Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Argeș după cifră de afaceri în 2017
875 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 227,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 804,9 K RON, iar liderul atinge 16,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.CONFIDEN TRAVEL SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 16,5 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 2,6 mil. RON | |
| 2 | 2.HAUS FENSTA SRL▲ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8,5 mil. RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 258,1 K RON | |
| 3 | 3.PACO CLUB SRL▼ 1 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 8,2 mil. RON▼ 19,3 % | ▼ 19,3 % | 645,2 K RON | |
| 4 | 4.EMIR EXPORT-IMPORT SRL▲ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,7 mil. RON▲ 2 % | ▲ 2 % | -3,7 mil. RON | |
| 5 | 5.LE STIL CLASIC SRL▼ 1 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 6,5 mil. RON▼ 12,2 % | ▼ 12,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 6 | 6.ALVILETI CENTER SRL= | Municipiul Piteşti, Argeş | 6,4 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 105,4 K RON | |
| 7 | 7.PARTY KM ZERO SRL▲ 3 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 5,5 mil. RON▲ 30,4 % | ▲ 30,4 % | 661,1 K RON | |
| 8 | 8.VALEA CU PEŞTI SA= | Sat Arefu, Comuna Arefu, Argeş | 4,9 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 679,8 K RON | |
| 9 | 9.BISTRO BRĂTIANU SRL▲ 8 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,7 mil. RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 1 mil. RON | |
| 10 | 10.MAGIC GT SRL▼ 3 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 4,5 mil. RON▼ 19,8 % | ▼ 19,8 % | 23,6 K RON | |
| 11 | 11.HR EDEN 2007 SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,4 mil. RON▲ 20,8 % | ▲ 20,8 % | 147 K RON | |
| 12 | 12.EXPRES CATERING MUNTENIA SRL▲ 4 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,3 mil. RON▲ 28,3 % | ▲ 28,3 % | 16,5 K RON | |
| 13 | 13.CROSSLINE SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,2 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 2 mil. RON | |
| 14 | 14.ANA ELITE SERVICES SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4,1 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 101,9 K RON | |
| 15 | 15.PRODINF SRL▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 4 mil. RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 504,2 K RON | |
| 16 | 16.AFACERI PENTRU TINE SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 3,6 mil. RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 611,1 K RON | |
| 17 | 17.POSADA VIDRARU SRL▲ 54 | Comuna Arefu, Argeş | 3,3 mil. RON▲ 234,1 % | ▲ 234,1 % | 202,3 K RON | |
| 18 | 18.POSADA SA▲ 2 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 3,3 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 200 K RON | |
| 19 | 19.STEJARUL COMEXPRES SRL▼ 4 | Sat Urlueni, Comuna Bârla, Argeş | 3,2 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | 113,9 K RON | |
| 20 | 20.UDUP TOMIS SRLnou | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 3,1 mil. RON▼ 10,1 % | ▼ 10,1 % | 665,9 K RON | |
| 21 | 21.EUROPA SUPER MARKET SRL▲ 3 | Comuna Albota, Argeş | 3 mil. RON▲ 24,7 % | ▲ 24,7 % | 339,4 K RON | |
| 22 | 22.REHOMA SRL▲ 9 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,9 mil. RON▲ 35,3 % | ▲ 35,3 % | 982,2 K RON | |
| 23 | 23.DARMINA ANI SRL▲ 3 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 2,8 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 55,3 K RON | |
| 24 | 24.STĂNCIOIU LOG RESIDENCE INN SRL▲ 571 | Sat Lereşti, Comuna Lereşti, Argeş | 2,7 mil. RON— | — | 1,2 mil. RON | |
| 25 | 25.ALEX-MARCO ALADIN SRL▲ 11 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 2,7 mil. RON▲ 61,6 % | ▲ 61,6 % | 558,9 K RON | |
| 26 | 26.HANUL RUSTIC ARGEŞAN SRL▼ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,6 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | -145,3 K RON | |
| 27 | 27.MUSCELUL SA▲ 2 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2,6 mil. RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 298,5 K RON | |
| 28 | 28.TURISM MUNTENIA SA▼ 7 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,6 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | -879,4 K RON | |
| 29 | 29.LA TUCIURI SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,4 mil. RON▲ 51,9 % | ▲ 51,9 % | 574,4 K RON | |
| 30 | 30.PUB HORUS I & S SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 2,2 mil. RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 171,4 K RON | |
| 31 | 31.EMIAN GROUP SRL▼ 4 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 2,1 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 720,5 K RON | |
| 32 | 32.AVATAR MEDIA PROJECT S.R.L.nou | Sat Şelari, Comuna Valea Mare Pravăţ, Argeş | 2,1 mil. RON▲ 1.281,7 % | ▲ 1.281,7 % | -230 K RON | |
| 33 | 33.VALMAR SRL▼ 5 | Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, Argeş | 2 mil. RON▼ 5 % | ▼ 5 % | 15,1 K RON | |
| 34 | 34.POWER FOREVER SRL▼ 12 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 2 mil. RON▼ 15,6 % | ▼ 15,6 % | 10,2 K RON | |
| 35 | 35.METROPOL SRL▼ 5 | Sat Ciobăneşti, Comuna Băbana, Argeş | 2 mil. RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 11,9 K RON | |
| 36 | 36.MARIRIS COR SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,9 mil. RON▲ 16,3 % | ▲ 16,3 % | 565,7 K RON | |
| 37 | 37.CATERING SHOW SRL▲ 11 | Sat Argeşelu, Comuna Mărăcineni, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 27,9 % | ▲ 27,9 % | 433,9 K RON | |
| 38 | 38.HOTEL YAKY SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 26 % | ▲ 26 % | 398,4 K RON | |
| 39 | 39.PĂSTRĂVĂRIA BRĂTIOARA SRL▲ 8 | Sat Cândeşti, Comuna Albeştii de Muscel, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 470,5 K RON | |
| 40 | 40.COMERCE LINE SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,8 mil. RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 454,3 K RON | |
| 41 | 41.IULIA-ANA-MARIA SRL▲ 18 | Oraş Mioveni, Argeş | 1,7 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 244,5 K RON | |
| 42 | 42.HAGI TUDOSE JUNIOR NCM SRLnou | Sat Sămara, Comuna Poiana Lacului, Argeş | 1,7 mil. RON— | — | 558,8 K RON | |
| 43 | 43.COMPLEX PANORAMIC SRL▼ 8 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,7 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 20,9 K RON | |
| 44 | 44.MINARWI FAMILY GROUP SRL▲ 79 | Sat Izvorani, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 1,7 mil. RON▲ 220 % | ▲ 220 % | 189,2 K RON | |
| 45 | 45.SHIVA BEST CLUB SRL▼ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,6 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 6,3 K RON | |
| 46 | 46.MODERN FASHION SRL▲ 549 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,6 mil. RON— | — | 159,2 K RON | |
| 47 | 47.SATBOS SRL▲ 4 | Sat Deduleşti, Comuna Morăreşti, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 188,9 K RON | |
| 48 | 48.VICTORY HOT STONE SRL▲ 27 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 67,9 % | ▲ 67,9 % | -122,8 K RON | |
| 49 | 49.PRUDENŢIAL STANDARD SRL▲ 1 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 1,6 mil. RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | 8,7 K RON | |
| 50 | 50.SELECT FAST EQUIPMENT S.R.L.▲ 250 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 1.063 % | ▲ 1.063 % | 299,7 K RON | |
| 51 | 51.PROD COM VULTURUL SRL▲ 2 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 53,6 K RON | |
| 52 | 52.COMPLEX BTT BASCOV SA▲ 53 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 1,5 mil. RON▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | 27,2 K RON | |
| 53 | 53.BUN SILVA STAR 88 SRL▼ 9 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 1,5 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 5,1 K RON | |
| 54 | 54.CRISTINA PROD COMIMPEX SRL▲ 541 | Sat Căpăţânenii Ungureni, Comuna Arefu, Argeş | 1,5 mil. RON— | — | 768,8 K RON | |
| 55 | 55.MUSCELEANCA A. M. C. SRL▼ 16 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,5 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | 134,7 K RON | |
| 56 | 56.CRISERV TOP LUX SRL▲ 5 | Sat Albota, Comuna Albota, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 350,1 K RON | |
| 57 | 57.CLUB CASTEL TRIVALE SRL▼ 1 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 271,9 K RON | |
| 58 | 58.DUO GENIALIS AG SRL▼ 4 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 335,7 K RON | |
| 59 | 59.TEILOR INVEST SRL▲ 6 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 156,6 K RON | |
| 60 | 60.SIBIV RAPID 2002 SRL▼ 5 | Sat Deduleşti, Comuna Morăreşti, Argeş | 1,4 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | -11,8 K RON | |
| 61 | 61.MONDO STAR TRADING SRL▼ 1 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 15,1 K RON | |
| 62 | 62.ALY COMPLET TURISM SRL▼ 22 | Sat Podu Dâmboviţei, Comuna Dâmbovicioara, Argeş | 1,3 mil. RON▼ 18,5 % | ▼ 18,5 % | -53,2 K RON | |
| 63 | 63.RIFCO DACADI IMPEX SRL▼ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 79,3 K RON | |
| 64 | 64.RAV MERIDIAN KOMPLET SRL▲ 73 | Sat Oeştii Ungureni, Comuna Corbeni, Argeş | 1,3 mil. RON▲ 200,6 % | ▲ 200,6 % | 150,2 K RON | |
| 65 | 65.SELECTION BISTRO C&M SRL▲ 66 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 1,2 mil. RON▲ 170,1 % | ▲ 170,1 % | 109,8 K RON | |
| 66 | 66.MIRADI CLUB 2005 SRL▲ 12 | Sat Piscani, Comuna Dîrmăneşti, Argeş | 1,2 mil. RON▲ 35,9 % | ▲ 35,9 % | 159,3 K RON | |
| 67 | 67.IMPERIAL BALLROOM EVENTS SRL▲ 2 | Municipiul Câmpulung, Argeş | 1,2 mil. RON▲ 17,8 % | ▲ 17,8 % | 379,5 K RON | |
| 68 | 68.BEBY SRL▼ 2 | Sat Deduleşti, Comuna Morăreşti, Argeş | 1,2 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 2,6 K RON | |
| 69 | 69.GROTA RECE SRL▲ 11 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,2 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | 343,5 K RON | |
| 70 | 70.CASA BELLA PLACE SRL▼ 2 | Sat Bughea de Sus, Comuna Bughea de Sus, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 211,2 K RON | |
| 71 | 71.MITRO EVENTS SRL▲ 35 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 83,9 % | ▲ 83,9 % | 125,8 K RON | |
| 72 | 72.CLUB HUSH MUSIC PUB SRL▼ 15 | Oraş Mioveni, Argeş | 1,1 mil. RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | -25,7 K RON | |
| 73 | 73.PANORAMIC BUSINESS SERVICES (PBS) SRL▼ 1 | Comuna Rucăr, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 14,8 % | ▲ 14,8 % | -111,6 K RON | |
| 74 | 74.HIGH ENTERTAINMENT CONCEPT SRL▲ 521 | Sat Ungureni, Comuna Valea Iaşului, Argeş | 1,1 mil. RON— | — | 213,3 K RON | |
| 75 | 75.NOBLESSE CASA MARIA SRL▲ 2 | Sat Geamăna, Comuna Bradu, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 20 % | ▲ 20 % | 14,9 K RON | |
| 76 | 76.TEF HOTELS SRL▼ 43 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,1 mil. RON▼ 42,3 % | ▼ 42,3 % | -364,2 K RON | |
| 77 | 77.CONSTRUMAT & VOS SRL▲ 14 | Municipiul Piteşti, Argeş | 1,1 mil. RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 169,8 K RON | |
| 78 | 78.LOTRU COMIMPEX SRL▲ 5 | Sat Lunca Corbului, Comuna Lunca Corbului, Argeş | 1 mil. RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 47,3 K RON | |
| 79 | 79.RUGET SRL▲ 21 | Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeş | 999,5 K RON▲ 48 % | ▲ 48 % | 549 K RON | |
| 80 | 80.ŞTEFI ANTONIA TOP SRL▲ 91 | Sat Smeura, Comuna Moşoaia, Argeş | 993,1 K RON▲ 228,5 % | ▲ 228,5 % | 324,4 K RON | |
| 81 | 81.NOMA FOOD SID SRLnou | Sat Şuici, Comuna Şuici, Argeş | 989,8 K RON— | — | — | 218,9 K RON |
| 82 | 82.PÂRÂUL CAPRA SA▼ 9 | Comuna Arefu, Argeş | 981,2 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | -106,2 K RON | |
| 83 | 83.FINERES EVENTS COMPANY SRL▲ 189 | Oraş Mioveni, Argeş | 971,9 K RON▲ 535 % | ▲ 535 % | 444,1 K RON | |
| 84 | 84.FĂGĂRAŞ SUD SRL▲ 2 | Sat Arefu, Comuna Arefu, Argeş | 964,9 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | 278,2 K RON | |
| 85 | 85.HAI LA NOI IDEAL SRL▲ 104 | Municipiul Piteşti, Argeş | 948,8 K RON▲ 263 % | ▲ 263 % | 163,5 K RON | |
| 86 | 86.PAMIS AGROIND SERV SRL▲ 3 | Municipiul Piteşti, Argeş | 944,9 K RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 239,3 K RON | |
| 87 | 87.AMADEUS TOP EVENIMENTE SRL▼ 3 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 944,3 K RON▲ 14,2 % | ▲ 14,2 % | 24,6 K RON | |
| 88 | 88.CROWN VINTAGE PUB SRL▲ 70 | Municipiul Piteşti, Argeş | 939 K RON▲ 177,5 % | ▲ 177,5 % | 358,7 K RON | |
| 89 | 89.SEELEN TOP DIVERS SRL▲ 201 | Sat Păcioiu, Comuna Coşeşti, Argeş | 932,5 K RON▲ 564,5 % | ▲ 564,5 % | 63,4 K RON | |
| 90 | 90.IRAQY FRESH FOOD SRL▲ 5 | Municipiul Piteşti, Argeş | 919,6 K RON▲ 30 % | ▲ 30 % | 2 K RON | |
| 91 | 91.ZAHANA MAX SRL▼ 10 | Municipiul Piteşti, Argeş | 919,4 K RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | -10,6 K RON | |
| 92 | 92.MERA RESORT SRL▲ 503 | Oraş Mioveni, Argeş | 904,6 K RON— | — | -820,3 K RON | |
| 93 | 93.SELECTRA SRL▼ 19 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 880,6 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 1,3 K RON | |
| 94 | 94.DENA ALEX PITROM SRL▼ 18 | Municipiul Piteşti, Argeş | 864,2 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 223 K RON | |
| 95 | 95.ANA GALAXY PREST SRL▲ 31 | Municipiul Piteşti, Argeş | 863 K RON▲ 73,8 % | ▲ 73,8 % | 194,6 K RON | |
| 96 | 96.DORDEVAMA - CUB A SRL▲ 31 | Municipiul Piteşti, Argeş | 857,2 K RON▲ 72,9 % | ▲ 72,9 % | 128,7 K RON | |
| 97 | 97.BEAUTY CENTER GYM 2004 SRL▼ 72 | Municipiul Piteşti, Argeş | 851,8 K RON▼ 63,1 % | ▼ 63,1 % | 92,3 K RON | |
| 98 | 98.AINA SPECIAL EVENTS SRL▼ 16 | Municipiul Piteşti, Argeş | 846,2 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 196,6 K RON | |
| 99 | 99.GABCRIS THE VEGAS SRL▼ 57 | Municipiul Curtea de Argeş, Argeş | 817,3 K RON▼ 49,3 % | ▼ 49,3 % | -9,9 K RON | |
| 100 | 100.MANSION DELIVERY S.R.L.▼ 37 | Sat Valea Mare-Podgoria, Oraş Ştefăneşti, Argeş | 804,9 K RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 94,6 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Argeș
CAEN 5610
Restaurante
306 firme · 263,3 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
68 firme · 205 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
144 firme · 160,3 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
178 firme · 103,5 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
47 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
229 firme · 56,5 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
50 firme · 13,5 mil. RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
8 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
10 firme · 3,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
14 firme · 674,6 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
2 firme · 376,4 K RON