Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după capitaluri în 2018
704 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 78,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 168,7 K RON, iar liderul atinge 5,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.EURO EXPEDITII SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,8 mil. RON▼ 17,1 % | ▼ 17,1 % | 3,8 mil. RON | |
| 2 | 2.OIATRANS SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 5,6 mil. RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 588,7 K RON | |
| 3 | 3.TRANSPORT PUBLIC SA▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,3 mil. RON▲ 23,4 % | ▲ 23,4 % | 3,1 K RON | |
| 4 | 4.GRIFON SEREX SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 5,3 mil. RON▼ 6,2 % | ▼ 6,2 % | 429,7 K RON | |
| 5 | 5.GEMINA SERVEXIM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 mil. RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 6 | 6.DOREX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 100,6 K RON | |
| 7 | 7.BAUER TRANSCOM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9 mil. RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 392,6 K RON | |
| 8 | 8.ONVIRA PREST SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 54,1 % | ▲ 54,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 9 | 9.SIRV MĂRĂŞEŞTI S.A.= | Loc. Mărăşeşti, Oraş Mărăşeşti, Vrancea | 1,7 mil. RON▼ 20,7 % | ▼ 20,7 % | -439,6 K RON | |
| 10 | 10.EUROCONSTANTIN SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 173,7 K RON | |
| 11 | 11.ANTRAS LOG SRL▲ 12 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 160,7 % | ▲ 160,7 % | 959,7 K RON | |
| 12 | 12.MANOSIM COMEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 281,6 K RON | |
| 13 | 13.SERV TRANS CAR SA▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 22,8 % | ▲ 22,8 % | 377,2 K RON | |
| 14 | 14.ROBEL FOREST SRL▲ 47 | Sat Străoane, Comuna Străoane, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 471,5 % | ▲ 471,5 % | 1,1 mil. RON | |
| 15 | 15.ROESELARE IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 144,7 K RON | |
| 16 | 16.PARKING FOCŞANI S.A.▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 21,9 % | ▼ 21,9 % | -355,5 K RON | |
| 17 | 17.TRANSPORT INTERNAŢIONAL RĂILEANU SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 75,5 K RON | |
| 18 | 18.SCRIMA EUROPEXPRES SRL▼ 1 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 196,2 K RON | |
| 19 | 19.QUICK CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.▲ 162 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 2.053,5 % | ▲ 2.053,5 % | 1 mil. RON | |
| 20 | 20.AUTO COSTI MAR TRANS SRL▲ 7 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 943 K RON▲ 96,2 % | ▲ 96,2 % | 462,4 K RON | |
| 21 | 21.FAVIMAR TRANS SRL▼ 2 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 757,6 K RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | 2,2 K RON | |
| 22 | 22.TEODEN TRANS.COM SRL▼ 4 | Sat Dealu Sării, Comuna Jitia, Vrancea | 746,8 K RON▼ 2,8 % | ▼ 2,8 % | -21,4 K RON | |
| 23 | 23.MICOR SPEDITION S.R.L.▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 740,4 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 98,9 K RON | |
| 24 | 24.TROTUS TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 718,5 K RON▲ 74,6 % | ▲ 74,6 % | 307 K RON | |
| 25 | 25.MIHANDRU 2002 SRL▲ 1 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 694,4 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 203,1 K RON | |
| 26 | 26.AGROMEC SURAIA SA▲ 2 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 669,4 K RON▲ 40,6 % | ▲ 40,6 % | 193,2 K RON | |
| 27 | 27.GERASPEED FAN SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 628 K RON▲ 18,2 % | ▲ 18,2 % | 96,9 K RON | |
| 28 | 28.LUMINEVAL SRL▲ 7 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 625,4 K RON▲ 55,2 % | ▲ 55,2 % | 222,5 K RON | |
| 29 | 29.INTEREAST ROMANIA SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 561,1 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 377,7 K RON | |
| 30 | 30.VALEBUR TRANS SRL▲ 35 | Sat Lespezi, Comuna Homocea, Vrancea | 558 K RON▲ 151,1 % | ▲ 151,1 % | 335,8 K RON | |
| 31 | 31.ROXALEX TRANS SRL▼ 1 | Sat Negrileşti, Comuna Negrileşti, Vrancea | 519,3 K RON▲ 12,4 % | ▲ 12,4 % | 57,3 K RON | |
| 32 | 32.TEXDATA LOGISTICS AND DISTRIBUTION SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 507 K RON▲ 47,8 % | ▲ 47,8 % | 164,1 K RON | |
| 33 | 33.NORDIC INTERTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 497,1 K RON▲ 22,4 % | ▲ 22,4 % | 45,1 K RON | |
| 34 | 34.INTER LEMALIAN SRL▲ 604 | Municipiul Focşani, Vrancea | 479 K RON— | — | 645,6 K RON | |
| 35 | 35.MRW88 MAXARMONY SRL▲ 38 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 455,1 K RON▲ 124,5 % | ▲ 124,5 % | 252,4 K RON | |
| 36 | 36.ANDRI TRANS SRL▼ 7 | Sat Piscu Radului, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 446,8 K RON▼ 5,8 % | ▼ 5,8 % | -27,7 K RON | |
| 37 | 37.GXY FLY S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 433,2 K RON— | — | — | 433 K RON |
| 38 | 38.TRANSSPORTCLUB SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 432,1 K RON▲ 17,3 % | ▲ 17,3 % | 63,6 K RON | |
| 39 | 39.VALDORPET TRANSCOM SRL▼ 1 | Sat Lămoteşti, Comuna Milcovul, Vrancea | 423,5 K RON▲ 13,6 % | ▲ 13,6 % | 50,6 K RON | |
| 40 | 40.EURO AVA TRANS SRL▼ 4 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 419,7 K RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 21,2 K RON | |
| 41 | 41.LORENZZO TRANS IMPEX SRL▲ 7 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 418 K RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 122 K RON | |
| 42 | 42.GEOFOR SRL▲ 38 | Sat Podu Nărujei, Comuna Năruja, Vrancea | 396,4 K RON▲ 113,1 % | ▲ 113,1 % | 226 K RON | |
| 43 | 43.NICO LORI TRANS 2005 SRL▲ 304 | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 386,7 K RON▲ 22.185,7 % | ▲ 22.185,7 % | 384,9 K RON | |
| 44 | 44.URBAN ESATE HOLDINGS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 385,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.DATA CURIER SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 375,4 K RON▼ 39,5 % | ▼ 39,5 % | 318,9 K RON | |
| 46 | 46.TRANS FILIMON SRL▲ 8 | Sat Tâmboeşti, Comuna Tâmboeşti, Vrancea | 349,7 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 87,4 K RON | |
| 47 | 47.WIND EXPRES SRL▲ 47 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 348,3 K RON▲ 130,8 % | ▲ 130,8 % | 197,4 K RON | |
| 48 | 48.GIPANCISERV SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 346 K RON▲ 30,7 % | ▲ 30,7 % | 81,2 K RON | |
| 49 | 49.PETGEX SPEED SRL▼ 6 | Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, Vrancea | 340,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 50 | 50.TRYFOCSICAST SRL▲ 26 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 333,5 K RON▲ 69,2 % | ▲ 69,2 % | 136,4 K RON | |
| 51 | 51.EDY HAIR STYLE SRL▲ 12 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 333,3 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 110,7 K RON | |
| 52 | 52.FORCE TRANS SRL▼ 7 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 328,7 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 71,7 K RON | |
| 53 | 53.GANDALAGI SRL▼ 6 | Sat Coteşti, Comuna Coteşti, Vrancea | 319,8 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 19,5 K RON | |
| 54 | 54.BANCOM TRANS SRL▲ 15 | Sat Pietroasa, Comuna Boloteşti, Vrancea | 311,5 K RON▲ 49,3 % | ▲ 49,3 % | 102,8 K RON | |
| 55 | 55.GYLFLOR TRANS SRL▼ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 310,4 K RON▼ 9,6 % | ▼ 9,6 % | -32,8 K RON | |
| 56 | 56.C-TRANS ASSIST S.R.L.▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 303,9 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 2 K RON | |
| 57 | 57.T&C MAGISTRAL TRANSPORT SRL▼ 13 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 299,5 K RON▼ 7,4 % | ▼ 7,4 % | 176,2 K RON | |
| 58 | 58.COSPET IMPEX SRL▲ 66 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 297,5 K RON▲ 204,5 % | ▲ 204,5 % | 210,7 K RON | |
| 59 | 59.VALTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 290,1 K RON▲ 21,4 % | ▲ 21,4 % | 61,7 K RON | |
| 60 | 60.BIG STYLE SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 287,1 K RON— | — | 171,4 K RON | |
| 61 | 61.TRANSCOM AGREGATE SRL▲ 40 | Sat Popeşti, Comuna Popeşti, Vrancea | 286,4 K RON▲ 107,4 % | ▲ 107,4 % | 148,3 K RON | |
| 62 | 62.TRANS FRIGOADELFIA SRL▼ 12 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 285,9 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 12,6 K RON | |
| 63 | 63.CATRINOMARYS SRL▲ 26 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 273,2 K RON▲ 66,9 % | ▲ 66,9 % | 109,5 K RON | |
| 64 | 64.HEPAEXPRES SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 267,5 K RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 2,9 K RON | |
| 65 | 65.RĂZVI TRANS SRL▼ 16 | Sat Pătrăşcani, Comuna Ţifeşti, Vrancea | 265,6 K RON▼ 9,2 % | ▼ 9,2 % | -26,7 K RON | |
| 66 | 66.DOMIANIS AMD SRL▼ 11 | Municipiul Adjud, Vrancea | 260,5 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 5,5 K RON | |
| 67 | 67.SANMARC IMPEX SRL▼ 36 | Municipiul Focşani, Vrancea | 255,3 K RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | -165,9 K RON | |
| 68 | 68.ANDRAEMOŞ TRANS SRL▲ 51 | Sat Boloteşti, Comuna Boloteşti, Vrancea | 251,7 K RON▲ 142,7 % | ▲ 142,7 % | 148 K RON | |
| 69 | 69.CAMY & ANA TRANS SRL▼ 13 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 250,9 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 473 RON | |
| 70 | 70.MALEXA TRANS SRL▲ 7 | Sat Tătăranu, Comuna Tătăranu, Vrancea | 250,4 K RON▲ 28,1 % | ▲ 28,1 % | 94,6 K RON | |
| 71 | 71.SOVEJANA ADYCOM SRL▲ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 247 K RON▲ 37,5 % | ▲ 37,5 % | 88,5 K RON | |
| 72 | 72.LUPU SPED S.R.L.nou | Municipiul Focşani, Vrancea | 239,1 K RON— | — | — | 238,9 K RON |
| 73 | 73.ALPYNTRANS SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 236,5 K RON▲ 16,1 % | ▲ 16,1 % | 32,8 K RON | |
| 74 | 74.IUGOL SRL▼ 12 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 233,5 K RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 9,1 K RON | |
| 75 | 75.VRANCARGO WXW SRL▼ 43 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 226,5 K RON▼ 45,2 % | ▼ 45,2 % | 226,3 K RON | |
| 76 | 76.EURO LEXIM SRL▼ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 222,1 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,8 K RON | |
| 77 | 77.EURO EXPRES SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 222 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 11,3 K RON | |
| 78 | 78.POHONTU SRL▼ 20 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 220,6 K RON▼ 8,4 % | ▼ 8,4 % | -26 K RON | |
| 79 | 79.ARITONANDRA SPEED SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 217,7 K RON▲ 49,1 % | ▲ 49,1 % | 71,7 K RON | |
| 80 | 80.LEICATRANS SRL▲ 566 | Sat Piscu Radului, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 216,4 K RON— | — | 393,9 K RON | |
| 81 | 81.POPMALIN TRANS SRL▼ 39 | Sat Greşu, Comuna Tulnici, Vrancea | 216,3 K RON▼ 36,8 % | ▼ 36,8 % | -126 K RON | |
| 82 | 82.UNIVERSAL PREST SA▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 215,5 K RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 8,8 K RON | |
| 83 | 83.FAN 2002 SRL▲ 5 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 211,2 K RON▲ 23 % | ▲ 23 % | 39,5 K RON | |
| 84 | 84.IMOVDIMA CAR SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 206,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 20,9 K RON | |
| 85 | 85.JITCAMI SRL▲ 15 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 202,8 K RON▲ 44,1 % | ▲ 44,1 % | 174,8 K RON | |
| 86 | 86.TALURO TRANS SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 200,8 K RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 3,1 K RON | |
| 87 | 87.KUALA TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 194,3 K RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 17 K RON | |
| 88 | 88.CITYTAX SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 192,1 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 16,4 K RON | |
| 89 | 89.ENGINE SRL▲ 26 | Municipiul Focşani, Vrancea | 188,7 K RON▲ 67,5 % | ▲ 67,5 % | 76,1 K RON | |
| 90 | 90.M.G.M. GRUP SRL▲ 14 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 186,8 K RON▲ 38,2 % | ▲ 38,2 % | 51,6 K RON | |
| 91 | 91.CIOBI & MARI FLORI TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 186,3 K RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -8,7 K RON | |
| 92 | 92.BRH CRISGABMAD S.R.L.▲ 217 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 183,6 K RON▲ 2.572,3 % | ▲ 2.572,3 % | 176,7 K RON | |
| 93 | 93.TRANS NICOLE 2007 SRL▲ 104 | Sat Bordeasca Veche, Comuna Tătăranu, Vrancea | 183,5 K RON▲ 359,1 % | ▲ 359,1 % | 143,5 K RON | |
| 94 | 94.ANDO-COS SRL▲ 5 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 183,3 K RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 41,5 K RON | |
| 95 | 95.OCTAVICOSTA SERV SRL▲ 16 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 179,7 K RON▲ 45,4 % | ▲ 45,4 % | 75,8 K RON | |
| 96 | 96.MAIOREX TRANS SRL▲ 66 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 177,3 K RON▲ 197,7 % | ▲ 197,7 % | 117,7 K RON | |
| 97 | 97.SBURLEA GRIGTRANS SRL▲ 372 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 177,1 K RON— | — | 181,9 K RON | |
| 98 | 98.DENIRAŞ TRANS SRL▼ 8 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 174,8 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 20,3 K RON | |
| 99 | 99.TINICOL TUR SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 174,4 K RON▲ 27,4 % | ▲ 27,4 % | 37,5 K RON | |
| 100 | 100.SBURLEA MEDIOCAR SRL▼ 76 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 168,7 K RON▼ 69,5 % | ▼ 69,5 % | 4,8 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON