Top 100 firme — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare, Bistrița-Năsăud după cifră de afaceri în 2012
309 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 162,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 101 K RON, iar liderul atinge 47 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.INFLUENT SRL= | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 47 mil. RON▲ 15,1 % | ▲ 15,1 % | 2,1 mil. RON | |
| 2 | 2.BIA SI COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11,6 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 299,2 K RON | |
| 3 | 3.DYNAMIC TOOLS SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 11 mil. RON▲ 14,3 % | ▲ 14,3 % | 300,8 K RON | |
| 4 | 4.ORIZONTEX SRL= | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 8,3 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 144,1 K RON | |
| 5 | 5.SIX XENIA PROD COM SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 6,6 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | -7,5 K RON | |
| 6 | 6.DANY & COS SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,9 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 14,7 K RON | |
| 7 | 7.ONIX SRL= | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 5,3 mil. RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 430,5 K RON | |
| 8 | 8.SIMPROCOM SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,5 mil. RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 114,9 K RON | |
| 9 | 9.VRINCEANA SRL▲ 6 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 4,4 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 204,3 K RON | |
| 10 | 10.TORENTE SRL▼ 1 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 4,2 mil. RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 166,2 K RON | |
| 11 | 11.TRIPURSUNDRA SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 4,2 mil. RON▲ 47,4 % | ▲ 47,4 % | 25 K RON | |
| 12 | 12.NORMANDIA IMPEX SRL▼ 4 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 4 mil. RON▼ 8,9 % | ▼ 8,9 % | 326,5 K RON | |
| 13 | 13.SILVIU-DAN-MONICA SRL= | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 3,5 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 54,3 K RON | |
| 14 | 14.PICAS RECORD SRL▼ 2 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 27,3 K RON | |
| 15 | 15.MARITEO TRANS SRL▲ 3 | Sat Sant, Comuna Sant, Bistriţa-Năsăud | 2 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 50,3 K RON | |
| 16 | 16.ANGELI SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,8 mil. RON▼ 35 % | ▼ 35 % | 2,9 K RON | |
| 17 | 17.COSMIVIO COM SRL= | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 1,7 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 23,2 K RON | |
| 18 | 18.EMALEO SRL▲ 4 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 1,4 K RON | |
| 19 | 19.GEVAGADO COMTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,3 mil. RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | 21,4 K RON | |
| 20 | 20.MERIDIAN SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 1,4 K RON | |
| 21 | 21.SERVICII INSTALATII R.T. SRL▲ 3 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 1,2 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 13,2 K RON | |
| 22 | 22.EUROMARKET SRL▲ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 1,1 mil. RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 20,9 K RON | |
| 23 | 23.PRIMA-PAP SRL▲ 11 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 998,1 K RON▲ 47,5 % | ▲ 47,5 % | -10,1 K RON | |
| 24 | 24.SANELUXMAR CONSTRUCT SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 987,8 K RON▼ 22 % | ▼ 22 % | 8,9 K RON | |
| 25 | 25.PARC AUTO SERV SRL= | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 877,9 K RON▼ 16,9 % | ▼ 16,9 % | 44,3 K RON | |
| 26 | 26.ALAMAS PRODCOM SRL▲ 9 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 867,2 K RON▲ 29,5 % | ▲ 29,5 % | 10,9 K RON | |
| 27 | 27.INDUCHIM ABC SRL= | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 851,4 K RON▼ 13,9 % | ▼ 13,9 % | 79,6 K RON | |
| 28 | 28.BOROSSTYLE SRL▼ 2 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 823,9 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | 8,7 K RON | |
| 29 | 29.TIBELIN SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 814,4 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -10,9 K RON | |
| 30 | 30.BIFANIND PROD SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 783,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 1,2 K RON | |
| 31 | 31.EXCELSIOR SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 777,8 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 15,7 K RON | |
| 32 | 32.COJOCARU COM SRL▼ 3 | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 725,6 K RON▼ 25,8 % | ▼ 25,8 % | -47,5 K RON | |
| 33 | 33.ITEBON SRL▲ 18 | Sat Bistriţa Bârgăului, Comuna Bistriţa Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 677,7 K RON▲ 76,9 % | ▲ 76,9 % | -81,7 K RON | |
| 34 | 34.VICTORITA SRL▲ 10 | Sat Monor, Comuna Monor, Bistriţa-Năsăud | 644,3 K RON▲ 40,5 % | ▲ 40,5 % | 13,3 K RON | |
| 35 | 35.ANDRINICOL PROD. COM. SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 611,6 K RON▲ 6,3 % | ▲ 6,3 % | 36,5 K RON | |
| 36 | 36.CHEIU SRL▲ 7 | Sat Teaca, Comuna Teaca, Bistriţa-Năsăud | 594,8 K RON▲ 17,9 % | ▲ 17,9 % | 29,7 K RON | |
| 37 | 37.STAR ESMERALDO COM SRL▼ 9 | Sat Tiha Bârgăului, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 562 K RON▼ 42,8 % | ▼ 42,8 % | 12,6 K RON | |
| 38 | 38.POPASUL GARII SRL▲ 7 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 519,9 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 28,3 K RON | |
| 39 | 39.OTCRINELA COM SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 516,7 K RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 4,7 K RON | |
| 40 | 40.LAZALEX-EURO SRL▲ 17 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 488,3 K RON▲ 46,9 % | ▲ 46,9 % | 4,5 K RON | |
| 41 | 41.GABI-TRANSOMES SRL▼ 9 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 472 K RON▼ 33,8 % | ▼ 33,8 % | -39,6 K RON | |
| 42 | 42.RETA-GELA SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 464,7 K RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 1,6 K RON | |
| 43 | 43.MELF 2001 SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 432,8 K RON▲ 21,7 % | ▲ 21,7 % | 1,3 K RON | |
| 44 | 44.MONDO-DANGELO SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 430 K RON▼ 24,2 % | ▼ 24,2 % | 694 RON | |
| 45 | 45.MAR-CO DIVERT INTERNATIONAL SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 426 K RON▼ 33,3 % | ▼ 33,3 % | -81 K RON | |
| 46 | 46.DANOLI SRL▲ 16 | Sat Rodna, Comuna Rodna, Bistriţa-Năsăud | 408,7 K RON▲ 36,1 % | ▲ 36,1 % | 182 RON | |
| 47 | 47.MELES-COMMERCIAL SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 386,8 K RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -60 K RON | |
| 48 | 48.LIVIDOR COMSERV SRL▲ 1 | Loc. Viişoara, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 386,8 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 2,1 K RON | |
| 49 | 49.ARMONIA IMPEX SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 368,1 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 14,1 K RON | |
| 50 | 50.CAMARO IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 359 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 3,8 K RON | |
| 51 | 51.VOLTA SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 347,9 K RON▼ 17,8 % | ▼ 17,8 % | -7,2 K RON | |
| 52 | 52.MIFRAXIM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 347,6 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | 26,4 K RON | |
| 53 | 53.SAMARITEANU SRL▼ 1 | Sat Reteag, Comuna Petru Rareş, Bistriţa-Năsăud | 335,8 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 10,1 K RON | |
| 54 | 54.ZAHABINA SRL▲ 15 | Sat Nepos, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 332,6 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 2,3 K RON | |
| 55 | 55.UNIVERSAL UTA SRL▲ 55 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 315,7 K RON▲ 242 % | ▲ 242 % | 84 K RON | |
| 56 | 56.LECVIIRAZ SRL▲ 10 | Sat Lechinţa, Comuna Lechinţa, Bistriţa-Năsăud | 281,3 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 10,2 K RON | |
| 57 | 57.TESS SRL▲ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 264,1 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -68,7 K RON | |
| 58 | 58.REGIONAL HOLDING SRL▲ 7 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 263,7 K RON▼ 8,3 % | ▼ 8,3 % | -13,6 K RON | |
| 59 | 59.LYNX SRL▼ 1 | Sat Ilva Mică, Comuna Ilva Mică, Bistriţa-Năsăud | 248,5 K RON▼ 25,2 % | ▼ 25,2 % | -40,9 K RON | |
| 60 | 60.EXORDIUM COM SRL▲ 17 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 246,1 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | -10,9 K RON | |
| 61 | 61.PASUL TIHUTA SRL▼ 13 | Sat Piatra Fantinele, Comuna Tiha Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 242 K RON▼ 42,5 % | ▼ 42,5 % | -136,8 K RON | |
| 62 | 62.COSMA SIM SRL▲ 10 | Loc. Beclean, Oraş Beclean, Bistriţa-Năsăud | 236 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | -341,6 K RON | |
| 63 | 63.VAIDA COM SRL= | Sat Sintereag, Comuna Sintereag, Bistriţa-Năsăud | 232,4 K RON▼ 20,8 % | ▼ 20,8 % | -495 RON | |
| 64 | 64.MESA PLAST SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 231,6 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | 31,8 K RON | |
| 65 | 65.DORCA-SERVCOM SRL▼ 4 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 231,5 K RON▼ 26,4 % | ▼ 26,4 % | 512 RON | |
| 66 | 66.PAHONE COM SRL▲ 8 | Sat Mijlocenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 225,8 K RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 644 RON | |
| 67 | 67.ANID STAR PRODCOM SRL▲ 1 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 217,9 K RON▼ 14,7 % | ▼ 14,7 % | 1,1 K RON | |
| 68 | 68.LUCIINSTAL SRL▲ 16 | Sat Maieru, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 209,8 K RON▲ 30,1 % | ▲ 30,1 % | -16,9 K RON | |
| 69 | 69.AUTOIMEX F.S.V. SRL▲ 12 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 205,9 K RON▲ 18,3 % | ▲ 18,3 % | -7,3 K RON | |
| 70 | 70.SOMBRERO IMPEX SRL▲ 9 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 202,7 K RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 21,9 K RON | |
| 71 | 71.DULFKIS CAFE SRLnou | Sat Ciceu-Mihăieşti, Comuna Ciceu-Mihăieşti, Bistriţa-Năsăud | 201,7 K RON▲ 58,8 % | ▲ 58,8 % | -3,8 K RON | |
| 72 | 72.ANDREA MAROCAN SRL▼ 2 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 198,5 K RON▼ 19,6 % | ▼ 19,6 % | -41,7 K RON | |
| 73 | 73.CORILIUS SRL▲ 28 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 195,2 K RON▲ 80,3 % | ▲ 80,3 % | -4,4 K RON | |
| 74 | 74.AGNANA OPTIM COM SRL▲ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 193,1 K RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 1,9 K RON | |
| 75 | 75.COSTINAS GRUP SRL▼ 19 | Sat Feldru, Comuna Feldru, Bistriţa-Năsăud | 190,5 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | -28,1 K RON | |
| 76 | 76.DADE SRL▼ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 185,7 K RON▼ 24,7 % | ▼ 24,7 % | -5,6 K RON | |
| 77 | 77.ZETHSTORES SRLnou | Sat Josenii Bârgăului, Comuna Josenii Bârgăului, Bistriţa-Năsăud | 183,4 K RON▲ 200,4 % | ▲ 200,4 % | 1,5 K RON | |
| 78 | 78.LCM-UNIC SRL▲ 19 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 179,5 K RON▲ 54,3 % | ▲ 54,3 % | 3,6 K RON | |
| 79 | 79.SENIADRIO COM SRLnou | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 168 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 6 K RON | |
| 80 | 80.IZVORUL ANIES IMPEX SRL▼ 2 | Sat Anies, Comuna Maieru, Bistriţa-Năsăud | 158,9 K RON▼ 12 % | ▼ 12 % | 11,6 K RON | |
| 81 | 81.BONA-DEA-INFOSERVICE SRL▲ 6 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 153,6 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -11 K RON | |
| 82 | 82.DUTANA SHOP SRL▲ 123 | Sat Uriu, Comuna Uriu, Bistriţa-Năsăud | 149,9 K RON▲ 4.324,4 % | ▲ 4.324,4 % | 3,8 K RON | |
| 83 | 83.OLTMAR SRL▲ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 149,5 K RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 20,1 K RON | |
| 84 | 84.DANINA COM SRL▲ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 143,3 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -20,9 K RON | |
| 85 | 85.CATI-MADICOM SRL▲ 5 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 138 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | -50,1 K RON | |
| 86 | 86.GLOBLINE C&E SRL▲ 3 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 134,2 K RON▼ 7,5 % | ▼ 7,5 % | -3,5 K RON | |
| 87 | 87.ALEXANDER & MARY SRL▲ 25 | Loc. Sângeorz-Băi, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 133,5 K RON▲ 48,4 % | ▲ 48,4 % | 11,7 K RON | |
| 88 | 88.LIMARET LUX COMSERV SRL▲ 3 | Loc. Năsăud, Oraş Năsăud, Bistriţa-Năsăud | 132,5 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 877 RON | |
| 89 | 89.SUPER-STAR IMPEX SRL▲ 26 | Sat Spermezeu, Comuna Spermezeu, Bistriţa-Năsăud | 126,3 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 3,6 K RON | |
| 90 | 90.LOREMORO COM SRL▲ 12 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 126,2 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 33,5 K RON | |
| 91 | 91.MONAX SRL▼ 8 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 124 K RON▼ 25,7 % | ▼ 25,7 % | 68 RON | |
| 92 | 92.DECOR LINE SRL▲ 14 | Sat Dumitriţa, Comuna Dumitriţa, Bistriţa-Năsăud | 123,4 K RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 5,4 K RON | |
| 93 | 93.ELA-CORI SRL▲ 5 | Sat Monariu, Comuna Budacu de Jos, Bistriţa-Năsăud | 122,3 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 15,5 K RON | |
| 94 | 94.BOVARDIA SRL▼ 2 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 118,8 K RON▼ 8 % | ▼ 8 % | -31,8 K RON | |
| 95 | 95.CRISLIDAL GRUP SRL▲ 21 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 115,6 K RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | -48,8 K RON | |
| 96 | 96.COSTI-MAR SRL▼ 1 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 114 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -6,3 K RON | |
| 97 | 97.PASCU ADAROX SRL▲ 25 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 110,7 K RON▲ 39,9 % | ▲ 39,9 % | 8 K RON | |
| 98 | 98.CHIFFA SRL▲ 15 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 102,3 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 3,1 K RON | |
| 99 | 99.BIOVET BISTRITA SRL▼ 3 | Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 101,9 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 2,5 K RON | |
| 100 | 100.DECLIC SRL▲ 20 | Sat Sieut, Comuna Sieut, Bistriţa-Năsăud | 101 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 13,6 K RON |