Top 100 firme — Transport și depozitare, Vâlcea după capitaluri în 2009
942 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 75,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 122,3 K RON, iar liderul atinge 6,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.DACOS SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 6,8 mil. RON▼ 28,7 % | ▼ 28,7 % | -1,6 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANS-AUTORO SRL▲ 1 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 4,9 mil. RON▲ 36,8 % | ▲ 36,8 % | 1,3 mil. RON | |
| 3 | 3.WISE SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 4,7 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 743,9 K RON | |
| 4 | 4.COMCEREAL VALCEA SA▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,5 mil. RON▲ 116,1 % | ▲ 116,1 % | 245,9 K RON | |
| 5 | 5.CLASSFER SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,4 mil. RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | 691,6 K RON | |
| 6 | 6.MARNA SA= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3,1 mil. RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 964,3 K RON | |
| 7 | 7.ETA SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 3 mil. RON▲ 33,6 % | ▲ 33,6 % | -1,2 mil. RON | |
| 8 | 8.OBADA TRANS SRL▲ 7 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 3 mil. RON▲ 101,4 % | ▲ 101,4 % | 13 K RON | |
| 9 | 9.ROTRANS SRL▼ 5 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 2,6 mil. RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | -47,5 K RON | |
| 10 | 10.AGROTRANSPORT SA▼ 3 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 2,6 mil. RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -32,8 K RON | |
| 11 | 11.LOGISERV SRL▲ 14 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8 mil. RON▲ 146,7 % | ▲ 146,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 12 | 12.RAIL TRANS SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7 mil. RON▼ 9,7 % | ▼ 9,7 % | -183,5 K RON | |
| 13 | 13.FIERPROD SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,7 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | 1,2 K RON | |
| 14 | 14.NORMANDIA SERVICE SRL▼ 5 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 1,5 mil. RON▼ 31,6 % | ▼ 31,6 % | -700,6 K RON | |
| 15 | 15.BICA SRL▲ 1 | Sat Procopoaia, Comuna Orleşti, Vâlcea | 1,3 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | 119,6 K RON | |
| 16 | 16.GIOVANNI SRL▼ 2 | Loc. Bălceşti, Oraş Bălceşti, Vâlcea | 1,2 mil. RON▼ 19 % | ▼ 19 % | 5,3 K RON | |
| 17 | 17.COMTRANS SA▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,2 mil. RON▲ 4 % | ▲ 4 % | 84,5 K RON | |
| 18 | 18.MN IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,1 mil. RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -203,1 K RON | |
| 19 | 19.ION IONESCU SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 12 K RON | |
| 20 | 20.SORCETI SPEDITION SRL▲ 8 | Sat Olteni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 841,8 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 357,3 K RON | |
| 21 | 21.RIPAS SRL▲ 2 | Sat Frânceşti, Comuna Frânceşti, Vâlcea | 829,1 K RON▼ 7,3 % | ▼ 7,3 % | -12,3 K RON | |
| 22 | 22.AMAL-TOUR SRL= | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 787,6 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -153 K RON | |
| 23 | 23.METENE SRL▲ 1 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 779,9 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 2,6 K RON | |
| 24 | 24.TRANSMONTANA SA▲ 29 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 677,7 K RON▲ 111,6 % | ▲ 111,6 % | 6,1 K RON | |
| 25 | 25.ELDOR TRANS SRL▲ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 613,1 K RON▲ 123 % | ▲ 123 % | 338,2 K RON | |
| 26 | 26.NRG RECOVERY S.R.L.▲ 18 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 599,9 K RON▲ 33 % | ▲ 33 % | 149,3 K RON | |
| 27 | 27.VILTOP SRL▲ 8 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 574,5 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | 149,4 K RON | |
| 28 | 28.LEX - IM - POL SRL▲ 9 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 573,3 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 49,9 K RON | |
| 29 | 29.VILEXTUR SRL▲ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 568,1 K RON▼ 10,4 % | ▼ 10,4 % | -68,1 K RON | |
| 30 | 30.CAPITRANS SRL▲ 6 | Sat Slătioara, Comuna Slătioara, Vâlcea | 568 K RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 17,1 K RON | |
| 31 | 31.ROTHE SRL▲ 28 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 540,4 K RON▲ 115,3 % | ▲ 115,3 % | 19,4 K RON | |
| 32 | 32.SITERMA SRL▲ 10 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 533,2 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 34,8 K RON | |
| 33 | 33.LUXORCOMP SRL▼ 6 | Sat Sânbotin, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 489,8 K RON▼ 29,7 % | ▼ 29,7 % | -206,5 K RON | |
| 34 | 34.PETVAS TRANS SRL▲ 6 | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 468,4 K RON▼ 0,8 % | ▼ 0,8 % | -4 K RON | |
| 35 | 35.LUMI TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 462,3 K RON▼ 2,7 % | ▼ 2,7 % | 11,8 K RON | |
| 36 | 36.IVCARTRANS SRL▼ 2 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 453,8 K RON▼ 23,7 % | ▼ 23,7 % | -141,5 K RON | |
| 37 | 37.FLORATEX SRL▲ 8 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 440,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 4,1 K RON | |
| 38 | 38.BALASTOTRANS SRL▲ 11 | Sat Glodu, Comuna Dănicei, Vâlcea | 437,3 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 150,4 K RON | |
| 39 | 39.GENERAL GRUP-PROIECTARE SI CONSTRUCTII SRL▼ 13 | Loc. Brezoi, Oraş Brezoi, Vâlcea | 420,6 K RON▼ 41,6 % | ▼ 41,6 % | -242,5 K RON | |
| 40 | 40.SIVA TRANS SRL▲ 12 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 418,2 K RON▲ 25,9 % | ▲ 25,9 % | 85,9 K RON | |
| 41 | 41.JUMBO-TRANS SRL▼ 30 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 415,2 K RON▼ 76,1 % | ▼ 76,1 % | 9 K RON | |
| 42 | 42.BEBCOC SRL▲ 5 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 408,5 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 10,3 K RON | |
| 43 | 43.PROMED EXCHANGE SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 405,6 K RON▲ 56 % | ▲ 56 % | 145,6 K RON | |
| 44 | 44.ELADA SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 383,9 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 33,2 K RON | |
| 45 | 45.VALDROM MLM S.R.L.▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 365,3 K RON▲ 59,2 % | ▲ 59,2 % | 135,8 K RON | |
| 46 | 46.COTOFANA SRL▼ 14 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 352,3 K RON▼ 41,3 % | ▼ 41,3 % | -259,9 K RON | |
| 47 | 47.DACORA SRL▲ 4 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 347,9 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 10 K RON | |
| 48 | 48.RIMED IMPEX SRL▲ 9 | Sat Săliştea, Comuna Malaia, Vâlcea | 344,1 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | -34,6 K RON | |
| 49 | 49.CIUREZU SRL▲ 73 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 340,5 K RON▲ 262,6 % | ▲ 262,6 % | 246,6 K RON | |
| 50 | 50.NAUTILUS COM SRL▲ 12 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 302,9 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 121,4 K RON | |
| 51 | 51.MOBIL INTER COM SRL▲ 65 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 299,4 K RON▲ 201,1 % | ▲ 201,1 % | 2,4 K RON | |
| 52 | 52.FALA SRLnou | Sat Stupărei, Comuna Mihăeşti, Vâlcea | 291,4 K RON▲ 111,5 % | ▲ 111,5 % | 161,3 K RON | |
| 53 | 53.NOBASCOM CONSTRUCT SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 284,1 K RON— | — | — | 6,9 K RON |
| 54 | 54.CONIX TRANS SRL▼ 13 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 278,4 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | -188 K RON | |
| 55 | 55.MINITRANS SRL▲ 15 | Sat Bârseşti, Comuna Budeşti, Vâlcea | 274,1 K RON▲ 33,8 % | ▲ 33,8 % | 69,3 K RON | |
| 56 | 56.MONEXIM SRL▲ 235 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 270,9 K RON▲ 1.212,4 % | ▲ 1.212,4 % | 54,2 K RON | |
| 57 | 57.STANITRANS SRL▲ 4 | Sat Mateeşti, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 269,7 K RON▲ 13,2 % | ▲ 13,2 % | 31,5 K RON | |
| 58 | 58.ITPAR CRISTIAN SRL▲ 8 | Sat Stroeşti, Comuna Stroeşti, Vâlcea | 258,7 K RON▲ 19,9 % | ▲ 19,9 % | 72,9 K RON | |
| 59 | 59.MASTER SELF SRL▼ 3 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 247,2 K RON▼ 6,8 % | ▼ 6,8 % | 56 K RON | |
| 60 | 60.SPIROS TRANS SRL▲ 386 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 237,1 K RON▲ 8.386,3 % | ▲ 8.386,3 % | 4,5 K RON | |
| 61 | 61.MUFTAR SRL▲ 26 | Sat Băbeni-Olteţu, Comuna Diculeşti, Vâlcea | 234,7 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 74,2 K RON | |
| 62 | 62.CAMINAS SRL▲ 5 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 221,5 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 7 K RON | |
| 63 | 63.COALD M SRL▲ 54 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 221,1 K RON▲ 123,8 % | ▲ 123,8 % | -27,7 K RON | |
| 64 | 64.ONRAD TRANS SRL▲ 75 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 215,7 K RON▲ 170,5 % | ▲ 170,5 % | 136 K RON | |
| 65 | 65.BLASOVA SRL▲ 10 | Sat Mateeşti, Comuna Mateeşti, Vâlcea | 215,1 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 27,6 K RON | |
| 66 | 66.GEORGIANA ROXANA SRLnou | Sat Mogeşti, Comuna Slătioara, Vâlcea | 214,9 K RON▼ 13,4 % | ▼ 13,4 % | 51,4 K RON | |
| 67 | 67.TRANSINTER CONSTRUCT SRL▲ 15 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 214 K RON▲ 24,2 % | ▲ 24,2 % | 41,7 K RON | |
| 68 | 68.COVMIT SRL▲ 755 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 198 K RON— | — | 4,7 K RON | |
| 69 | 69.HERALD GRUP SRL▲ 2 | Sat Bujoreni, Comuna Bujoreni, Vâlcea | 197,8 K RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | -5,4 K RON | |
| 70 | 70.NOLI-IMPEX SRL▲ 13 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 197,8 K RON▲ 19,7 % | ▲ 19,7 % | 152,6 K RON | |
| 71 | 71.TRANSVIL SRL▼ 50 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 195,7 K RON▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | -771,7 K RON | |
| 72 | 72.ESO SERV SRL▲ 29 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 194,8 K RON▲ 39,6 % | ▲ 39,6 % | 55,3 K RON | |
| 73 | 73.POPESCU IMPEX SRL▲ 24 | Sat Urşi, Comuna Popeşti, Vâlcea | 190,2 K RON▲ 30,8 % | ▲ 30,8 % | 44,7 K RON | |
| 74 | 74.MIROV IMPEX SRL▲ 14 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 190 K RON▲ 19,5 % | ▲ 19,5 % | 30,9 K RON | |
| 75 | 75.VALROB TRANSPORT SRL▲ 1 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 186,1 K RON▲ 2,4 % | ▲ 2,4 % | 4,4 K RON | |
| 76 | 76.NORDEXIM LKW SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 181,1 K RON▲ 20,1 % | ▲ 20,1 % | 30,3 K RON | |
| 77 | 77.ROTRANS TRUST SRL▲ 12 | Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, Vâlcea | 178 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 38,8 K RON | |
| 78 | 78.RICOTRANS SRL▲ 406 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 176,1 K RON▲ 19.251,2 % | ▲ 19.251,2 % | 175,2 K RON | |
| 79 | 79.DUMAZAVOI SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 171 K RON— | — | -373 RON | |
| 80 | 80.VLADCO TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 170,1 K RON▼ 14,2 % | ▼ 14,2 % | 4,9 K RON | |
| 81 | 81.DANIONI FOREST SRL▲ 63 | Sat Fedeleşoiu, Comuna Dăeşti, Vâlcea | 169,8 K RON▲ 132,5 % | ▲ 132,5 % | 7,5 K RON | |
| 82 | 82.MIODAV TRANS SRL▼ 1 | Sat Bărbăteşti, Comuna Bărbăteşti, Vâlcea | 169,6 K RON▼ 2 % | ▼ 2 % | 29,9 K RON | |
| 83 | 83.COMTRANSPORT FLORICEL SRL▲ 3 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 167,9 K RON▲ 3,4 % | ▲ 3,4 % | 5,6 K RON | |
| 84 | 84.TEDICO SRL▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 166,8 K RON▲ 6,8 % | ▲ 6,8 % | 10,7 K RON | |
| 85 | 85.DUMPOP B-S SRL▲ 537 | Loc. Horezu, Oraş Horezu, Vâlcea | 160,6 K RON— | — | 4,6 K RON | |
| 86 | 86.M'CROM SRL▲ 521 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 152,4 K RON— | — | 5,6 K RON | |
| 87 | 87.NITU TRANS SRL▼ 44 | Loc. Băbeni, Oraş Băbeni, Vâlcea | 151 K RON▼ 67 % | ▼ 67 % | 75,7 K RON | |
| 88 | 88.AGEXIM SRL▼ 34 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 148,2 K RON▼ 49 % | ▼ 49 % | -146,7 K RON | |
| 89 | 89.IULIRIA SRL▲ 18 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 147,8 K RON▲ 25,5 % | ▲ 25,5 % | 30 K RON | |
| 90 | 90.CATI TRANS SRL▼ 18 | Sat Dealu Mare, Comuna Ioneşti, Vâlcea | 147,3 K RON▼ 26,7 % | ▼ 26,7 % | -53,7 K RON | |
| 91 | 91.NIRCOM IMPEX SRL= | Oraş Băbeni, Vâlcea | 146,9 K RON▼ 5,6 % | ▼ 5,6 % | 6,7 K RON | |
| 92 | 92.TICA TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Drăgăşani, Vâlcea | 138,6 K RON▼ 4,8 % | ▼ 4,8 % | -7 K RON | |
| 93 | 93.TRANSCOMAR SA▲ 6 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 138,6 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -2,3 K RON | |
| 94 | 94.ZAMTRANS SRL▲ 27 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 137,4 K RON▲ 44 % | ▲ 44 % | 42 K RON | |
| 95 | 95.ADRIACOM SRL▲ 283 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 133,7 K RON▲ 1.366,1 % | ▲ 1.366,1 % | 3,7 K RON | |
| 96 | 96.COLOMBI SRL▲ 10 | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 127,4 K RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 3 K RON | |
| 97 | 97.OPETRANS SRL▲ 11 | ***localitatea negasita***, Vâlcea | 127 K RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 10,1 K RON | |
| 98 | 98.MATRIX COUGR SRL▼ 13 | Loc. Călimăneşti, Oraş Călimăneşti, Vâlcea | 125,3 K RON▼ 22,9 % | ▼ 22,9 % | 3 K RON | |
| 99 | 99.MOGASTEEL S.R.L.▲ 34 | Sat Racoviţa, Comuna Budeşti, Vâlcea | 123,7 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 41,7 K RON | |
| 100 | 100.COMPUTER TRANSPORT MNL SRLnou | Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 122,3 K RON— | — | — | 122,1 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Vâlcea
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
1.107 firme · 1,3 mld. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
93 firme · 106,7 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 104,6 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 68,8 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
8 firme · 60,3 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
58 firme · 48,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
10 firme · 28,1 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
294 firme · 16,4 mil. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
10 firme · 13,9 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
94 firme · 5,4 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
5 firme · 1,6 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
4 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
9 firme · 1,2 mil. RON
CAEN 5310
Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
2 firme · 932,1 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 729,7 K RON
CAEN 4920
Transporturi de marfă pe calea ferată
1 firme · 57 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 1 K RON
CAEN 4910
Transporturi interurbane de călători pe calea ferată
2 firme · 0 RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 0 RON