Top 100 firme — Imobiliare, Iași după capitaluri în 2016
654 de firme au îndeplinit criteriile de eligibilitate pentru acest top. Primele 100 cumulează 463,7 mil. RON. Pragul de intrare în top este 687,9 K RON, iar liderul atinge 66 mil. RON.
Cifră de afaceriProfit netAngajațiMarjă netăCapitaluriDatoriiPierderiCreștere YoYCreștere pe 3 ani (CAGR)Lichiditate ridicatăScădere cifră de afaceriFirme noi
| # | Firmă | Localitate | Capitaluri | Variație | Tendință | Profit net |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.MOLDOPLAST SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 66 mil. RON▼ 8,7 % | ▼ 8,7 % | 3,3 mil. RON | |
| 2 | 2.TRANSMIXT SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 58,6 mil. RON▼ 0,9 % | ▼ 0,9 % | -509,1 K RON | |
| 3 | 3.COCA-COLA HBC IASI S.R.L.= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 28,1 mil. RON▼ 0,6 % | ▼ 0,6 % | 229,3 K RON | |
| 4 | 4.RIVIUM GALERIA MALL SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 25,8 mil. RON▲ 10,3 % | ▲ 10,3 % | 2,8 mil. RON | |
| 5 | 5.F.C. GRUP LOGISTIC SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 18,8 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 5,9 K RON | |
| 6 | 6.IMOBILIARE SAV SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 16,6 mil. RON▼ 2,1 % | ▼ 2,1 % | -363,6 K RON | |
| 7 | 7.IMPERIA DEVELOPMENT SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 14 mil. RON▼ 1,1 % | ▼ 1,1 % | -159,5 K RON | |
| 8 | 8.IMOBILIARE MOLDOVA SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 11,6 mil. RON▼ 1,9 % | ▼ 1,9 % | 221,4 K RON | |
| 9 | 9.SANDRA IMOBILIARE SRL= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,6 mil. RON▼ 3,4 % | ▼ 3,4 % | 470,5 K RON | |
| 10 | 10.DOMENICO SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 10,1 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | 597,3 K RON | |
| 11 | 11.TENT CO SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 9,9 mil. RON▲ 0 % | ▲ 0 % | 1,5 mil. RON | |
| 12 | 12.N.H. BUSINESS COMPANY SOCIETATE CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 1,4 % | ▲ 1,4 % | 388 K RON | |
| 13 | 13.HABITAT PROIECT SA▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 8,2 mil. RON▲ 0,1 % | ▲ 0,1 % | 906,5 K RON | |
| 14 | 14.SAPSAN CONS SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,8 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 26,3 K RON | |
| 15 | 15.TESTER GRUP SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 7,1 mil. RON▼ 31,9 % | ▼ 31,9 % | 2,4 mil. RON | |
| 16 | 16.IRIS INVESTMENT SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 6,2 mil. RON▼ 2,3 % | ▼ 2,3 % | -148,5 K RON | |
| 17 | 17.TEXTCOM SA▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,8 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 490,6 K RON | |
| 18 | 18.EGROS TRADE SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,3 mil. RON▼ 36,5 % | ▼ 36,5 % | 5,2 mil. RON | |
| 19 | 19.ICRTI SA▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 5,1 mil. RON▲ 5,3 % | ▲ 5,3 % | 260,1 K RON | |
| 20 | 20.BURTILA & CO ELECTRON M BIT SRL▲ 3 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 4,3 mil. RON▼ 4,5 % | ▼ 4,5 % | -101,2 K RON | |
| 21 | 21.JUVENTUS SA▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,2 mil. RON▲ 0,3 % | ▲ 0,3 % | 10,7 K RON | |
| 22 | 22.SOCIETATEA DE SERVICII INFORMATICE SUCEAVA S.A.▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4,1 mil. RON▲ 9,5 % | ▲ 9,5 % | 356,8 K RON | |
| 23 | 23.SERVICE AUTOMOBILE IASI SA▲ 31 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 4 mil. RON▲ 176,9 % | ▲ 176,9 % | 217,4 K RON | |
| 24 | 24.3 OF MUSIC SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,7 mil. RON▼ 22,5 % | ▼ 22,5 % | 249,4 K RON | |
| 25 | 25.SIRAJ BUCIUM SRLnou | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3,5 mil. RON▲ 45,1 % | ▲ 45,1 % | 1,1 mil. RON | |
| 26 | 26.NEOLAND CUBIS SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | 403,2 K RON | |
| 27 | 27.DOSOFTEI S.A.▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▼ 55,1 % | ▼ 55,1 % | 834,2 K RON | |
| 28 | 28.ECC SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▲ 19,6 % | ▲ 19,6 % | 492,9 K RON | |
| 29 | 29.PRIME INVEST CONSULTING SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▲ 14,5 % | ▲ 14,5 % | -223,1 K RON | |
| 30 | 30.ALLIANCE SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 3 mil. RON▼ 13,3 % | ▼ 13,3 % | -51,2 K RON | |
| 31 | 31.GRADE LINE SRL▼ 7 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 31,1 % | ▼ 31,1 % | 184,1 K RON | |
| 32 | 32.MOLDO IMMOBILIS SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | 179,1 K RON | |
| 33 | 33.ECOLAND PARK SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▲ 10,8 % | ▲ 10,8 % | 503,1 K RON | |
| 34 | 34.PHARCOS SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,9 mil. RON▼ 1,7 % | ▼ 1,7 % | 1,3 K RON | |
| 35 | 35.PIETA IMOBILIARE SRL▲ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,6 mil. RON▲ 87 % | ▲ 87 % | 1,3 mil. RON | |
| 36 | 36.GANSOREK SRL▼ 1 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 2,6 mil. RON▼ 1 % | ▼ 1 % | -25,2 K RON | |
| 37 | 37.OLIMPIC 2000 SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▲ 360,2 % | ▲ 360,2 % | 2,3 mil. RON | |
| 38 | 38.IULIUS HOLDING SRL▼ 21 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,5 mil. RON▼ 65,9 % | ▼ 65,9 % | 2,5 mil. RON | |
| 39 | 39.PRIME PROPRIETATI SRL▲ 55 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,4 mil. RON▲ 242,7 % | ▲ 242,7 % | 1,6 mil. RON | |
| 40 | 40.INTER WOODS TRADING GROUP SRL▼ 2 | Sat Vişan, Comuna Bârnova, Iaşi | 2,3 mil. RON▼ 4,7 % | ▼ 4,7 % | -84,3 K RON | |
| 41 | 41.TERMO-SERVICE SA= | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 3,1 % | ▲ 3,1 % | 257,2 K RON | |
| 42 | 42.IAŞI INDUSTRIAL PARK SRL▼ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | -76,8 K RON | |
| 43 | 43.AVICENA SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,3 mil. RON▲ 32,7 % | ▲ 32,7 % | 64,9 K RON | |
| 44 | 44.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 "ELMET-SERVICE"▼ 2 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 2,2 mil. RON▲ 9,8 % | ▲ 9,8 % | 324,3 K RON | |
| 45 | 45.MERCURY - AL SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 2,1 mil. RON▼ 18,8 % | ▼ 18,8 % | 39,7 K RON | |
| 46 | 46.EXPERT DESIGN SRL▲ 23 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 68,7 % | ▲ 68,7 % | 791,3 K RON | |
| 47 | 47.RLC TRIDENT SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▲ 7,6 % | ▲ 7,6 % | 136,2 K RON | |
| 48 | 48.AUREL VLAICU REZIDENTIAL S.R.L.▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,9 mil. RON▼ 1,2 % | ▼ 1,2 % | -24 K RON | |
| 49 | 49.EVO RELIEF DESIGN SRL▲ 55 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,8 mil. RON▲ 199,5 % | ▲ 199,5 % | 1,2 mil. RON | |
| 50 | 50.IRON WOOD TOOLS S.R.L.▲ 8 | Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 30,2 % | ▲ 30,2 % | 399,7 K RON | |
| 51 | 51.CANTIS GRUP SRL▼ 11 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▼ 28,5 % | ▼ 28,5 % | 202 K RON | |
| 52 | 52.BURSA MOLDOVEI SA▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,7 mil. RON▲ 0,5 % | ▲ 0,5 % | 8,3 K RON | |
| 53 | 53.VERDICT SRL▼ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▼ 15,7 % | ▼ 15,7 % | -301 K RON | |
| 54 | 54.MASTERWORK SRL▲ 12 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 32,1 % | ▲ 32,1 % | 391,7 K RON | |
| 55 | 55.ROST G.O.M. SRL▲ 469 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON— | — | -2,2 K RON | |
| 56 | 56.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 TEHCONF-IAŞI▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 2,5 % | ▲ 2,5 % | 57,1 K RON | |
| 57 | 57.FRIGOSTAR SRL▲ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,6 mil. RON▲ 25,4 % | ▲ 25,4 % | 319,2 K RON | |
| 58 | 58.KISS SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,5 mil. RON▲ 12,9 % | ▲ 12,9 % | 176,3 K RON | |
| 59 | 59.REMESA SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,4 mil. RON▲ 1,2 % | ▲ 1,2 % | 19,1 K RON | |
| 60 | 60.CHIRILA NECULAI SI FIII SRL▲ 71 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 224,2 % | ▲ 224,2 % | 55,8 K RON | |
| 61 | 61.RODAN MAR-IMPEX SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 9,2 % | ▲ 9,2 % | 113,5 K RON | |
| 62 | 62.DANLIV COMSERV SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 1,9 % | ▲ 1,9 % | 160 K RON | |
| 63 | 63.UNITON GRUP SRL▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 12,5 % | ▲ 12,5 % | 145,8 K RON | |
| 64 | 64.DIANA TEC SRL▼ 13 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 14,6 % | ▼ 14,6 % | 221,9 K RON | |
| 65 | 65.TERRA INVEST CONSULTING SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -2,1 K RON | |
| 66 | 66.EMPORIUM ROSE SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▲ 10,6 % | ▲ 10,6 % | -80 RON | |
| 67 | 67.ROUNAD IMPEX SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,3 mil. RON▼ 3 % | ▼ 3 % | -39,8 K RON | |
| 68 | 68.TUCSON SRL▼ 15 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,2 mil. RON▼ 17,7 % | ▼ 17,7 % | 233,4 K RON | |
| 69 | 69.CCR-ROBY SRL▲ 28 | Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iaşi | 1,2 mil. RON▲ 71,8 % | ▲ 71,8 % | 492,1 K RON | |
| 70 | 70.TEHNOPOLIS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1,1 mil. RON▲ 10 % | ▲ 10 % | 165,6 K RON | |
| 71 | 71.ERICO GRUP SRL▲ 1 | Sat Brătuleni, Comuna Miroslava, Iaşi | 1 mil. RON▲ 2,3 % | ▲ 2,3 % | 22,6 K RON | |
| 72 | 72.G.R.A.L COMPANY SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 2,9 % | ▼ 2,9 % | -30,7 K RON | |
| 73 | 73.FOTBAL S.R.L.▲ 9 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▲ 28,7 % | ▲ 28,7 % | 261,4 K RON | |
| 74 | 74.PARMA-TAX SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 1 mil. RON▼ 9 % | ▼ 9 % | 11,4 K RON | |
| 75 | 75.TRIMEC SA▲ 13 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 996,3 K RON▲ 33,4 % | ▲ 33,4 % | 249,7 K RON | |
| 76 | 76.PIETA ACT SRL▲ 513 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 971,3 K RON— | — | 143 K RON | |
| 77 | 77.BIRCOMEX SRL▲ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 966,4 K RON▲ 8,5 % | ▲ 8,5 % | 75,3 K RON | |
| 78 | 78.LUCI IMPEX SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 955,4 K RON▲ 3,2 % | ▲ 3,2 % | 50,4 K RON | |
| 79 | 79.RDR STIL GLOBAL SRL▼ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 951,7 K RON▲ 6,5 % | ▲ 6,5 % | 158 K RON | |
| 80 | 80.RENTIB PLUS SRL▲ 6 | Municipiul Paşcani, Iaşi | 949,6 K RON▲ 25,1 % | ▲ 25,1 % | 190,6 K RON | |
| 81 | 81.ARGENTA CONSULTING SRL▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 941,3 K RON▼ 0,2 % | ▼ 0,2 % | -3,1 K RON | |
| 82 | 82.RESURS INVEST S.R.L.▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 914,6 K RON▼ 6 % | ▼ 6 % | -58,8 K RON | |
| 83 | 83.PRODHART SA▼ 19 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 907 K RON▼ 27,4 % | ▼ 27,4 % | -33,4 K RON | |
| 84 | 84.SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ DE GRADUL 1 ARTIS IAŞI▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 863,2 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 85 | 85.IMPEX REVAL SRL▲ 401 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 836,4 K RON— | — | 2,1 K RON | |
| 86 | 86.ROSIMPEX COM SRL▼ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 820,8 K RON▼ 3,2 % | ▼ 3,2 % | 62,2 K RON | |
| 87 | 87.ELLBO SRL▲ 2 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 820,3 K RON▲ 10,9 % | ▲ 10,9 % | 80,7 K RON | |
| 88 | 88.IASIMCOOP SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 806 K RON▲ 3,6 % | ▲ 3,6 % | 54 K RON | |
| 89 | 89.GASTROSTAR GRUP SA▼ 6 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 788,2 K RON▲ 0,4 % | ▲ 0,4 % | 121,3 K RON | |
| 90 | 90.INTERMED TIPS SRL▲ 3 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 788,2 K RON▲ 11,8 % | ▲ 11,8 % | 83,1 K RON | |
| 91 | 91.COMPLEX DUNAREA SRL▲ 5 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 780,4 K RON▲ 13,7 % | ▲ 13,7 % | 331,2 K RON | |
| 92 | 92.COMPLEX AURORA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 772,3 K RON▲ 7,9 % | ▲ 7,9 % | 56,2 K RON | |
| 93 | 93.M 52 ANGI SA▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 769,5 K RON0,0% | 0,0% | 0 RON | |
| 94 | 94.MARMIR SRL▼ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 728,2 K RON▲ 0,2 % | ▲ 0,2 % | 1,6 K RON | |
| 95 | 95.EXPO PARC SRL▼ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 712 K RON▼ 5,3 % | ▼ 5,3 % | 152 K RON | |
| 96 | 96.FLORA-ROM-ELADA SRL▼ 1 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 709,7 K RON▲ 3 % | ▲ 3 % | 20,9 K RON | |
| 97 | 97.UMBRELLA MANAGEMENT SRL▲ 8 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 702,9 K RON▲ 18,7 % | ▲ 18,7 % | 110,6 K RON | |
| 98 | 98.ECOPIAŢA SA▲ 4 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 698,6 K RON▲ 8 % | ▲ 8 % | 74,1 K RON | |
| 99 | 99.MERCUR IMPEX SRL▼ 53 | Sat Bârnova, Comuna Bârnova, Iaşi | 694 K RON▼ 61,3 % | ▼ 61,3 % | 182,1 K RON | |
| 100 | 100.COMDICRI SRL▼ 63 | Municipiul Iaşi, Iaşi | 687,9 K RON▼ 72,6 % | ▼ 72,6 % | 257 K RON |
Codurile CAEN din imobiliare — Iași
CAEN 6820
Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
641 firme · 819,9 mil. RON
CAEN 6812
Dezvoltare (promovare) imobiliară
92 firme · 192,3 mil. RON
CAEN 6832
Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
109 firme · 78 mil. RON
CAEN 6831
Agenții imobiliare
319 firme · 67,1 mil. RON
CAEN 6811
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
78 firme · 37,6 mil. RON
CAEN 6810
Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
70 firme · 20,8 mil. RON