Top 100 firme — Transport și depozitare, Vrancea după capitaluri în 2011
581 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 30,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 44,9 K RON, iar liderul atinge 3,3 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DOREX SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 61,8 K RON | |
| 2 | 2.GEMINA SERVEXIM SRL▲ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,1 mil. RON▲ 166,2 % | ▲ 166,2 % | 32 K RON | |
| 3 | 3.EURO EXPEDITII SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 268,6 K RON | |
| 4 | 4.TRANSPORT PUBLIC SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 175,2 K RON | |
| 5 | 5.MINALEX TRANS SRL▼ 3 | Sat Homocea, Comuna Homocea, Vrancea | 1,7 mil. RON▼ 30,5 % | ▼ 30,5 % | 1,1 K RON | |
| 6 | 6.AUTOTRANS SA= | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 17,1 K RON | |
| 7 | 7.BAUER TRANSCOM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 132,2 K RON | |
| 8 | 8.GIAN-CLOD SRL▼ 3 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | 572,7 K RON | |
| 9 | 9.ROMAD-IN TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 10 | 10.SERV TRANS CAR SA▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 829,2 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 19,9 K RON | |
| 11 | 11.ROESELARE IMPEX SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 727,9 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 10,6 K RON | |
| 12 | 12.INTEREAST ROMANIA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 655,7 K RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | 472 K RON | |
| 13 | 13.TROTUS TRANS SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 605,1 K RON▲ 49,7 % | ▲ 49,7 % | 196,5 K RON | |
| 14 | 14.FLORAVAS SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 505,4 K RON▲ 2,1 % | ▲ 2,1 % | 10,5 K RON | |
| 15 | 15.DUAN BOX SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 496,3 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | -62,3 K RON | |
| 16 | 16.BOLID IMPEX SRL▲ 24 | Municipiul Focşani, Vrancea | 415,9 K RON▲ 147,7 % | ▲ 147,7 % | 262,3 K RON | |
| 17 | 17.SORDUM TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Adjud, Vrancea | 409 K RON▲ 5,5 % | ▲ 5,5 % | 16 K RON | |
| 18 | 18.SANMARC IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 401,3 K RON▼ 10,2 % | ▼ 10,2 % | -45,5 K RON | |
| 19 | 19.VALTRANS SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 312,5 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 1,3 K RON | |
| 20 | 20.RAVIFAN SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 308,1 K RON▲ 77,3 % | ▲ 77,3 % | 103,9 K RON | |
| 21 | 21.DUPLEX PRODCOM SRLnou | Municipiul Adjud, Vrancea | 273,6 K RON— | — | — | 0 RON |
| 22 | 22.UNIVERSAL PREST SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 271 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | -15,2 K RON | |
| 23 | 23.TRANS RO SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 265,7 K RON▼ 14 % | ▼ 14 % | -41,9 K RON | |
| 24 | 24.SERVICII ECOLOGICE NEGREA SRL▲ 1 | Sat Vânători, Comuna Vânători, Vrancea | 251,2 K RON0,0% | 0,0% | 97 K RON | |
| 25 | 25.GENTIR TRANS SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 238,3 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 2,9 K RON | |
| 26 | 26.NEPIM TRANS SRL▲ 1 | Sat Vadu Rosca, Comuna Vulturu, Vrancea | 236,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 27 | 27.AUTO COSTI MAR TRANS SRL▲ 9 | Sat Nereju, Comuna Nereju, Vrancea | 230,6 K RON▲ 16 % | ▲ 16 % | 31,7 K RON | |
| 28 | 28.EURO LEXIM SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 227,6 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 10,5 K RON | |
| 29 | 29.VALETTI SRL▲ 10 | Municipiul Focşani, Vrancea | 226,6 K RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 52,8 K RON | |
| 30 | 30.C-TRANS ASSIST S.R.L.▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 224,9 K RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 39,4 K RON | |
| 31 | 31.TRANSPORT AUTO DUMBRAVA SA= | Municipiul Focşani, Vrancea | 214,6 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -3,9 K RON | |
| 32 | 32.VALTRANSROM SRL▲ 3 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 205,2 K RON▼ 1 % | ▼ 1 % | 4,4 K RON | |
| 33 | 33.G.R.I. TRANS SRL▲ 23 | Sat Vidra, Comuna Vidra, Vrancea | 192,5 K RON▲ 119,4 % | ▲ 119,4 % | 104,7 K RON | |
| 34 | 34.COSPET IMPEX SRL▼ 18 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 190,6 K RON▼ 60,2 % | ▼ 60,2 % | -287,3 K RON | |
| 35 | 35.STEMICOLA-TRANS SRL▼ 6 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 188,8 K RON▼ 19,7 % | ▼ 19,7 % | -46,4 K RON | |
| 36 | 36.EUROCONSTANTIN SRL▼ 12 | Municipiul Focşani, Vrancea | 187,3 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 9,8 K RON | |
| 37 | 37.TRANS NARCISA SRL▲ 32 | Comuna Reghiu, Vrancea | 187,2 K RON▲ 194,7 % | ▲ 194,7 % | 2,3 K RON | |
| 38 | 38.ALPYNTRANS SRL▲ 14 | Municipiul Adjud, Vrancea | 184,3 K RON▲ 82,1 % | ▲ 82,1 % | 83,1 K RON | |
| 39 | 39.FOCSANI OBOR SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 182,9 K RON▼ 13,5 % | ▼ 13,5 % | -28,5 K RON | |
| 40 | 40.RAMI TRANS SRL▼ 14 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 175,2 K RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | -69,7 K RON | |
| 41 | 41.OLIPS 2003 SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 166,5 K RON▼ 26,5 % | ▼ 26,5 % | -60 K RON | |
| 42 | 42.CHEDORTRANS SRL▲ 85 | Sat Hăulişca, Comuna Păuleşti, Vrancea | 165,8 K RON▲ 475,4 % | ▲ 475,4 % | 137 K RON | |
| 43 | 43.MAIOREX TRANS SRL▼ 2 | Sat Mera, Comuna Mera, Vrancea | 162,5 K RON0,0% | 0,0% | 104 K RON | |
| 44 | 44.AUTO MEGATRANS 2007 SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 161,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 45 | 45.VARIETI LUC SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 153,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 46 | 46.DATA CURIER SRL▼ 23 | Municipiul Focşani, Vrancea | 151,9 K RON▼ 44,7 % | ▼ 44,7 % | 109,1 K RON | |
| 47 | 47.IUGOL SRL▼ 1 | Sat Măicăneşti, Comuna Măicăneşti, Vrancea | 144,7 K RON▲ 8,2 % | ▲ 8,2 % | 10,9 K RON | |
| 48 | 48.IZOTEHNICA SRL▲ 364 | Sat Vârteşcoiu, Comuna Vârteşcoiu, Vrancea | 131 K RON— | — | 166,6 K RON | |
| 49 | 49.NICO LORI TRANS 2005 SRL= | Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Vrancea | 123,7 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 4,9 K RON | |
| 50 | 50.TEODEN TRANS.COM SRL▼ 6 | Sat Dealu Sării, Comuna Jitia, Vrancea | 117,8 K RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | -30,2 K RON | |
| 51 | 51.TEISAMILOGISTIC SRL▲ 81 | Municipiul Adjud, Vrancea | 114,2 K RON▲ 345,1 % | ▲ 345,1 % | 114 K RON | |
| 52 | 52.VAGTRANS SRL▼ 2 | Sat Ploscuţeni, Comuna Ploscuţeni, Vrancea | 107,2 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 834 RON | |
| 53 | 53.MAIAEST TRANS SRL▲ 36 | Sat Reghiu, Comuna Reghiu, Vrancea | 103,7 K RON▲ 105,4 % | ▲ 105,4 % | 53,2 K RON | |
| 54 | 54.EURO AVA TRANS SRL▲ 6 | Sat Livezile, Comuna Vizantea-Livezi, Vrancea | 102,9 K RON▲ 35,2 % | ▲ 35,2 % | 26,8 K RON | |
| 55 | 55.STEVITRANS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 102 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 56 | 56.ROMARIO GENERALCOM SRL▼ 22 | Sat Slobozia Ciorăşti, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | 101,4 K RON▼ 51,9 % | ▼ 51,9 % | -77 K RON | |
| 57 | 57.MARPRIM SRL▲ 81 | Municipiul Focşani, Vrancea | 99,6 K RON▲ 355,9 % | ▲ 355,9 % | 77,7 K RON | |
| 58 | 58.TRANSMIR 2002 SRL▼ 4 | Comuna Câmpuri, Vrancea | 98,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.TRANS PRESIDENT SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 97,1 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -1,3 K RON | |
| 60 | 60.I.M.C.D.TRANSCOM SRL▼ 5 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 97 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 1,3 K RON | |
| 61 | 61.CRISTIRAJ COURIER SRL▲ 37 | Municipiul Focşani, Vrancea | 93,1 K RON▲ 97,5 % | ▲ 97,5 % | 46 K RON | |
| 62 | 62.FEGAS TRANS SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 85,7 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 7 K RON | |
| 63 | 63.SPIEL TRANS SRL▲ 29 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 81,8 K RON▲ 67,7 % | ▲ 67,7 % | 33 K RON | |
| 64 | 64.COMPACT JUNIOR SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 78,4 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 380 RON | |
| 65 | 65.EURO EXPRES SRL▼ 8 | Municipiul Focşani, Vrancea | 76,5 K RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 20 K RON | |
| 66 | 66.FAN 2002 SRL▲ 55 | Sat Paltin, Comuna Paltin, Vrancea | 75,7 K RON▲ 143,1 % | ▲ 143,1 % | 44,6 K RON | |
| 67 | 67.VEGA STAR SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 73,3 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 68 | 68.DUGAN TRANS SRL▼ 3 | Sat Gologanu, Comuna Gologanu, Vrancea | 71,8 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 1,4 K RON | |
| 69 | 69.EXPEDO INTERNATIONAL SRL▲ 166 | Municipiul Focşani, Vrancea | 70,5 K RON▲ 35.166,5 % | ▲ 35.166,5 % | 70,3 K RON | |
| 70 | 70.TODIS TRANS SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 65,9 K RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 5,4 K RON | |
| 71 | 71.FIN TRANS SRL▼ 5 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 65,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 72 | 72.MEDINA TRANS SRL▲ 41 | Municipiul Focşani, Vrancea | 65,2 K RON▲ 85,5 % | ▲ 85,5 % | 30 K RON | |
| 73 | 73.FORCE TRANS SRL▲ 11 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 64,8 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 11,5 K RON | |
| 74 | 74.GORGANTRANS SRL▼ 6 | Sat Jilişte, Comuna Slobozia Ciorăşti, Vrancea | 64,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 366 RON | |
| 75 | 75.EUROCARGO SRL▲ 37 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 62,8 K RON▲ 78,5 % | ▲ 78,5 % | 27,6 K RON | |
| 76 | 76.PRACTICOM SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 62,7 K RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 10,9 K RON | |
| 77 | 77.TALURO TRANS SRL▲ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 62,1 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 12 K RON | |
| 78 | 78.TITI TRANS 2005 SRL▼ 6 | Sat Biceştii de Sus, Comuna Dumitreşti, Vrancea | 60,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 79 | 79.ENATRANS SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 60 K RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 3,9 K RON | |
| 80 | 80.RIANCOM SRL▼ 3 | Sat Răstoaca, Comuna Răstoaca, Vrancea | 59,1 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 2,2 K RON | |
| 81 | 81.CIOBI & MARI FLORI TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 58,8 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 3,9 K RON | |
| 82 | 82.AUTOTEHNICA SRL▼ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 58,5 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 683 RON | |
| 83 | 83.STIAN COMPANY SRL▲ 58 | Municipiul Focşani, Vrancea | 56,5 K RON▲ 183,5 % | ▲ 183,5 % | 36,6 K RON | |
| 84 | 84.EM-DO TRANS SRL▲ 68 | Municipiul Focşani, Vrancea | 54,6 K RON▲ 224,5 % | ▲ 224,5 % | 37,8 K RON | |
| 85 | 85.NESTAPREST SRL▼ 4 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 54,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 86 | 86.OANAMAR SRL▲ 15 | Municipiul Focşani, Vrancea | 53,9 K RON▲ 18,8 % | ▲ 18,8 % | 11,7 K RON | |
| 87 | 87.3T LOG & SOLUTION SRLnou | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,9 K RON▼ 8,5 % | ▼ 8,5 % | -2,7 K RON | |
| 88 | 88.MURTRANS SRL▼ 5 | Sat Pietroasa, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 52,7 K RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -989 RON | |
| 89 | 89.VASTRANS SRL▲ 92 | Municipiul Focşani, Vrancea | 52,5 K RON▲ 535,7 % | ▲ 535,7 % | 44,2 K RON | |
| 90 | 90.BOVOLONE SPEDITION SRL▲ 65 | Sat Garoafa, Comuna Garoafa, Vrancea | 51,9 K RON▲ 225,9 % | ▲ 225,9 % | 35,9 K RON | |
| 91 | 91.GELMA SRL▼ 18 | Municipiul Adjud, Vrancea | 50,6 K RON▼ 15 % | ▼ 15 % | -8,9 K RON | |
| 92 | 92.CĂTĂLIN SPEDITION SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50,1 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -139 RON | |
| 93 | 93.GAIM SERV SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 50 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 2 K RON | |
| 94 | 94.CRISVALION SRL▲ 2 | Sat Tulnici, Comuna Tulnici, Vrancea | 47,6 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 95 | 95.GLOBAL EXIM SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 45,8 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 96 | 96.NIRAM TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 45,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 97 | 97.ANDO-COS SRL▲ 36 | Sat Goleşti, Comuna Goleşti, Vrancea | 45,6 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 20,9 K RON | |
| 98 | 98.TURANITRANS SRL▼ 50 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 45,4 K RON▼ 62 % | ▼ 62 % | -74,1 K RON | |
| 99 | 99.JUVICOM SRL▲ 330 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 45,4 K RON— | — | 91,4 K RON | |
| 100 | 100.MARYCRIVAL TECHNOLOGY S.R.L.▲ 3 | Sat Jorăsti, Comuna Vânători, Vrancea | 44,9 K RON0,0% | 0,0% | 560 RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vrancea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
626 firme · 475,5 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
68 firme · 49 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
20 firme · 48,1 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
33 firme · 25,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
1 firme · 20,2 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
186 firme · 9,7 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
1 firme · 2,3 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
5 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
30 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
4 firme · 1,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
7 firme · 1,7 mil. RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 387,7 K RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
1 firme · 377,1 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
1 firme · 161,5 K RON
CAEN 5224
Manipulări
3 firme · 125,5 K RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 30,8 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
1 firme · 0 RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 0 RON