Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Brașov după cifră de afaceri în 2019
85 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 85 cumulează 160,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 44,4 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MASIFPANEL S.R.L.= | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 44,4 mil. RON▼ 11,4 % | ▼ 11,4 % | -3 mil. RON | |
| 2 | 2.SEZAR FOREST SRL= | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 32,6 mil. RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | 1,7 mil. RON | |
| 3 | 3.DIP & GIP SRL= | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 25,8 mil. RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 2,5 mil. RON | |
| 4 | 4.FOREX SRL▲ 1 | Oraş Ghimbav, Braşov | 10,3 mil. RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 4,6 mil. RON | |
| 5 | 5.ELLY & ANA CONSTRUCT SRL▼ 1 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 10,1 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1 mil. RON | |
| 6 | 6.VASCO FOREST SRL= | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 8,4 mil. RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 321,3 K RON | |
| 7 | 7.ANATCO PROD SRLnou | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 4,6 mil. RON— | — | 1 mil. RON | |
| 8 | 8.BANDI INDUSTRY SRL= | Municipiul Săcele, Braşov | 4,6 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 25,7 K RON | |
| 9 | 9.TOB-SAX SRL▲ 3 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 2 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 17,7 K RON | |
| 10 | 10.GRAESKO PROD SRL▲ 1 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 1,8 mil. RON▼ 20,9 % | ▼ 20,9 % | 448,8 K RON | |
| 11 | 11.TOBALIS DEB SRL▲ 4 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 1,6 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 11,7 K RON | |
| 12 | 12.CRIS-LAURENȚIU GENERIC S.R.L.nou | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 1,4 mil. RON— | — | — | 1,6 K RON |
| 13 | 13.PATRON IMPEX SRL▼ 3 | Sat Ticusu Vechi, Comuna Ticusu, Braşov | 1,3 mil. RON▼ 44,1 % | ▼ 44,1 % | -186,4 K RON | |
| 14 | 14.NELSICOM PROD SRL= | Sat Ucea de Sus, Comuna Ucea, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 1,9 K RON | |
| 15 | 15.ADYTI FOREST SRL▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,1 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -54,4 K RON | |
| 16 | 16.GELMAR PROD SRL▲ 3 | Comuna Vulcan, Braşov | 965,8 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 44,3 K RON | |
| 17 | 17.FOREST JAN SRL▲ 1 | Sat Holbav, Comuna Holbav, Braşov | 919,6 K RON▼ 14,9 % | ▼ 14,9 % | 206,3 K RON | |
| 18 | 18.GLOBAL ORMAN SRL▼ 2 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 902 K RON▼ 32,5 % | ▼ 32,5 % | 100,1 K RON | |
| 19 | 19.JONI TIMBER SRL▲ 4 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 815,5 K RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | 26,6 K RON | |
| 20 | 20.GATER COM 2018 S.R.L.▲ 42 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 807,6 K RON— | — | 81,5 K RON | |
| 21 | 21.VALENTIN IMPEX SRL= | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 659,5 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -23,5 K RON | |
| 22 | 22.INTERVIDA COM SRL▲ 4 | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 644,5 K RON▲ 90,3 % | ▲ 90,3 % | 328,3 K RON | |
| 23 | 23.GEAMBASII SRL▼ 1 | Sat Holbav, Comuna Holbav, Braşov | 550,9 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 5,5 K RON | |
| 24 | 24.ROJUB WOOD SRL▲ 8 | Municipiul Codlea, Braşov | 423,3 K RON▲ 148,5 % | ▲ 148,5 % | 92,8 K RON | |
| 25 | 25.RONESANS SRL▼ 18 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 399,9 K RON▼ 92,6 % | ▼ 92,6 % | 8,6 mil. RON | |
| 26 | 26.BERSON PROBER SRL▼ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 399,6 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -29,7 K RON | |
| 27 | 27.ALFAPIN SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 267,4 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 22 K RON | |
| 28 | 28.DG WOODEN HOUSE SRL▲ 10 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 252,9 K RON▲ 160,5 % | ▲ 160,5 % | 80,7 K RON | |
| 29 | 29.SILVOGARCA S.R.L.nou | Sat Vama Buzăului, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 214,9 K RON— | — | — | 4,7 K RON |
| 30 | 30.IMPACT SIL SRL▲ 3 | Municipiul Braşov, Braşov | 144,1 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 573 RON | |
| 31 | 31.TRANS PUSCARIU SRL▲ 9 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 120,1 K RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 36,6 K RON | |
| 32 | 32.MOBILA GAM S.R.L.▲ 9 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 108,8 K RON▲ 23,3 % | ▲ 23,3 % | 68,7 K RON | |
| 33 | 33.BRÂNCOVEANU FOREST SRL▲ 2 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 104,8 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | 70,6 K RON | |
| 34 | 34.ROHO WOOD SRL▼ 4 | Sat Barcut, Comuna Soars, Braşov | 87,4 K RON▼ 61,6 % | ▼ 61,6 % | -74,9 K RON | |
| 35 | 35.RIL INVEST SRL▲ 1 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 84 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -6,3 K RON | |
| 36 | 36.ADFOR MIO SRL▲ 7 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 80,1 K RON▲ 13,9 % | ▲ 13,9 % | 4,4 K RON | |
| 37 | 37.IAZUL MORII SRL▼ 3 | Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 79,2 K RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 4,9 K RON | |
| 38 | 38.STENGEL HOLZ SRL▲ 7 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 60,7 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 2,1 K RON | |
| 39 | 39.TOUR DECEBAL SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 37,4 K RON— | — | 18 K RON | |
| 40 | 40.ARBASIGMAR SRL▲ 9 | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 32 K RON▲ 25,6 % | ▲ 25,6 % | 14,3 K RON | |
| 41 | 41.AGAS EXPERT S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 26,9 K RON— | — | — | 10,4 K RON |
| 42 | 42.COLŢUL BĂLĂCENII SRL▲ 2 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 25,9 K RON▼ 62,6 % | ▼ 62,6 % | -9,3 K RON | |
| 43 | 43.UCISOARA PROD SRL▲ 5 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 23,1 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -11,5 K RON | |
| 44 | 44.ANFEDADI SRL▲ 8 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 23 K RON▲ 145,1 % | ▲ 145,1 % | 16,9 K RON | |
| 45 | 45.VER ABIES WOOD SRL▲ 17 | Municipiul Braşov, Braşov | 20,9 K RON— | — | 3,1 K RON | |
| 46 | 46.PAUL WOOD SRL= | Municipiul Codlea, Braşov | 19,6 K RON▼ 48,5 % | ▼ 48,5 % | -44,5 K RON | |
| 47 | 47.ALBA CINCU SRL▲ 14 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 14,4 K RON▲ 9.302,6 % | ▲ 9.302,6 % | -44,8 K RON | |
| 48 | 48.MIRAMONTI SRL▼ 9 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 13,8 K RON▼ 85,4 % | ▼ 85,4 % | -5,2 K RON | |
| 49 | 49.BANZIC PREST SRL▲ 1 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 12,2 K RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 773 RON | |
| 50 | 50.ALMACON SRL▼ 30 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 11,5 K RON▼ 98,4 % | ▼ 98,4 % | -50,7 K RON | |
| 51 | 51.DORA FORST SRL▲ 3 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 10,2 K RON▲ 107,8 % | ▲ 107,8 % | 4,1 K RON | |
| 52 | 52.TOMA BREAZA SRL▼ 27 | Comuna Lisa, Braşov | 9,5 K RON▼ 97,7 % | ▼ 97,7 % | -66,4 K RON | |
| 53 | 53.GABYCRYS DREAMS SRL▼ 6 | Municipiul Braşov, Braşov | 7,7 K RON▼ 76,2 % | ▼ 76,2 % | -32,3 K RON | |
| 54 | 54.FEDERAL FOREST 2012 SRL▼ 41 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 6,9 K RON▼ 99,6 % | ▼ 99,6 % | -22,6 K RON | |
| 55 | 55.ABSOLVENTUL SRL▼ 13 | Municipiul Codlea, Braşov | 6,8 K RON▼ 92,1 % | ▼ 92,1 % | -6,7 K RON | |
| 56 | 56.MAREX SERV SRL▼ 19 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 4,5 K RON▼ 95,7 % | ▼ 95,7 % | -106,1 K RON | |
| 57 | 57.ATELIER VELM S.R.L.▼ 6 | Municipiul Săcele, Braşov | 3,9 K RON▼ 69,4 % | ▼ 69,4 % | 1,6 K RON | |
| 58 | 58.LEMEX-PROD SRL▼ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 2,4 K RON▼ 68,8 % | ▼ 68,8 % | -30,2 K RON | |
| 59 | 59.VINISTEL SRLnou | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 1,5 K RON— | — | -9,6 K RON | |
| 60 | 60.BRADUL ARGINTIU SRL▼ 33 | Municipiul Săcele, Braşov | 1 K RON▼ 99,7 % | ▼ 99,7 % | -9,2 K RON | |
| 61 | 61.TEO & MIN FOR SRL▼ 4 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 629 RON▼ 82 % | ▼ 82 % | -1,9 K RON | |
| 62 | 62.STEMMER PRODUCT SRL= | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 337 RON— | — | -4,1 K RON | |
| 63 | 63.LEMN INVEST SRL▼ 3 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 300 RON0,0% | 0,0% | 1,5 K RON | |
| 64 | 64.I.L.2000 SRL▼ 2 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0 RON— | — | -800 RON | |
| 65 | 65.SKHIPP TEX SRLnou | Municipiul Săcele, Braşov | 0 RON— | — | -336 RON | |
| 66 | 66.MAXINOVA INVEST SRL▼ 4 | Comuna Prejmer, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 67 | 67.EUROLEMN SRL▼ 5 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0 RON— | — | -528 RON | |
| 68 | 68.PROLIGNA EXIM SRLnou | Sat Budila, Comuna Budila, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.W.I.W.PROD RO SRL▼ 38 | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,5 mil. RON | |
| 70 | 70.TECHNOTACT CO. SRL▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 71 | 71.EVERET G.N. SRL▼ 9 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.ALBA SRL▼ 10 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.RON LIMITED SRL▼ 11 | Comuna Bod, Braşov | 0 RON— | — | -82,4 K RON | |
| 74 | 74.GRECU FOREST SRL▼ 12 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 75 | 75.PALEX FOREX SRL▼ 13 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 76 | 76.PINUX LEMN SRL▼ 14 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 77 | 77.MAAD SPOREX SRL▼ 15 | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 0 RON— | — | -282 RON | |
| 78 | 78.GEANYDOR SRL▼ 16 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.BUCIUM FOREST SRL▼ 17 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.ANTOGIN LEMN SRL▼ 18 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 81 | 81.VD SAWMILL SRL▼ 19 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0 RON— | — | 3,7 K RON | |
| 82 | 82.TIMBER TOYS S.R.L.nou | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | — | -3,5 K RON |
| 83 | 83.VLADAN FOREST S.R.L.nou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0 RON— | — | — | -652 RON |
| 84 | 84.PRAXA-CO SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 85 | 85.POPLEMN SRL▼ 27 | Sat Mărgineni, Comuna Hârseni, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -856 RON |