Top 100 firme — Imobiliare, Suceava după capitaluri în 2016
224 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 66,4 mil. RON. Pragul de intrare în top este 48,7 K RON, iar liderul atinge 6,8 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.SEYNAEVE IMOBILIAR SRL= | Municipiul Fălticeni, Suceava | 6,8 mil. RON▲ 21,9 % | ▲ 21,9 % | 40,3 K RON | |
| 2 | 2.PETDOR COM SRL= | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 4,8 mil. RON▼ 11,8 % | ▼ 11,8 % | 845 K RON | |
| 3 | 3.COMPLEX ZIMBRUL SRL▲ 11 | Municipiul Suceava, Suceava | 4,1 mil. RON▲ 249,2 % | ▲ 249,2 % | 1,7 mil. RON | |
| 4 | 4.MOHAMED LTD RENTAL STORIES S.R.L.▼ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 3,9 mil. RON▼ 1,5 % | ▼ 1,5 % | -59,1 K RON | |
| 5 | 5.ELGY SERVCOM SRL▲ 1 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 2,5 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 9,8 K RON | |
| 6 | 6.TEA-REIMONDO SRL▼ 1 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 2,3 mil. RON▼ 8,2 % | ▼ 8,2 % | 155,5 K RON | |
| 7 | 7.FUSION ASSET MANAGEMENT S.R.L.▲ 2 | Oraş Salcea, Suceava | 1,9 mil. RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 162,3 K RON | |
| 8 | 8.TAYLAN EXIM SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 1,9 mil. RON0,0% | 0,0% | 454,8 K RON | |
| 9 | 9.AMW IMOBILIARE SRL▲ 17 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,7 mil. RON▲ 149,6 % | ▲ 149,6 % | 996,2 K RON | |
| 10 | 10.RIDIA SERV SRL▼ 3 | Sat Dorneşti, Comuna Dorneşti, Suceava | 1,5 mil. RON▼ 28,8 % | ▼ 28,8 % | 461,4 K RON | |
| 11 | 11.SERVICII COMERCIALE IMPACT S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,4 mil. RON▲ 51 % | ▲ 51 % | 588,5 K RON | |
| 12 | 12.COMSERVICE SRL▼ 2 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 5 K RON | |
| 13 | 13.IATSA SUCEAVA SAnou | Municipiul Suceava, Suceava | 1,3 mil. RON▲ 23,5 % | ▲ 23,5 % | 238,3 K RON | |
| 14 | 14.DUMBRAVA SAnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 54,1 % | ▼ 54,1 % | 38,2 K RON | |
| 15 | 15.RANIDAS SRL▼ 2 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -15,2 K RON | |
| 16 | 16.ARCOFRUCHT-SAFT-BUCOVINA SRL▼ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1,2 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 132,7 K RON | |
| 17 | 17.LEGUME FRUCTE SUCEAVA SA▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 7 % | ▼ 7 % | -87,8 K RON | |
| 18 | 18.DORNACOM SA▼ 7 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 1,2 mil. RON▼ 7,8 % | ▼ 7,8 % | -98 K RON | |
| 19 | 19.COMSUTEXIN SA▼ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 1,1 mil. RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 195,4 K RON | |
| 20 | 20.IULSTAR SRL▲ 7 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 1 mil. RON▲ 55,8 % | ▲ 55,8 % | 49,8 K RON | |
| 21 | 21.HUMORFOREST SA▼ 2 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 937,1 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -12,3 K RON | |
| 22 | 22.FLY SHOPPING CENTER SRL= | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 931,6 K RON▲ 8,4 % | ▲ 8,4 % | -9,8 K RON | |
| 23 | 23.INTERACT GROUP SRL▲ 1 | Municipiul Suceava, Suceava | 915,1 K RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 71,1 K RON | |
| 24 | 24.ROVANA IMPEX SRL▼ 20 | Municipiul Suceava, Suceava | 898,9 K RON▼ 75,2 % | ▼ 75,2 % | 234,4 K RON | |
| 25 | 25.SONIK GROUP SRL▲ 4 | Sat Moara Nica, Comuna Moara, Suceava | 846,6 K RON▲ 40 % | ▲ 40 % | 242 K RON | |
| 26 | 26.ADRITHY IMO S.R.L.▼ 3 | Loc. Siret, Oraş Siret, Suceava | 837,3 K RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | -14,6 K RON | |
| 27 | 27.BIOMAR - FARM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 833,1 K RON▲ 294,2 % | ▲ 294,2 % | 751,2 K RON | |
| 28 | 28.ALASTIS S.R.L.▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 685,4 K RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 157,6 K RON | |
| 29 | 29.GINA SRL▲ 2 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 621,6 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 60,2 K RON | |
| 30 | 30.HUMOREANCA SA▲ 3 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 620,4 K RON▲ 45 % | ▲ 45 % | 743,6 K RON | |
| 31 | 31.BIG DEAL SRL▲ 13 | Municipiul Suceava, Suceava | 602 K RON▲ 84,2 % | ▲ 84,2 % | -25,7 K RON | |
| 32 | 32.CENTRAL AIDA SRL▼ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 596,3 K RON▼ 34,5 % | ▼ 34,5 % | -66,4 K RON | |
| 33 | 33.COMUNAL SA▼ 3 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 579,5 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | -760 RON | |
| 34 | 34.OBCINA SAnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 560 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 21,6 K RON | |
| 35 | 35.LEONTINA COM SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 536,2 K RON▲ 4.157,5 % | ▲ 4.157,5 % | 523,6 K RON | |
| 36 | 36.BELCASA SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 527,1 K RON▲ 95,8 % | ▲ 95,8 % | 240,3 K RON | |
| 37 | 37.KASEL SRL▼ 16 | Sat Dragomirna, Comuna Mitocu Dragomirnei, Suceava | 444,7 K RON▼ 50,6 % | ▼ 50,6 % | 185,2 K RON | |
| 38 | 38.ATCOM - SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 421,7 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 316 RON | |
| 39 | 39.DANICO IMPEX SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 381,1 K RON▲ 6,6 % | ▲ 6,6 % | 23,7 K RON | |
| 40 | 40.LUCOSILV SRLnou | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 367,3 K RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 41,3 K RON | |
| 41 | 41.FERMIN COM SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 354,8 K RON▲ 2,7 % | ▲ 2,7 % | 89,3 K RON | |
| 42 | 42.KARSELI SRL▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 341,1 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | 74,3 K RON | |
| 43 | 43.ELECTRO SIRAMA SRL▼ 26 | Municipiul Suceava, Suceava | 340,1 K RON▼ 66,4 % | ▼ 66,4 % | 46,3 K RON | |
| 44 | 44.CENTRAL ASCHIUTA SRL▼ 2 | Sat Poiana Mărului, Comuna Mălini, Suceava | 322,8 K RON▼ 4,6 % | ▼ 4,6 % | -15,6 K RON | |
| 45 | 45.BEBY COM SRL= | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 318,3 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 273 RON | |
| 46 | 46.BRADET TURISM SRL= | Municipiul Suceava, Suceava | 311,9 K RON▲ 1,5 % | ▲ 1,5 % | 4,7 K RON | |
| 47 | 47.ICA SERV COM SRL▲ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 299,7 K RON▲ 80,6 % | ▲ 80,6 % | 29,5 K RON | |
| 48 | 48.CRISVEL SRL▲ 8 | Municipiul Vatra Dornei, Suceava | 293,1 K RON▲ 37,7 % | ▲ 37,7 % | 50 K RON | |
| 49 | 49.DONIA MUNTEANU SNC▼ 13 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 291,2 K RON▼ 27,6 % | ▼ 27,6 % | 9,1 K RON | |
| 50 | 50.PIATA MICA SRL▲ 1 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 288,5 K RON▲ 12 % | ▲ 12 % | 30,9 K RON | |
| 51 | 51.ESGY BUCOVINA S.R.L.▼ 11 | Loc. Cajvana, Oraş Cajvana, Suceava | 277,5 K RON▼ 21,4 % | ▼ 21,4 % | -75,5 K RON | |
| 52 | 52.DDD FORGARDEN CLEAN TOPSERV S.R.L.▼ 5 | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 263,2 K RON▼ 6,5 % | ▼ 6,5 % | 553 RON | |
| 53 | 53.IORDI SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 253,3 K RON▲ 829,6 % | ▲ 829,6 % | 248,9 K RON | |
| 54 | 54.DAE GRUP S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 251,2 K RON— | — | 250,9 K RON | |
| 55 | 55.EXOTIC INVEST SRL▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 248,9 K RON▲ 115,4 % | ▲ 115,4 % | 133,3 K RON | |
| 56 | 56.CONECTCOM SRL▼ 24 | Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava | 247,8 K RON▼ 46 % | ▼ 46 % | -211,3 K RON | |
| 57 | 57.ARO SERVICE SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 247,6 K RON▼ 3,1 % | ▼ 3,1 % | 15,8 K RON | |
| 58 | 58.BUCURESTI SRL▼ 4 | Municipiul Suceava, Suceava | 231,2 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 0 RON | |
| 59 | 59.DUMBRAVITA-POLAR SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 224,8 K RON▼ 42,4 % | ▼ 42,4 % | 5,5 K RON | |
| 60 | 60.ESCULAP SRL▼ 22 | Municipiul Suceava, Suceava | 224,5 K RON▼ 41,8 % | ▼ 41,8 % | -36,2 K RON | |
| 61 | 61.TUR WEST SRL▼ 11 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 202,7 K RON▼ 22,8 % | ▼ 22,8 % | -9,9 K RON | |
| 62 | 62.COLIBRI SRLnou | Municipiul Fălticeni, Suceava | 196,6 K RON▼ 48,4 % | ▼ 48,4 % | 144,3 K RON | |
| 63 | 63.JIJIA SA▼ 5 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 192 K RON▼ 0 % | ▼ 0 % | -82 RON | |
| 64 | 64.MARCUS SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 183,5 K RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | 71,7 K RON | |
| 65 | 65.ELECTRO-MECANO SERVICE T&G SRL▼ 5 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 171,3 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 113,4 K RON | |
| 66 | 66.TUR WEST ESTATE S.R.L.▼ 38 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 164,1 K RON▼ 73,6 % | ▼ 73,6 % | 163,5 K RON | |
| 67 | 67.LEGUME-FRUCTE BUCOVINA SA▼ 3 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 162,5 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 23,5 K RON | |
| 68 | 68.EXTREM KONFORT SRL▼ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 141,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 69 | 69.PROACTIV BUSINESS SRL= | Sat Sfântu Ilie, Comuna Şcheia, Suceava | 141,8 K RON▲ 42,4 % | ▲ 42,4 % | 42,2 K RON | |
| 70 | 70.CASA BROŞTENI S.R.L.nou | Oraş Broşteni, Suceava | 141,3 K RON— | — | — | 141,2 K RON |
| 71 | 71.ZAX-PRIMA IMPEX SRL▼ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 139 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 16,8 K RON | |
| 72 | 72.TOP BUCOVINA SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 132,4 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 2,9 K RON | |
| 73 | 73.ECO-DRY CLEANING REKO S.R.L.▲ 13 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 128 K RON▲ 135,1 % | ▲ 135,1 % | 73,5 K RON | |
| 74 | 74.INTERNATIONAL ORIENT EXPRES SRLnou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 124,7 K RON▼ 29,3 % | ▼ 29,3 % | 4,2 K RON | |
| 75 | 75.22 DECEMBRIE SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 123,1 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 35,2 K RON | |
| 76 | 76.TANYDO SRL▼ 15 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 120,2 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | 66,4 K RON | |
| 77 | 77.J-MANS BOYS S.R.L.▼ 2 | Sat Şcheia, Comuna Şcheia, Suceava | 114,3 K RON▲ 36,3 % | ▲ 36,3 % | 114,1 K RON | |
| 78 | 78.NALINA CAFFE S.R.L.nou | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 113,7 K RON— | — | — | 113,5 K RON |
| 79 | 79.EUROSERVICE SRLnou | Municipiul Suceava, Suceava | 112,2 K RON— | — | 120,9 K RON | |
| 80 | 80.BREBENEL SRL▼ 4 | Loc. Gura Humorului, Oraş Gura Humorului, Suceava | 110,9 K RON▲ 35,1 % | ▲ 35,1 % | 5,3 K RON | |
| 81 | 81.MISS SRL▼ 3 | Municipiul Suceava, Suceava | 98,3 K RON▲ 28,5 % | ▲ 28,5 % | 21,8 K RON | |
| 82 | 82.VLADBEL S.R.L.▼ 29 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 94,5 K RON▼ 59,6 % | ▼ 59,6 % | 90,5 K RON | |
| 83 | 83.ERRA SRL▼ 15 | Municipiul Suceava, Suceava | 89,2 K RON▼ 17,4 % | ▼ 17,4 % | 2,2 K RON | |
| 84 | 84.PROAIDA SRL▼ 11 | Sat Vama, Comuna Vama, Suceava | 89 K RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -1 K RON | |
| 85 | 85.ALIMENTEXP SA▲ 5 | Municipiul Suceava, Suceava | 84,6 K RON▲ 166,9 % | ▲ 166,9 % | 52,9 K RON | |
| 86 | 86.ELECTROHOUSE SRL▼ 14 | Municipiul Suceava, Suceava | 76,1 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | 77,4 K RON | |
| 87 | 87.ARTRA STEEL S.R.L.▲ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 73,8 K RON▲ 365,9 % | ▲ 365,9 % | 58 K RON | |
| 88 | 88.PRIMACTIV SRL▼ 9 | Municipiul Suceava, Suceava | 70,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 89 | 89.EUROCASA WPD S.R.L.▲ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 64,7 K RON▲ 201 % | ▲ 201 % | 64,5 K RON | |
| 90 | 90.ROA-JUNE S.R.L.▼ 16 | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 64,3 K RON▼ 26,9 % | ▼ 26,9 % | 64,1 K RON | |
| 91 | 91.ESTUAR COMPANY SRL▼ 7 | Municipiul Suceava, Suceava | 60,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 92 | 92.ROMOLD GRUP SRL▼ 21 | Oraş Broşteni, Suceava | 60,8 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | -31,6 K RON | |
| 93 | 93.BELLASTAR SRL▼ 12 | Municipiul Suceava, Suceava | 59,9 K RON▼ 13,6 % | ▼ 13,6 % | 10,6 K RON | |
| 94 | 94.S.O.S. 121 FINCONTACT S.R.L.nou | Municipiul Suceava, Suceava | 58,6 K RON▲ 17 % | ▲ 17 % | 28,5 K RON | |
| 95 | 95.DUNAREA SRL▼ 18 | Municipiul Suceava, Suceava | 56,8 K RON▼ 29,6 % | ▼ 29,6 % | 10,5 K RON | |
| 96 | 96.CONAC BSR S.R.L.▼ 9 | Sat Satu Mare, Comuna Satu Mare, Suceava | 56,5 K RON▲ 4,9 % | ▲ 4,9 % | 22,6 K RON | |
| 97 | 97.LUX-STIL SRL▼ 12 | Municipiul Fălticeni, Suceava | 56,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 98 | 98.SANTA VIO SRL▼ 16 | Municipiul Rădăuţi, Suceava | 55,4 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | -7,9 K RON | |
| 99 | 99.PRO URBIS S.R.L.▲ 6 | Municipiul Suceava, Suceava | 49,8 K RON▲ 445,1 % | ▲ 445,1 % | 40,7 K RON | |
| 100 | 100.FIX CONSULT IMOBILIARE S.R.L.nou | Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava | 48,7 K RON— | — | — | 48,5 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Suceava
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
281 firme · 379,1 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
80 firme · 10,2 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
17 firme · 9,4 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
19 firme · 3,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
15 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
12 firme · 2,2 mil. RON