Top 100 firme — Sănătate, Prahova după capitaluri în 2015
382 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 82,1 mil. RON. Pragul de intrare în top este 69,9 K RON, iar liderul atinge 32,5 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.TIMPUL ARMONIEI S.R.L.= | Sat Filipeştii de Pădure, Comuna Filipeştii de Pădure, Prahova | 32,5 mil. RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 654 K RON | |
| 2 | 2.CENTRUL MEDICAL MEDIURG SRL= | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 7 mil. RON▲ 12,7 % | ▲ 12,7 % | 790,6 K RON | |
| 3 | 3.SPITAL LOTUS SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 3,9 mil. RON▲ 139,6 % | ▲ 139,6 % | 2,3 mil. RON | |
| 4 | 4.BESTMED SERV SRL▲ 1 | Loc. Boldeşti-Scăeni, Oraş Boldeşti-Scăeni, Prahova | 2,3 mil. RON▲ 36,9 % | ▲ 36,9 % | 696,7 K RON | |
| 5 | 5.MUNMEDICA SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 2,2 mil. RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 855,7 K RON | |
| 6 | 6.SANOMED SRL▼ 3 | Sat Cornu de Jos, Comuna Cornu, Prahova | 2 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 283,7 K RON | |
| 7 | 7.DARIUS MEDICAL CENTER SRL▲ 9 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 1,7 mil. RON▲ 111,3 % | ▲ 111,3 % | 932,4 K RON | |
| 8 | 8.EVMEDICA MM SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 1,6 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 29,6 K RON | |
| 9 | 9.OPHTA MAX SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,5 mil. RON▲ 26,1 % | ▲ 26,1 % | 317 K RON | |
| 10 | 10.DIABMED DR. POPESCU ALEXANDRINA SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,3 mil. RON▲ 32 % | ▲ 32 % | 299,6 K RON | |
| 11 | 11.DR.POPESCU NICULAE SRL▼ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 149,8 K RON | |
| 12 | 12.MEDIS WORK SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 238,2 K RON | |
| 13 | 13.DACMED SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 1,1 mil. RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 45,3 K RON | |
| 14 | 14.MEDI'S CAMP SRL▼ 1 | Municipiul Câmpina, Prahova | 998,5 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 348,1 K RON | |
| 15 | 15.DENTIRAD PLOPENI SRL▼ 1 | Loc. Plopeni, Oraş Plopeni, Prahova | 923 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 30,9 K RON | |
| 16 | 16.MEDICAL CENTER GRAL SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 896 K RON▲ 31,6 % | ▲ 31,6 % | 786,7 K RON | |
| 17 | 17.PANACEA IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 861,5 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 311,2 K RON | |
| 18 | 18.DENT TOTAL SRL▲ 1 | Loc. Urlaţi, Oraş Urlaţi, Prahova | 798,6 K RON▲ 21,3 % | ▲ 21,3 % | 140,4 K RON | |
| 19 | 19.ALVA EUROMED CONSULT SRL▲ 174 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 736,1 K RON▲ 59.073,7 % | ▲ 59.073,7 % | 734,9 K RON | |
| 20 | 20.MUNMED GENERAL SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 693 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | 172,9 K RON | |
| 21 | 21.CLINIMEDIS DIAGNOSTICS SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 627,7 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 7,9 K RON | |
| 22 | 22.CARDIOMEDICA COMIMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 580,8 K RON▼ 1,3 % | ▼ 1,3 % | -7,7 K RON | |
| 23 | 23.VARAANG COM SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 579 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 93,4 K RON | |
| 24 | 24.MARAFFKA DENTAL SRL▲ 21 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 547,5 K RON▲ 187,4 % | ▲ 187,4 % | 357 K RON | |
| 25 | 25.IODENT SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 520,5 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 204,1 K RON | |
| 26 | 26.A.H.T.B. SERV IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Câmpina, Prahova | 453,4 K RON▼ 4,2 % | ▼ 4,2 % | 144,3 K RON | |
| 27 | 27.WESTPREST SAN SRL▼ 1 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 451,9 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 28 | 28.OGIFUROM SRL= | Municipiul Ploieşti, Prahova | 438,3 K RON▲ 14,4 % | ▲ 14,4 % | 55,1 K RON | |
| 29 | 29.TIMBAF MEDICAL SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 381,8 K RON▲ 9,9 % | ▲ 9,9 % | 34,3 K RON | |
| 30 | 30.HELPSANA MED SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 353 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 35 K RON | |
| 31 | 31.PREMEDO SRL▲ 5 | Sat Păuleşti, Comuna Păuleşti, Prahova | 345 K RON▲ 19,2 % | ▲ 19,2 % | 55,4 K RON | |
| 32 | 32.CITOTEST MED SRL▲ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 334,6 K RON▲ 5,2 % | ▲ 5,2 % | 16,6 K RON | |
| 33 | 33.NICA & NICA SNC▼ 1 | Sat Blejoi, Comuna Blejoi, Prahova | 314,1 K RON▼ 9 % | ▼ 9 % | -30,9 K RON | |
| 34 | 34.NOVUS MEDICAL CLINICĂ S.R.L.▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 308,1 K RON▲ 2 % | ▲ 2 % | 6,1 K RON | |
| 35 | 35.DRILCO SRL▼ 2 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 301,3 K RON▼ 7,9 % | ▼ 7,9 % | -25,9 K RON | |
| 36 | 36.DENTOVAL SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 284,8 K RON▼ 20,1 % | ▼ 20,1 % | -71,7 K RON | |
| 37 | 37.EPIONA SRL▼ 12 | Sat Bătrâni, Comuna Bătrâni, Prahova | 274,3 K RON▼ 40,3 % | ▼ 40,3 % | 4,5 K RON | |
| 38 | 38.HELPSANA LABORATOR SRL= | Municipiul Câmpina, Prahova | 260,1 K RON▼ 7,1 % | ▼ 7,1 % | 20 K RON | |
| 39 | 39.MIROPTIC MED SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 252,9 K RON▲ 46,2 % | ▲ 46,2 % | 246,9 K RON | |
| 40 | 40.BRISTOL MED SRL▼ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 246,4 K RON▼ 12,8 % | ▼ 12,8 % | 16,9 K RON | |
| 41 | 41.DENTADOR SRL▲ 12 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 240,3 K RON▲ 56,1 % | ▲ 56,1 % | 153,4 K RON | |
| 42 | 42.OPTIKON PLUS SRL▼ 1 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 240,2 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 181,6 K RON | |
| 43 | 43.INA DENT SRL▼ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 235,6 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 20,3 K RON | |
| 44 | 44.SENOGIN SRL▲ 3 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 228,1 K RON▲ 24,8 % | ▲ 24,8 % | 92,3 K RON | |
| 45 | 45.PREMIUM MEDICAL CLINIC SRL▲ 229 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 227,5 K RON— | — | 248,1 K RON | |
| 46 | 46.YATROS MEDICAL S.R.L.▲ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 223,5 K RON▲ 42,2 % | ▲ 42,2 % | 66,4 K RON | |
| 47 | 47.ALVA EUROMED PROCENT SRL▲ 16 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 218,6 K RON▲ 74,3 % | ▲ 74,3 % | 93,1 K RON | |
| 48 | 48.ANDODENT SRL▲ 32 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 218,4 K RON▲ 174,3 % | ▲ 174,3 % | 138,8 K RON | |
| 49 | 49.FIRST DENT ESTHETIC SRL▲ 39 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 216,9 K RON▲ 200,2 % | ▲ 200,2 % | 144,6 K RON | |
| 50 | 50.DENTOVIT ASIST SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 215,3 K RON▲ 15,2 % | ▲ 15,2 % | 28,5 K RON | |
| 51 | 51.MEDI MARACINE S.R.L.▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 205,3 K RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 1,1 K RON | |
| 52 | 52.HOMEODENT SRL▼ 4 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 203,4 K RON▲ 14,6 % | ▲ 14,6 % | 34,5 K RON | |
| 53 | 53.MICROPOLICLINICA SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 201,2 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -26,4 K RON | |
| 54 | 54.PSYCHO CARE SERVICES SRL▲ 1 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 201 K RON▲ 39,3 % | ▲ 39,3 % | 56,7 K RON | |
| 55 | 55.OPTO MED SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 200,9 K RON▲ 21 % | ▲ 21 % | 114,9 K RON | |
| 56 | 56.ALOMED HEALTH SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 197,1 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 679 RON | |
| 57 | 57.CABINET MEDICAL SRL▲ 30 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 192,3 K RON▲ 159,6 % | ▲ 159,6 % | 118,2 K RON | |
| 58 | 58.LABORATOR DE ANALIZE MEDICALE "BELMEDICA" SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 192,2 K RON▲ 105,5 % | ▲ 105,5 % | 98,7 K RON | |
| 59 | 59.EVENCODENT SRL▲ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 191,2 K RON▲ 76 % | ▲ 76 % | 82,6 K RON | |
| 60 | 60.CABI DENT SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 173,6 K RON▲ 26,4 % | ▲ 26,4 % | 46,2 K RON | |
| 61 | 61.MIULESCU L. &. C. SRL▼ 10 | Municipiul Câmpina, Prahova | 170,8 K RON▲ 7,5 % | ▲ 7,5 % | 170,6 K RON | |
| 62 | 62.REX MEDICAL SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 169,2 K RON▲ 22,3 % | ▲ 22,3 % | 30,8 K RON | |
| 63 | 63.FLORESIM SRL▲ 5 | Municipiul Câmpina, Prahova | 164,9 K RON▲ 50,1 % | ▲ 50,1 % | 46,3 K RON | |
| 64 | 64.AULA MEDICA SRL▼ 3 | Municipiul Câmpina, Prahova | 156,1 K RON▲ 19,1 % | ▲ 19,1 % | 25 K RON | |
| 65 | 65.IVCODENT SRL▼ 11 | Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Prahova | 156 K RON▲ 4,4 % | ▲ 4,4 % | 6,6 K RON | |
| 66 | 66.TANGENT DATA S.R.L.▼ 26 | Sat Pioreşti, Comuna Poienarii Burchii, Prahova | 149,1 K RON▼ 32,8 % | ▼ 32,8 % | -72,6 K RON | |
| 67 | 67.DENTOMAR SERV SRL▲ 35 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 143,2 K RON▲ 143,4 % | ▲ 143,4 % | 84,4 K RON | |
| 68 | 68.CABINETE MEDICALE IVASCU COICULESCU SNC▼ 9 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 139,9 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 6,3 K RON | |
| 69 | 69.ANANI GINECO MEDICA SRL▲ 51 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 139,4 K RON▲ 312,6 % | ▲ 312,6 % | 105,6 K RON | |
| 70 | 70.MEDICAL CENTER GAJMAN SRL▼ 5 | Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, Prahova | 136,1 K RON▲ 14,7 % | ▲ 14,7 % | 17,5 K RON | |
| 71 | 71.ALMUS MEDICAL SRL▼ 5 | Sat Baba Ana, Comuna Baba Ana, Prahova | 133,2 K RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 49 K RON | |
| 72 | 72.DR.LUCHIAN MEDICAL ELITE SRL▼ 12 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 131 K RON▼ 1,6 % | ▼ 1,6 % | -11,9 K RON | |
| 73 | 73.MARIMED SUPER DENTAL SRL▲ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 129,3 K RON▲ 56,3 % | ▲ 56,3 % | 58,5 K RON | |
| 74 | 74.HEALTHY - LIFE ACU SRL▲ 10 | Sat Păuleştii Noi, Comuna Păuleşti, Prahova | 127,5 K RON▲ 64,9 % | ▲ 64,9 % | 102,3 K RON | |
| 75 | 75.PIMAV CONS SRL▲ 25 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 123,3 K RON▲ 102 % | ▲ 102 % | 62,2 K RON | |
| 76 | 76.FIRST DENT KIDS SRL▲ 240 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 118,8 K RON— | — | 175,9 K RON | |
| 77 | 77.ROMSAN M SRL▼ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 114,3 K RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 22,2 K RON | |
| 78 | 78.TOVIC-MED SRL▲ 5 | Sat Strejnicu, Comuna Târgşoru Vechi, Prahova | 111,2 K RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 33,4 K RON | |
| 79 | 79.PRODENTAL SERV SRL▲ 7 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 110,3 K RON▲ 48,7 % | ▲ 48,7 % | 35,2 K RON | |
| 80 | 80.ERGOSAN SERV SRL▼ 8 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,9 K RON▲ 15,3 % | ▲ 15,3 % | 54,4 K RON | |
| 81 | 81.CORDCONSULT SRL▼ 14 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 108,4 K RON▼ 3,3 % | ▼ 3,3 % | 91,5 K RON | |
| 82 | 82.PSISAN SRL▼ 18 | Municipiul Câmpina, Prahova | 108,2 K RON▼ 12,1 % | ▼ 12,1 % | 107,3 K RON | |
| 83 | 83.MARELFILOPTIC SRL▲ 235 | Sat Zamfira, Comuna Lipăneşti, Prahova | 107,1 K RON— | — | 6 K RON | |
| 84 | 84.CENTRU MEDICAL SANCONFIND SRL▲ 285 | Municipiul Câmpina, Prahova | 106,3 K RON— | — | -5,9 mil. RON | |
| 85 | 85.MAJESTIQ STORY SRL▲ 218 | Sat Brazii de Sus, Comuna Brazi, Prahova | 103,7 K RON— | — | 143,6 K RON | |
| 86 | 86.CABINET STOMATOLOGIC DR. MIRCEA ŞERBAN SRL▲ 23 | Municipiul Câmpina, Prahova | 101,8 K RON▲ 131,9 % | ▲ 131,9 % | 89,9 K RON | |
| 87 | 87.REDIAL DENT SRL▼ 10 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 101,4 K RON▲ 20,4 % | ▲ 20,4 % | 17,2 K RON | |
| 88 | 88.CENTRUL MEDICAL DI - MEDICA SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 99,5 K RON▲ 27,8 % | ▲ 27,8 % | -23,4 K RON | |
| 89 | 89.PRIORI - DENT SRL▼ 18 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 96,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 90 | 90.LABOR GRUP SRL▲ 15 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,7 K RON▲ 82 % | ▲ 82 % | 88,4 K RON | |
| 91 | 91.PLATINUM DENT SRL▼ 6 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 89,4 K RON▲ 16,2 % | ▲ 16,2 % | 12,5 K RON | |
| 92 | 92.BATIBLU MEDICAL SRL-D▼ 11 | Oraş Breaza, Prahova | 87,5 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 42,4 K RON | |
| 93 | 93.SANODENT SRL▼ 14 | Municipiul Câmpina, Prahova | 82,5 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 2,6 K RON | |
| 94 | 94.HUGO DENT SRL▼ 18 | Sat Băneşti, Comuna Băneşti, Prahova | 80,4 K RON▼ 5,1 % | ▼ 5,1 % | -4,3 K RON | |
| 95 | 95.GRIGO SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 79,6 K RON▲ 11,6 % | ▲ 11,6 % | 8,3 K RON | |
| 96 | 96.TONICVAL SRL▼ 1 | Loc. Mizil, Oraş Mizil, Prahova | 78,2 K RON▲ 23,9 % | ▲ 23,9 % | 15,1 K RON | |
| 97 | 97.LUMED SRL▼ 5 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,8 K RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 7 K RON | |
| 98 | 98.AMIRADENT SRL▼ 23 | Municipiul Ploieşti, Prahova | 77,3 K RON▼ 11,5 % | ▼ 11,5 % | -10 K RON | |
| 99 | 99.PLUS PSYHOMED SRL▲ 22 | Municipiul Câmpina, Prahova | 71,8 K RON▲ 118,5 % | ▲ 118,5 % | 24,4 K RON | |
| 100 | 100.MEDENS LIFE SRL▼ 4 | Sat Măneciu-Pământeni, Comuna Măneciu, Prahova | 69,9 K RON▲ 11,5 % | ▲ 11,5 % | 7,2 K RON |
Codurile CAEN din sănătate — Prahova
CAEN 8622
Activități de asistență medicală specializată
265 firme · 273,3 mil. RON
CAEN 8623
Activități de asistență stomatologică
333 firme · 253,3 mil. RON
CAEN 8610
Activități de asistență spitalicească
11 firme · 143,7 mil. RON
CAEN 8690
Alte activități referitoare la sănătatea umană
151 firme · 82,1 mil. RON
CAEN 8621
Activități de asistență medicală generală
49 firme · 38,8 mil. RON
CAEN 8730
Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
13 firme · 10,6 mil. RON
CAEN 8891
Activități de îngrijire zilnică pentru copii
39 firme · 8,4 mil. RON
CAEN 8699
Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
26 firme · 6,1 mil. RON
CAEN 8810
Activități de asistență socială, fără cazare, pentru bătrâni și pentru persoane aflate în incapacitate de a se îngriji singure
3 firme · 3 mil. RON
CAEN 8691
Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
4 firme · 2,6 mil. RON
CAEN 8695
Activități de fizioterapie
8 firme · 2,2 mil. RON
CAEN 8720
Activități ale centrelor de recuperare psihică și de dezintoxicare, exclusiv spitale
1 firme · 2,1 mil. RON
CAEN 8692
Transportul pacienților cu ambulanța
2 firme · 761 K RON
CAEN 8693
Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
3 firme · 623,3 K RON
CAEN 8697
Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
3 firme · 333,7 K RON
CAEN 8899
Alte activități de asistență socială, fără cazare, n.c.a.
1 firme · 111,3 K RON
CAEN 8710
Activități ale centrelor de îngrijire medicală
2 firme · 6,4 K RON
CAEN 8696
Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
2 firme · 0 RON