Top 100 firme — Comerț, Vrancea după capitaluri în 2017
3.479 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 492,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 959,4 K RON, iar liderul atinge 79,2 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ANNABELLA SRL▲ 1 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 79,2 mil. RON▲ 56,4 % | ▲ 56,4 % | 10,4 mil. RON | |
| 2 | 2.METALE INTERNATIONAL SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 76,4 mil. RON▲ 9,1 % | ▲ 9,1 % | 9,9 mil. RON | |
| 3 | 3.BECIUL DOMNESC GRUP S.A.= | Municipiul Focşani, Vrancea | 25,3 mil. RON▲ 21,1 % | ▲ 21,1 % | 4,4 mil. RON | |
| 4 | 4.GELADI SRL= | Sat Pufeşti, Comuna Pufeşti, Vrancea | 21,9 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 1 mil. RON | |
| 5 | 5.TEXDATA SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 18 mil. RON▲ 41,2 % | ▲ 41,2 % | 6,4 mil. RON | |
| 6 | 6.ZANFIR SNC= | Municipiul Focşani, Vrancea | 13,9 mil. RON▲ 41,6 % | ▲ 41,6 % | 3 mil. RON | |
| 7 | 7.DAGEMAR DISTRIBUTION SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 9,3 mil. RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 69,3 K RON | |
| 8 | 8.AUTOROM SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 9,2 mil. RON▲ 5 % | ▲ 5 % | 840,2 K RON | |
| 9 | 9.ECOLOGIC TIRE RECYCLING SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,5 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -137,5 K RON | |
| 10 | 10.TURKROM SA▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 8,4 mil. RON▼ 9,1 % | ▼ 9,1 % | 661,4 K RON | |
| 11 | 11.PACO PROD SERV SRL▲ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 8,2 mil. RON▲ 21,2 % | ▲ 21,2 % | 1,4 mil. RON | |
| 12 | 12.RAVENOL LUBRICANTS RO SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,8 mil. RON▼ 18,4 % | ▼ 18,4 % | 573,6 K RON | |
| 13 | 13.AUTO BEST CENTER SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,7 mil. RON▲ 11,1 % | ▲ 11,1 % | 663,6 K RON | |
| 14 | 14.SOMIR COMIMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,6 mil. RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 545,2 K RON | |
| 15 | 15.ACCESORII TEXTILE SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 6,5 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 1,5 mil. RON | |
| 16 | 16.COMBRAT 94 SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 5,1 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 1,4 mil. RON | |
| 17 | 17.PRESTAREA SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 426,8 K RON | |
| 18 | 18.LORENA COM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 19 | 19.PATIMAG ANALINA SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 567,3 K RON | |
| 20 | 20.COMPANY T & M IMPEX SRL▲ 19 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,9 mil. RON▲ 101,9 % | ▲ 101,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 21 | 21.MIGAMI COM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,8 mil. RON▲ 29,3 % | ▲ 29,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 22 | 22.METCON SRL▼ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 4,5 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 155,6 K RON | |
| 23 | 23.PROGRES DISTRIBUTIE SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 4,2 mil. RON▲ 30,5 % | ▲ 30,5 % | 1,5 mil. RON | |
| 24 | 24.CANTON DISTRIBUTION SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,9 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 141,3 K RON | |
| 25 | 25.BRIFARM SA▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,8 mil. RON▼ 40,6 % | ▼ 40,6 % | 1,3 mil. RON | |
| 26 | 26.MAGAZINUL EXTRA SRL▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3,8 mil. RON▲ 16,4 % | ▲ 16,4 % | 529,3 K RON | |
| 27 | 27.AUTO SIMA BEYER IMPORT EXPORT SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,5 mil. RON▲ 7,7 % | ▲ 7,7 % | 231,2 K RON | |
| 28 | 28.CARINA IMPORT EXPORT SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,3 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 644,3 K RON | |
| 29 | 29.HELIOS COM SRL▲ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 15,4 K RON | |
| 30 | 30.DIACARN FOOD SRL▲ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3,1 mil. RON▲ 31,7 % | ▲ 31,7 % | 742,4 K RON | |
| 31 | 31.UVERTURA COM SRL▼ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 3 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | 956,8 K RON | |
| 32 | 32.DOSAMIF SRL▲ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 3 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 371,3 K RON | |
| 33 | 33.GENE IMPEX SRL▼ 4 | Sat Ceardac, Comuna Goleşti, Vrancea | 3 mil. RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 831,9 K RON | |
| 34 | 34.MIALIS IMPORT -EXPORT SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9 mil. RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 342,2 K RON | |
| 35 | 35.BARADY SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 752,8 K RON | |
| 36 | 36.PRODCOM BILC SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,9 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | 348 K RON | |
| 37 | 37.CATCO SRL▼ 5 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,9 mil. RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 415,8 K RON | |
| 38 | 38.JANCOLETA SRL▲ 17 | Sat Răchitosu, Comuna Garoafa, Vrancea | 2,8 mil. RON▲ 60,3 % | ▲ 60,3 % | 845,1 K RON | |
| 39 | 39.UNIVERSAL IMPEX SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6 mil. RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 199,4 K RON | |
| 40 | 40.EMCOS COM SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,6 mil. RON▼ 6 % | ▼ 6 % | 935,5 K RON | |
| 41 | 41.RURAL CONSTRUCT SRL▼ 7 | Sat Câmpineanca, Comuna Câmpineanca, Vrancea | 2,5 mil. RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 287,5 K RON | |
| 42 | 42.A & R CONSMET SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2,5 mil. RON▲ 10,4 % | ▲ 10,4 % | 238,4 K RON | |
| 43 | 43.LIDO PET SRL▼ 5 | Sat Gugeşti, Comuna Gugeşti, Vrancea | 2,4 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 16,4 K RON | |
| 44 | 44.GRIFON SEREX DISTRIBUTION SRL▲ 18 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 mil. RON▲ 61,2 % | ▲ 61,2 % | 915,6 K RON | |
| 45 | 45.DIVA GOLD SRL▲ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 mil. RON▲ 27,2 % | ▲ 27,2 % | 513,1 K RON | |
| 46 | 46.MIORITA SRL▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,4 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 15,8 K RON | |
| 47 | 47.LORENA PROD COM SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 8,6 % | ▲ 8,6 % | 183,2 K RON | |
| 48 | 48.IATSA SA▼ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -53,2 K RON | |
| 49 | 49.ANDAN IMPEX SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 44,6 % | ▲ 44,6 % | 893,8 K RON | |
| 50 | 50.RCC-INTERIMEX SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,3 mil. RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 51 | 51.COROX SRL▼ 14 | Sat Călienii Vechi, Comuna Năneşti, Vrancea | 2,2 mil. RON▼ 10,9 % | ▼ 10,9 % | 43,1 K RON | |
| 52 | 52.SERVITRANS SA▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 101 K RON | |
| 53 | 53.QUASAR COMEX SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 63,4 K RON | |
| 54 | 54.ROFLOR OIL SRL▼ 5 | Sat Viişoara, Comuna Vidra, Vrancea | 2,1 mil. RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | 6,5 K RON | |
| 55 | 55.AGROTRAC GMBH RO S.R.L.▲ 1 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2 mil. RON▲ 24,4 % | ▲ 24,4 % | 394,9 K RON | |
| 56 | 56.ANDREEFARM SRL▲ 3 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 865,2 K RON | |
| 57 | 57.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM FEDERALCOOP VRANCEA▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 2 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -64,6 K RON | |
| 58 | 58.BAVICAUTO SRL▼ 7 | Municipiul Adjud, Vrancea | 2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 8,7 K RON | |
| 59 | 59.TALUPET INTERMED SRL▲ 5 | Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea | 1,9 mil. RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 1,9 mil. RON | |
| 60 | 60.RBB TECHNOLOGY SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,9 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -5,5 K RON | |
| 61 | 61.AUTO DIVERSIS SRL▼ 7 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 81 K RON | |
| 62 | 62.AGRIMPROD SRL▼ 2 | Sat Ciorăşti, Comuna Ciorăşti, Vrancea | 1,8 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 706,7 K RON | |
| 63 | 63.LOREDO SRL▲ 29 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,7 mil. RON▲ 77,7 % | ▲ 77,7 % | 729,8 K RON | |
| 64 | 64.FARMACIA ALCOR SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 437,4 K RON | |
| 65 | 65.EFEDRA SRL▲ 606 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 2.305,6 % | ▲ 2.305,6 % | 1,6 mil. RON | |
| 66 | 66.ROSILCOM SRL▼ 9 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 1,7 % | ▲ 1,7 % | 75,9 K RON | |
| 67 | 67.ISP GROUP SRL▲ 42 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,6 mil. RON▲ 103,6 % | ▲ 103,6 % | 779,9 K RON | |
| 68 | 68.COM TIC SRL▼ 1 | Loc. Panciu, Oraş Panciu, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 333,4 K RON | |
| 69 | 69.STELA COM SRL▲ 3 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 297,9 K RON | |
| 70 | 70.GENERAL ELECTRONIC SERVICE SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 15,7 K RON | |
| 71 | 71.VELMI PREST SRL▼ 2 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,5 mil. RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 161,3 K RON | |
| 72 | 72.VASERIE TOSCANE ITALIANE SRL▲ 4 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 16,5 % | ▲ 16,5 % | 519,2 K RON | |
| 73 | 73.TRANSELENA D & F SRL▼ 8 | Sat Urecheşti, Comuna Urecheşti, Vrancea | 1,4 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -44 K RON | |
| 74 | 74.INCOMS SERVICE SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 182 K RON | |
| 75 | 75.TEHNODORA SERV SRL= | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,4 mil. RON▲ 8,9 % | ▲ 8,9 % | 301,2 K RON | |
| 76 | 76.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ ARTCOM▼ 13 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | -126,1 K RON | |
| 77 | 77.DUBLU LIC & ŞIC SRL▼ 6 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | 596,4 K RON | |
| 78 | 78.ELENA MAX COM SRL▲ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 22 % | ▲ 22 % | 285 K RON | |
| 79 | 79.MONA LUX COM SRL▲ 4 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 129,4 K RON | |
| 80 | 80.PERFECT ELMA DISTRIBUTION SRL▲ 174 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 294,7 % | ▲ 294,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 81 | 81.ROBROD COM SRL▲ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,3 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 101,9 K RON | |
| 82 | 82.NOVLARI SRL▼ 12 | Sat Păuneşti, Comuna Păuneşti, Vrancea | 1,2 mil. RON▼ 5,9 % | ▼ 5,9 % | -77,7 K RON | |
| 83 | 83.SCORPION EXIM SRL▲ 64 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 115,6 % | ▲ 115,6 % | 660,2 K RON | |
| 84 | 84.OLIMPIC COM SRL▼ 3 | Sat Jariştea, Comuna Jariştea, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 21,8 K RON | |
| 85 | 85.SAMIBUCOV SRL▼ 12 | Sat Mirceştii Noi, Comuna Vânători, Vrancea | 1,2 mil. RON▼ 4 % | ▼ 4 % | 251,7 K RON | |
| 86 | 86.MADVIR SRL▲ 10 | Sat Bordeşti, Comuna Bordeşti, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 29 % | ▲ 29 % | 264,9 K RON | |
| 87 | 87.MET SRL▼ 1 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,2 mil. RON▲ 6,9 % | ▲ 6,9 % | 82,4 K RON | |
| 88 | 88.BRODAN SRL▲ 197 | Sat Petreşti, Comuna Vânători, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 312,3 % | ▲ 312,3 % | 99,8 K RON | |
| 89 | 89.DIART MP SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 431,3 K RON | |
| 90 | 90.FARMACIA HUMANITAS SRL▲ 241 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 394,6 % | ▲ 394,6 % | 898,3 K RON | |
| 91 | 91.JEORDACH & COMPANY SRL▲ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 45,2 % | ▲ 45,2 % | 344,6 K RON | |
| 92 | 92.SPARTACUS IMPEX SRL▼ 14 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -91 K RON | |
| 93 | 93.FARMGRIG SRL▼ 5 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 466,7 K RON | |
| 94 | 94.SOCIETATE COOPERATIVĂ DE CONSUM CONSUMCOOP ODOBEŞTI▼ 9 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 117 RON | |
| 95 | 95.DACO-INTERCOM SRL▲ 16 | Municipiul Focşani, Vrancea | 1,1 mil. RON▲ 45,5 % | ▲ 45,5 % | 409 K RON | |
| 96 | 96.FARMACIA IRIS SRL▼ 17 | Municipiul Adjud, Vrancea | 1,1 mil. RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | 449 K RON | |
| 97 | 97.ITAL STEF TEX SRL▼ 2 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1 mil. RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 116 K RON | |
| 98 | 98.LEXA SRL▼ 1 | Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, Vrancea | 1 mil. RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 201,2 K RON | |
| 99 | 99.MANUMAR COMSERV SRL▼ 9 | Municipiul Focşani, Vrancea | 994,8 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 44 K RON | |
| 100 | 100.FARMEC COM SRL▼ 11 | Municipiul Focşani, Vrancea | 959,4 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | -72,8 K RON |
Codurile CAEN din comerț — Vrancea
CAEN 4711
Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
653 firme · 1,6 mld. RON
CAEN 4690
Comerț cu ridicata nespecializat
50 firme · 546,5 mil. RON
CAEN 4639
Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
18 firme · 256 mil. RON
CAEN 4683
Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
36 firme · 249,9 mil. RON
CAEN 4634
Comerț cu ridicata al băuturilor
27 firme · 206,6 mil. RON
CAEN 4773
Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
61 firme · 172,1 mil. RON
CAEN 4781
Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
72 firme · 169,1 mil. RON
CAEN 4719
Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
148 firme · 160,6 mil. RON
CAEN 4684
Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
4 firme · 153,9 mil. RON
CAEN 4636
Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
9 firme · 122 mil. RON
CAEN 4730
Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
30 firme · 118,6 mil. RON
CAEN 4621
Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
16 firme · 114,9 mil. RON
CAEN 4673
Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
112 firme · 114,5 mil. RON
CAEN 4791
Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
161 firme · 101,7 mil. RON
CAEN 4645
Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
6 firme · 99,8 mil. RON
CAEN 4671
Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
22 firme · 97,5 mil. RON
CAEN 4616
Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
8 firme · 97,3 mil. RON
CAEN 4520
Întreținerea și repararea autovehiculelor
220 firme · 94,9 mil. RON
CAEN 4511
Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
47 firme · 94,3 mil. RON
CAEN 4782
Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
50 firme · 80,2 mil. RON
CAEN 4752
Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
41 firme · 79,8 mil. RON
CAEN 4619
Intermedieri în comerțul cu produse diverse
58 firme · 78,1 mil. RON
CAEN 4778
Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
59 firme · 74,7 mil. RON
CAEN 4646
Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
9 firme · 72,2 mil. RON
CAEN 4532
Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
74 firme · 65,1 mil. RON
CAEN 4631
Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
47 firme · 64,1 mil. RON
CAEN 4712
Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
72 firme · 63 mil. RON
CAEN 4681
Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
3 firme · 55,8 mil. RON
CAEN 4672
Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
10 firme · 53,9 mil. RON
CAEN 4777
Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
13 firme · 49,5 mil. RON
CAEN 4613
Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
40 firme · 38,1 mil. RON
CAEN 4611
Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
12 firme · 36,9 mil. RON
CAEN 4669
Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
10 firme · 32,7 mil. RON
CAEN 4649
Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
12 firme · 30,9 mil. RON
CAEN 4644
Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
5 firme · 30,3 mil. RON
CAEN 4664
Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
7 firme · 29,1 mil. RON
CAEN 4637
Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
7 firme · 28,9 mil. RON
CAEN 4650
Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
4 firme · 23,5 mil. RON
CAEN 4632
Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
6 firme · 23 mil. RON
CAEN 4677
Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
18 firme · 23 mil. RON
CAEN 4759
Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
22 firme · 23 mil. RON
CAEN 4638
Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
2 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4776
Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
48 firme · 20,1 mil. RON
CAEN 4643
Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
5 firme · 18,8 mil. RON
CAEN 4641
Comerț cu ridicata al produselor textile
12 firme · 16,9 mil. RON
CAEN 4789
Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
29 firme · 16,3 mil. RON
CAEN 4799
Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
36 firme · 16 mil. RON
CAEN 4674
Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
9 firme · 15,9 mil. RON
CAEN 4633
Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
7 firme · 15,6 mil. RON
CAEN 4755
Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
1 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 4722
Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
17 firme · 15,2 mil. RON
CAEN 4771
Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
83 firme · 13,1 mil. RON
CAEN 4531
Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
11 firme · 12,9 mil. RON
CAEN 4754
Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
9 firme · 12,7 mil. RON
CAEN 4617
Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
12 firme · 9,1 mil. RON
CAEN 4724
Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
30 firme · 7,9 mil. RON
CAEN 4614
Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
3 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4725
Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
19 firme · 7,2 mil. RON
CAEN 4676
Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
6 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4753
Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
6 firme · 6,2 mil. RON
CAEN 4751
Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
19 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 4721
Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
9 firme · 5,2 mil. RON
CAEN 4774
Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
9 firme · 5,1 mil. RON
CAEN 4623
Comerț cu ridicata al animalelor vii
5 firme · 4,8 mil. RON
CAEN 4762
Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
8 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 4723
Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
5 firme · 4,4 mil. RON
CAEN 4772
Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
21 firme · 4,2 mil. RON
CAEN 4727
Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
10 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4663
Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
6 firme · 3,9 mil. RON
CAEN 4779
Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
24 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4685
Comerț cu ridicata al produselor chimice
4 firme · 3,5 mil. RON
CAEN 4675
Comerț cu ridicata al produselor chimice
4 firme · 3,4 mil. RON
CAEN 4662
Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
2 firme · 3,3 mil. RON
CAEN 4742
Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate
10 firme · 2,9 mil. RON
CAEN 4519
Comerț cu alte autovehicule
7 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4642
Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
11 firme · 2,8 mil. RON
CAEN 4661
Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
4 firme · 2 mil. RON
CAEN 4729
Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
13 firme · 2 mil. RON
CAEN 4764
Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
2 firme · 1,4 mil. RON
CAEN 4741
Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
5 firme · 1,3 mil. RON
CAEN 4622
Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 4615
Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
2 firme · 1 mil. RON
CAEN 4740
Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
2 firme · 901,8 K RON
CAEN 4651
Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
4 firme · 897,7 K RON
CAEN 4618
Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
9 firme · 846,1 K RON
CAEN 4765
Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
2 firme · 828,9 K RON
CAEN 4726
Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
1 firme · 731,7 K RON
CAEN 4761
Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
3 firme · 703,5 K RON
CAEN 4775
Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
5 firme · 685,9 K RON
CAEN 4647
Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
1 firme · 509,2 K RON
CAEN 4652
Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
1 firme · 423 K RON
CAEN 4763
Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate
2 firme · 309,1 K RON
CAEN 4792
Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
1 firme · 306,4 K RON
CAEN 4743
Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
1 firme · 174,6 K RON
CAEN 4612
Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
3 firme · 48,6 K RON
CAEN 4687
Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
1 firme · 34,6 K RON
CAEN 4686
Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
1 firme · 9 K RON
CAEN 4624
Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
1 firme · 0 RON