COMERCIAL.ro

Top 100 firme — Industria prelucrătoare după capitaluri în 2009

62.754 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 46 mld. RON. Pragul de intrare în top este 135,1 mil. RON, iar liderul atinge 6,8 mld. RON.

FirmăCapitaluri
ADMINISTRATIA NATIONALA A IMBUNATATIRILOR FUNCIARE RA=6,8 mld. RON▲ 3,2 %
LIBERTY GALATI S.A.=4 mld. RON▼ 24,5 %
AUTOMOBILE-DACIA SA=3,2 mld. RON▲ 7,5 %
ALRO SA▲ 11,4 mld. RON▼ 7,4 %
FORD OTOSAN ROMANIA S.R.L.▲ 101,4 mld. RON▲ 123,1 %
ROMPETROL RAFINARE SA▼ 21,2 mld. RON▼ 26,3 %
HEIDELBERG MATERIALS ROMÂNIA S.A.=1 mld. RON▲ 1,4 %
ROMAERO SA=918,5 mil. RON▼ 0,1 %
URSUS BREWERIES SA=842,3 mil. RON▲ 0,7 %
Holcim (Romania) SA=825,3 mil. RON▼ 0,4 %
COCA-COLA HBC ROMANIA S.R.L.▲ 1757 mil. RON▲ 7 %
HEINEKEN ROMANIA SA▲ 1744,7 mil. RON▲ 12,2 %
SILCOTUB SA▼ 2694,9 mil. RON▼ 4,6 %
EGGER ROMANIA SRL=692,9 mil. RON▲ 5,8 %
CONTINENTAL AUTOMOTIVE PRODUCTS SRL▲ 4670 mil. RON▲ 44,2 %
SCHAEFFLER ROMANIA SRL▲ 1665,3 mil. RON▲ 15,1 %
ROMAN SA▼ 1612,4 mil. RON▲ 1,2 %
QUADRANT - AMROQ BEVERAGES SRL=559,5 mil. RON▲ 9,5 %
SAINT-GOBAIN GLASS ROMANIA SRL▲ 3514,2 mil. RON▲ 16,8 %
PIRELLI TYRES ROMANIA SRL▲ 39478,3 mil. RON▲ 140,5 %
RAFO SA▼ 1459 mil. RON▲ 1,9 %
PREFA SA▼ 1435,8 mil. RON▼ 1 %
TERAPIA SA=408 mil. RON▲ 3,1 %
AZOMURES SA=400,7 mil. RON▲ 2,4 %
IASITEX SA▲ 1377,4 mil. RON▲ 0,7 %
ROMPETROL PETROCHEMICALS SRL▲ 50363,6 mil. RON▲ 124,4 %
DETERGENTI S.A.▲ 261361,8 mil. RON▲ 573,1 %
ASTRA VAGOANE ARAD SA=352,7 mil. RON▲ 3,6 %
TMK - REŞIŢA SA▼ 2337,3 mil. RON▼ 5,8 %
HORSE ROMANIA S.A.▼ 1336,4 mil. RON▼ 0,6 %
LINDE GAZ ROMANIA SRL▲ 16314,1 mil. RON▲ 29,3 %
ARTROM STEEL TUBES S.A.▲ 42311,1 mil. RON▲ 88,1 %
COMPANIA NATIONALA "IMPRIMERIA NATIONALA" SA▼ 3310,7 mil. RON▼ 1,9 %
SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS ROMANIA SRL▲ 63306,6 mil. RON▲ 113,9 %
BEKO ROMANIA S.A.▲ 14299,5 mil. RON▲ 30,6 %
GALAXY TOBACCO SA▲ 27296,3 mil. RON▲ 61,3 %
RULMENTI SA▼ 3291,4 mil. RON▲ 1,5 %
REGIA AUTONOMA PENTRU ACTIVITATI NUCLEARE RA▲ 61282,8 mil. RON▲ 99,3 %
ZENTIVA SA▼ 4282 mil. RON▼ 1,3 %
PHILIP MORRIS ROMANIA SRL▼ 15281,2 mil. RON▼ 28,1 %
COMCM SA▼ 5278,3 mil. RON▼ 1,3 %
ALUM SA▲ 1270,5 mil. RON▲ 8,8 %
COMPA SA▼ 4265,4 mil. RON▲ 0,2 %
GEDEON RICHTER ROMANIA SA▲ 7265,3 mil. RON▲ 17,7 %
COMPANIA NATIONALA A IMPRIMERIILOR CORESI SA▲ 40257,1 mil. RON▲ 69,7 %
KASTAMONU ROMANIA SA▼ 5255,9 mil. RON▲ 2,5 %
TIMKEN ROMANIA SA▼ 1244,6 mil. RON▼ 0,4 %
ANTIBIOTICE SA▼ 4242 mil. RON▼ 2 %
LABORMED-PHARMA SA▼ 16235,1 mil. RON▼ 18,6 %
ELECTROMAGNETICA SA▼ 2229,9 mil. RON▼ 2,8 %
ICME ECAB SA▲ 13224,3 mil. RON▲ 22,7 %
AEM SA=222,6 mil. RON▼ 1,1 %
ITALSOFA ROMANIA SRL▲ 8213,9 mil. RON▲ 11,9 %
AUTO CHASSIS INTERNATIONAL ROMANIA SRL▲ 3213,2 mil. RON▲ 3,9 %
AGRICOLA INTERNATIONAL SA▼ 2213,1 mil. RON▼ 0,3 %
PREFAB SA▼ 2208,8 mil. RON▼ 1,2 %
MF CAPITAL S.A.▲ 49208,7 mil. RON▲ 52,9 %
NOKIA ROMANIA SRL▲ 277205,6 mil. RON▲ 344,7 %
BERGENBIER S.A.▼ 22205,2 mil. RON▼ 25,8 %
CONTITECH ROMANIA SRL▲ 27202,9 mil. RON▲ 34,8 %
ISOVOLTA S.R.L.▲ 165201,3 mil. RON▲ 194,6 %
COS TÂRGOVIŞTE S.A.▼ 31199,9 mil. RON▼ 36,4 %
OTELINOX SA▼ 13197,1 mil. RON▼ 12,9 %
PAN GROUP S.A.▼ 4195,6 mil. RON▼ 1,1 %
MACON SRL▼ 23194,3 mil. RON▼ 22,1 %
CAMERON ROMÂNIA SRL▲ 7192,9 mil. RON▲ 14,5 %
ASTRA VAGOANE CALATORI SA▲ 11192,3 mil. RON▲ 18,7 %
HS TIMBER PRODUCTIONS S.R.L.▲ 116186,5 mil. RON▲ 128 %
HENKEL ROMANIA OPERATIONS SRL▼ 2183,9 mil. RON▲ 4,5 %
BA GLASS ROMANIA S.A.▼ 32182,6 mil. RON▼ 33,2 %
ELECTROPUTERE S.R.L.▼ 26178,9 mil. RON▼ 27,4 %
GALMOPAN SA▼ 4176,8 mil. RON▲ 1,2 %
SIF 1 IMGB S.A.▼ 17172,4 mil. RON▼ 17 %
METABET C.F. S.A.▲ 3171,8 mil. RON▲ 6 %
VALROM INDUSTRIE SRL▼ 17171,3 mil. RON▼ 15,2 %
ELPRECO SA▼ 11169 mil. RON▼ 6,2 %
SINTEZA SA▼ 5168,1 mil. RON▼ 0,4 %
MAKITA EU SRL▲ 13167,2 mil. RON▲ 13,3 %
PROCEMA IMOB S.R.L.▼ 8165,2 mil. RON▼ 2,5 %
SOCIETATEA NATIONALA "INSTITUTUL PASTEUR" SA▼ 48163,8 mil. RON▼ 43,9 %
ALBER HOLDING CAPITAL S.A.▼ 6162,9 mil. RON▲ 0,2 %
MONITORUL OFICIAL RA▲ 7160,3 mil. RON▲ 7,6 %
COMPANIA NATIONALA ROMARM SA▼ 3157 mil. RON▼ 1,3 %
AROMET SA▼ 1155,2 mil. RON▲ 0,4 %
UNITED ROMANIAN BREWERIES BEREPROD SRL▲ 40153,6 mil. RON▲ 39,1 %
MORARIT-PANIFICATIE BANEASA SA=152,4 mil. RON▲ 1,2 %
LAROMET SA▼ 47151,2 mil. RON▼ 41,3 %
ROCA OBIECTE SANITARE SRL▲ 784148,4 mil. RON▲ 937,8 %
SIAD ROMANIA SRL▲ 14146,9 mil. RON▲ 6,3 %
CHIMCOMPLEX SA BORZESTI▼ 2146,3 mil. RON▼ 2,2 %
ELBA SA▲ 19145,6 mil. RON▲ 11 %
ROMBAT SA▲ 17145 mil. RON▲ 10,5 %
TERAPLAST SA▲ 7144,3 mil. RON▲ 2,5 %
OVI INTERNATIONAL DESIGN S.A.=144 mil. RON▼ 0,4 %
GOODMILLS ROMÂNIA SRL▼ 13139,6 mil. RON▼ 11,4 %
RELOC SA▲ 9137,7 mil. RON▼ 0 %
FLEXTRONICS ROMÂNIA SRL▲ 75137,6 mil. RON▲ 56,7 %
BIOFARM SA▲ 14136,1 mil. RON▲ 4,9 %
LOSAN ROMANIA SRL▲ 12135,8 mil. RON▲ 3,7 %
VIROMET SA▲ 1135,1 mil. RON▼ 3,7 %

Căutare

Caută firme, persoane, dosare, mențiuni din Monitorul Oficial sau mărci