Top 100 firme — Transport și depozitare, Iași după capitaluri în 2012
985 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 110,3 mil. RON. Pragul de intrare în top este 146,3 K RON, iar liderul atinge 11 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.AUTO REMAT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11 mil. RON▼ 46,9 % | ▼ 46,9 % | -9,7 mil. RON | |
| 2 | 2.AVIS TRANS SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,4 mil. RON▲ 48,2 % | ▲ 48,2 % | 614,5 K RON | |
| 3 | 3.MECON IASI SRL▼ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 7,7 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 185,7 K RON | |
| 4 | 4.TRANSWORLD SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▲ 13,8 % | ▲ 13,8 % | 751,3 K RON | |
| 5 | 5.TRANSMIXT MOLDOVA SA▼ 1 | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 6 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 28,6 K RON | |
| 6 | 6.TRANSGOR LOGISTIK SRL= | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 5,2 mil. RON▲ 70,7 % | ▲ 70,7 % | 1,7 mil. RON | |
| 7 | 7.ELECTRO COMP SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▲ 0,7 % | ▲ 0,7 % | 27,3 K RON | |
| 8 | 8.RUTILLI ADOLFO SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 2,8 % | ▲ 2,8 % | 98,6 K RON | |
| 9 | 9.LUX TAXI SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,8 mil. RON▲ 104,9 % | ▲ 104,9 % | -474,6 K RON | |
| 10 | 10.3A DRUMURI SRLnou | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 2,5 mil. RON▲ 6,1 % | ▲ 6,1 % | 141,1 K RON | |
| 11 | 11.SAMSON INTERNATIONAL GROUP SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 16,7 % | ▲ 16,7 % | 35,9 K RON | |
| 12 | 12.HD TRANSPORT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▲ 42,9 % | ▲ 42,9 % | 627 K RON | |
| 13 | 13.ROMFOUR TUR S.R.L.▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 52,9 % | ▲ 52,9 % | 660,7 K RON | |
| 14 | 14.AEROPORTUL IASI RA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 0 RON | |
| 15 | 15.NOBLESS IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▼ 1,8 % | ▼ 1,8 % | -26,4 K RON | |
| 16 | 16.INTERSAAM SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 9,6 % | ▲ 9,6 % | 130,7 K RON | |
| 17 | 17.TRANS POLOSAM SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 1,1 % | ▲ 1,1 % | 15,9 K RON | |
| 18 | 18.FYA TRANS SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 17,4 % | ▲ 17,4 % | 5 K RON | |
| 19 | 19.TRANSGRUP-IONUT SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▼ 3,8 % | ▼ 3,8 % | -52,9 K RON | |
| 20 | 20.TRANS LUD-AUR COMPANY SRL▲ 9 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 37 % | ▲ 37 % | 344,4 K RON | |
| 21 | 21.ALEX TOUR INTER SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 5,8 K RON | |
| 22 | 22.ROTTMARG SRL▲ 29 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 123,5 % | ▲ 123,5 % | 249,8 K RON | |
| 23 | 23.DROF TUR SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 6,3 K RON | |
| 24 | 24.RAZVAN TUR COMPANY SRL= | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 24,4 K RON | |
| 25 | 25.FEROTRANS-T.F.I. SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 53,2 % | ▲ 53,2 % | 378,5 K RON | |
| 26 | 26.HOFFER IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 14,3 K RON | |
| 27 | 27.SOIV TRANS EXPRESS SRL▼ 1 | Sat Gorban, Comuna Gorban, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 3,6 K RON | |
| 28 | 28.IRINA-TRANS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,8 K RON | |
| 29 | 29.EUROMAX COMPANY SRL▼ 1 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 936,8 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | 337,9 K RON | |
| 30 | 30.TRANSSERV AGRO SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 930,4 K RON▲ 25,7 % | ▲ 25,7 % | 290,1 K RON | |
| 31 | 31.AUTO BALMIR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 885,6 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 615 RON | |
| 32 | 32.RESET TRANS SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 853,1 K RON▲ 31,8 % | ▲ 31,8 % | 206,5 K RON | |
| 33 | 33.RINDUNICA SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 844 K RON▲ 39,7 % | ▲ 39,7 % | 656 RON | |
| 34 | 34.HIGH TECHNOLOGY DELIVERY (H.T.D.) SRL▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 790,9 K RON▲ 37,8 % | ▲ 37,8 % | 216,9 K RON | |
| 35 | 35.EUROTRANSPORT LOGISTICS S.A.▲ 15 | Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iaşi | 786,1 K RON▲ 54,2 % | ▲ 54,2 % | 313,9 K RON | |
| 36 | 36.RO-TOUR SRL▼ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 768,5 K RON▼ 55,8 % | ▼ 55,8 % | -971,5 K RON | |
| 37 | 37.BTS LOGISTIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 727,4 K RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 8,9 K RON | |
| 38 | 38.EUROVOYAGE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 691,6 K RON0,0% | 0,0% | 11,4 K RON | |
| 39 | 39.EDIT SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 672,4 K RON▼ 16,7 % | ▼ 16,7 % | -92,6 K RON | |
| 40 | 40.ELAS TRANS SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 669,5 K RON▼ 15,9 % | ▼ 15,9 % | -126,4 K RON | |
| 41 | 41.ANTE CONSULT TRANS SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 592,9 K RON▲ 32,3 % | ▲ 32,3 % | 144,7 K RON | |
| 42 | 42.CRISTIAN TRANS SRL▲ 4 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Iaşi | 573 K RON▲ 1,3 % | ▲ 1,3 % | 7 K RON | |
| 43 | 43.VOION TRANS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 570,6 K RON▼ 12,5 % | ▼ 12,5 % | 219 RON | |
| 44 | 44.EUROTRANSPORT SRL▲ 20 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 569,4 K RON▲ 108,2 % | ▲ 108,2 % | 295,9 K RON | |
| 45 | 45.INES IMPEX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 564,7 K RON▼ 1,4 % | ▼ 1,4 % | -7,9 K RON | |
| 46 | 46.VILSCOM SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 532,9 K RON▲ 16,9 % | ▲ 16,9 % | 75,8 K RON | |
| 47 | 47.EURO PLEUROTUS SRL▲ 7 | Sat Popricani, Comuna Popricani, Iaşi | 508,4 K RON▲ 20,7 % | ▲ 20,7 % | 87,1 K RON | |
| 48 | 48.GEO TUR SRL▼ 35 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 494,8 K RON▼ 68,4 % | ▼ 68,4 % | -300,9 K RON | |
| 49 | 49.MOLDSTAL SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 486,1 K RON▼ 42,9 % | ▼ 42,9 % | -54 K RON | |
| 50 | 50.GROSS TRANSPORT SRL▲ 51 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 465,9 K RON▲ 244,9 % | ▲ 244,9 % | 18,3 K RON | |
| 51 | 51.ROTARU SERVICE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 456,6 K RON▼ 11,6 % | ▼ 11,6 % | -60,1 K RON | |
| 52 | 52.INCO SERVICE COMPANY SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 442,7 K RON▲ 6 % | ▲ 6 % | 31,9 K RON | |
| 53 | 53.EURO TAMI LOGISTIC SRL▲ 287 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 430,5 K RON▲ 179.257,5 % | ▲ 179.257,5 % | 263,4 K RON | |
| 54 | 54.TELECHI SRL▲ 2 | Sat Răducăneni, Comuna Răducăneni, Iaşi | 423,1 K RON▲ 2,6 % | ▲ 2,6 % | 11 K RON | |
| 55 | 55.CATALIN TRANS SRL▼ 16 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 414,7 K RON▼ 38,1 % | ▼ 38,1 % | -254,9 K RON | |
| 56 | 56.TRANS-CAR COMPANY SRL▼ 7 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 409,2 K RON▼ 20 % | ▼ 20 % | -46,8 K RON | |
| 57 | 57.TEISA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 403,5 K RON▲ 10,1 % | ▲ 10,1 % | 37,1 K RON | |
| 58 | 58.EUROWINGS LOGISTIC SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 352,6 K RON▲ 12,6 % | ▲ 12,6 % | 39,6 K RON | |
| 59 | 59.DELCAR SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 345,8 K RON▲ 6,2 % | ▲ 6,2 % | 19,2 K RON | |
| 60 | 60.AUTO CONFORT SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 319,3 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 2,2 K RON | |
| 61 | 61.SIMMAR TRANS SRL▲ 4 | Sat Iugani, Comuna Mirceşti, Iaşi | 304 K RON▲ 15,4 % | ▲ 15,4 % | 40,6 K RON | |
| 62 | 62.AUTO MEDIA SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 301,8 K RON▲ 18 % | ▲ 18 % | 46 K RON | |
| 63 | 63.CITY CURIER SRL▼ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 301,5 K RON▼ 57,7 % | ▼ 57,7 % | 78,4 K RON | |
| 64 | 64.OVIMIXT SRL▲ 766 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 287,3 K RON— | — | -62 K RON | |
| 65 | 65.MAXIBUS TRANS SRL▲ 1 | Sat Valea Adâncă, Comuna Miroslava, Iaşi | 277,2 K RON▲ 5,8 % | ▲ 5,8 % | 15,1 K RON | |
| 66 | 66.TOD MIT SRL▼ 5 | Loc. Podu Iloaiei, Oraş Podu Iloaiei, Iaşi | 268,8 K RON▼ 11,2 % | ▼ 11,2 % | -33,9 K RON | |
| 67 | 67.SMART INVEST SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 240,2 K RON▲ 0,6 % | ▲ 0,6 % | 1,4 K RON | |
| 68 | 68.BRONSON SRL▼ 23 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 238,2 K RON▼ 58,2 % | ▼ 58,2 % | -96,6 K RON | |
| 69 | 69.NELY-TRANS SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 234,1 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 70 | 70.DELTA-STAR SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 226,6 K RON▲ 0,8 % | ▲ 0,8 % | 1,7 K RON | |
| 71 | 71.MAISON MERCI SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 225,2 K RON▲ 4,2 % | ▲ 4,2 % | 9,1 K RON | |
| 72 | 72.SAMI-TRANS SRL▼ 60 | Sat Sineşti, Comuna Sineşti, Iaşi | 224,2 K RON▼ 86,2 % | ▼ 86,2 % | -1,4 mil. RON | |
| 73 | 73.CREA TRANS SRL▲ 6 | Loc. Târgu Frumos, Oraş Târgu Frumos, Iaşi | 221,7 K RON▲ 11,4 % | ▲ 11,4 % | 22,7 K RON | |
| 74 | 74.DARIMAR INVEST SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 220,1 K RON▲ 26,7 % | ▲ 26,7 % | 46,4 K RON | |
| 75 | 75.VALENTIN LOGISTIC TRANSPORT SRL▲ 6 | Sat Miroslava, Comuna Miroslava, Iaşi | 218,7 K RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | 20,9 K RON | |
| 76 | 76.SEMA & SORY SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 214,9 K RON▲ 4,8 % | ▲ 4,8 % | 9,8 K RON | |
| 77 | 77.CONT SERVICE MARIANA SRL▲ 38 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 214,3 K RON▲ 112,9 % | ▲ 112,9 % | 113,6 K RON | |
| 78 | 78.N.C. TRANS-COMPANY SRL▲ 25 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 213,5 K RON▲ 72,6 % | ▲ 72,6 % | 89,8 K RON | |
| 79 | 79.ALBERTINI SRL▼ 10 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 212,4 K RON▼ 15,8 % | ▼ 15,8 % | -39,8 K RON | |
| 80 | 80.TRAN-COOP & GERMANY SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 212,4 K RON▲ 57,8 % | ▲ 57,8 % | 77,8 K RON | |
| 81 | 81.TRANS INTERNATIONAL T & T SRL▼ 18 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 199,2 K RON▼ 28,2 % | ▼ 28,2 % | -78,3 K RON | |
| 82 | 82.VER - ANATOL TRANS SRL▲ 27 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 198,7 K RON▲ 80,4 % | ▲ 80,4 % | 88,5 K RON | |
| 83 | 83.DIANGELO LUX SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 197,1 K RON▲ 2,2 % | ▲ 2,2 % | 4,3 K RON | |
| 84 | 84.STIM-EXPRES SRL▲ 13 | Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Iaşi | 196,9 K RON▲ 34,5 % | ▲ 34,5 % | 50,5 K RON | |
| 85 | 85.BAMSE COM SRLnou | Loc. Hârlău, Oraş Hârlău, Iaşi | 193 K RON▼ 27,8 % | ▼ 27,8 % | -67,7 K RON | |
| 86 | 86.FILA TUR LINE SRL▲ 53 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 192,9 K RON▲ 172,8 % | ▲ 172,8 % | 125,5 K RON | |
| 87 | 87.CERTO LUCIANO TOURS SRL▲ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 187,1 K RON▲ 41 % | ▲ 41 % | 54,4 K RON | |
| 88 | 88.FANI CRIST SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 186,8 K RON▲ 21,5 % | ▲ 21,5 % | 33 K RON | |
| 89 | 89.SUPERCONS SRL▲ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 177,1 K RON▲ 18,9 % | ▲ 18,9 % | 28,1 K RON | |
| 90 | 90.IASSY-TRANS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 173,9 K RON▲ 11 % | ▲ 11 % | 18 K RON | |
| 91 | 91.FEALIR SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 171,8 K RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 101 RON | |
| 92 | 92.RALIRCOM SRL▲ 735 | Sat Dagâţa, Comuna Dagâţa, Iaşi | 170,5 K RON— | — | 71,1 K RON | |
| 93 | 93.ANDREIKA TRUCKS SRL▲ 2 | Sat Holboca, Comuna Holboca, Iaşi | 168,5 K RON▲ 12,1 % | ▲ 12,1 % | 35,2 K RON | |
| 94 | 94.TRANSBUS CODREANU SRL▲ 32 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 166,9 K RON▲ 84,9 % | ▲ 84,9 % | 68,8 K RON | |
| 95 | 95.TRANS PET TOUR SRL▼ 4 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 162,5 K RON▲ 2,9 % | ▲ 2,9 % | 4,6 K RON | |
| 96 | 96.ASTIN DEC SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 161,1 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 583 RON | |
| 97 | 97.MONDO-LOGISTIC SRL▲ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 151,7 K RON▲ 35,8 % | ▲ 35,8 % | 40 K RON | |
| 98 | 98.MADIMAR TREND SRL▲ 33 | Sat Pârcovaci, Oraş Hârlău, Iaşi | 150,9 K RON▲ 84,8 % | ▲ 84,8 % | 69,2 K RON | |
| 99 | 99.ROTARY-GROUP SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 147,9 K RON▼ 6,7 % | ▼ 6,7 % | -10,7 K RON | |
| 100 | 100.VIO-TRANS SERV SRL▼ 53 | Sat Leţcani, Comuna Leţcani, Iaşi | 146,3 K RON▼ 72 % | ▼ 72 % | -375,6 K RON |
Codurile CAEN din transport și depozitare — Iași
CAEN 4941
Transporturi rutiere de mărfuri
909 firme · 2,5 mld. RON
CAEN 5221
Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
28 firme · 421,5 mil. RON
CAEN 4931
Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
52 firme · 358,8 mil. RON
CAEN 4939
Alte transporturi terestre de călători n.c.a
225 firme · 187,1 mil. RON
CAEN 5320
Alte activități poștale și de curier
146 firme · 107,9 mil. RON
CAEN 5223
Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
1 firme · 73,8 mil. RON
CAEN 5229
Alte activități anexe transporturilor
24 firme · 53,7 mil. RON
CAEN 4932
Transporturi cu taxiuri
593 firme · 53 mil. RON
CAEN 5231
Activități de intermediere pentru transportul de marfă
7 firme · 50,1 mil. RON
CAEN 4933
Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
344 firme · 29,5 mil. RON
CAEN 5210
Depozitări
15 firme · 22,4 mil. RON
CAEN 4911
Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
2 firme · 13,8 mil. RON
CAEN 5226
Alte activități anexe transporturilor
6 firme · 10 mil. RON
CAEN 5224
Manipulări
6 firme · 7,4 mil. RON
CAEN 5225
Activități de servicii logistice pentru transporturi
4 firme · 3 mil. RON
CAEN 4942
Servicii de mutare
5 firme · 2,4 mil. RON
CAEN 5121
Transporturi aeriene de marfă
2 firme · 2 mil. RON
CAEN 5232
Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
2 firme · 874,5 K RON
CAEN 5330
Servicii de intermediere pentru activități poștale și de curier
1 firme · 668,8 K RON
CAEN 5222
Activități de servicii anexe transportului pe apă
1 firme · 246,9 K RON
CAEN 5010
Transporturi maritime și costiere de pasageri
1 firme · 68,2 K RON
CAEN 4934
Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
2 firme · 24,3 K RON
CAEN 5020
Transporturi maritime și costiere de marfă
1 firme · 17,3 K RON