Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Bistrița-Năsăud după cifră de afaceri în 2010
390 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 81,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 118 K RON, iar liderul atinge 23,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MET&MET SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 23,1 mil. RON▼ 18,7 % | ▼ 18,7 % | 592,2 K RON | |
| 2 | 2.DORIS AGROCONS SRL= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 7,2 mil. RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 84,7 K RON | |
| 3 | 3.HOTEL COROANA DE AUR SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,3 mil. RON▼ 17 % | ▼ 17 % | 58,4 K RON | |
| 4 | 4.BANCOST GROUP SRL▲ 5 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 6,2 K RON | |
| 5 | 5.BISTRITA SA= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,7 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 48,1 K RON | |
| 6 | 6.LORDINU SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,3 mil. RON▲ 23,6 % | ▲ 23,6 % | 7,3 K RON | |
| 7 | 7.EL'ARENAL SRL▲ 262 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 2,1 mil. RON▲ 18.633,5 % | ▲ 18.633,5 % | 37,4 K RON | |
| 8 | 8.EUROLUX INEUL SRL▲ 4 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 52 K RON | |
| 9 | 9.TONIGHT SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,9 mil. RON▼ 21,7 % | ▼ 21,7 % | 10,3 K RON | |
| 10 | 10.ADRIANCONS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 43 K RON | |
| 11 | 11.PRODIND SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,4 mil. RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | 10,8 K RON | |
| 12 | 12.FLAMENCO H & R SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 6,3 K RON | |
| 13 | 13.UNIVERS TRANS SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 48,5 K RON | |
| 14 | 14.PAN-ADIDAN SRL▲ 1 | Sat Ciceu-Giurgeşti, Comuna Ciceu-Giurgeşti, Bistriţa-Năsăud | 910,2 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -692 RON | |
| 15 | 15.BANU PROD.COM. SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 813,6 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | -324 RON | |
| 16 | 16.COMPLEX DECEBAL S.R.L.▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 793,9 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 57 K RON | |
| 17 | 17.INTEGRAL SERVICE-TRIFAN SRL▲ 3 | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 731,8 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 69,8 K RON | |
| 18 | 18.POWER RING PRODIMPEX SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 656,1 K RON▲ 64,6 % | ▲ 64,6 % | -36 K RON | |
| 19 | 19.CORA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 628,2 K RON▼ 14,8 % | ▼ 14,8 % | 22,8 K RON | |
| 20 | 20.BALNEOVITA TOUR SRLnou | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 625,7 K RON— | — | — | 3,4 K RON |
| 21 | 21.AESTHETICS GROUP SRL▼ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 589,1 K RON▼ 43,9 % | ▼ 43,9 % | 2,2 K RON | |
| 22 | 22.HIPPARION SRL▲ 20 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 585,3 K RON▲ 58,7 % | ▲ 58,7 % | -49,9 K RON | |
| 23 | 23.NICOLE IMEX SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 569,5 K RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 57 K RON | |
| 24 | 24.YOROGO CAFE SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 561 K RON— | — | — | 26,1 K RON |
| 25 | 25.HEBE SA▼ 21 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 552,9 K RON▼ 83,4 % | ▼ 83,4 % | -394,9 K RON | |
| 26 | 26.GRIGORIO-MERY COM SRL▲ 11 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 541,3 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 22,7 K RON | |
| 27 | 27.ALFA SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 497,6 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 1,4 K RON | |
| 28 | 28.DELY SRL▲ 1 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 494,6 K RON▼ 15,4 % | ▼ 15,4 % | -116,4 K RON | |
| 29 | 29.IZVORUL LUNCA SERVCOM SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 492,3 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -9,5 K RON | |
| 30 | 30.TIAPANICRIS SRL▼ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 489,7 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | -66,3 K RON | |
| 31 | 31.DANYRA TREND SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 488,5 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 3,9 K RON | |
| 32 | 32.COR-ADYANA SRL= | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 487,1 K RON▼ 3,5 % | ▼ 3,5 % | -20,9 K RON | |
| 33 | 33.BRICIU M. SRL▲ 3 | Sat Cepari, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 482,5 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | -78,3 K RON | |
| 34 | 34.INTEGRAL SHERIFF SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 454,2 K RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -55,3 K RON | |
| 35 | 35.AMASFAST SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 452,9 K RON▲ 15 % | ▲ 15 % | 48,2 K RON | |
| 36 | 36.TERRAFAN TOUR SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 443,7 K RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | 57,3 K RON | |
| 37 | 37.TRANSORBATIKA SRL▲ 10 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 434,8 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 537 RON | |
| 38 | 38.AMA VENDICE SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 422,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | -18,7 K RON | |
| 39 | 39.OLD HOUSE SRL▼ 4 | Sat Monor, Comuna Monor, Bistriţa-Năsăud | 419,5 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -2 K RON | |
| 40 | 40.SENIORITA SRL▼ 16 | Sat Prundu Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 401,8 K RON▼ 38,8 % | ▼ 38,8 % | -17,3 K RON | |
| 41 | 41.GRILL-BREND COM SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 348 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 10,2 K RON | |
| 42 | 42.STAR-AUTO-MARC SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 346,5 K RON▼ 8,6 % | ▼ 8,6 % | -35 K RON | |
| 43 | 43.SEMCO SHOP COM SRL▲ 16 | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 340,6 K RON▲ 37,6 % | ▲ 37,6 % | -29,7 K RON | |
| 44 | 44.HOTEL INEUL RODNA SRL▲ 223 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 332,1 K RON▲ 2.845 % | ▲ 2.845 % | -223,9 K RON | |
| 45 | 45.NECOLORY COM SRL▲ 26 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 327 K RON▲ 57,7 % | ▲ 57,7 % | -25,6 K RON | |
| 46 | 46.SIM-ADY SRL▼ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 325,6 K RON▼ 48,9 % | ▼ 48,9 % | -5,8 K RON | |
| 47 | 47.REZISTENTA SRLnou | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 312,6 K RON▲ 69,4 % | ▲ 69,4 % | 65,8 K RON | |
| 48 | 48.HOTEL CASTEL DRACULA SRL▼ 25 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 310,5 K RON▼ 57,5 % | ▼ 57,5 % | 5,4 K RON | |
| 49 | 49.AURORA-SZ SRL▼ 5 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 308,1 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 2,3 K RON | |
| 50 | 50.SALINE AGRO-TUR SRL▲ 80 | Sat Domneşti, Comuna Măriselu, Bistriţa-Năsăud | 293,9 K RON▲ 241,2 % | ▲ 241,2 % | -76 RON | |
| 51 | 51.TISCONCEPT SRL▼ 10 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 285,6 K RON▼ 23 % | ▼ 23 % | -65,6 K RON | |
| 52 | 52.PETERMAR SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 271,5 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 84,9 K RON | |
| 53 | 53.PENSIUNEA DECORALE SRL▲ 245 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 263 K RON— | — | -143,9 K RON | |
| 54 | 54.PRESTOCIM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 246,2 K RON— | — | — | 858 RON |
| 55 | 55.SIRENA SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 244 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -18,8 K RON | |
| 56 | 56.CAFE MIA SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 242,4 K RON▼ 9,5 % | ▼ 9,5 % | -15,4 K RON | |
| 57 | 57.TRARODANA COM SRL▼ 8 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 242,3 K RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 956 RON | |
| 58 | 58.ROGER NICO IMPEX SRL▲ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 240,5 K RON▲ 19 % | ▲ 19 % | 32,4 K RON | |
| 59 | 59.SERCOREX SRL▲ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 235,7 K RON▲ 36,6 % | ▲ 36,6 % | -15,3 K RON | |
| 60 | 60.CABANA BRADULUI SERV SRL▼ 6 | Sat Mureşenii Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 234,2 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | 9,9 K RON | |
| 61 | 61.BIOECOMET SRL▲ 51 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 222,3 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | -63,5 K RON | |
| 62 | 62.GREENLAND SRL▲ 8 | Sat Fiad, Comuna Telciu, Bistriţa-Năsăud | 219,2 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 1 K RON | |
| 63 | 63.VILLAGE PUB SRL▲ 22 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 210,1 K RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | -20 K RON | |
| 64 | 64.TEXT-AGRO SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 199,3 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | -55,9 K RON | |
| 65 | 65.HERCULE SRL▼ 20 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 199,2 K RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | -20,3 K RON | |
| 66 | 66.MARIDAN COMPANY SRL▲ 16 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 195,7 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 10,6 K RON | |
| 67 | 67.GRIAND SRL▼ 11 | Sat Chintelnic, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 191,3 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -19,7 K RON | |
| 68 | 68.LIVE CLUB SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 190,9 K RON— | — | — | 87,3 K RON |
| 69 | 69.CLAUDIU & LIA SRL▲ 229 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 190,8 K RON— | — | -13,5 K RON | |
| 70 | 70.PARMENIDE SRL▼ 10 | Sat Susenii Bârgăului, Comuna Prundu Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 190,7 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | -68,9 K RON | |
| 71 | 71.LIANA SRL▼ 14 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 187,3 K RON▼ 25,9 % | ▼ 25,9 % | -51,4 K RON | |
| 72 | 72.DUO-LALI COM SRL▲ 22 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 186,1 K RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 32,7 K RON | |
| 73 | 73.SOUVENIR COM SRL▼ 20 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 181,7 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | 8 K RON | |
| 74 | 74.ADRIANA DIN ARDEAL SRL▼ 56 | Sat Crainimat, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 177,5 K RON▼ 80 % | ▼ 80 % | 66,8 K RON | |
| 75 | 75.ELIOMELISA SRL▼ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 176,8 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 950 RON | |
| 76 | 76.DUOCOMPARTY SRL▼ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 175 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | -6,1 K RON | |
| 77 | 77.ONE CAFE CLUB SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 169,6 K RON— | — | — | -2,6 K RON |
| 78 | 78.BENOVIEN SRL▼ 16 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 168,3 K RON▼ 28 % | ▼ 28 % | 2,5 K RON | |
| 79 | 79.ARINIS COLIBITA SRL▲ 10 | Sat Colibiţa, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 167,3 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 28,4 K RON | |
| 80 | 80.VISINUL SRL▲ 39 | Sat Sieu-Magherus, Comuna Sieu-Magherus, Bistriţa-Năsăud | 165 K RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | -8,6 K RON | |
| 81 | 81.DECORSEPT CONSTRUCT SRL▲ 18 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 159,7 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -41,9 K RON | |
| 82 | 82.GEFRY-SAN SRL▲ 216 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 159,1 K RON— | — | 188 RON | |
| 83 | 83.LA TREI FETE SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 159 K RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | -3,8 K RON | |
| 84 | 84.LINYUAN SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 158,7 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | -14,2 K RON | |
| 85 | 85.APOLLO SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 158 K RON▼ 20,3 % | ▼ 20,3 % | -51,1 K RON | |
| 86 | 86.DUANE & MONICA SRL▲ 36 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 157,6 K RON▲ 62 % | ▲ 62 % | 34 K RON | |
| 87 | 87.LORTIBIS IMPEX SRL▲ 14 | Sat Coldău, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 156,3 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 1,6 K RON | |
| 88 | 88.FORTIS GRUP SRL▲ 28 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 151,5 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 1,5 K RON | |
| 89 | 89.HUMMELL IMPEX SRL▼ 25 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 149,7 K RON▼ 34,9 % | ▼ 34,9 % | -35 K RON | |
| 90 | 90.OLYFLO SRL▼ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 148,6 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | 15,4 K RON | |
| 91 | 91.GIGI PRODCOM SRL▲ 2 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 139,5 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 204 RON | |
| 92 | 92.EIFEL COM SRL▼ 17 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 138,6 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | -25,1 K RON | |
| 93 | 93.LARI VIO PROD SRL▼ 26 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 134,7 K RON▼ 36,4 % | ▼ 36,4 % | 151,9 K RON | |
| 94 | 94.CODALIS COMPANY SRL▲ 24 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 128,5 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 14,5 K RON | |
| 95 | 95.VALSEB UNIC SRL▲ 15 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 128 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 4,3 K RON | |
| 96 | 96.STIBO MURESAN SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 124,1 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | -19,4 K RON | |
| 97 | 97.PELGER & BILEGAN IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 122,9 K RON▼ 17,3 % | ▼ 17,3 % | -40 K RON | |
| 98 | 98.AROMECAFE SRLnou | Sat Dumitra, Comuna Dumitra, Bistriţa-Năsăud | 121,8 K RON— | — | — | -15,1 K RON |
| 99 | 99.OCTOGON SERV SRL▲ 36 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 118,8 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 341 RON | |
| 100 | 100.VINOXIS CAFE SRL▲ 157 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 118 K RON▲ 758 % | ▲ 758 % | -6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Bistrița-Năsăud
CAEN 5610
Restaurante
176 firme · 172,3 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
85 firme · 60,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 56 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
105 firme · 33,4 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
151 firme · 31,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
22 firme · 18,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
21 firme · 17 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
7 firme · 10 mil. RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 111,7 K RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
6 firme · 92,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
12 firme · 83,3 K RON