Top 100 firme — Intermedieri financiare și asigurări, Bacău după cifră de afaceri în 2020
319 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 48,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 117,5 K RON, iar liderul atinge 5,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ECOREN HOLDING SRL= | Sat Lilieci, Comuna Hemeiuş, Bacău | 5,9 mil. RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 274,4 K RON | |
| 2 | 2.EASY CASH SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 3,6 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 1,2 mil. RON | |
| 3 | 3.RARES BUSINESS SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Ştefan Vodă, Comuna Dofteana, Bacău | 3 mil. RON▲ 60,6 % | ▲ 60,6 % | 209,2 K RON | |
| 4 | 4.BROKERS ASIST-BROKER DE ASIGURARE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 2,1 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 910,7 K RON | |
| 5 | 5.ROCA AMANET SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 2 mil. RON▲ 60,7 % | ▲ 60,7 % | 363,2 K RON | |
| 6 | 6.STAFF BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,5 mil. RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 537,6 K RON | |
| 7 | 7.GIMOB EXIM SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 1,3 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 658,7 K RON | |
| 8 | 8.CRISTIN COMPANY SRL▼ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 1,2 mil. RON▼ 35,7 % | ▼ 35,7 % | 362,7 K RON | |
| 9 | 9.CLEPER CONSULTING SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 190,1 K RON | |
| 10 | 10.PROFESSIONAL RETAIL SRL▲ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 997,4 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 414,5 K RON | |
| 11 | 11.AGEMIDA IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Oneşti, Bacău | 795,3 K RON▼ 26,8 % | ▼ 26,8 % | 471 K RON | |
| 12 | 12.FINANCIAL SERVICES GROUP BROKER DE ASIGURARE-REASIGURARE SRL▲ 3 | Municipiul Oneşti, Bacău | 784 K RON▲ 6,4 % | ▲ 6,4 % | 238,6 K RON | |
| 13 | 13.SOR-GE-CO EXCHANGE SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 734,4 K RON▼ 16,2 % | ▼ 16,2 % | 45,2 K RON | |
| 14 | 14.RUBINUL 59 IFN SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 700 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 136,7 K RON | |
| 15 | 15.MEGA EXCHANGE SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 628,8 K RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 240,9 K RON | |
| 16 | 16.AMONRA IFN SRL▲ 36 | Municipiul Bacău, Bacău | 623,4 K RON▲ 175,9 % | ▲ 175,9 % | 24,6 K RON | |
| 17 | 17.FREE CHANGE S.R.L.▲ 11 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 618,3 K RON▲ 47,6 % | ▲ 47,6 % | 453,1 K RON | |
| 18 | 18.SPIRIT AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 596,7 K RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 441,9 K RON | |
| 19 | 19.FICO EXCHANGE SRL▼ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 568 K RON▼ 25,3 % | ▼ 25,3 % | 235,8 K RON | |
| 20 | 20.SEDO EXCHANGE SRL▼ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 556,4 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 317,7 K RON | |
| 21 | 21.FREESTYLE AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 517,4 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 363,1 K RON | |
| 22 | 22.ALISSFLO AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 507,2 K RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 354,7 K RON | |
| 23 | 23.DINVEST COMPANY SRL▲ 13 | Sat Racova, Comuna Racova, Bacău | 504,3 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 228,4 K RON | |
| 24 | 24.IUG RARES SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 493,5 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 80,8 K RON | |
| 25 | 25.GOLD SEIF IFN SRL▲ 4 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 447,4 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 169,6 K RON | |
| 26 | 26.CAPRISS AM S.R.L.▲ 154 | Municipiul Bacău, Bacău | 444,9 K RON▲ 852,5 % | ▲ 852,5 % | 214,7 K RON | |
| 27 | 27.OFER CASH SRL▲ 55 | Municipiul Bacău, Bacău | 433,4 K RON▲ 176 % | ▲ 176 % | 93,7 K RON | |
| 28 | 28.ARY & NIK SERV 888 SRL▼ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 425 K RON▼ 32,9 % | ▼ 32,9 % | 68,3 K RON | |
| 29 | 29.BROK-LIFE SRL▼ 3 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 411,9 K RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 262,6 K RON | |
| 30 | 30.ADE GRINO GOLD SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 406,1 K RON▼ 13,8 % | ▼ 13,8 % | 186,5 K RON | |
| 31 | 31.MEDIA INVEST BROKER DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 389,2 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 3,9 K RON | |
| 32 | 32.BETIAS 2016 SRL▼ 1 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 382,1 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 304,5 K RON | |
| 33 | 33.REAL EXPERT BROKER DE ASIGURARE REASIGURARE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 377,3 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 56,6 K RON | |
| 34 | 34.MTS ASIG SRL▲ 10 | Municipiul Moineşti, Bacău | 376,6 K RON▲ 30,3 % | ▲ 30,3 % | 281,8 K RON | |
| 35 | 35.NEW CONSULTING SRL▲ 3 | Sat Pănceşti, Comuna Sascut, Bacău | 355,4 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 58,7 K RON | |
| 36 | 36.ERMA GOLD SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 354,6 K RON▼ 26,6 % | ▼ 26,6 % | 31,9 K RON | |
| 37 | 37.ANDRIMPEX SRL▲ 46 | Municipiul Oneşti, Bacău | 319,7 K RON▲ 107,5 % | ▲ 107,5 % | -192,9 K RON | |
| 38 | 38.MARK CONSULT AASIG SRL▲ 1 | Sat Cernu, Comuna Poduri, Bacău | 298,3 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | 85,2 K RON | |
| 39 | 39.CARAUTO SERV SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 294,2 K RON▼ 16,8 % | ▼ 16,8 % | 16,6 K RON | |
| 40 | 40.GREEN PLANET 2000 SRL▲ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 278,3 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | 67,9 K RON | |
| 41 | 41.LAVIDAN STIL SRL▲ 10 | Sat Podiş, Comuna Mărgineni, Bacău | 271,2 K RON▲ 19,3 % | ▲ 19,3 % | 197,7 K RON | |
| 42 | 42.DORIONVAS SRL▲ 6 | Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău | 266,8 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 34,3 K RON | |
| 43 | 43.EDAN'O BIJOUX S.R.L.nou | Municipiul Bacău, Bacău | 262,5 K RON— | — | 72,2 K RON | |
| 44 | 44.ROKI GOLD 2012 SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 258,9 K RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 66,4 K RON | |
| 45 | 45.LCM-AMA SRL▲ 32 | Municipiul Bacău, Bacău | 257,3 K RON▲ 53,7 % | ▲ 53,7 % | 58,2 K RON | |
| 46 | 46.FABLUC SRL▼ 5 | Sat Sărata, Comuna Sărata, Bacău | 257,2 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 70,2 K RON | |
| 47 | 47.ZOSER SRL▲ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 254,1 K RON▲ 154,7 % | ▲ 154,7 % | 10,2 K RON | |
| 48 | 48.ROKI TREND SRL▼ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 253,8 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 101,7 K RON | |
| 49 | 49.TOTAL CASH SRL▼ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 239,3 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | 53,3 K RON | |
| 50 | 50.JUNCU GOLD & SILVER S.R.L.▼ 16 | Municipiul Bacău, Bacău | 239,2 K RON▼ 35,9 % | ▼ 35,9 % | 141 K RON | |
| 51 | 51.M. M & M IFN SRL▲ 19 | Municipiul Moineşti, Bacău | 238,9 K RON▲ 31,4 % | ▲ 31,4 % | 96,2 K RON | |
| 52 | 52.IFN TOPAZ SRL▲ 12 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 238,9 K RON▲ 21,8 % | ▲ 21,8 % | 58 K RON | |
| 53 | 53.BISAR GOLD SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 232,7 K RON▲ 4,5 % | ▲ 4,5 % | 173,5 K RON | |
| 54 | 54.IFN LIANA GOLD SRL▲ 8 | Municipiul Bacău, Bacău | 231,3 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 59,2 K RON | |
| 55 | 55.UNIQUE AMANET SRL▲ 6 | Municipiul Bacău, Bacău | 229,1 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 74,2 K RON | |
| 56 | 56.AMBASADOR IFN SRL▼ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 222,9 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 139,6 K RON | |
| 57 | 57.DARIA & ASOCIAŢII INVEST ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 222,9 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 115,3 K RON | |
| 58 | 58.PAWN SHOP BACAU S.R.L.▲ 48 | Municipiul Bacău, Bacău | 215,8 K RON▲ 90,2 % | ▲ 90,2 % | 2,6 K RON | |
| 59 | 59.FULGER AGENT DE ASIGURARE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 214,5 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 111,3 K RON | |
| 60 | 60.INGRIKO PROTECT-AGENT DE ASIGURARE S.R.L.▲ 20 | Municipiul Bacău, Bacău | 211,8 K RON▲ 32,6 % | ▲ 32,6 % | 181,8 K RON | |
| 61 | 61.TRANSFER URGENT SRL▼ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 209,7 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 100,8 K RON | |
| 62 | 62.BROKASIGURĂRI-VM SRL▲ 10 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 208,6 K RON▲ 15,8 % | ▲ 15,8 % | 139,1 K RON | |
| 63 | 63.EASY CASH FRANCIZA SRL▼ 9 | Municipiul Bacău, Bacău | 207,3 K RON▼ 6,4 % | ▼ 6,4 % | 84,6 K RON | |
| 64 | 64.TQM HOLDING SERV SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 202 K RON▼ 24,3 % | ▼ 24,3 % | 7,2 K RON | |
| 65 | 65.FAN CREDIT SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 202 K RON▲ 18,6 % | ▲ 18,6 % | -5 K RON | |
| 66 | 66.AMM IDEAL AMANET SRL▲ 49 | Loc. Comăneşti, Oraş Comăneşti, Bacău | 200,4 K RON▲ 97 % | ▲ 97 % | 110,4 K RON | |
| 67 | 67.ELCRIS INVEST IFN SRL▼ 4 | Municipiul Bacău, Bacău | 196 K RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 156,3 K RON | |
| 68 | 68.RIVERGEN EXCHANGE SRL▲ 5 | Municipiul Bacău, Bacău | 195,7 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 101,2 K RON | |
| 69 | 69.MOKANASHU CONSULTING SRL▲ 10 | Municipiul Oneşti, Bacău | 190,2 K RON▲ 17,7 % | ▲ 17,7 % | 82,7 K RON | |
| 70 | 70.CSA IMPEX SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 189,8 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 65,2 K RON | |
| 71 | 71.PAX TIBI AGENT DE ASIGURARE SRL▼ 14 | Municipiul Bacău, Bacău | 189,4 K RON▼ 11,7 % | ▼ 11,7 % | 140,4 K RON | |
| 72 | 72.MGM OPREA CONSULTING S.R.L.▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 185,8 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | 78,5 K RON | |
| 73 | 73.DAMARI FIDES SRL▼ 4 | Loc. Buhuşi, Oraş Buhuşi, Bacău | 184,7 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 44,7 K RON | |
| 74 | 74.OPUS-POWER SRLnou | Municipiul Bacău, Bacău | 180,4 K RON— | — | 148,6 K RON | |
| 75 | 75.PROFESSIONAL CONSULT INSURANCE SRL▲ 1 | Municipiul Bacău, Bacău | 177,9 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 124,4 K RON | |
| 76 | 76.JUNCU GOLD & BIJOU S.R.L.▲ 69 | Municipiul Bacău, Bacău | 173 K RON▲ 141,6 % | ▲ 141,6 % | 84,9 K RON | |
| 77 | 77.ASI CONSULTING BACĂU S.R.L.▲ 1 | Sat Hemeiuş, Comuna Hemeiuş, Bacău | 168,9 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 136,1 K RON | |
| 78 | 78.CONECTEXPERT EVALUĂRI SRL▼ 7 | Municipiul Bacău, Bacău | 167,2 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 77,1 K RON | |
| 79 | 79.CIBU SCHIMB VALUTAR SRL▼ 21 | Municipiul Bacău, Bacău | 164,6 K RON▼ 22,3 % | ▼ 22,3 % | 148 K RON | |
| 80 | 80.CASHMUN SRL▼ 24 | Municipiul Oneşti, Bacău | 163,6 K RON▼ 25 % | ▼ 25 % | 52,1 K RON | |
| 81 | 81.ASIG RCA SOLUTIONS SRL▲ 26 | Municipiul Oneşti, Bacău | 153,3 K RON▲ 35,5 % | ▲ 35,5 % | 37,2 K RON | |
| 82 | 82.AXI BROKER MANAGEMENT SRL▲ 10 | Municipiul Bacău, Bacău | 152,7 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 131,4 K RON | |
| 83 | 83.CIPDAN SERV ASIG SRL▼ 15 | Municipiul Bacău, Bacău | 151,2 K RON▼ 18,9 % | ▼ 18,9 % | 104,2 K RON | |
| 84 | 84.LOYAL PRESTIGE CONSULT SRL▲ 3 | Municipiul Bacău, Bacău | 146,8 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 84,1 K RON | |
| 85 | 85.TADEMIS SRL▲ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 145,2 K RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 101,3 K RON | |
| 86 | 86.SILROM EXIM IFN SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 142,7 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 33,6 K RON | |
| 87 | 87.IDEAL ASIGURĂRI SRL▲ 14 | Municipiul Oneşti, Bacău | 142,6 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 60,2 K RON | |
| 88 | 88.ALL TECH SERV SRL▲ 35 | Loc. Târgu Ocna, Oraş Târgu Ocna, Bacău | 141,2 K RON▲ 51,6 % | ▲ 51,6 % | 45,4 K RON | |
| 89 | 89.PRIMUM ASIG BROKER SRL▲ 8 | Municipiul Moineşti, Bacău | 138,4 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 24,6 K RON | |
| 90 | 90.AGENTBROKASIST SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 138,2 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | 100,1 K RON | |
| 91 | 91.ULTRA EXCHANGE SRL= | Municipiul Bacău, Bacău | 137,8 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 59,2 K RON | |
| 92 | 92.AQUARIUS SRL▼ 11 | Municipiul Bacău, Bacău | 137 K RON▼ 13 % | ▼ 13 % | 34,8 K RON | |
| 93 | 93.GOLDPREST IFN SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 135,4 K RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 65 K RON | |
| 94 | 94.MATANIE MEDIA ASIG SRL▲ 14 | Sat Măgura, Comuna Măgura, Bacău | 129 K RON▲ 14,9 % | ▲ 14,9 % | 82,5 K RON | |
| 95 | 95.FLORESAMIR SRL▲ 5 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 128,4 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 92,9 K RON | |
| 96 | 96.CRISTIN EXCHANGE SRL▼ 11 | Municipiul Oneşti, Bacău | 127,2 K RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 169,5 K RON | |
| 97 | 97.MI FINANCIAL SRL▲ 1 | Sat Poduri, Comuna Poduri, Bacău | 121,1 K RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | 42,1 K RON | |
| 98 | 98.RIVERGEN IFN SRL▼ 2 | Municipiul Bacău, Bacău | 118,7 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 33,4 K RON | |
| 99 | 99.VERADEL SRL▲ 14 | Loc. Dărmăneşti, Oraş Dărmăneşti, Bacău | 117,9 K RON▲ 13,5 % | ▲ 13,5 % | 85,5 K RON | |
| 100 | 100.ARHIRE CLAIMS SRL▼ 26 | Municipiul Bacău, Bacău | 117,5 K RON▼ 31,4 % | ▼ 31,4 % | 53,6 K RON |
Codurile CAEN din intermedieri financiare și asigurări — Bacău
CAEN 6492
Alte activități de creditare
68 firme · 33,2 mil. RON
CAEN 6622
Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
164 firme · 30,4 mil. RON
CAEN 6619
Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
40 firme · 19,2 mil. RON
CAEN 6419
Alte activități de intermedieri monetare
2 firme · 8,5 mil. RON
CAEN 6612
Activități de intermediere a tranzacțiilor financiare
18 firme · 7,5 mil. RON
CAEN 6499
Alte intermedieri financiare n.c.a.
5 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 6420
Activități ale holdingurilor
5 firme · 654 K RON
CAEN 6621
Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
5 firme · 515,2 K RON
CAEN 6430
Fonduri mutuale și alte entități financiare similare
1 firme · 377 K RON
CAEN 6629
Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
4 firme · 181,9 K RON
CAEN 6421
Activități ale holding-urilor
4 firme · 0 RON