Top 100 firme — Prelucrarea și finisarea lemnului, Brașov după cifră de afaceri în 2015
96 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 96 cumulează 249,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 69,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MASIFPANEL S.R.L.= | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 69,5 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 5 mil. RON | |
| 2 | 2.DIP & GIP SRL= | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 32,5 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 3 | 3.CHEILE GRADISTEI SRL= | Municipiul Braşov, Braşov | 29,2 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 9,3 mil. RON | |
| 4 | 4.RONESANS SRL▲ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 24,8 mil. RON▲ 108,8 % | ▲ 108,8 % | -876,2 K RON | |
| 5 | 5.ABATE PANEL SRL▲ 2 | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 15,4 mil. RON▲ 76,6 % | ▲ 76,6 % | 581,5 K RON | |
| 6 | 6.FOREX SRL▼ 1 | Oraş Ghimbav, Braşov | 14,3 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 112,6 K RON | |
| 7 | 7.SEZAR FOREST SRL▼ 3 | Sat Ileni, Comuna Mândra, Braşov | 10,9 mil. RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.W.I.W.PROD RO SRL= | Sat Cincşor, Comuna Voila, Braşov | 9,2 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.BANDI INDUSTRY SRL▲ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 6,8 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 402,9 K RON | |
| 10 | 10.VASCO FOREST SRL▲ 1 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 5,5 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 334,9 K RON | |
| 11 | 11.PATRON IMPEX SRL▲ 1 | Sat Ticusu Vechi, Comuna Ticusu, Braşov | 4,6 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 425,5 K RON | |
| 12 | 12.ANATCO PROD SRL▼ 3 | Sat Feldioara, Comuna Feldioara, Braşov | 3,9 mil. RON▼ 47,7 % | ▼ 47,7 % | 593,3 K RON | |
| 13 | 13.TOBALIS DEB SRL▲ 1 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 2,1 mil. RON▼ 25,4 % | ▼ 25,4 % | 165,4 K RON | |
| 14 | 14.TOB-SAX SRL▲ 3 | Sat Poiana Mărului, Comuna Poiana Mărului, Braşov | 1,9 mil. RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 233,8 K RON | |
| 15 | 15.LEMN INVEST SRL▲ 3 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 1,7 mil. RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 141,2 K RON | |
| 16 | 16.T.C.I. GENERAL GRUP SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 1,5 mil. RON▼ 10,7 % | ▼ 10,7 % | 1,1 K RON | |
| 17 | 17.BRADUL ARGINTIU SRL▼ 1 | Municipiul Săcele, Braşov | 1,4 mil. RON▼ 24,5 % | ▼ 24,5 % | 12,1 K RON | |
| 18 | 18.GRAESKO PROD SRL▲ 4 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 1,4 mil. RON▲ 65,1 % | ▲ 65,1 % | 438,5 K RON | |
| 19 | 19.NELSICOM PROD SRL▲ 2 | Sat Ucea de Sus, Comuna Ucea, Braşov | 1,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 20,5 K RON | |
| 20 | 20.TOMA BREAZA SRL▲ 5 | Comuna Lisa, Braşov | 1 mil. RON▲ 34,3 % | ▲ 34,3 % | 112,6 K RON | |
| 21 | 21.GELMAR PROD SRL▲ 2 | Comuna Vulcan, Braşov | 940,4 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 100,4 K RON | |
| 22 | 22.ALABASTRU SRL▼ 9 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 912,5 K RON▼ 71,5 % | ▼ 71,5 % | -3,9 mil. RON | |
| 23 | 23.GLOBAL ORMAN SRL▲ 3 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 763,4 K RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 2,4 K RON | |
| 24 | 24.ALBA CINCU SRL▼ 4 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 743,2 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 11,5 K RON | |
| 25 | 25.REGALO FOREST SRL▲ 17 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 655,8 K RON▲ 265,3 % | ▲ 265,3 % | 233,2 K RON | |
| 26 | 26.VALENTIN IMPEX SRL▼ 2 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 525,4 K RON▼ 30,7 % | ▼ 30,7 % | -16,1 K RON | |
| 27 | 27.ALMACON SRL▲ 4 | Sat Copăcel, Comuna Hârseni, Braşov | 513,7 K RON▲ 63,6 % | ▲ 63,6 % | 28,1 K RON | |
| 28 | 28.PROFILIS TOTAL SRLnou | Sat Dejani, Comuna Recea, Braşov | 482,7 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | 52,6 K RON | |
| 29 | 29.LEMN ROTUND CALIBRAT S.R.L.▲ 8 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 469,6 K RON▲ 95,7 % | ▲ 95,7 % | 78,9 K RON | |
| 30 | 30.INTERVIDA COM SRLnou | Loc. Tohanu Nou, Oraş Zărneşti, Braşov | 385,4 K RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 72,2 K RON | |
| 31 | 31.GEAMBASII SRL▲ 8 | Sat Holbav, Comuna Holbav, Braşov | 355,5 K RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 18,8 K RON | |
| 32 | 32.VAMALEMS SRL▲ 37 | Municipiul Braşov, Braşov | 314,7 K RON— | — | -105,8 K RON | |
| 33 | 33.TEO & MIN FOR SRL▼ 4 | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 312 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | 578 RON | |
| 34 | 34.ABSOLVENTUL SRL▲ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 311,3 K RON▲ 27,5 % | ▲ 27,5 % | 50,9 K RON | |
| 35 | 35.FEDERAL FOREST 2012 SRL▼ 5 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 308,4 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | 3,1 K RON | |
| 36 | 36.YMILROM PROD SRL▼ 8 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 257,8 K RON▼ 29,5 % | ▼ 29,5 % | -24,9 K RON | |
| 37 | 37.MAREX SERV SRL▲ 1 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 254,5 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 94,1 K RON | |
| 38 | 38.FOREST JAN SRL▼ 4 | Sat Holbav, Comuna Holbav, Braşov | 254,1 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 38,4 K RON | |
| 39 | 39.GABYCRYS DREAMS SRL▲ 30 | Municipiul Braşov, Braşov | 206,9 K RON— | — | 11,6 K RON | |
| 40 | 40.ADYTI FOREST SRL▲ 26 | Municipiul Braşov, Braşov | 199,5 K RON▲ 2.772,4 % | ▲ 2.772,4 % | 28 K RON | |
| 41 | 41.BANZIC WOOD SRL▼ 6 | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 161,1 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 97,3 K RON | |
| 42 | 42.KTEH COM SRL▲ 1 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 143,7 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 54,7 K RON | |
| 43 | 43.PAUL WOOD SRL▼ 2 | Municipiul Codlea, Braşov | 139,7 K RON▼ 28,9 % | ▼ 28,9 % | -4,3 K RON | |
| 44 | 44.BERSON PROBER SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 138,3 K RON— | — | — | -6,6 K RON |
| 45 | 45.MIRAMONTI SRL▼ 13 | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 135,6 K RON▼ 52 % | ▼ 52 % | -7,5 K RON | |
| 46 | 46.DORA FORST SRL▼ 13 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 96,8 K RON▼ 65,4 % | ▼ 65,4 % | 26,8 K RON | |
| 47 | 47.POPLEMN SRL▼ 7 | Sat Mărgineni, Comuna Hârseni, Braşov | 77,5 K RON▼ 63 % | ▼ 63 % | -57,7 K RON | |
| 48 | 48.RON LIMITED SRL▲ 3 | Comuna Bod, Braşov | 75,4 K RON▲ 87 % | ▲ 87 % | -72,2 K RON | |
| 49 | 49.VER ABIES WOOD SRLnou | Municipiul Braşov, Braşov | 71,9 K RON— | — | — | 1,6 K RON |
| 50 | 50.STENGEL HOLZ SRL▲ 3 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 61,2 K RON▲ 79,1 % | ▲ 79,1 % | -6,2 K RON | |
| 51 | 51.LARICI SRL▼ 24 | Comuna Tărlungeni, Braşov | 56,9 K RON▼ 88,5 % | ▼ 88,5 % | -46,1 K RON | |
| 52 | 52.TRANS PUSCARIU SRLnou | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 52,7 K RON— | — | 8,1 K RON | |
| 53 | 53.BRÂNCOVEANU FOREST SRLnou | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 52,7 K RON— | — | — | 29,1 K RON |
| 54 | 54.TRANSERB OAK S.R.L.▲ 15 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 38,1 K RON— | — | -14,7 K RON | |
| 55 | 55.ANKARA KERESTE SRL▲ 14 | Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, Braşov | 37,9 K RON— | — | -31,1 K RON | |
| 56 | 56.RIL INVEST SRL▲ 5 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 32,8 K RON▲ 108,9 % | ▲ 108,9 % | -6,3 K RON | |
| 57 | 57.TOUR DECEBAL SRL▼ 11 | Municipiul Braşov, Braşov | 30,4 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | 34,4 K RON | |
| 58 | 58.BUCIUM FOREST SRL▼ 14 | Sat Bucium, Comuna Şinca, Braşov | 29,8 K RON▼ 67,4 % | ▼ 67,4 % | -8 K RON | |
| 59 | 59.ANFEDADI SRL▼ 3 | Sat Colonia 1 Mai, Comuna Vulcan, Braşov | 24,7 K RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 1,7 K RON | |
| 60 | 60.IAZUL MORII SRL▼ 3 | Comuna Dumbrăviţa, Braşov | 21,5 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | -3,3 K RON | |
| 61 | 61.PAURAM SRL▼ 7 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 21,4 K RON▼ 31,7 % | ▼ 31,7 % | 15,5 K RON | |
| 62 | 62.LEMEX-PROD SRL▼ 3 | Municipiul Săcele, Braşov | 15,6 K RON▼ 21,2 % | ▼ 21,2 % | -17,5 K RON | |
| 63 | 63.SKHIPP TEX SRL▲ 5 | Municipiul Săcele, Braşov | 13,4 K RON▲ 2.001,4 % | ▲ 2.001,4 % | 9,7 K RON | |
| 64 | 64.ADFOR MIO SRL= | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 13,2 K RON▲ 78,1 % | ▲ 78,1 % | -14,3 K RON | |
| 65 | 65.ARBASIGMAR SRLnou | Sat Racoş, Comuna Racoş, Braşov | 11,9 K RON— | — | — | -3,9 K RON |
| 66 | 66.BANZIC PREST SRL▼ 16 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 8 K RON▼ 82,3 % | ▼ 82,3 % | -11,6 K RON | |
| 67 | 67.ALFAPIN SRL▼ 2 | Municipiul Făgăraş, Braşov | 6,2 K RON▼ 11,3 % | ▼ 11,3 % | -15,3 K RON | |
| 68 | 68.GEANYDOR SRL▼ 8 | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 5,8 K RON▼ 68,9 % | ▼ 68,9 % | -17,8 K RON | |
| 69 | 69.COLŢUL BĂLĂCENII SRLnou | Sat Sâmbata de Sus, Comuna Sâmbăta de Sus, Braşov | 3,4 K RON— | — | — | -888 RON |
| 70 | 70.SETTEBELLO SRL▼ 1 | Sat Lisa, Comuna Lisa, Braşov | 2,5 K RON— | — | -1,6 K RON | |
| 71 | 71.UCISOARA PROD SRL▼ 4 | Loc. Victoria, Oraş Victoria, Braşov | 2,3 K RON▼ 54,2 % | ▼ 54,2 % | -1,3 K RON | |
| 72 | 72.ELBIMAR SRL▼ 25 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,2 K RON | |
| 73 | 73.I.L.2000 SRL▼ 11 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -3,9 K RON | |
| 74 | 74.MOBILA GAM S.R.L.▼ 16 | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -61,4 K RON | |
| 75 | 75.MAXINOVA INVEST SRL▼ 6 | Comuna Prejmer, Braşov | 0 RON— | — | -1,6 K RON | |
| 76 | 76.EUROLEMN SRL▼ 7 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0 RON— | — | -2,5 K RON | |
| 77 | 77.GIGEL SRL▼ 8 | Loc. Râşnov, Oraş Râşnov, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 78 | 78.TECHNOTACT CO. SRL▼ 9 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 79 | 79.EVERET G.N. SRL▼ 10 | Oraş Ghimbav, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 80 | 80.ALBA SRL▼ 11 | Sat Zizin, Comuna Tărlungeni, Braşov | 0 RON— | — | -2,2 K RON | |
| 81 | 81.STEMMER PRODUCT SRL▼ 12 | Sat Sânpetru, Comuna Sânpetru, Braşov | 0 RON— | — | -40,7 K RON | |
| 82 | 82.VALECO TIMPLARIE SRLnou | Sat Tărlungeni, Comuna Tărlungeni, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 83 | 83.GRECU FOREST SRL▼ 14 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON— | — | -50 RON | |
| 84 | 84.PALEX FOREX SRL▼ 21 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,3 K RON | |
| 85 | 85.PINUX LEMN SRL▼ 37 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -41,5 K RON | |
| 86 | 86.MAAD SPOREX SRL▼ 17 | Sat Acris, Comuna Vama Buzăului, Braşov | 0 RON— | — | -4,1 K RON | |
| 87 | 87.DECO LEMN SRL▼ 18 | Municipiul Codlea, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 88 | 88.PLAIUL DOAMNEI SRLnou | Comuna Poiana Mărului, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 89 | 89.MEDALIA COM SRL▼ 20 | Comuna Ormeniş, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 90 | 90.JOB LEMN SRL▼ 21 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 91 | 91.OTTO FOREST SRL▼ 22 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 92 | 92.BETULA PENDULA SRL▼ 23 | Municipiul Săcele, Braşov | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 93 | 93.DUTZ & MIRA 78 SRL▼ 24 | Sat Vulcan, Comuna Vulcan, Braşov | 0 RON— | — | -7,7 K RON | |
| 94 | 94.ANDY & CALI COMPANY SRLnou | Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, Braşov | 0 RON— | — | — | -696 RON |
| 95 | 95.KADIRNUR FOREST SRL▼ 80 | Sat Sercaia, Comuna Şercaia, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -61,4 K RON | |
| 96 | 96.ANTOGIN LEMN SRL▼ 44 | Sat Breaza, Comuna Lisa, Braşov | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -1,1 K RON |