Top 100 firme — Construcția de poduri și tuneluri după datorii în 2025
73 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 73 cumulează 685,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 0 RON, iar liderul atinge 372,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Datorii | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ARCADA COMPANY SA= | Municipiul Galaţi, Galaţi | 372,3 mil. RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | 516,4 mil. RON | |
| 2 | 2.RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL= | Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Sibiu | 106,4 mil. RON▼ 29,8 % | ▼ 29,8 % | 85,2 mil. RON | |
| 3 | 3.IMPLENIA BAUGESELLSCHAFT M.B.H. WIEN - SUCURSALA VOLUNTARI= | Oraş Voluntari, Ilfov | 47,5 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | -1,3 mil. RON | |
| 4 | 4.CONFER GROUP SRL= | Municipiul Oneşti, Bacău | 39,9 mil. RON▲ 38,5 % | ▲ 38,5 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL▲ 1 | Municipiul Buzău, Buzău | 23,5 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 18,2 mil. RON | |
| 6 | 6.MS INTERPROIECT ENGINEERING SRL▼ 1 | Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti | 22,3 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 3 mil. RON | |
| 7 | 7.ARGIF SA▲ 2 | Municipiul Piteşti, Argeş | 17 mil. RON▲ 95,1 % | ▲ 95,1 % | 567,7 K RON | |
| 8 | 8.CROCUS DAM S.R.L.nou | Sat Predeluţ, Comuna Bran, Braşov | 8,6 mil. RON▲ 74,1 % | ▲ 74,1 % | 2,4 mil. RON | |
| 9 | 9.KIPPER TRANS SRLnou | Comuna Podoleni, Neamţ | 5,5 mil. RON▲ 53,8 % | ▲ 53,8 % | 344,2 K RON | |
| 10 | 10.PRODUCTIE PRESTARI TELEGA 4 SRL▲ 11 | Sat Telega, Comuna Telega, Prahova | 4,3 mil. RON▲ 166,4 % | ▲ 166,4 % | 3,9 mil. RON | |
| 11 | 11.POD CONSTRUCT SRL▲ 4 | Municipiul Timişoara, Timiş | 3,1 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | -465,7 K RON | |
| 12 | 12.SRA-BN CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Unirea, Municipiul Bistriţa, Bistriţa-Năsăud | 3,1 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 52 K RON | |
| 13 | 13.PROGRESIV DESIGN & BUILD SRLnou | Sat Hudriceşti, Comuna Bistra, Alba | 2,7 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 2,2 mil. RON | |
| 14 | 14.LENYD CONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Comuna Ştefăneştii de Jos, Ilfov | 2,5 mil. RON▲ 229 % | ▲ 229 % | 5,7 K RON | |
| 15 | 15.GOLMAK INŞAAT S.R.L.▲ 5 | Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, Sălaj | 2,1 mil. RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 1,8 mil. RON | |
| 16 | 16.CACIOIANU INDUSTRIE SRL▼ 2 | Sat Bălanu, Comuna Stăneşti, Giurgiu | 2 mil. RON▼ 36,6 % | ▼ 36,6 % | -438,4 K RON | |
| 17 | 17.INANOVA ROMANIA S.R.L.▲ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 2 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | -419,8 K RON | |
| 18 | 18.ROMCONSTRUCT AMH S.R.L.▼ 5 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,7 mil. RON▼ 46,5 % | ▼ 46,5 % | 3,5 K RON | |
| 19 | 19.ABN MACHINE REPAIRS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Timişoara, Timiş | 1,7 mil. RON▼ 57,8 % | ▼ 57,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 20 | 20.TUNELE CONSTRUCT CĂI FERATE S.A.▲ 2 | Municipiul Braşov, Braşov | 1,6 mil. RON▼ 4,3 % | ▼ 4,3 % | 38,5 K RON | |
| 21 | 21.FULGA DRUM CO S.R.L.▲ 2 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 1,2 mil. RON▼ 2,2 % | ▼ 2,2 % | 1,4 K RON | |
| 22 | 22.RAVE CONSULTING S.R.L.▲ 25 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 1,2 mil. RON▲ 508,4 % | ▲ 508,4 % | 1,1 mil. RON | |
| 23 | 23.ISTANBUL TEKNIK ROMANIA S.R.L.▲ 11 | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 1,1 mil. RON▲ 136,1 % | ▲ 136,1 % | -724,1 K RON | |
| 24 | 24.ANTODANI TRANS SRLnou | Sat Dancu, Comuna Holboca, Iaşi | 1 mil. RON▼ 18,1 % | ▼ 18,1 % | 38,1 K RON | |
| 25 | 25.BOGDAN ŞI FIII FOREST SRL▲ 3 | Loc. Oţelu Roşu, Oraş Oţelu Roşu, Caraş-Severin | 863,1 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 1,8 mil. RON | |
| 26 | 26.KARMA PROJECT CONSTRUCT S.R.L.▲ 4 | Oraş Voluntari, Ilfov | 763,6 K RON▲ 16,8 % | ▲ 16,8 % | 115,8 K RON | |
| 27 | 27.APOLODOR 2003 SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 719,3 K RON▼ 27,1 % | ▼ 27,1 % | -211,7 K RON | |
| 28 | 28.STRADAFAM CDM S.R.L.▲ 8 | Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeş | 688,4 K RON▲ 55 % | ▲ 55 % | 80,7 K RON | |
| 29 | 29.ADP EQUIPMENT S.R.L.= | Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti | 655,6 K RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -259,1 K RON | |
| 30 | 30.FIRESTA - FIŠER, REKONSTRUKCE, STAVBY A.S BRNO SA SUCURSALA BAIA MARE▲ 5 | Municipiul Baia Mare, Maramureş | 640,8 K RON▲ 36,4 % | ▲ 36,4 % | -115,3 K RON | |
| 31 | 31.BESACONSTRUCTION COMPANY SRL▲ 11 | Sat Cătămăreşti-Deal, Comuna Mihai Eminescu, Botoşani | 613,1 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 1,8 K RON | |
| 32 | 32.EDILCOM SRL▼ 1 | Loc. Tur, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 511,2 K RON▼ 19,1 % | ▼ 19,1 % | 952,5 K RON | |
| 33 | 33.AEAE CONS SRLnou | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 502,2 K RON— | — | -87,6 K RON | |
| 34 | 34.OVIEDO SRL▼ 1 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 496,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | -76,3 K RON | |
| 35 | 35.COSMABLAND SRL▲ 6 | Municipiul Vulcan, Hunedoara | 493,1 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | -68,5 K RON | |
| 36 | 36.IDRA TEAM DESIGN SRL▲ 4 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 360,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 37 | 37.TIPOPRINT SERV SRL▲ 31 | Municipiul Brăila, Brăila | 354,6 K RON▲ 1.684,4 % | ▲ 1.684,4 % | 15,5 K RON | |
| 38 | 38.EMIPROD SRL▼ 1 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 347,2 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | -65,3 K RON | |
| 39 | 39.EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L.▲ 6 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 319,7 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 40 | 40.VSR RESIDENCE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Constanţa, Constanţa | 311,6 K RON▲ 217,7 % | ▲ 217,7 % | -210,2 K RON | |
| 41 | 41.TUNELE MARC PRESTCONSTRUCT S.R.L.▲ 13 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 291 K RON▲ 190,3 % | ▲ 190,3 % | -52,4 K RON | |
| 42 | 42.FAVIROM BUSINESS SRL▲ 2 | Sat Snagov, Comuna Snagov, Ilfov | 256,5 K RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | 105,9 K RON | |
| 43 | 43.ELPA PHOENIX S.R.L.▲ 23 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 213,8 K RON▲ 656,8 % | ▲ 656,8 % | 569 K RON | |
| 44 | 44.PAROCAD S.R.L.▲ 16 | Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, Satu Mare | 168,1 K RON▲ 86,7 % | ▲ 86,7 % | 427,3 K RON | |
| 45 | 45.ELM-ARCA SA▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 162,1 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 4,4 K RON | |
| 46 | 46.SINAPSA SRL▼ 14 | Municipiul Timişoara, Timiş | 147,6 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | -338,1 K RON | |
| 47 | 47.CLD NOAH CONSTRUCT S.R.L.nou | Loc. Polata, Municipiul Târgu Jiu, Gorj | 144,3 K RON— | — | — | 5,5 K RON |
| 48 | 48.ALEX TRADING IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 132,1 K RON▼ 10,6 % | ▼ 10,6 % | -6,2 K RON | |
| 49 | 49.CONSTRUCT EXPERT SRL▲ 29 | Municipiul Gheorgheni, Harghita | 110,7 K RON— | — | 54 K RON | |
| 50 | 50.DARIAN SI LARISA SRL▲ 2 | Sat Mociu, Comuna Mociu, Cluj | 109,4 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | -6,5 K RON | |
| 51 | 51.PROFIT CONSTRUCT ANTEREU SRL▲ 6 | Sat Corod, Comuna Corod, Galaţi | 102,1 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 642,1 K RON | |
| 52 | 52.GELMURTRANS SRL▼ 3 | Sat Livada, Comuna Iclod, Cluj | 97,8 K RON▼ 45,3 % | ▼ 45,3 % | -182,8 K RON | |
| 53 | 53.SPIELER SRL▲ 3 | Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti | 96,2 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | -556 RON | |
| 54 | 54.PASSAGE CONSTRUCT S.R.L.▲ 7 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 80,6 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | -7,3 K RON | |
| 55 | 55.V.M.S. STRENGHT STRUCTURE S.R.L.▲ 12 | Municipiul Petroşani, Hunedoara | 79,6 K RON▲ 280,6 % | ▲ 280,6 % | 16,9 K RON | |
| 56 | 56.BRIDGE RLC SRL▲ 3 | Sat Cărpinet, Comuna Cărpinet, Bihor | 77,2 K RON▼ 16,6 % | ▼ 16,6 % | -26,6 K RON | |
| 57 | 57.INFRAX SRL▼ 19 | Sat Rebra, Comuna Rebra, Bistriţa-Năsăud | 58,2 K RON▼ 84,4 % | ▼ 84,4 % | 101 K RON | |
| 58 | 58.AR ESTRUCTURAS SRL▼ 12 | Municipiul Timişoara, Timiş | 50,8 K RON▼ 74,4 % | ▼ 74,4 % | 179 K RON | |
| 59 | 59.BIG PARTNER CONSTRUCT SRL▲ 4 | Sat Boiu, Comuna Ciumeghiu, Bihor | 45,8 K RON▲ 18,5 % | ▲ 18,5 % | -18,2 K RON | |
| 60 | 60.ACC MECONS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 32,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 61 | 61.MB STEEL CONSTRUCTIONS S.R.L.▲ 12 | Sat Gersa I, Comuna Rebrisoara, Bistriţa-Năsăud | 24,6 K RON▲ 338,5 % | ▲ 338,5 % | -30,4 K RON | |
| 62 | 62.MARISTAR CONSTRUCT SRL▲ 16 | Municipiul Câmpina, Prahova | 20,5 K RON— | — | -461 RON | |
| 63 | 63.ELVICTO NET SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 20,2 K RON▲ 18,4 % | ▲ 18,4 % | -2,6 K RON | |
| 64 | 64.KETTENBAU S.R.L.▲ 1 | Sat Sâncrăieni, Comuna Sâncrăieni, Harghita | 18,5 K RON▼ 39,3 % | ▼ 39,3 % | 146,7 K RON | |
| 65 | 65.CRISMIS IMPEX SRL▼ 17 | Municipiul Bacău, Bacău | 14,8 K RON▼ 92 % | ▼ 92 % | 22,1 K RON | |
| 66 | 66.STEFAN SANDEL BUILDING SOLUTIONS S.R.L.nou | Sat Siliştea-Gumeşti, Comuna Siliştea-Gumeşti, Teleorman | 12,9 K RON— | — | — | -12,7 K RON |
| 67 | 67.TTR EXCAV PRO S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 8,8 K RON— | — | — | -9,2 K RON |
| 68 | 68.RAVICONSTRUCT SRL▲ 3 | Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinţi | 6,8 K RON0,0% | 0,0% | -2,4 K RON | |
| 69 | 69.MARA SI MAREA S.R.L.▼ 16 | Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti | 6,4 K RON▼ 93,7 % | ▼ 93,7 % | 205,6 K RON | |
| 70 | 70.CEPRA INDUSTRIAL SRL▲ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 71 | 71.REXPOD SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 72 | 72.CONSTRUCT DANIELLE SRL▲ 6 | Municipiul Cluj-Napoca, Cluj | 0 RON— | — | 0 RON | |
| 73 | 73.POD COMS CONSTRUCT S.R.L.▲ 3 | Loc. Cormaia, Oraş Sângeorz-Băi, Bistriţa-Năsăud | 0 RON▼ 100 % | ▼ 100 % | -6,3 K RON |