Top 100 firme — Imobiliare, Suceava după capitaluri în 2021
268 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 624,5 mil. RON. Pragul de intrare în top este 204,2 K RON, iar liderul atinge 479,7 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.IULIUS MALL SUCEAVA SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 479,7 mil. RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 15,1 mil. RON | |
| 2 | 2.PUBLICONSTRUCT SRL▲ 1 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 9,2 mil. RON▲ 1,6 % | ▲ 1,6 % | 143,2 K RON | |
| 3 | 3.SEYNAEVE IMOBILIAR SRL▲ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 8,8 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 153,9 K RON | |
| 4 | 4.LEONTINA COM SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 7,3 mil. RON▲ 7,8 % | ▲ 7,8 % | 531,7 K RON | |
| 5 | 5.SONIK GROUP SRL▲ 1 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 6,3 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,9 mil. RON | |
| 6 | 6.INTERNATIONAL ORIENT EXPRES SRL▲ 6 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,7 mil. RON▲ 51,5 % | ▲ 51,5 % | 1,8 mil. RON | |
| 7 | 7.ROVANA IMPEX SRL▲ 8 | Municipiul Suceava, Suceava | 5,7 mil. RON▲ 73,2 % | ▲ 73,2 % | 3,1 mil. RON | |
| 8 | 8.PETDOR COM SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,1 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1 mil. RON | |
| 9 | 9.RAR-BUS SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 5,1 mil. RON▲ 86,8 % | ▲ 86,8 % | 2,4 mil. RON | |
| 10 | 10.COMPLEX ZIMBRUL SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 5 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 954,8 K RON | |
| 11 | 11.CBC PHOENIX SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,4 mil. RON▼ 2,6 % | ▼ 2,6 % | 1,2 mil. RON | |
| 12 | 12.ELGY SERVCOM SRL▼ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 4,4 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 119,7 K RON | |
| 13 | 13.AZIM COM SRL▼ 3 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 4,3 mil. RON▼ 0,5 % | ▼ 0,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 14 | 14.ELECTROCAR SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,3 mil. RON▲ 95,3 % | ▲ 95,3 % | 2,1 mil. RON | |
| 15 | 15.GENERAL CONSULTING SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 12,3 % | ▲ 12,3 % | 452,8 K RON | |
| 16 | 16.ARCOFRUCHT-SAFT-BUCOVINA SRL▼ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 3,8 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 1,1 mil. RON | |
| 17 | 17.COMCEREAL SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | 3,2 mil. RON▼ 13,1 % | ▼ 13,1 % | -478,8 K RON | |
| 18 | 18.START REGIONAL PROIECT SRL▲ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 2,4 mil. RON▲ 34,7 % | ▲ 34,7 % | 630,9 K RON | |
| 19 | 19.COMSERVICE SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 2 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | 515,9 K RON | |
| 20 | 20.GRAY RENT S.R.L.▲ 14 | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 2 mil. RON▲ 82,8 % | ▲ 82,8 % | 892,8 K RON | |
| 21 | 21.PARCURI INDUSTRIALE BUCOVINA S.A.nou | Loc. Plopeni, Oraş Salcea, Suceava | 1,9 mil. RON— | — | — | -306 K RON |
| 22 | 22.TAYLAN EXIM SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,8 mil. RON0,0% | 0,0% | 153 K RON | |
| 23 | 23.CIVICA GROUP S.R.L▼ 1 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,6 mil. RON▼ 9,8 % | ▼ 9,8 % | -171,4 K RON | |
| 24 | 24.RANIDAS SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,6 mil. RON▲ 8,7 % | ▲ 8,7 % | 172,2 K RON | |
| 25 | 25.TEA-REIMONDO SRL▼ 8 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 27,9 % | ▼ 27,9 % | 75,3 K RON | |
| 26 | 26.IATSA SUCEAVA SA▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,5 mil. RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 27 | 27.DALY ENTERPRISES SRL▼ 2 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -52,7 K RON | |
| 28 | 28.SERVICII COMERCIALE IMPACT S.R.L.▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 515,5 K RON | |
| 29 | 29.DUMBRAVA SA▼ 1 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 241,1 K RON | |
| 30 | 30.FUSION ASSET MANAGEMENT S.R.L.▼ 4 | Oraş Salcea, Suceava | 1,3 mil. RON▼ 4,9 % | ▼ 4,9 % | -65,8 K RON | |
| 31 | 31.B&B BUSINESS GOLD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 40,8 % | ▲ 40,8 % | 354,5 K RON | |
| 32 | 32.OBCINA SA▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | -21,9 K RON | |
| 33 | 33.HELLAND ORIZONT CONSTRUCT S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 32,1 K RON | |
| 34 | 34.ACSA GROUP S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | -49,2 K RON | |
| 35 | 35.SINCRON TUR SRL▼ 8 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 1,1 mil. RON▼ 14,4 % | ▼ 14,4 % | 60,1 K RON | |
| 36 | 36.KASEL SRL▲ 3 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 265,2 K RON | |
| 37 | 37.MEDICAL TECHNOLOGIE TRANSFER SRL▲ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 1 mil. RON▲ 68,8 % | ▲ 68,8 % | 418,1 K RON | |
| 38 | 38.LUCOSILV SRL▼ 5 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 1 mil. RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -142,2 K RON | |
| 39 | 39.ELECTRO-MECANO SERVICE T&G SRL▲ 70 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 996,8 K RON▲ 669,2 % | ▲ 669,2 % | 153,1 K RON | |
| 40 | 40.GENERAL GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 996,1 K RON▼ 4,1 % | ▼ 4,1 % | 197,5 K RON | |
| 41 | 41.ELECTRO SIRAMA SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 925,3 K RON▲ 32,9 % | ▲ 32,9 % | 256,3 K RON | |
| 42 | 42.INSTCOMP CONSTRUCT SRL▲ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 915,5 K RON▲ 51,2 % | ▲ 51,2 % | 310,1 K RON | |
| 43 | 43.LEGUME FRUCTE SUCEAVA SA▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 907,9 K RON▼ 5 % | ▼ 5 % | -47,4 K RON | |
| 44 | 44.FLY SHOPPING CENTER SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 883,3 K RON▲ 5,9 % | ▲ 5,9 % | 103,2 K RON | |
| 45 | 45.EURO TEHNIC IMOBILIARE S.R.L.▲ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 825,4 K RON▲ 43,5 % | ▲ 43,5 % | 250,2 K RON | |
| 46 | 46.PANAXA SRLnou | Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Suceava | 707,4 K RON▲ 24,1 % | ▲ 24,1 % | 211,2 K RON | |
| 47 | 47.CONECTCOM SRL▼ 4 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 693,4 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 3,5 K RON | |
| 48 | 48.ALASTIS S.R.L.▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 669,6 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | 47,6 K RON | |
| 49 | 49.INVESTIŢII MMSR S.R.L.▲ 34 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 649,4 K RON▲ 161,5 % | ▲ 161,5 % | 401,1 K RON | |
| 50 | 50.CENTRAL ASCHIUTA SRL▲ 7 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 639 K RON▲ 40,4 % | ▲ 40,4 % | 184 K RON | |
| 51 | 51.ODYSSEY SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 619,1 K RON▲ 7,1 % | ▲ 7,1 % | 41,3 K RON | |
| 52 | 52.COMUNAL SA▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 615,8 K RON▲ 13,1 % | ▲ 13,1 % | 71,2 K RON | |
| 53 | 53.BELCASA SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 525,1 K RON▼ 0,7 % | ▼ 0,7 % | -3,6 K RON | |
| 54 | 54.EUROSERVICE SRL▲ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 501,9 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 167,5 K RON | |
| 55 | 55.BIG DEAL SRL▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 497,2 K RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -16,2 K RON | |
| 56 | 56.TOBEAS SRL▲ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 490 K RON▲ 17,2 % | ▲ 17,2 % | 487,9 K RON | |
| 57 | 57.PIATA MICA SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 478,6 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 49 K RON | |
| 58 | 58.ARO SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 477 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 59 | 59.GINA SRL▼ 18 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 471,5 K RON▼ 42 % | ▼ 42 % | 59 K RON | |
| 60 | 60.DANICO IMPEX SRL▲ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 448,5 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 70,8 K RON | |
| 61 | 61.PLAI BUCOVINEAN SRL▲ 1 | Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, Suceava | 444,5 K RON▲ 9,7 % | ▲ 9,7 % | 39,4 K RON | |
| 62 | 62.ICA SERV COM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 442,9 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 11,3 K RON | |
| 63 | 63.EXOTIC INVEST SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 442 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 45,5 K RON | |
| 64 | 64.ESGY BUCOVINA S.R.L.▼ 6 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 436,4 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 65 | 65.ELON SRL▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 422,2 K RON▼ 30,2 % | ▼ 30,2 % | 101,2 K RON | |
| 66 | 66.ATCOM - SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 421,1 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,3 K RON | |
| 67 | 67.KARSELI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 416,2 K RON— | — | 0 RON | |
| 68 | 68.OMNI MARKET SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 404,9 K RON▼ 12,9 % | ▼ 12,9 % | 21,4 K RON | |
| 69 | 69.MOHAMED LTD RENTAL STORIES S.R.L.▼ 51 | Municipiul Suceava, Suceava | 402,8 K RON▼ 79,8 % | ▼ 79,8 % | -1,6 mil. RON | |
| 70 | 70.FLORICOMP SRL▼ 3 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 396,5 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 73,7 K RON | |
| 71 | 71.CRISVEL SRL▼ 7 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 387,5 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 18,1 K RON | |
| 72 | 72.GJGYM SRLnou | Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 368,5 K RON▲ 69,5 % | ▲ 69,5 % | 151 K RON | |
| 73 | 73.COMSUTEXIN SA▼ 17 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 367,8 K RON▼ 21,6 % | ▼ 21,6 % | -101,4 K RON | |
| 74 | 74.FAN PROSPECT SRL▼ 5 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 351,4 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 101,8 K RON | |
| 75 | 75.COMPPIL SA▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 348,8 K RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | 39,4 K RON | |
| 76 | 76.MAX&ANKA INVESTMENT S.R.L.▲ 35 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 345,8 K RON▲ 172,2 % | ▲ 172,2 % | 158,9 K RON | |
| 77 | 77.EURO PLUS SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 344,7 K RON▲ 39,4 % | ▲ 39,4 % | 97,5 K RON | |
| 78 | 78.LEGUME-FRUCTE BUCOVINA SA▲ 2 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 333,6 K RON▲ 30,6 % | ▲ 30,6 % | 78,2 K RON | |
| 79 | 79.IDEAL EXCLUSIV REAL ESTATE S.R.L.▲ 19 | Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava | 308,5 K RON▲ 106,5 % | ▲ 106,5 % | 168,6 K RON | |
| 80 | 80.CRISPAZ SRLnou | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 306,6 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 242,9 K RON | |
| 81 | 81.TUR WEST ESTATE S.R.L.▲ 16 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 305,8 K RON▲ 93,9 % | ▲ 93,9 % | 148,1 K RON | |
| 82 | 82.COGNIS MAGNITUDE S.R.L.▲ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 286,2 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 59,8 K RON | |
| 83 | 83.CASA BROŞTENI S.R.L.▼ 6 | Oraş Broşteni, Suceava | 279,1 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 241,1 K RON | |
| 84 | 84.DUMBRAVITA-POLAR SRL▼ 10 | Municipiul Suceava, Suceava | 272,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | -9,2 K RON | |
| 85 | 85.FERMIN COM SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 268,4 K RON▼ 5,7 % | ▼ 5,7 % | 120,6 K RON | |
| 86 | 86.DONIA MUNTEANU SNC▼ 14 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 266,4 K RON▼ 10,3 % | ▼ 10,3 % | 69,5 K RON | |
| 87 | 87.TRUST CENTER SRL▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 266,3 K RON▲ 32,5 % | ▲ 32,5 % | 65,2 K RON | |
| 88 | 88.ANDRES SRL▲ 78 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 251,2 K RON▲ 2.788,8 % | ▲ 2.788,8 % | 242,5 K RON | |
| 89 | 89.CHINDRIȘ RENT SRL▲ 11 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 250 K RON▲ 69,6 % | ▲ 69,6 % | 102,6 K RON | |
| 90 | 90.FIN - STAF SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 244 K RON▲ 15,9 % | ▲ 15,9 % | 32,8 K RON | |
| 91 | 91.NORD BUSINESS GROUP SRL▼ 25 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 240,7 K RON▼ 30,9 % | ▼ 30,9 % | 142,2 K RON | |
| 92 | 92.VLADBEL S.R.L.▼ 4 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 239,4 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 24,8 K RON | |
| 93 | 93.HUMOREANCA SA▼ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 239 K RON▲ 14,1 % | ▲ 14,1 % | 38,8 K RON | |
| 94 | 94.LOANS COMPANY SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 235,1 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -685 RON | |
| 95 | 95.BUCURESTI SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 230,3 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -300 RON | |
| 96 | 96.IBOB SRL▲ 3 | Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, Suceava | 220,2 K RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 71,6 K RON | |
| 97 | 97.STOENEASA SRL▼ 21 | Municipiul Suceava, Suceava | 213,8 K RON▼ 21,3 % | ▼ 21,3 % | 81,3 K RON | |
| 98 | 98.COLIBRI SRL▼ 19 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 209,6 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | 146,7 K RON | |
| 99 | 99.FIX CONSULT IMOBILIARE S.R.L.▲ 15 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 206,6 K RON▲ 101,8 % | ▲ 101,8 % | 161 K RON | |
| 100 | 100.TUR WEST SRL▼ 11 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 204,2 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | -8,9 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Suceava
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
281 firme · 379,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
80 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
15 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
12 firme · 2,2 mil. RON