Top 100 firme — Hoteluri și restaurante, Neamț după capitaluri în 2009
695 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 52,6 mil. RON. Pragul de intrare în top este 46,9 K RON, iar liderul atinge 9,1 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.RO COM CENTRAL SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 9,1 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 10,7 K RON | |
| 2 | 2.COZLA S.R.L.= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 4,4 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 993,3 K RON | |
| 3 | 3.NEMASE COMPROD SRL= | Municipiul Roman, Neamţ | 4,3 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 42,9 K RON | |
| 4 | 4.GRAND HOTEL CEAHLAU SA= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 3,6 mil. RON0,0% | 0,0% | 9,2 K RON | |
| 5 | 5.TUROAG S.R.L.= | Municipiul Roman, Neamţ | 2,8 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 272,3 K RON | |
| 6 | 6.EDENTUR SRL▲ 7 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,5 mil. RON▲ 99,2 % | ▲ 99,2 % | 2,4 K RON | |
| 7 | 7.AURA TOUR SRL▼ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 1,6 K RON | |
| 8 | 8.RESAR INVEST SRL▲ 22 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,4 mil. RON▲ 424 % | ▲ 424 % | 1,2 mil. RON | |
| 9 | 9.L OMM HOSPITALITY SRL▼ 2 | Sat Negreşti, Comuna Negreşti, Neamţ | 1,3 mil. RON▲ 0,9 % | ▲ 0,9 % | 12 K RON | |
| 10 | 10.STATIUNEA OGLINZI SA▼ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1,1 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -251,5 K RON | |
| 11 | 11.ROMEO CO & D SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 1 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 11,3 K RON | |
| 12 | 12.LAURA TURISM SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 1 mil. RON— | — | -404,5 K RON | |
| 13 | 13.UNION SRL▲ 10 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 958,5 K RON▲ 153,4 % | ▲ 153,4 % | -166,2 K RON | |
| 14 | 14.CAPRIOARA SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 783,6 K RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 10,8 K RON | |
| 15 | 15.MADEX COMPANY SRL▲ 30 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 716,7 K RON▲ 341,8 % | ▲ 341,8 % | -287,9 K RON | |
| 16 | 16.PROLEX HOLIDAY SRL▼ 5 | Sat Ungheni, Comuna Răuceşti, Neamţ | 699,3 K RON▼ 18,2 % | ▼ 18,2 % | -686 RON | |
| 17 | 17.TYK IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 636,6 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 1,7 K RON | |
| 18 | 18.MOLDOTURISM SRL▲ 45 | Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Neamţ | 629,1 K RON▲ 460,1 % | ▲ 460,1 % | 16,8 K RON | |
| 19 | 19.ANDACOS 2006 SRL▲ 636 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 580,9 K RON— | — | -108,3 K RON | |
| 20 | 20.NILVAS SRL▼ 6 | Sat Turtureşti, Comuna Girov, Neamţ | 573,1 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -117,7 K RON | |
| 21 | 21.RELAX IMAGINE SRL▲ 68 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 557,6 K RON▲ 797 % | ▲ 797 % | -104,6 K RON | |
| 22 | 22.NOIR CINQ SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 493,3 K RON▼ 17 % | ▼ 17 % | -175,8 K RON | |
| 23 | 23.BIMPEX SRL▼ 2 | Sat Poiana, Comuna Grinţieş, Neamţ | 475,1 K RON▲ 4,7 % | ▲ 4,7 % | 22,5 K RON | |
| 24 | 24.2 VABIS SRL▼ 6 | Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 451,1 K RON▼ 5,2 % | ▼ 5,2 % | 533 RON | |
| 25 | 25.BRAVES SRL▼ 3 | Sat Pângăraţi, Comuna Pângăraţi, Neamţ | 450,8 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 3,3 K RON | |
| 26 | 26.MUSATINII DIRLOMAN COMPANY SNC▼ 9 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 432,5 K RON▼ 20,6 % | ▼ 20,6 % | -87,1 K RON | |
| 27 | 27.TRANZITOUR SA▼ 11 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 430,6 K RON▼ 30,4 % | ▼ 30,4 % | -188 K RON | |
| 28 | 28.CAMPING TROIAN SRL▼ 1 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 408,1 K RON▲ 19,8 % | ▲ 19,8 % | 47,6 K RON | |
| 29 | 29.AQUATUR SRL▲ 37 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 406,4 K RON▲ 278,6 % | ▲ 278,6 % | -25 K RON | |
| 30 | 30.MONDOPROD ARPIMEX SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 396,7 K RON▲ 9,4 % | ▲ 9,4 % | 22,7 K RON | |
| 31 | 31.STYLE NICK SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 381,8 K RON▲ 8,3 % | ▲ 8,3 % | -89,8 K RON | |
| 32 | 32.GROSAN BACARDI SRL▲ 8 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 343,5 K RON▲ 85,9 % | ▲ 85,9 % | 59,3 K RON | |
| 33 | 33.LINIA VERDE SRLnou | Sat Brateş, Comuna Tarcău, Neamţ | 334,7 K RON— | — | — | 17,8 K RON |
| 34 | 34.CASSY M & L SRL▼ 5 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 310,9 K RON▲ 15,5 % | ▲ 15,5 % | 1,9 K RON | |
| 35 | 35.DUMBRAVA TOUR SRL▲ 283 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 298,5 K RON▲ 149.166,5 % | ▲ 149.166,5 % | -1,5 K RON | |
| 36 | 36.CONCETA SRL▼ 12 | Municipiul Roman, Neamţ | 273,2 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | 152,4 K RON | |
| 37 | 37.VAGEMIN COMPROD SRL▲ 46 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 270,3 K RON▲ 272,2 % | ▲ 272,2 % | -7,1 K RON | |
| 38 | 38.PARADIS SPERANTA SRL▼ 4 | Sat Verşeşti, Comuna Girov, Neamţ | 261,9 K RON▲ 28,9 % | ▲ 28,9 % | -49,8 K RON | |
| 39 | 39.LILFARM SRL▲ 8 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 255,4 K RON▲ 66,6 % | ▲ 66,6 % | 953 RON | |
| 40 | 40.MATINAL PROD COM SRL▼ 9 | Sat Hanul Ancuţei, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 239,8 K RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 13,7 K RON | |
| 41 | 41.CHIANTI CATERING SRLnou | Municipiul Roman, Neamţ | 237,9 K RON▲ 3.589,2 % | ▲ 3.589,2 % | 31,5 K RON | |
| 42 | 42.VLAVIC GRUP SRL▲ 520 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 237,6 K RON— | — | 255 K RON | |
| 43 | 43.DOLIRA SRL▼ 10 | Sat Grinţieş, Comuna Grinţieş, Neamţ | 212,2 K RON▼ 0,1 % | ▼ 0,1 % | 1,1 K RON | |
| 44 | 44.ELVI RGH SRL▼ 9 | Sat Poiana Largului, Comuna Poiana Teiului, Neamţ | 209,4 K RON▲ 4,6 % | ▲ 4,6 % | 9,2 K RON | |
| 45 | 45.PRODPROSPER 2003 SRL▼ 25 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 202,3 K RON▼ 55,7 % | ▼ 55,7 % | -249,9 K RON | |
| 46 | 46.MCM PROTECT SRL▼ 14 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 189,8 K RON▼ 13,2 % | ▼ 13,2 % | 105,5 K RON | |
| 47 | 47.ZORIA RESORT SRLnou | Sat Văratec, Comuna Agapia, Neamţ | 189 K RON— | — | — | 184 K RON |
| 48 | 48.BRENDA AGROTUR SRL▼ 7 | Sat Dumbrava Roşie, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 187,8 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 7,6 K RON | |
| 49 | 49.COMPLEX AGROALIMENTAR SRL▼ 13 | Sat Neagra, Comuna Taşca, Neamţ | 184,4 K RON▼ 3,9 % | ▼ 3,9 % | -9,3 K RON | |
| 50 | 50.FAVORIT SRL▼ 8 | Municipiul Roman, Neamţ | 176,4 K RON▲ 3,7 % | ▲ 3,7 % | 6,2 K RON | |
| 51 | 51.MARY MI COM SRL▼ 5 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 157,9 K RON▼ 0,3 % | ▼ 0,3 % | -444 RON | |
| 52 | 52.ESPAROM SRL▲ 209 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 153,5 K RON▲ 9.675,8 % | ▲ 9.675,8 % | 2,2 K RON | |
| 53 | 53.HAPPY EDEN SRL▲ 589 | Sat Viişoara, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 152 K RON— | — | -39,2 K RON | |
| 54 | 54.MOTOR OIL & PARTS S.R.L.▼ 16 | Sat Tupilaţi, Comuna Tupilaţi, Neamţ | 149,8 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -37,4 K RON | |
| 55 | 55.AMETIST SRL▼ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 147,9 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 8,1 K RON | |
| 56 | 56.THE STUDIO SRL▼ 28 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 143,7 K RON▼ 52,9 % | ▼ 52,9 % | -161,6 K RON | |
| 57 | 57.INTERFOR SRLnou | Sat Tarcău, Comuna Tarcău, Neamţ | 141,4 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 20,5 K RON | |
| 58 | 58.CAPRI SRL▼ 3 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 138 K RON▲ 5,4 % | ▲ 5,4 % | 7 K RON | |
| 59 | 59.INCOGNITO SRL▼ 5 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 135,1 K RON▲ 1 % | ▲ 1 % | 1,3 K RON | |
| 60 | 60.BABAN VICOGA S.R.L.▲ 680 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 131 K RON— | — | -36,3 K RON | |
| 61 | 61.SANOREX SERV SRL▼ 5 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 128,9 K RON▼ 0,4 % | ▼ 0,4 % | -472 RON | |
| 62 | 62.ROLIT COM SRL▼ 10 | Municipiul Roman, Neamţ | 127,4 K RON▼ 7,7 % | ▼ 7,7 % | -20 K RON | |
| 63 | 63.KING'S PUB SRL▼ 4 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 126,5 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 60 RON | |
| 64 | 64.PRONTO COM SRL▼ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 121,5 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 4,9 K RON | |
| 65 | 65.RA TAX SRL▼ 14 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 120,9 K RON▼ 12,6 % | ▼ 12,6 % | -17,4 K RON | |
| 66 | 66.SOFRENS EXIM SRL▲ 46 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 113,4 K RON▲ 171,8 % | ▲ 171,8 % | -8,2 K RON | |
| 67 | 67.FILDOL TURISM SRL▲ 4 | Sat Văratec, Comuna Agapia, Neamţ | 110,6 K RON▲ 11,2 % | ▲ 11,2 % | 11,1 K RON | |
| 68 | 68.STAR EXIM TUR SRL▼ 3 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 110,3 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 1,3 K RON | |
| 69 | 69.NEAMŢ TURISM SAnou | Sat Neguleşti, Comuna Piatra Şoimului, Neamţ | 107,3 K RON— | — | — | -3,2 K RON |
| 70 | 70.CALISTIRO SRL▼ 31 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 106,2 K RON▼ 43,1 % | ▼ 43,1 % | -80,5 K RON | |
| 71 | 71.FOXTER KING EXIM SRL▼ 4 | Sat Agapia, Comuna Agapia, Neamţ | 105,1 K RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 15 RON | |
| 72 | 72.ROXI ORIENT SRL▼ 4 | Sat Sagna, Comuna Sagna, Neamţ | 102,2 K RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 277 RON | |
| 73 | 73.YKA IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 99,3 K RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 2,3 K RON | |
| 74 | 74.TEHNOTRANS SRL▼ 4 | Municipiul Roman, Neamţ | 91,3 K RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | -8,7 K RON | |
| 75 | 75.RECORD IMPEX SRL▲ 2 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 88,5 K RON▲ 3,9 % | ▲ 3,9 % | 3,3 K RON | |
| 76 | 76.HARISOA SRLnou | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 87,2 K RON— | — | — | 87 K RON |
| 77 | 77.EDMINA PRODCOM SRL▲ 4 | Sat Cazaci, Comuna Tarcău, Neamţ | 83,1 K RON▲ 9,3 % | ▲ 9,3 % | 5,8 K RON | |
| 78 | 78.DANYNA IMPEX SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 82,5 K RON— | — | — | -51,1 K RON |
| 79 | 79.DILALY SRL▲ 13 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 79 K RON▲ 31 % | ▲ 31 % | 16,3 K RON | |
| 80 | 80.TOTO SMILE SRLnou | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 76,4 K RON▼ 17,6 % | ▼ 17,6 % | -16,4 K RON | |
| 81 | 81.ARISTOCRATIS SRL▼ 1 | Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, Neamţ | 76,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 82 | 82.COME 2 ME TOURISM SRL▲ 236 | Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, Neamţ | 74 K RON▲ 36.924,5 % | ▲ 36.924,5 % | 3,8 K RON | |
| 83 | 83.MCT TRANSPORT SRL▲ 10 | Sat Rediu, Comuna Rediu, Neamţ | 72,7 K RON▲ 20,6 % | ▲ 20,6 % | 12,4 K RON | |
| 84 | 84.BACHUS BAR SRL▲ 646 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 72,4 K RON— | — | 23,4 K RON | |
| 85 | 85.SILVER STARS SRL= | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 71,4 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 584 RON | |
| 86 | 86.MARIANTI ALEX SRL▼ 17 | Sat Bistriţa, Comuna Alexandru cel Bun, Neamţ | 67 K RON▼ 34,2 % | ▼ 34,2 % | 831 RON | |
| 87 | 87.CORA DO PRODCOM SRL▼ 27 | Municipiul Roman, Neamţ | 64,4 K RON▼ 47,3 % | ▼ 47,3 % | 1,8 K RON | |
| 88 | 88.TRANSFOR YOU SRL▲ 18 | Sat Ruseni, Comuna Borleşti, Neamţ | 64,1 K RON▲ 44,4 % | ▲ 44,4 % | 19,7 K RON | |
| 89 | 89.GIDA COM SRL▲ 6 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 63,7 K RON▲ 10,7 % | ▲ 10,7 % | 6,1 K RON | |
| 90 | 90.AMO SRL▲ 1 | Loc. Roznov, Oraş Roznov, Neamţ | 56,8 K RON▼ 7,2 % | ▼ 7,2 % | -4,4 K RON | |
| 91 | 91.GASTROMET SRL▲ 12 | Sat Izvoare, Comuna Dumbrava Roşie, Neamţ | 55,5 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 8,5 K RON | |
| 92 | 92.IRBIDIUS SRL▲ 7 | Municipiul Roman, Neamţ | 54,4 K RON▲ 4,1 % | ▲ 4,1 % | 2,1 K RON | |
| 93 | 93.VIMALED SRL▼ 9 | Sat Ghindăoani, Comuna Ghindăoani, Neamţ | 53,5 K RON▼ 25,5 % | ▼ 25,5 % | -18,3 K RON | |
| 94 | 94.ZEVODIM SRL▲ 20 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,7 K RON▲ 24,5 % | ▲ 24,5 % | 4,3 K RON | |
| 95 | 95.PERLA TURISM SRL▲ 51 | Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamţ | 49,6 K RON▲ 182,5 % | ▲ 182,5 % | 32,1 K RON | |
| 96 | 96.OMNIATRONIC SRL▲ 2 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 49,5 K RON▼ 7,6 % | ▼ 7,6 % | -4,2 K RON | |
| 97 | 97.DISCOLAND SRL▲ 10 | Sat Topoliţa, Comuna Grumăzeşti, Neamţ | 48,6 K RON▲ 12,8 % | ▲ 12,8 % | 5,5 K RON | |
| 98 | 98.RUSU ULISE SRL▼ 8 | Sat Săvineşti, Comuna Săvineşti, Neamţ | 48,4 K RON▼ 21,5 % | ▼ 21,5 % | -13,3 K RON | |
| 99 | 99.ROMCLUB SRL▼ 17 | Municipiul Piatra Neamţ, Neamţ | 47,4 K RON▼ 35,2 % | ▼ 35,2 % | -27 K RON | |
| 100 | 100.FRANK AURA FAST FOOD SRL▲ 510 | Sat Cordun, Comuna Cordun, Neamţ | 46,9 K RON— | — | -224,5 K RON |
Codurile CAEN din hoteluri și restaurante — Neamț
CAEN 5610
Restaurante
152 firme · 155,6 mil. RON
CAEN 5611
Restaurante
95 firme · 134,8 mil. RON
CAEN 5630
Baruri și alte activități de servire a băuturilor
249 firme · 84,8 mil. RON
CAEN 5510
Hoteluri și alte facilități de cazare similare
32 firme · 51,2 mil. RON
CAEN 5520
Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
117 firme · 38,4 mil. RON
CAEN 5590
Alte servicii de cazare
35 firme · 11,6 mil. RON
CAEN 5621
Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
20 firme · 4,6 mil. RON
CAEN 5530
Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
3 firme · 915,6 K RON
CAEN 5629
Alte servicii de alimentație n.c.a.
6 firme · 438,5 K RON
CAEN 5622
Alte servicii de alimentație n.c.a.
1 firme · 363,2 K RON
CAEN 5612
Activități ale unităților mobile de alimentație
5 firme · 217,3 K RON
CAEN 5640
Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
1 firme · 6 K RON