Top 100 firme — Construcția de poduri și tuneluri după cifră de afaceri în 2021
76 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 76 cumulează 660,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 328,9 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Cifră de afaceri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCADA COMPANY SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 328,9 mil. RON▼ 37,2 % | ▼ 37,2 % | 72,1 mil. RON | |
| 2 | 2.IMPLENIA BAUGESELLSCHAFT M.B.H. WIEN - SUCURSALA VOLUNTARI▲ 6 | Oraş Voluntari, Ilfov | 133,6 mil. RON▲ 860,3 % | ▲ 860,3 % | -2,2 mil. RON | |
| 3 | 3.CONFER GROUP SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 38,3 mil. RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 2,4 mil. RON | |
| 4 | 4.ARGIF SA▼ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 31,8 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 424,8 K RON | |
| 5 | 5.MS INTERPROIECT ENGINEERING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 29,8 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 921,7 K RON | |
| 6 | 6.REPSOND COMPANY SRL▲ 1 | Sat Berca, Comuna Berca, Buzău | 18 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 1,1 mil. RON | |
| 7 | 7.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▼ 2 | Municipiul Buzău, Buzău | 14,6 mil. RON▼ 27,3 % | ▼ 27,3 % | 2,5 mil. RON | |
| 8 | 8.CONSTRUCT BOB INVEST SRL▲ 8 | Sat Sânnicoara, Comuna Apahida, Cluj | 4,9 mil. RON▲ 40,2 % | ▲ 40,2 % | 2,8 mil. RON | |
| 9 | 9.TKT Tehnologii si Tensionari in Constructii SRL▲ 4 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 4,9 mil. RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 2,1 mil. RON | |
| 10 | 10.CIPA GENERAL CONSTRUCTION S.R.L.▲ 8 | Bucureşti Sectorul 4, Bucureşti | 4,8 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | -55,9 K RON | |
| 11 | 11.FAVIROM BUSINESS SRL▲ 4 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 4,4 mil. RON▲ 19,4 % | ▲ 19,4 % | 264,6 K RON | |
| 12 | 12.EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L.▲ 12 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 4,3 mil. RON▲ 177,6 % | ▲ 177,6 % | 1,4 mil. RON | |
| 13 | 13.MONTAJ MODULAR SRL▼ 4 | Municipiul Zalău, Sălaj | 4,2 mil. RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | 585,8 K RON | |
| 14 | 14.INANOVA ROMANIA S.R.L.▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 3,6 mil. RON▼ 24,4 % | ▼ 24,4 % | 502,3 K RON | |
| 15 | 15.APOLODOR 2003 SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,2 mil. RON▼ 14,1 % | ▼ 14,1 % | 137,1 K RON | |
| 16 | 16.ROMCONSTRUCT AMH S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 3,2 mil. RON— | — | — | 1,2 mil. RON |
| 17 | 17.FULGA DRUM CO S.R.L.▲ 2 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 3,1 mil. RON▼ 5,4 % | ▼ 5,4 % | 1 mil. RON | |
| 18 | 18.BIG PARTNER CONSTRUCT SRL▲ 39 | Sat Boiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 2,9 mil. RON— | — | 2,8 mil. RON | |
| 19 | 19.ESTTUB SRL▲ 1 | Municipiul Târgu Mureş, Mureş | 2,2 mil. RON▼ 26 % | ▼ 26 % | 4,6 K RON | |
| 20 | 20.CAMGLASS DECORATIVE S.R.L.nou | Loc. Ovidiu, Oraş Ovidiu, Constanţa | 2 mil. RON— | — | — | 296,5 K RON |
| 21 | 21.PAROCAD S.R.L.▲ 1 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,7 mil. RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | 812,5 K RON | |
| 22 | 22.INFRAX SRL▲ 12 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 1,6 mil. RON▲ 308 % | ▲ 308 % | 32 K RON | |
| 23 | 23.EDILCOM SRL▼ 6 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,6 mil. RON▼ 54,5 % | ▼ 54,5 % | 15 K RON | |
| 24 | 24.PRODUCTIE PRESTARI TELEGA 4 SRL▼ 1 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 1,5 mil. RON▼ 9,9 % | ▼ 9,9 % | 2 mil. RON | |
| 25 | 25.GELMURTRANS SRL▲ 2 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 1,4 mil. RON▲ 89,1 % | ▲ 89,1 % | 798,1 K RON | |
| 26 | 26.STRADAFAM CDM S.R.L.nou | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 1 mil. RON— | — | — | 93,8 K RON |
| 27 | 27.BOGDAN ŞI FIII FOREST SRL▲ 1 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 966,1 K RON▲ 42,5 % | ▲ 42,5 % | 495,7 K RON | |
| 28 | 28.PROFESIONAL CREATIVE CONSTRUCT S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 942,6 K RON— | — | — | 196 K RON |
| 29 | 29.ELM-ARCA SA▼ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 928,1 K RON▼ 60 % | ▼ 60 % | 538,5 K RON | |
| 30 | 30.PROFIT CONSTRUCT ANTEREU SRL▲ 1 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 679,1 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 334,4 K RON | |
| 31 | 31.CONSTRUCT EXPERT SRL▲ 2 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 640,2 K RON▲ 36,7 % | ▲ 36,7 % | 119,3 K RON | |
| 32 | 32.POD CONSTRUCT SRL▼ 6 | Municipiul Timişoara, Timiş | 542,9 K RON▼ 49,5 % | ▼ 49,5 % | -323,1 K RON | |
| 33 | 33.CACIOIANU INDUSTRIE SRL▼ 4 | Sat Bălanu, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 424,2 K RON▼ 33,7 % | ▼ 33,7 % | 44,9 K RON | |
| 34 | 34.TRANSPORT SI CONSTRUCTII FORESTIERE SRL▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 366,8 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 2,3 K RON | |
| 35 | 35.KETTENBAU S.R.L.▲ 6 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 351,6 K RON▲ 216,9 % | ▲ 216,9 % | 51,8 K RON | |
| 36 | 36.AEAE CONS SRL▼ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 347,7 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | 72,9 K RON | |
| 37 | 37.ROMCAT WORLD S.R.L.▼ 12 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 342,3 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | -188,1 K RON | |
| 38 | 38.FABEGIPET SRL▼ 6 | Bucureşti Sectorul 5, Bucureşti | 337 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 240,5 K RON | |
| 39 | 39.DARIAN SI LARISA SRL▼ 2 | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 288,8 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | -23,5 K RON | |
| 40 | 40.DEL VITA 2004 SRL▼ 5 | Sat Lumina, Comuna Lumina, Constanţa | 230,4 K RON▼ 37,6 % | ▼ 37,6 % | 1,7 K RON | |
| 41 | 41.SPIELER SRL▲ 5 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 212,6 K RON▲ 173,7 % | ▲ 173,7 % | -12,4 K RON | |
| 42 | 42.BESACONSTRUCTION COMPANY SRL▲ 3 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 190 K RON▲ 139,8 % | ▲ 139,8 % | 1,1 K RON | |
| 43 | 43.PASSAGE CONSTRUCT S.R.L.▲ 4 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 157,1 K RON▲ 160,1 % | ▲ 160,1 % | 3,4 K RON | |
| 44 | 44.AR ESTRUCTURAS SRL▲ 9 | Municipiul Timişoara, Timiş | 142,6 K RON▲ 2.935,1 % | ▲ 2.935,1 % | 62 K RON | |
| 45 | 45.CRISMIS IMPEX SRL▲ 12 | Municipiul Bacău, Bacău | 134,6 K RON— | — | 98,4 K RON | |
| 46 | 46.TUNELE CONSTRUCT CĂI FERATE S.A.▼ 8 | Municipiul Braşov, Braşov | 134,5 K RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 684,3 K RON | |
| 47 | 47.RAM SERVICII ECOLOGICE SRL▲ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 117,8 K RON— | — | 44,8 K RON | |
| 48 | 48.LENYD CONSTRUCT S.R.L.▲ 2 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 69,1 K RON▲ 821,5 % | ▲ 821,5 % | 40,3 K RON | |
| 49 | 49.TUNELE INSERV S.R.L.▼ 1 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 61,5 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 5 RON | |
| 50 | 50.BRIDGE RLC SRL▼ 11 | Sat Cărpinet, Comuna Cărpinet, Bihor | 45 K RON▼ 62,5 % | ▼ 62,5 % | 7,6 K RON | |
| 51 | 51.FULGA SRL= | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 30 K RON▲ 347,2 % | ▲ 347,2 % | 291,4 K RON | |
| 52 | 52.TUNELE SA▲ 5 | Municipiul Braşov, Braşov | 23,8 K RON— | — | -1,4 mil. RON | |
| 53 | 53.ROMPROMO PLUS SRL▲ 2 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 23,1 K RON▲ 1.867,5 % | ▲ 1.867,5 % | 2,2 K RON | |
| 54 | 54.BOGMAR SRLnou | Sat Bogdan Vodă, Comuna Bogdan Vodă, Maramureş | 500 RON— | — | 495 RON | |
| 55 | 55.FOREST COM SRL▼ 1 | Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 85,9 K RON | |
| 56 | 56.REXPOD SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 57 | 57.CEPRA INDUSTRIAL SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 58 | 58.DARA CONSTRUCTII SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 0 RON— | — | -64,2 K RON | |
| 59 | 59.OVIEDO SRL▼ 2 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0 RON— | — | -20,1 K RON | |
| 60 | 60.CONSTRUCT DANIELLE SRL▼ 3 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 61 | 61.MELORITM CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 62 | 62.MARISTAR CONSTRUCT SRL▼ 18 | Municipiul Câmpina, Prahova | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -949 RON | |
| 63 | 63.IDRA TEAM DESIGN SRL▼ 6 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 0 RON— | — | 310,6 K RON | |
| 64 | 64.EUROPEAN HIDROCONSTRUCT SRLnou | Municipiul Satu Mare, Satu Mare | 0 RON— | — | -263,5 K RON | |
| 65 | 65.ABM BRIDGE SYSTEMS SRL▼ 8 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 0 RON— | — | -2,9 K RON | |
| 66 | 66.FIRESTA - FIŠER, REKONSTRUKCE, STAVBY A.S BRNO SA SUCURSALA BAIA MARE▼ 9 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 0 RON— | — | -81,6 K RON | |
| 67 | 67.EDP TEAMAG SRL▼ 15 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | 0 RON | |
| 68 | 68.SIMBERG INVEST SOLUTIONS SRL▼ 11 | Sat Tătărani, Comuna Bărcăneşti, Prahova | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 69 | 69.RAVICONSTRUCT SRL▼ 29 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -4,2 K RON | |
| 70 | 70.ELVICTO NET SRL▼ 13 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0 RON— | — | -1,4 K RON | |
| 71 | 71.IMPLENIA CONSTRUCTII SRL▲ 13 | Oraş Voluntari, Ilfov | 0 RON— | — | 1,7 mil. RON | |
| 72 | 72.CLEAN CONS DSG SRL▼ 15 | Loc. Sebiş, Oraş Sebiş, Arad | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.ACC MECONS SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | -2,6 K RON | |
| 74 | 74.ELPA PHOENIX S.R.L.nou | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 0 RON— | — | — | 0 RON |
| 75 | 75.MICROTUNELE SRL▼ 18 | Municipiul Braşov, Braşov | 0 RON— | — | -100 RON | |
| 76 | 76.HOLDING BO-TO BAU SRL▼ 19 | Sat Valea Pomilor, Comuna Şamşud, Sălaj | 0 RON— | — | -160,2 K RON |