Top 100 firme — IT și comunicații, Bacău după cifră de afaceri în 2013
342 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 63,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 86,9 K RON, iar liderul atinge 16,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EASY COMMUNICATION SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 16,9 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 2 | 2.DESTEPTAREA S.R.L.= | Municipiul Bacău, Bacău | 12 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 536,1 K RON | |
| 3 | 3.OMEGA BC COMMUNICATIONS SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 4,5 mil. RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 295,7 K RON | |
| 4 | 4.N.C.S. TELNET CATV SRL= | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 2,5 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | -1,1 mil. RON | |
| 5 | 5.TELESYSTEM SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▲ 34,1 % | ▲ 34,1 % | 193,8 K RON | |
| 6 | 6.DEYVID COM SRL= | Sat Pânceşti, Comuna Pânceşti, Bacău | 1,8 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 244,8 K RON | |
| 7 | 7.INFINITY NETWORK SRLnou | Sat Valea Budului, Comuna Mărgineni, Bacău | 1,5 mil. RON— | — | — | 14 K RON |
| 8 | 8.ISS WORKFORCE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1,1 mil. RON▼ 25,1 % | ▼ 25,1 % | 265,5 K RON | |
| 9 | 9.ISS CONSULT SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mil. RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 142,5 K RON | |
| 10 | 10.MICHEL GRUP SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 688,7 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 76,5 K RON | |
| 11 | 11.INFO GENO SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 675,4 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | 45,1 K RON | |
| 12 | 12.INVEST GROUP TEO SRL▲ 4 | Municipiul Moineşti, Bacău | 653 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 43,2 K RON | |
| 13 | 13.CABLE SAT SRL▲ 4 | Municipiul Oneşti, Bacău | 599,4 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 122,6 K RON | |
| 14 | 14.G SOFT TEAM SRL▲ 56 | Municipiul Bacău, Bacău | 529,5 K RON▲ 273,7 % | ▲ 273,7 % | 405,5 K RON | |
| 15 | 15.LOGIC FOR SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 479,6 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 17,4 K RON | |
| 16 | 16.OMEGA NET SRL▲ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 463,8 K RON▲ 35,4 % | ▲ 35,4 % | 23,3 K RON | |
| 17 | 17.INTERNAŢIONAL OLISAT SRL▼ 6 | Sat Sănduleni, Comuna Sănduleni, Bacău | 446 K RON▼ 36,9 % | ▼ 36,9 % | -150,1 K RON | |
| 18 | 18.T.V. POST SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 433,5 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 7,1 K RON | |
| 19 | 19.A & B COMPUTERS SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 394,4 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 109 K RON | |
| 20 | 20.ORODENT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 388,6 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 45,8 K RON | |
| 21 | 21.MULTI-SOFT SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 386,4 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -45,3 K RON | |
| 22 | 22.TERA SOFT SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 385,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 17,9 K RON | |
| 23 | 23.OMEGA SOFT & SERVICES SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 359,6 K RON— | — | — | 3,2 K RON |
| 24 | 24.MITBON IMPEX SRL= | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 350,6 K RON▼ 2,5 % | ▼ 2,5 % | -115,9 K RON | |
| 25 | 25.SEMITECH SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 350,2 K RON▼ 51,4 % | ▼ 51,4 % | 191,1 K RON | |
| 26 | 26.TOTALIBRA SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 346,7 K RON▲ 110,3 % | ▲ 110,3 % | 4,8 K RON | |
| 27 | 27.UM-SOFT SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 341,2 K RON▲ 22,5 % | ▲ 22,5 % | 16,2 K RON | |
| 28 | 28.BUNAVESTIRE SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 321,3 K RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 114,7 K RON | |
| 29 | 29.BUSINESS TELECOM ADVISERS SRL▲ 37 | Municipiul Bacău, Bacău | 312,2 K RON▲ 110,4 % | ▲ 110,4 % | 8,9 K RON | |
| 30 | 30.HIMMERLAND SRLnou | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 302 K RON▲ 337,7 % | ▲ 337,7 % | 102,3 K RON | |
| 31 | 31.SHARE SOLUTIONS SRL▲ 72 | Municipiul Bacău, Bacău | 302 K RON▲ 313,9 % | ▲ 313,9 % | -5,1 K RON | |
| 32 | 32.SIMION SRL▲ 99 | Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Bacău | 284,5 K RON▲ 587,6 % | ▲ 587,6 % | 12,7 K RON | |
| 33 | 33.KROP SRL▲ 20 | Sat Dumbrava, Comuna Iteşti, Bacău | 284 K RON▲ 62,7 % | ▲ 62,7 % | 140,9 K RON | |
| 34 | 34.IMPEXPROMO SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 275,9 K RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 466 RON | |
| 35 | 35.INFOSTAR SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 272,8 K RON▼ 10 % | ▼ 10 % | 13 K RON | |
| 36 | 36.ALEPHO SISTEM SRL= | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 258 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 91,1 K RON | |
| 37 | 37.GSM & DATA MOBILE SRL▲ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 241,5 K RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 220 RON | |
| 38 | 38.SAME DAY SYSTEM SRL▲ 141 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 223,5 K RON▲ 1.857,1 % | ▲ 1.857,1 % | 17,1 K RON | |
| 39 | 39.PERSONAL CONSULT INC SRL▲ 18 | Municipiul Bacău, Bacău | 214,4 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 135 K RON | |
| 40 | 40.ALLTECH GRUP SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 212,8 K RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 3,3 K RON | |
| 41 | 41.INFO-UNIVERS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 212,6 K RON— | — | — | 79,1 K RON |
| 42 | 42.SOFTESCU PROJECTS SRL▲ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 209,5 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 58,9 K RON | |
| 43 | 43.AURATONE COMPANY SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 208,9 K RON— | — | — | 116,9 K RON |
| 44 | 44.ELCOMSAT-SERV SRL▼ 39 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 206,9 K RON▼ 89,7 % | ▼ 89,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 45 | 45.STRADON AG SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 199,3 K RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | 125,8 K RON | |
| 46 | 46.THESEVEN SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 197,6 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | 26 K RON | |
| 47 | 47.MIRA TELECOM MOLDOVA SRL▼ 22 | Municipiul Bacău, Bacău | 195,8 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | -28,2 K RON | |
| 48 | 48.TERRA SOLUTIONS SRLnou | Municipiul Moineşti, Bacău | 194,2 K RON— | — | — | 50,2 K RON |
| 49 | 49.AT NET SRL▲ 26 | Sat Brusturoasa, Comuna Brusturoasa, Bacău | 193,6 K RON▲ 53,6 % | ▲ 53,6 % | 52,8 K RON | |
| 50 | 50.STAR TV SRLnou | Municipiul Oneşti, Bacău | 189,6 K RON— | — | 71,6 K RON | |
| 51 | 51.ORACLE VISION SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 187,5 K RON— | — | — | 145,5 K RON |
| 52 | 52.VALA Q DESIGNS SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 187,3 K RON▼ 22,6 % | ▼ 22,6 % | 8,4 K RON | |
| 53 | 53.MC SAT SRL▲ 27 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 183,9 K RON▲ 65,4 % | ▲ 65,4 % | 92,9 K RON | |
| 54 | 54.INFODATA SRL▼ 8 | Sat Crihan, Comuna Măgura, Bacău | 183,6 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | -20,5 K RON | |
| 55 | 55.INFOSYST SRL▼ 3 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 183,1 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 16,7 K RON | |
| 56 | 56.KYSS CABLE SAT SRL▲ 76 | Municipiul Oneşti, Bacău | 182,3 K RON▲ 349,7 % | ▲ 349,7 % | 108,9 K RON | |
| 57 | 57.DELTATECH SRL▼ 16 | Sat Filipeşti, Comuna Filipeşti, Bacău | 177,4 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | -40,7 K RON | |
| 58 | 58.ADCOMLINK SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 167,7 K RON— | — | — | 121,8 K RON |
| 59 | 59.TELSAT SRL▼ 33 | Municipiul Oneşti, Bacău | 166 K RON▼ 51,8 % | ▼ 51,8 % | 477,6 K RON | |
| 60 | 60.TRIPLAG SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 165,1 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | -57,7 K RON | |
| 61 | 61.MASCARELL GROUP S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 164,7 K RON— | — | — | 39,6 K RON |
| 62 | 62.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE-CTCE-BACAU SRL▼ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 161,2 K RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 70,1 K RON | |
| 63 | 63.INFOSOFT PREST SRL▲ 6 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 159,9 K RON▲ 12,2 % | ▲ 12,2 % | 99,6 K RON | |
| 64 | 64.FARTEC-BB SRL▼ 24 | Municipiul Bacău, Bacău | 148,3 K RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | 25,2 K RON | |
| 65 | 65.DATA LAND SRL▼ 18 | Municipiul Oneşti, Bacău | 145,3 K RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 49,3 K RON | |
| 66 | 66.INFORMATICA SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 144,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 5,9 K RON | |
| 67 | 67.EDITURA TUDOR SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 144,2 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 43,6 K RON | |
| 68 | 68.HSD CONSULT SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 144 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 95,8 K RON | |
| 69 | 69.AUDIT IT&C SRL▼ 35 | Municipiul Bacău, Bacău | 138,3 K RON▼ 48 % | ▼ 48 % | 13,4 K RON | |
| 70 | 70.CCN NET SRL▲ 31 | Municipiul Oneşti, Bacău | 136,8 K RON▲ 86,1 % | ▲ 86,1 % | 122,3 K RON | |
| 71 | 71.EUROCENTER SRL▼ 21 | Municipiul Oneşti, Bacău | 135,3 K RON▼ 23,6 % | ▼ 23,6 % | 4,4 K RON | |
| 72 | 72.BIOIT SRL▲ 12 | Municipiul Oneşti, Bacău | 132,3 K RON▲ 25,3 % | ▲ 25,3 % | 29,9 K RON | |
| 73 | 73.RAFDEN SRL▲ 6 | Sat Răcăciuni, Comuna Răcăciuni, Bacău | 131,8 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | -20,4 K RON | |
| 74 | 74.ANNARSY SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 130,4 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 98,4 K RON | |
| 75 | 75.BLUE MIND INFO SRL▼ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 129,4 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 65,2 K RON | |
| 76 | 76.LSC - CONSULTING SRL▲ 1 | Municipiul Oneşti, Bacău | 127,2 K RON▲ 7,4 % | ▲ 7,4 % | 58,9 K RON | |
| 77 | 77.STAR MEDIA CONSULTING SRL▼ 35 | Sat Căiuţi, Comuna Căiuţi, Bacău | 125,1 K RON▼ 43,7 % | ▼ 43,7 % | -25,8 K RON | |
| 78 | 78.IMISOFT SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 123,4 K RON▼ 12,4 % | ▼ 12,4 % | 18,4 K RON | |
| 79 | 79.BOOSTSYS SRL▲ 77 | Municipiul Oneşti, Bacău | 120 K RON▲ 364,9 % | ▲ 364,9 % | 101,8 K RON | |
| 80 | 80.REAL SIM SRL▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,5 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | -4,7 K RON | |
| 81 | 81.STEA SAT SRL▲ 31 | Sat Prăjeşti, Comuna Prăjeşti, Bacău | 115,7 K RON▲ 104 % | ▲ 104 % | 17,3 K RON | |
| 82 | 82.MITBON TELSAT SRLnou | Sat Caşin, Comuna Caşin, Bacău | 113,1 K RON— | — | — | 107,2 K RON |
| 83 | 83.DELTA QUADRANT SRL▼ 2 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 110,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 22,8 K RON | |
| 84 | 84.BIALDI SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 109,2 K RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 20,7 K RON | |
| 85 | 85.WALCTECH SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 109,2 K RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 9,6 K RON | |
| 86 | 86.RB MEDIA GRUP SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 107,8 K RON— | — | — | 74,1 K RON |
| 87 | 87.INTERSAT CABLU TV SRL▲ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 106,7 K RON▲ 31,9 % | ▲ 31,9 % | -48,5 K RON | |
| 88 | 88.MANDELBYTE SRL▲ 5 | Municipiul Oneşti, Bacău | 105,4 K RON▲ 28,6 % | ▲ 28,6 % | 12,5 K RON | |
| 89 | 89.INFORMO SOLUTIONS SRL▲ 13 | Municipiul Bacău, Bacău | 104,8 K RON▲ 42,8 % | ▲ 42,8 % | 38 K RON | |
| 90 | 90.IT PRINT SERV SRL▲ 38 | Municipiul Bacău, Bacău | 99 K RON▲ 134,7 % | ▲ 134,7 % | 29,5 K RON | |
| 91 | 91.MEDIA TREND SRL▼ 29 | Municipiul Bacău, Bacău | 96,7 K RON▼ 36,7 % | ▼ 36,7 % | 1,4 K RON | |
| 92 | 92.M & G SAT.COM SRL▼ 16 | Sat Mănăstirea Caşin, Comuna Mănăstirea Caşin, Bacău | 95,5 K RON▼ 21,1 % | ▼ 21,1 % | 64,3 K RON | |
| 93 | 93.LOIAL SERV COMPUTER SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 94,8 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | -14,1 K RON | |
| 94 | 94.MAXART DEVELOPMENTS SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 92,6 K RON— | — | — | -2,7 K RON |
| 95 | 95.R.V.M. CONSULT SRL▼ 28 | Municipiul Bacău, Bacău | 92,4 K RON▼ 37,5 % | ▼ 37,5 % | -3,2 K RON | |
| 96 | 96.INNOVO SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 90,9 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 54,6 K RON | |
| 97 | 97.MATEUS TV SRL▼ 43 | Sat Ciucani, Comuna Răcăciuni, Bacău | 90,1 K RON▼ 48,2 % | ▼ 48,2 % | -12 K RON | |
| 98 | 98.BIZCAFE SRL▼ 2 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 88,9 K RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | -15,1 K RON | |
| 99 | 99.SERCAB SRL▲ 7 | Sat Helegiu, Comuna Helegiu, Bacău | 88,1 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 53,7 K RON | |
| 100 | 100.ELECTRO AVANET SRL▼ 1 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 86,9 K RON▲ 11,9 % | ▲ 11,9 % | 6,4 K RON |
Codurile CAEN din IT și comunicații — Bacău
CAEN 6201
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
169 firme · 72,8 mil. RON
CAEN 6210
Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
85 firme · 24,6 mil. RON
CAEN 6311
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
77 firme · 18,2 mil. RON
CAEN 6202
Activități de consultanță în tehnologia informației
57 firme · 17,2 mil. RON
CAEN 6110
Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
34 firme · 14,4 mil. RON
CAEN 6209
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
23 firme · 13 mil. RON
CAEN 6220
Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
25 firme · 11,4 mil. RON
CAEN 6190
Alte activități de telecomunicații
17 firme · 7,6 mil. RON
CAEN 5912
Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
4 firme · 6,7 mil. RON
CAEN 6310
Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
21 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 6290
Alte activități de servicii privind tehnologia informației
12 firme · 5,3 mil. RON
CAEN 6020
Activități de difuzare a programelor de televiziune
12 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 5811
Activități de editare a cărților
10 firme · 4 mil. RON
CAEN 6312
Activități ale portalurilor web
24 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5829
Activități de editare a altor produse software
12 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 5911
Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
22 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 5920
Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
11 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5813
Activități de editare a ziarelor
3 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 5913
Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
1 firme · 929,7 K RON
CAEN 6203
Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
6 firme · 906,5 K RON
CAEN 5819
Alte activități de editare
8 firme · 560 K RON
CAEN 6399
Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
6 firme · 497,3 K RON
CAEN 5821
Activități de editare a jocurilor de calculator
2 firme · 381,8 K RON
CAEN 6039
Activități de distribuție a altor conținuturi
4 firme · 375,6 K RON
CAEN 6391
Activități ale agențiilor de știri
3 firme · 369 K RON
CAEN 6010
Activități de difuzare a programelor de radio
2 firme · 238,8 K RON
CAEN 6120
Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
4 firme · 187,1 K RON
CAEN 6392
Alte activități de servicii informaționale n.c. a
2 firme · 101,4 K RON
CAEN 6031
Activități ale agențiilor de știri
1 firme · 16 K RON