Top 100 firme — Transport și depozitare, Vaslui după capitaluri în 2024
732 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 135,8 mil. RON. Pragul de intrare în top este 395,6 K RON, iar liderul atinge 12,6 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.ADRIAN TRANS SRL= | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 12,6 mil. RON▲ 4,3 % | ▲ 4,3 % | 1,9 mil. RON | |
| 2 | 2.GALAS EXPRESS S.R.L.= | Sat Simila, Comuna Zorleni, Vaslui | 5,1 mil. RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 716 K RON | |
| 3 | 3.ALPASTRANSPORT SRL▲ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 5 mil. RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 1,1 mil. RON | |
| 4 | 4.JUMBO EXPRESS SRL▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 4,4 mil. RON▲ 20,9 % | ▲ 20,9 % | 768,6 K RON | |
| 5 | 5.NIC-TRUCKS TRANS SRL▼ 2 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 4 mil. RON▲ 7,2 % | ▲ 7,2 % | 268,9 K RON | |
| 6 | 6.AUTOBUZUL SA▼ 2 | Municipiul Huşi, Vaslui | 4 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 271 K RON | |
| 7 | 7.EXPOLORRY TRANS SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,9 mil. RON▲ 7,3 % | ▲ 7,3 % | 266,4 K RON | |
| 8 | 8.ACTROSTRANS SRL= | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3,6 mil. RON▲ 1,8 % | ▲ 1,8 % | 64,3 K RON | |
| 9 | 9.ELICOM TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 3 mil. RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 328 K RON | |
| 10 | 10.REGIUNEA-EXIM SRL▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2,7 mil. RON▲ 5,1 % | ▲ 5,1 % | 132,2 K RON | |
| 11 | 11.NAFINTRANS SRL▲ 6 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 2,6 mil. RON▲ 31,3 % | ▲ 31,3 % | 625,8 K RON | |
| 12 | 12.UNISTIL SRL▼ 7 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2,2 mil. RON▼ 41,7 % | ▼ 41,7 % | -65,6 K RON | |
| 13 | 13.ZOR-TRANS LOGISTIC S.R.L.▲ 5 | Sat Zorleni, Comuna Zorleni, Vaslui | 2,1 mil. RON▲ 6,7 % | ▲ 6,7 % | 221,8 K RON | |
| 14 | 14.GRIBEX TRANS S.R.L.▲ 18 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 2 mil. RON▲ 40,7 % | ▲ 40,7 % | 1,5 mil. RON | |
| 15 | 15.VERTRANTIS SRL▲ 4 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 2 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | -452,3 K RON | |
| 16 | 16.COSAND ANACOS TRANS S.R.L.▲ 10 | Sat Vulpăşeni, Comuna Băcani, Vaslui | 2 mil. RON▲ 29,6 % | ▲ 29,6 % | 548 K RON | |
| 17 | 17.TEMPO-TIR TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,9 mil. RON▼ 39,4 % | ▼ 39,4 % | 505,3 K RON | |
| 18 | 18.KODYSHOP CONSTRUCT SRL▼ 4 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,9 mil. RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 116,4 K RON | |
| 19 | 19.ROMDAN TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 368,1 K RON | |
| 20 | 20.MERTRANS LOGISTIK SRL▲ 15 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,8 mil. RON▲ 29,2 % | ▲ 29,2 % | 432,8 K RON | |
| 21 | 21.NP-PVG TRANS S.R.L.▼ 6 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 mil. RON▼ 18,3 % | ▼ 18,3 % | -25,2 K RON | |
| 22 | 22.SIMITEAM S.R.L.▲ 1 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,7 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 135,4 K RON | |
| 23 | 23.FRACHT SPEED S.R.L.▲ 14 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 1,6 mil. RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 285,4 K RON | |
| 24 | 24.COSTRANS-AUTO SRL▲ 17 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 17,6 % | ▲ 17,6 % | 183,7 K RON | |
| 25 | 25.TOP TRUCKS TRANS S.R.L.▼ 1 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,5 mil. RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 51,3 K RON | |
| 26 | 26.TIA-COLLECT S.R.L.▲ 3 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 1,5 mil. RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 39,3 K RON | |
| 27 | 27.CHISTOLTRANS S.R.L.▼ 7 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -455,4 K RON | |
| 28 | 28.TRANSEURO-TURIST SRL▲ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 345,7 K RON | |
| 29 | 29.AUROCOR TRANS SRL▼ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | 236 K RON | |
| 30 | 30.CHIŢOIAŞ TRANS SRL▼ 8 | Sat Popeni, Comuna Zorleni, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 20,4 % | ▼ 20,4 % | 116,8 K RON | |
| 31 | 31.SOVPASH TRANS SRL▲ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 38,3 % | ▲ 38,3 % | 382 K RON | |
| 32 | 32.SORVIO TRANS LOGISTIC SRL▲ 2 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 1,4 mil. RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 89,3 K RON | |
| 33 | 33.MORANDI LOGISTIC SRL▲ 12 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 1,4 mil. RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 289,8 K RON | |
| 34 | 34.MIXCOD-TUR SRL▼ 7 | Sat Codăeşti, Comuna Codăeşti, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | 222,8 K RON | |
| 35 | 35.VALIURATRANS S.R.L.▼ 7 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,3 mil. RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | 648,6 K RON | |
| 36 | 36.RICĂ TRANSPORT SRL▲ 6 | Sat Suseni, Comuna Băcani, Vaslui | 1,3 mil. RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 74,7 K RON | |
| 37 | 37.ANTA'95 SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 6,3 % | ▼ 6,3 % | -81,1 K RON | |
| 38 | 38.VANELIK TRUCKS SRL▲ 160 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 1,2 mil. RON▲ 580,2 % | ▲ 580,2 % | 1 mil. RON | |
| 39 | 39.REALMET SRL= | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 9,3 % | ▼ 9,3 % | 179,9 K RON | |
| 40 | 40.BEST BRO GROUP SRL▼ 10 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 1,2 mil. RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 284,1 K RON | |
| 41 | 41.ANDRO MAXDEN TRANSPORT S.R.L.▲ 3 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 1,2 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 42 | 42.SINGVASTRANS S.R.L.▲ 13 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 1,1 mil. RON▲ 26,9 % | ▲ 26,9 % | 241,7 K RON | |
| 43 | 43.EXPRES DILI TRANS IMPORT EXPORT S.R.L.▲ 53 | Sat Racova, Comuna Gârceni, Vaslui | 1 mil. RON▲ 98,6 % | ▲ 98,6 % | 527,5 K RON | |
| 44 | 44.SAVA & ANCUŢA SRL▲ 3 | Sat Fălciu, Comuna Fălciu, Vaslui | 991,6 K RON▼ 8,1 % | ▼ 8,1 % | -87,5 K RON | |
| 45 | 45.TRIOMEGA GROUP S.R.L.▲ 66 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 911 K RON▲ 104,5 % | ▲ 104,5 % | 465,9 K RON | |
| 46 | 46.ELMATEL SRL▲ 29 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 906,5 K RON▲ 39,2 % | ▲ 39,2 % | 255,4 K RON | |
| 47 | 47.MEGA DAVID TRANSPORT SRL▲ 14 | Sat Lipovăţ, Comuna Lipovăţ, Vaslui | 876,7 K RON▲ 13 % | ▲ 13 % | 100,6 K RON | |
| 48 | 48.TURMIXT SRL▲ 12 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 874,2 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 802,2 K RON | |
| 49 | 49.EUROMERCAR SRL▲ 8 | Sat Viişoara, Comuna Viişoara, Vaslui | 850 K RON▼ 3,6 % | ▼ 3,6 % | 23,6 K RON | |
| 50 | 50.GECKO EUROTOUR SRL▲ 12 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 845,6 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 80,6 K RON | |
| 51 | 51.COS PETRANSPORT S.R.L.▲ 26 | Municipiul Huşi, Vaslui | 821,3 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 257,6 K RON | |
| 52 | 52.MURADIA S.R.L.▲ 12 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 810,1 K RON▲ 5,6 % | ▲ 5,6 % | 42,9 K RON | |
| 53 | 53.SYLTRANS SRL▲ 30 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 793,8 K RON▲ 33,9 % | ▲ 33,9 % | 211,9 K RON | |
| 54 | 54.TRANSMOBTUR SRL▼ 21 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 785,8 K RON▼ 43,4 % | ▼ 43,4 % | 396,5 K RON | |
| 55 | 55.ALMATRANS AIRFREIGHT S.R.L.▲ 10 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 784,8 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 24,3 K RON | |
| 56 | 56.SAV TIR TRANS S.R.L.▲ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 783,1 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 185,5 K RON | |
| 57 | 57.POLLYNORDTRANS S.R.L.▲ 2 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 777,7 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | 248,6 K RON | |
| 58 | 58.LICTRANS INTERNATIONAL SRL▲ 21 | Sat Tomeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 776,4 K RON▲ 21,6 % | ▲ 21,6 % | 137,9 K RON | |
| 59 | 59.LOGISTIC COLIMIS S.R.L.▲ 39 | Sat Drujeşti, Comuna Băcani, Vaslui | 770,2 K RON▲ 53,5 % | ▲ 53,5 % | 268,5 K RON | |
| 60 | 60.DEMID SRL▲ 69 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 746,5 K RON▲ 105 % | ▲ 105 % | 451,1 K RON | |
| 61 | 61.ADE INVEST LOGISTIC S.R.L.▲ 36 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 732 K RON▲ 43 % | ▲ 43 % | 221,4 K RON | |
| 62 | 62.CIOTCARGO SRL▲ 16 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 717,3 K RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 69,7 K RON | |
| 63 | 63.CLUB-T SRL▲ 3 | Municipiul Huşi, Vaslui | 707 K RON▼ 6,1 % | ▼ 6,1 % | -45,9 K RON | |
| 64 | 64.MAFTEI PAT SRL▲ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 696,1 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 27,8 K RON | |
| 65 | 65.TEF SPEDITION S.R.L.▼ 53 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 684,7 K RON▼ 73,8 % | ▼ 73,8 % | 667,8 K RON | |
| 66 | 66.ARI&ERI LOGISTICS S.R.L.▼ 8 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 664,9 K RON▼ 19,2 % | ▼ 19,2 % | -155,6 K RON | |
| 67 | 67.TRANSDANY SRL▲ 26 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 653,2 K RON▲ 24 % | ▲ 24 % | 126,8 K RON | |
| 68 | 68.TRANSURB SA▲ 60 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 652,2 K RON▲ 77,2 % | ▲ 77,2 % | 283,2 K RON | |
| 69 | 69.QUICK FASTER CURIERAT SRL▲ 84 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 649,7 K RON▲ 135,2 % | ▲ 135,2 % | 373,5 K RON | |
| 70 | 70.LEVICONSSIA SRL▼ 24 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 644,5 K RON▼ 42,7 % | ▼ 42,7 % | -480,4 K RON | |
| 71 | 71.COMPAVIV S.R.L.▼ 18 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 623,3 K RON▼ 33,2 % | ▼ 33,2 % | -94 K RON | |
| 72 | 72.DIGOR TRUCKS TRANS SRL▲ 9 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 617 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 17,5 K RON | |
| 73 | 73.EMITRANS-COST SRL▲ 15 | Sat Laza, Comuna Laza, Vaslui | 614,1 K RON▲ 8,1 % | ▲ 8,1 % | 46,2 K RON | |
| 74 | 74.AFD LOGISTICS SRL▼ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 605,4 K RON▼ 11,9 % | ▼ 11,9 % | 57,9 K RON | |
| 75 | 75.FAVORITEN BBO SRL▼ 6 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 600,4 K RON▼ 18 % | ▼ 18 % | 28,5 K RON | |
| 76 | 76.GO MILES LOGISTICS S.R.L.▲ 48 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 582,9 K RON▲ 45,7 % | ▲ 45,7 % | 216,8 K RON | |
| 77 | 77.ANVIGRUP SIGMA-TRANS SRL▲ 738 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 578,2 K RON— | — | 684,1 K RON | |
| 78 | 78.PLT TRANSPORT SRL▲ 12 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 575,4 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 34,6 K RON | |
| 79 | 79.MARIN LOGSPED S.R.L.▲ 12 | Sat Muntenii de Jos, Comuna Muntenii de Jos, Vaslui | 554,6 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 13,2 K RON | |
| 80 | 80.MALITRANS SRL▼ 4 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 537,1 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | -113,2 K RON | |
| 81 | 81.AUTO-CIPROX SRL▲ 13 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 526,8 K RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 7,6 K RON | |
| 82 | 82.VALTRANS LOGISTICS 4YOU SRL▲ 50 | Sat Boteşti, Comuna Boteşti, Vaslui | 525,7 K RON▲ 49 % | ▲ 49 % | 364 K RON | |
| 83 | 83.DEN IL CRIS FRIGOTRANS S.R.L.▼ 15 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 525,2 K RON▼ 28,3 % | ▼ 28,3 % | 125,3 K RON | |
| 84 | 84.GĂLUŞCĂ CĂTĂLIN S.R.L.▲ 24 | Municipiul Huşi, Vaslui | 523 K RON▲ 15,6 % | ▲ 15,6 % | 70,4 K RON | |
| 85 | 85.CRISTI-TRUCKS-TRANS SRL▲ 32 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 514,2 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 90,4 K RON | |
| 86 | 86.ROTTER GROUP EXPRES S.R.L.▼ 65 | Sat Valea Târgului, Comuna Puşcaşi, Vaslui | 514 K RON▼ 72,4 % | ▼ 72,4 % | -328,4 K RON | |
| 87 | 87.NIK RAD MIAM TRANSPORT S.R.L.▲ 49 | Sat Perieni, Comuna Perieni, Vaslui | 498,8 K RON▲ 52,4 % | ▲ 52,4 % | 171,5 K RON | |
| 88 | 88.ANICOL SRL▼ 4 | Sat Săuca, Comuna Laza, Vaslui | 496,8 K RON▼ 14,5 % | ▼ 14,5 % | 36,6 K RON | |
| 89 | 89.MXM ARTRANS S.R.L.▲ 3 | Municipiul Bârlad, Vaslui | 488,4 K RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 141,4 K RON | |
| 90 | 90.BILG SMART TRANSPORT S.R.L.▲ 120 | Sat Tomeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 487,5 K RON▲ 195,7 % | ▲ 195,7 % | 322,6 K RON | |
| 91 | 91.GRAND AUTOACT S.R.L.▼ 24 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 481,5 K RON▼ 34,6 % | ▼ 34,6 % | 70,8 K RON | |
| 92 | 92.UNION ART SERVICE S.R.L.nou | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 461,9 K RON— | — | — | 461,7 K RON |
| 93 | 93.DELEVA EXPRES S.R.L.▲ 48 | Sat Satu Nou, Comuna Muntenii de Sus, Vaslui | 458,3 K RON▲ 44,3 % | ▲ 44,3 % | 140,8 K RON | |
| 94 | 94.PATRAȘCU DANY EXPRESS S.R.L.▲ 41 | Sat Tomeşti, Comuna Pogana, Vaslui | 440,1 K RON▲ 33,3 % | ▲ 33,3 % | 109,9 K RON | |
| 95 | 95.TUL-CRIS TRANSPORT SRL▲ 27 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 435 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 34 K RON | |
| 96 | 96.MEGAMET EXPRES S.R.L.▲ 25 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 428,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 19,2 K RON | |
| 97 | 97.TRANSFRIGO SRL▲ 23 | Municipiul Vaslui, Vaslui | 418,7 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.DARCOMPANY SRL▲ 8 | Sat Drânceni, Comuna Drânceni, Vaslui | 403,6 K RON▼ 12,7 % | ▼ 12,7 % | 35,8 K RON | |
| 99 | 99.KGO LOGISTICS S.R.L.nou | Municipiul Bârlad, Vaslui | 397,1 K RON▲ 41,4 % | ▲ 41,4 % | 116,3 K RON | |
| 100 | 100.CLICK CARGO S.R.L.▲ 99 | Sat Râşeşti, Comuna Drânceni, Vaslui | 395,6 K RON▲ 124,3 % | ▲ 124,3 % | 119,9 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vaslui
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
432 firme · 645 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
22 firme · 70,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
50 firme · 46,1 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
12 firme · 32,4 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
35 firme · 11,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
100 firme · 10 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
2 firme · 7,3 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
56 firme · 7,1 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
3 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
12 firme · 4,9 mil. RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 931,2 K RON
CAEN 5040
Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
1 firme · 729,1 K RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
2 firme · 314 K RON
CAEN 5210
Depozitări
1 firme · 247 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
2 firme · 239,2 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 62,9 K RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
1 firme · 17 K RON
CAEN 5224
Manipulări
1 firme · 0 RON
CAEN 5110
Transporturi aeriene de pasageri
1 firme · 0 RON