2 K RON | |
| 100 | 100.RIO DAVER SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 2,5 mil. RON▲ 39,8 % | ▲ 39,8 % | 453,7 K RON |